m contact Afval omgezet in energie HEILOO Nieuwjaarsbijeenkomst 13 GEMEENTE Openingstijden Veiligheid Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 23 DECEMBER 2009 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo De gemeente neemt vanaf volgend jaar haar 'groene' energie af bij de HVC. Straat- en verkeersverlichting, maar ook de gemeentelijke gebouwen worden vanaf januari voorzien van energie gemaakt uit afval. Dit gebeurt samen met de HVC, die met haar afvalverbrandingsinstallatie het ingezamelde huisaf val omzet in elektriciteit De inhoud van uw grijze en groene rolemmer zorgt er straks voor dat de lantaarnpalen in uw straat branden. Woensdag 16 december kreeg wethouder Rob Opdam uit handen van de manager HVCenergie Chris Kuijten een plaquêtte voor de afname van de groene stroom. De inkoop van de groene stroom heeft Heiloo niet alleen gedaan. Samen met de gemeenten Alkmaar, Bergen, Heerhugowaard en Langedijk heeft Heiloo een contract geslo ten met de HVC. Zij verwerkt jaarlijks ongeveer 880.000 ton afval dat ongeschikt is voor hergebruik en zich niet (verder) laat scheiden. Met de vrijgekomen warmte van het verbran den, wordt ongeveer 78 MW elektrische energie opgewekt. Dat is ruim voldoende om elk jaar een stad met 150.000 huis houdens van groene elektriciteit te voorzien. Van het afval dat verbrand wordt, is bijna de helft organisch materiaal. Daarom is de stroom die hiermee wordt opgewekt groen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jenneke Oomen, afdeling telefoonnummer 072 535 67 59. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1,1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1,1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Brandbeveiligingsverordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad in de vergadering van 7 december 2009 de Brandbeveiligingsverordening heeft vastgesteld. De verordening treedt in werking op de dag na deze publicatie. Per dezelfde datum wordt de Brandbeveiligingsverordening van 7 oktober 1993 ingetrokken. De Brandbeveiligingsverordening 2009 staat op www.heiloo.nl onder Visie en beleid/verordeningen. Ook kunt u de verordening inzien bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Y. Ammerdorffer, team Juridische Zaken, telefoonnummer 072 535 66 47. Veilig omgaan met vuurwerk Het einde van het jaar nadert en dat betekent voor sommigen 'dikke pret', want er mag vuurwerk worden afgesto ken, maar voor anderen zijn het angsti ge dagen omdat ze schrikken van de knallen en bang zijn voor rondvliegen de rotjes. Ook voor huisdieren zijn deze dagen niet de meest plezierige van het jaar. Om het voor iedereen leuk te houden, is het van belang op de volgende zaken te letten. Verkoop De verkoop van vuurwerk is op goed gekeurde verkooppunten toegestaan op de laatste drie dagen van het jaar. Dit jaar zijn 29, 30 en 31 december als verkoopdagen aangewezen. Het is verboden vuurwerk af te leveren aan personen jonger dan 16 jaar. Vanzelfsprekend is het verboden illegaal vuurwerk in bezit te hebben. In Heiloo zijn dit jaar geen verkooppun ten van vuurwerk. Afsteken Vuurwerk mag worden afgestoken tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur. Bij het afsteken van vuurwerk op ande re tijdstippen en het in bezit hebben van illegaal vuurwerk riskeert u een fikse boete en uiteraard in beslagname van het vuurwerk. De politie houdt strikt toezicht hierop en voert extra controles uit. Jongeren tussen de 12 en 17 jaar kunnen een alternatieve werkstraf opgelegd krijgen als ze zich niet aan de regels houden. Veiligheid - Gooi nooit vuurwerk naar mensen of dieren. - Houd huisdieren binnen. - Zet vuurpijlen in een fles die gedeel telijk is gevuld met zand. - Steek vuurwerk alleen aan met een sigaret of sigaar of een speciale lont. - Steek weigeraars nooit opnieuw aan. Begin het nieuwe jaar met een schone straat Het weghalen van gebruikte flessen en het opruimen van de restanten van afgestoken vuurwerk is in ieders belang. Cijfers tonen aan, dat bijna 40% van de vuurwerkslachtoffers valt op nieuwjaarsdag. Jongeren rapen op 1 januari zwerfvuurwerk (weigeraars) op van de straat en steken dit opnieuw af, met mogelijk nare gevolgen. Medewerkers van de gemeente gaan op zaterdag 2 januari 2009 aan de slag om de straten schoon te vegen, maar zij kunnen de hulp van de inwoners van Heiloo daarbij goed gebruiken. Wij doen een beroep op u een bijdrage te leveren aan een daling van het aan tal vuurwerkslachtoffers door de res tanten van afgestoken vuurwerk direct op te ruimen en gebruikte flessen in de glascontainer te deponeren. Een veilig en schoon Heiloo is in ieders belang. Zwerfvuurwerk kan het best als volgt worden opgeruimd: - resten van vuurwerk natmaken (als het kruit nat is, kan het niet meer afgaan); - bij elkaar vegen; - in de grijze vuilcontainer deponeren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P. van der Last, veiligheidscoördinator, telefoonnummer 072 535 68 21. Op maandag 4 januari 2010 houdt het gemeentebestuur van Heiloo de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie. Het gemeentebestuur stelt het zeer op prijs om samen met de inwoners van Heiloo tijdens een gezellig samenzijn een glas te heffen op het nieuwe jaar. Deze bijeenkomst vindt plaats in de Witte Kerk (Heerenweg 32). U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn tussen 19.30 en 21.00 uur. Om onge veer 20.15 uur houdt burgemeester Hans Romeyn zijn nieuwjaarstoespraak.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 13