Café d'Sfïnx Afscheidsconcert van Heilooër Toppers H E I L O O BEDRIJF BELICHT POLITIEBERICHTEN Dronken vrouw rijdt politieauto aan Rijbewijs ingenomen Recordbaby in Heiloo UITKIJKPOST 23 DECEMBER 2009 UITKIJKPOST 23 DECEMBER 2009 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Diana Denneman, Heerenweg 201, 1851 KP Heiloo, telefoon: 072- 8885855, www.eafedesfinx.nl. HEILOO - Diana Denneman heeft in het verleden bij liefhebbers van livemuziek, met name jazz, al een goede reputatie opgebouwd in de hore- eawereld. Zij heeft, samen met haar toenmalige partner, zo'n vijf jaar lang café d'Alderliefste in het uitgaanscentrum van Bergen gerund. Haar zon dagmiddagen met live jazzmuziek stonden als een huis en waren een begrip in Bergen en in de wijde omtrek. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan en na een 'avontuurtje' in de vorm van een eigen bloemenzaak is Diana teruggekeerd naar wat haar het meest aan het hart ligt: de reu ring van het café, de gasten, de muziek, de gezelligheid. Toen de horeca gelegenheid aan de Heerenweg in Heiloo vrij kwam, aarzelde ze geen moment en greep haar kans. Diana doopte de zaak om tot café d'Sfinx en als het aan haar en haar medewerkers Jet, Yvonne, Rico en Mariska ligt, zal ook dit café spoedig in de wijde omgeving bekend staan als 'the place to be' voor live jazz- en folkmuziek, salsa avonden en diverse andere live optredens. In samenwerking met Erik Hartgers van SBS Jazz, promotor van livemuziek in cafés, en Erik Nap van Stichting Jazzwalk zal Diana iedere derde zondag van de maand van 16.00 tot 19.00 uur uiteenlopende jazzmuzikanten uitnodigen. Sirnone Honijk en het Oliver King Trio hebben de revue inmiddels succesvol gepasseerd. De stijlvolle trompettiste Saskia Laroo staat nog op Diana haar verlanglijstje. Diana: „Het is leuk om te zien dat trouwe bezoekers uit Bergen nu ook de jazzmiddagen in café d'Sfinx aandoen." Vanaf half januari zal café d'Sfinx bovendien eens per maand Ierse volksmuziek live presenteren. Voor wie meer van zwoele zui delijke sferen houdt, zal er op zaterdag 13 maart gestart worden met de maandelijkse salsa-avonden, zie meer informatie op de website. In café d'Sfinx straalt de gemoedelijke huiskamersfeer je tegemoet; tafels om in een groepje gezellig aan te borrelen of een hapje te eten. Jong en oud wordt gastvrij onthaald. Diana: „Tevens kun je bij ons lun chen, saté van de haas, kipsaté en spareribs eten. We zijn iedere dag geo pend; zondag en maandag vanaf 13.00 uur en de rest van de week vanaf 11.00 uur. Ook voor het vieren van een feestje, afseheidsborrel van een collega of bedrijfsborrel op vrijdagmiddag kun je in café d'Sfinx terecht. Tussendoor wordt rondgegaan met borrelhapjes van het huis. In het weekeinde op vrijdag- en zaterdagavond worden vanaf 23.00 uur de tafels aan de kant geschoven en is het tijd om te feesten. Want ook jonge ren weten de gemoedelijke sfeer in café d'Sfinx te waarderen. Vrijdag 1 januari vanaf 16.00 uur zal DJ Trymie er een spetterend feest van maken." De besloten loungetuin aan de achterzijde van het café belooft wat voor komende zomer! HEILOO - Op woensdagmorgen 16 december omstreeks 02.50 uur heeft een 38-jarige vrouw uit Alkmaar een politieauto frontaal aangereden. Ze was onder invloed van alcohol en haar rijbewijs is inge vorderd. De vrouw reed over de Stationsweg en draaide linksaf bij de kruising met de Kennemer- straatweg. Omdat zij daarbij op de verkeerde weghelft reed, kwam zij frontaal in botsing met een opval lende politieauto die over de Kennemerstraatweg aan kwam rij den. Doordat de aanrijding bij lage snelheid gebeurde, bleef de schade beperkt. Bij controle bleek de vrouw alcohol te hebben gebruikt. Zij blies maar liefst 1015 ugJ. Dat is bijna vijf maal het voor haar geldende maximum van 220 ugJ. De vrouw kreeg een proces-verbaal. Ook moest zij haar rijbewijs inleveren. HEILOO - Bij een routinecontrole rond 03.45 uur op het Zevenhuizen, liep een 19-jarige automobilist uit Heiloo flink tegen de lamp. Hij had veel teveel alcohol gedronken voor een beginnend bestuurder en blies aan het bureau bijna acht maal de toegestane hoeveelheid: 710 ug4 (tot 90 ug4 toegestaan). De man had sinds een jaar zijn rijbewijs. Dit is nu ingenomen door de politie en er is een pro ces-verbaal tegen hem opgemaakt. HEILOO - Om 02.02 uur op woensdag 2 december vond een memorabele gebeurtenis plaats. Onder de vakkundige leiding van verloskundige Anneke Bugter beviel Helen van der Veer in het MCA van een reuzenbaby. Met een gewicht 5.290 gram en een lengte van 56 centimeter is Kees de grootste baby die Anneke ter wereld heeft geholpen in haar langjarige carrière als verloskundi ge in Heiloo. Een grootse prestatie van moeder en zoon Kees die de bevalling overigens zeer goed hebben doorstaan! Aangeleverde foto HEILOO - Net als de Toppers Joling, Froger en Gordon is ook Dat Koor ooit uit een geintje ontstaan, maar dan wel al vele jaren eerder. Het ludieke idee om met de hele vriendinnenclub samen te gaan zingen ontstond 15 jaar geleden tijdens een ver jaardagsborrel. Het besluit werd dezelfde avond nog vrolijk lachend beklonken en Dat Koor was geboren. Het eerste optreden van de vijfentwintig vrien dinnen, met als repertoire meezin gers uit the sixties and seventies, vond plaats in december 1995 op een zondagmiddag bij Aris de Wit. Lonneke lacht bij de herinnering: „We zongen mee met de cd's die Henk Kaandorp van ons had ont vangen om te draaien. We hadden aan iedereen teksten uitgedeeld. Ik stond achter de bar de maat aan te geven en de rest van ons bevond zich aan de smalle kant van het café. We vonden het allen doodeng, ondanks dat het publiek voorname lijk uit familie en bekenden bestond." Na dit optreden groeide Dat Koor snel uit tot een doorslaand succes en ook de Buk Buk ging plat tijdens Heilooër Slag. Gré: „Daarna belde Gert Paul van der Horst; hij bood aan om ons met zijn band muzikaal te begeleiden. Prima idee! Maar tijdens de wekelijkse repetities in de muziekschool hadden wij vaak zoveel met elkaar te kletsen en te lachen, het was soms net een kip penhok, dat het ons beter leek om eens in de vier weken met Die Band te oefenen. Ons eerste kerstoptre den samen met Die Band was even eens bij Aris, in een bomvol café. Dit groeide uit tot een soort kerst traditie." Dat Koor werd wereldbe roemd in en ook buiten Heiloo, met optredens bij bijna alle sportvereni gingen, Oranjebal, verschillende cafés in het dorp, feesten aan huis en zelfs tijdens de Jaarbeurs in Utrecht. Solange: „We wilden voor al niet al te professioneel worden, maakten lol onderling en deelden lief en leed met elkaar." Lonneke vult aan: „Na 15 jaar Dat Koor heb ben we besloten ermee te stoppen. Het is mooi geweest zo! Helemaal loslaten zal voor velen van ons moeilijk worden, maar de hechte vriendschap onderling blijft." Dat Koor en Die Band treden op zater dagavond 23 januari, in het café van sporthal het Vennewater, voor de laatste keer op. De toegang is gratis. Dat Koor en Die Band: Marjan, Margreet, Marianne, Monique, Caro, Lida, Solange Gré, Lonneke, Lia, Linda, Annita, Ria Margret, Petra, Yvonne, Marie Antoinette, Gert Paul, Jan, Leo en Tom. Foto: Henny Grijzenhout

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 5