Naaicursus Paulina's Total Fashion succesvol Online loonstrook bespaart tijd en kosten Kinderen Plan Oost blij met kunstgrasveldje K f H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Sportief bewegen Kerstlunch Gezelschapsbank Watergymnastiek Buurtbus Geen Nieuwjaarsreceptie Grootouders opgelet! Samen naar de Beun Golden Tulip Dolle pret Vandalisme tijdens feestdagen welzijnheiloo.nl Artis een wereld op zich Vrijwilligers Coördinator Vrijwilligers Heiloo de schijnwerpers UITKIJKPOST 16 DECEMBER 2009 HEILOO - Met veel enthousiasme toonden de leerlingen van Paulina's Total Fhshion dinsdag 8 december hun zelfgemaakte kleding. De spetteren de modeshow in de hobbyfarm (Stichting Hobbyfarm Hofdijk Marienstein 178a) vormde de afsluiting van de naaicursus die de leerlingen variërend in leeftijd van 8 tot 13 jaar negen weken lang gevolgd hebben bij Paulina Bitter. Tijdens de naaicursus hebben de tien leerlingen hard geoefend in het werken met de naaimachine. Ze hebben geleerd een rits in te zetten en applicaties te maken. Ze zijn begonnen met een speldenkussen en geëindigd met een zelfontworpen rokje. Als echte topmodellen hebben ze tenslotte hun creaties op de catwalk geshowd aan ouders, oma's, opa's en vrienden. Na afloop gingen de trotse meiden met een certificaat naar huis. De meeste hebben zich al opgegeven voor de vervolgcursus! Ben je creatief en wil je ook leren naaien? De volgende cursus start dinsdag 12 januari. Bel naar Paulina's Total Fashion, tel. 06-23480956. HEILOO - „Het bedrijfsleven digitaliseert", zegt accountant en fiscalist Thijs Smit van Smit Partners BV „Dat uit zich niet alleen in het online boekhouden en het scannen van documenten. Het e-mailen is niet meer weg te denken." Smit Partners voegt daar iets nieuws aan toe: vanaf januari digitaliseert Smit Partners de loonstroken. „Voor onze cliënt, de werkge ver, geldt een forse tijd- en kostenbesparing. Die bespaart op postzegels, enveloppen, papier en handling", legt Smit uit. Werken met online loonstro ken is tweeledig. Enerzijds is er een medewerkergedeelte waar de medewer kers van onze cliënt persoonlijk kunnen inloggen en hun loonstroken kun nen raadplegen. Anderzijds is er een werkgeversgedeelte, waar de werkgever in kan loggen. Op het werkgeversgedeelte kan de werkgever een compleet salarisdossier archiveren. Arbeidscontractenkopie identiteitsbe wijzen, loonstroken, loonaangifen en betaalbestanden. Alle gegevens wor den op deze manier digitaal gearchiveerd en zijn ten alle tijden te raadple gen", verduidelijkt Smit. 'Optimaal gemak voor onze cliënten, tijd- en kostenbesparend.' Smit Partners accountants, fiscalisten en adviseurs denkt met de ondernemers mee en kijkt vooruit. Het accountantskantoor werkt volgens de drie pijlers; vooruitkijken, meedenken en efficiency. Smit: „Wij denken mee met onze cliënten om samen een visie te bepalen en de juiste weg te belopen. En de efficiency? Hoogwaardige informatie en ser vice tegen een eerlijke prijs, efficiency is daarbij voor ons één van de belangrijke sleutels." Wie interesse heeft in online loonstroken of in de andere diensten van Smit Partners accountants, fiscalisten en adviseurs, kan vrijblijvend bellen voor een afspraak, tel. 072-5331700 of kijk op www.smitenpartners.nl. Elke woensdagmiddag van 13.55 tot 15.00 uur gaan 55-plussers het Heilooër bos in voor een wandeling met oefeningen om lekker fit te blij ven. Startpunt tennishal de Dors. Informatie: mevrouw Van het Hof 072-5051696. Donderdag 17 december van 12.00 tot 14.00 uur is iedereen die op zoek is naar nieuwe contacten, vriend schappen of gewoon een gezellige middag wil, van harte welkom op de Kerstlunch, met muzikaal intermezzo, van de Gezelschapsbank in het Golden Tulip in Heiloo. De Gezelschapsbank brengt mensen met elkaar in contact om samen, op vriendschappelijke basis, activiteiten te ondernemen. Meer informatie of aanmelden voor de kerstlunch (entree 14,50) bij Claudia Spit, tel 072- 5331297. Dinsdag van 15.00 tot 15.30 of vrij dag van 11.30 tot 12.00 uur water gymnastiek in zwembad Loos. Neem een gratis proefles. Informatie: mevrouw Pank Horsting 5338319. Vanaf 1 januari 2010 wordt het Treipunt een vaste halteplaats van de buurtbus. Iedere 12 minuten over het hele uur kan men bij het Trefpunt uit stappen of instappen. Bent u nog geen lid? Haal dan snel een inschrij vingsformulier bij de receptie van het Treipunt. De kosten voor een heel jaar onbeperkt door Heiloo rijden is voor één persoon (een persoonlijke lid maatschapskaart) 15,- en voor een gezinskaart 30,- (onbeperkt vervoer met maximaal 5 personen). HEILOO - Het heeft even geduurd, maar uiteindelijk is het er toch gekomen, het kunst grasveldje in Plan Oost. Prachtig gelegen tussen garages en bebossing, op een plek waar vroeger een speeltuintje was, kunnen de kinderen uit de buurt nu heerlijk sporten en spelen. Vooral 's middags na schooltijd wordt op het veldje door een groep je kinderen lekker gehockeyd of gevoetbald. „Na 17.00 uur kunnen we er niet meer spelen, aangezien het veldje niet verlicht is", vertelt één van de kinderen. Hij heeft de gemeente een mailtje gestuurd, i De Stichting Welzijn Heiloo stopt met haar traditionele nieuwjaarsre ceptie op de eerste zondagmiddag van het nieuwe jaar in het Trefpunt. Reden hiervoor is dat men het de komende jaren wat zuiniger aan moeten doen. Dinsdag 22 december van 10.00 tot 11.30 uur is er weer een sprookjes ochtend voor grootouders en klein kinderen vanaf 4 jaar in het Trefpunt. Samen met Marlise Mantel gaan we met zijn allen een sprookje naspelen of uitbeelden. Centraal staat het ple zier om samen iets leuks te beleven. Deelname: 3,50 per volwassene 1 kind. U wilt naar een voorstelling van de Beun? Ga met iemand van de Gezelschapsbank! U kimt zich aanslui- waarin hij het verzoek heeft gedaan om bij het veldje verlichting te plaatsen. Hierop heeft de gemeente geantwoord, dat er geen verlichting komt, omdat zij bang is dat vooral oudere kinderen met brommers daar dan lang blijven hangen. Dit kan de omwonenden veel last bezor gen. Hij heeft hier wel begrip voor. Ook kan op het veldje gebasketbald worden. Voor de jongens en meisjes uit de buurt geeft het dus optimaal speelgenot. Zij hebben nu hun eigen veldje en hoeven niet meer op straat tussen de auto's, met alle gevaren vandien, te spelen. Een goede actie van de gemeente, aldus de kinderen van plan Oost! ten bij onze theatergroep of op met iemand individueel afspreken. Mee informatie? Kijk op www.welzijnhei- loo.nl of bel 072-5331297 en vraag naar Claudia Spit. Zondag 27 december van 13.30 tot 16.30 uur wordt het zondagmiddag café weer gehouden in Golden Tlilip, Kennemerstraatweg te Heiloo (liet Trefpunt is tussen Kerstmis en Nieuwjaar gesloten). Entree 1,00. Geen vervoer? Bel dan uiterlijk woensdag 23 december vóór 16.00 uur, tel. 072-5331297. De buurtbus haalt u gratis van huis op en brengt u weer terug. Zondag 10 januari 0111 14.00 uur treedt in het Treipunt Rene Steens op. Kostelijke humor middels conferences in de Noord-Hollandse stijl van Kees Stet. Ook de actualiteit van de dag is HEILOO - Vernielingen aan gebou wen, bushokjes, lantaarnpalen, graffiti en zwerfvuil kosten jaarlijks veel geld. Rondom de komende feestdagen besteedt de gemeente extra aandacht aan de problematiek rond vandalisme. De gemeente heeft overlegd met de politie en scholen over preventie maatregelen, met name voor de komende kerstvakantie. De gemeentelijke toezichthouders en de politie controleren de schoolplei nen extra deze periode. De scholen zorgen ervoor dat afvalcontainers worden binnengezet en brievenbus sen worden verwijderd en veel scholen besteden in hun nieuws brief aandacht aan het voorkomen of beperken van vandalisme. Ook besteden scholen in hun lessen aan dacht aan de vernielingen die vuur werk kan veroorzaken. René wel toevertrouwd. Deze gezelli ge middag is 'aangekleed' met een kleine hightea. Entree 7,50 inclusief hightea. Reserveren 5331297. Zondag 28 februari 0111 14.00 uur lezing in het Tfefpunt door de heer Covers over zijn ervaringen als ver zorger in de dierentuin Artis. De gemeenteraad heeft de Stichting Welzijn Heiloo subsidie ver strekt om de komende twee jaar in Heiloo het vrijwilligerswerk te coördi neren. Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl e-mail: stichting® ouderenwerkheiloo.nl HEILOO - Woensdagavond 9 december mochten vrijwilligers uit Heiloo even helemaal ontspannen. Op de Heilooër vrijwilligersavond zette de gemeente Heiloo in samenwerking met Marian van Dam, de vrijwilligerscoördinator, ruim 220 vrijwilligers van 58 organisaties in de schijnwerpers. De avond was een jaarlijks blijk van waardering voor wat vrijwilligers voor andere inwoners van Heiloo doen. Op de vrijwilligersavond, in hotel Golden Tulip Heiloo, konden vrijwilligers van allerlei organisaties elkaar ontmoeten, netwerken, kennis maken met het college van burgemeester en wethouders en ontspannen op muziek en workshops. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 7