Kerstwens uit Nepal H E I L O O ötichting 9 KERK DIENSTEN Hallo allemaal, OUD PAP IE R INGEZONDEN BRIEF Ja/Nee DIERENBESCHERMING UITKIJKPOST 23 DECEMBER 2009 Even een klein berichtje vanuit Nepal want het was weer een hectisch jaar voor Stichting Veldwerk. In het Dhading district in het Himalaya gebergte is de nieuwe berg-ambulanee (een Tata 4wheel drive jeep) officieel door Stichting Veldwerk overgedragen aan de bevolking van dat onbegaanbare gebied in het bijzijn van officiële funetionarisen. De jeep-ambulan ce, die met dubbele bezetting 24uur standby staat, vormt nu de brug tussen de healthposten en de ziekenhuizen in Kathmandu. Hiermee worden vrouwen ook extra gestimuleerd om in de stad te bevallen en niet in hun donkere en stoffige hutje op de berg. Dit is dus een grote stap richting Millennium doel nr. 5; 'het terug dringen van moeder/ kind sterfte tijdens de bevalling in ontwikke lingslanden'. Ondertussen zijn daar ook zes nieuwe daycare cen tra geopend. In totaal ontvangen daar nu 300 arme kinderen hun eerste onderwijs en krijgen zij daar dagelijks ook iets te eten. In hetzelfde werkgebied worden binnenkort zes healtheentra in gebruik gesteld, momenteel zijn er acht meisjes uit Dhading via Veldwerk in opleiding tot health- workers. Begin 2010 zullen zij hun opleiding afronden en hun werk starten bij de nieuwe health- posten. Maar als klap op de vuur pijl is het Hamro Gaun Eco Village onlangs officieel geopend. De nieuwbouw van het kinderhuis en de zonnekeuken zijn al sinds april in gebruik, de organische boerderij en mushroomfarm zijn al in werking, zo ook het vrouwen trainingprogramma en het school tje voor arme kinderen uit de buurt. Kortom, er was veel te zien bij de opening. Er waren zo'n tachtig bezoekers vanuit Nederland, zij konden nu met eigen aanschouwen waar wij al die jaren mee bezig zijn geweest. Het Hamro Gaun Eco village project is ook voorzien van duur zame energiedragers. Dat is niet voor de luxe; er is een chronisch (drink) water tekort, daarmee is er ook 18 uur per dag geen eleetri- eiteit beschikbaar en de vervuiling van de droge rivieren door rioollo- zingingen is enorm. Hamro Gaun Eco Village wekt haar eigen ener gie op via solareooking, biogas en een kleine hydropowerinstallatie en zuivert haar water en rioolafval. Dit afval is een goede eompostver- beteraar en wordt volledig herge bruikt op de boerderij en in de organische farm. Kortom, een geslaagde opening met 500 bezoekers uit binnen en buitenland, maar niet zonder een groot woord van dank aan al onze sponsors; zonder jullie niet afla tende steun aan Stichting Veldwerk was dit project volstrekt onmogelijk geweest. Ondanks de opening, zijn een paar gebouwen nog niet afge bouwd wegens een financieel tekort. Een deel van de boerderij moet nog worden afgebouwd, zo ook het vrouwen trainingscen trum. Want naast de bouwkosten, hebben we uiteraard ook te maken met de exploitatie kosten. Wij doen hier dan ook nogmaals een beroep op u, om ons te helpen het project te voltooien. Voor meer informatie zie onze website www. stichting-veldwerk, nl Gironummer: 8289522 of Bank: ABN-Amro 543703266 Tav. Stichting Veldwerk, p/a Egrnond Binnen. Met de groeten vanuit Kathmandu, René Veldt, Stichting Veldwerk Nepal. Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaat sen langs de weg, vóór 09.00 uur. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zuide lijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverza- melplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tus sen 18.00 en 19.00 uur naar de par keerplaats bij school. Dagelijks - Papiercontainer achter de Ter Coulsterkerk, beheerd door Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo. - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater, Badmintonvereniging Het Vennewater. - HSX container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Uw brief mag niet meer dan 175 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voorzetten via de Uitkijkpost. Uw inge zonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. Tenslotte behoudt de redactie zich immer het recht voor om brieven in te korten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Omdat ik graag de Uitkijkpost wil ontvangen, wijzigden wij onlangs de NEE-NEE sticker op onze voordeur in een NEE-JA sticker. Inderdaad verscheen toen weer de Uitkijkpost op ons adres, maar... wie denkt dat reclame achterwege zal blijven, en dat is de bedoeling van een NEE-JA sticker, heeft het geheel aan het ver keerde eind. Samen met enkele zon dagblaadjes onvangen wij per week gemiddeld tien a twaalf in deze bla den ingevouwen reclamedrukwer ken! Dit is natuurlijk niet de bedoe ling, maar wie doet hier nu eens iets aan? Overwogen hebben we, om nu maar weer de NEE-NEE sticker aan te brengen, maar dan blijft de Uitkijkpost weer weg. Overigens heb ik onlangs vernomen, dat de Uitkijkpost, als roeptoeter van de gemeente, eigenlijk op ieder adres in Heiloo met of zonder sticker, bezorgt dient te worden.Moeht dit werkelijk waar zijn, dan zouden we dus ondanks onze NEE-NEE sticker tóch de Uitkijkpost moeten ontvangen. En dat is nu net wat we zouden willen! Ad van Kamp Heiloo Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, info@knaagdierencentrum.nl, www.knaagdierencentrum.nl Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. asielalk@xs4all.nl, www.dierentehui- salkmaar.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Bruincyperse gec. kater, hangbuikje, gechipt, 8 jr, Toto, De Kloosterhof Heiloo. Gevonden Effen grijze poes met lichtgrijze onder vacht, witte bef en wit aan de pootjes, Laan van Zeeman Heiloo. Zalmkleurige gec. kater, wit om neus, witte bef, buik en voetjes, donkere rin getjes om staart, Slimpad Heiloo. Langharige grijsbruine kat, Kapelweg Tennisbaan Limmen. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Donderdag Kerstnachtdienst 22.00 uur ds. EJ. van der Wind, mmv One More Voice. Vrijdag Eerste Kerstdag 10.00 uur ds. E.J. Kooiman, mmv Cantorij. Zondag 10.00 ds. G.J. van Butselaar uit Bennebroek. Protestantse Gemeente Limmen Donderdag 22.00 uur ds. Blaauw, kerstnachtdienst. Vrijdag 10.00 uur ds. Nicolai Eerste Kerstdag. Zondag 10.00 uur ds. H. Ruitenbeek. GGZ Willibrorduskapel Donderdag Kerstavond 20.00 uur Woord- en Communieviering, mmv De Zanggroep, voorganger pastor M.J. van Bolhuis en pastor Paul Jacobs. Vrijdag GEEN viering. Zondag Dienst van Schrift en Tafel, mmv de Zanggroep, ds. M. Braamse. Willibrorduskerk Donderdag Kerstnacht, 18.30 uur Familieviering met kinderkoor, 20.45 uur Eucharistieviering met Dames- en Herenkoor, (n.b. toegangskaarten), 23.00 uur Eucharistieviering met De Brug, voorganger alle vieringen H. Helsloot. Vrijdag Eerste Kerstdag 10.00 uur Eucharistieviering met Dames- en herenkoor, voorganger H. Helsloot, 15.00 uur Kinje wiegen met kinderkoor. Zaterdag Tweede kerstdag 10.00 uur Woord- en Communieviering met Herenkoor, voorganger H. Hudepohl. 's avonds geen viering. Zondag Feest van de Heilige Familie, 10.00 uur Eucharistieviering met dameskoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur Eucharistieviering, 23.00 uur Eucharistieviering, voorganger M.A.L. Wagemaker, Koor Ubi Caritas. Vrijdag Eerste Kerstdag 09.00 uur Dageraadsmis, 10.30 uur Eucharistieviering, M.A.L. Wagemaker koor Ubi Caritas. Zaterdag Tweede Kerstdag 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger M.A.L. Wagemaker, Koor Miller Sisters, Zondag 09.00 uur gele zen Eucharistieviering, 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger M.A.L. Wagemaker, koor Ubi Caritas, 15.00 uur Lof. H. Corneliuskerk Limmen Donderdag Kerstviering in De Cameren, 16.00 uur Kerst Woord en Communieviering met muzikale bege leiding door familie Mooij, voorganger J. Oiling. 16.00 uur Kleuterkerst in de kerk, kerstverhaal voor de kleuters met liederen. Kerstavond/nacht 17.30 uur Kerst gezinsviering met kinderkoor, Woord- en Communieviering met Kerstmusical, voorgangers pastor J. Oiling en leden van werkgroep Musical. 19.15 uur Kerst gezinsviering met kin derkoor, woord- en communieviering met Kerstmusical, voorgangers zjn pastor Oiling en werkgroep Musical. 21.30 uur Plechtige Kerstviering met gememgd koor, Eucharistieviering, voorganger pastor J. Veldt. 23.30 uur Feestelijke kerstviering met Liturgisch koor, woord- en Communieviering, voorganger pastor J. Oiling. Eerste kerstdag vrijdag 10.30 uur Eucharistieviering met Gemengd koor, voorgangers S. Tol en J. Oiling. Tweede Kerstdag Zaterdag 10.30 uur Woord- en Communieviering met Harmonie Excelsior. Voorganger J. Oiling. Kerk open op Tweede Kerstdag, 14.00 tot 16.00 uur kerkdeuren open om kerststal te bekijken. Kerstliederen zingen met familie Valkering vanaf 15.00 uur Zondag 10.00 uur Woord en Communieviering met Spontaan koor, voorganger H. Hudepohl. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Donderdag 23.00 uur Eucharistievering, vrijdag 05.00 uur Eucharistieviering op de Adelbertusakker, zaterdag 10.00 uur Eucharistieviering, zondag 10.00 uur Eucharistieviering in Egmond aan den Hoef. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Donderdag 21.00 uur Eucharistieviering met St. Caecilea, vrijdag 09.30 uur Eucharistieviering met St. Caecilea, Zaterdag 10.00 uur Communieviering met herenkoor, zon dag 10.00 uur Eucharistieviering in Egmond aan den Hoef. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Donderdag 19.00 uur Eucharistieviering met kinderkoor, 21.00 uur Communieviering met Hoeverture, vrijdag 11.00 uur Eucharistieviering met Soli Deo Gloria, 15.00 uur Kindje wiegen, haristievie- ring. Zaterdag 10.00 uur Communieviering met Hoeverture, Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Soli Deo Gloria. H.Agnes Egmond aan Zee Donderdag 22.00 uur Hoogmis Kerstnacht, vrijdag 10.00 uur Eerste Kerstdag, zaterdag 10.00 uur Hoogmis Tweede kerstdag, zondag 10.00 uur Hoogmis. Dinsdag 19.30 uur Lessons Carols Zangdienst. Protestanse Gemeente Egmond Donderdag 21.45 uur Egmond aan Zee, ds. S.H. Ossewaarde, Kerstnachtdienst. Vrijdag 10.00 uur Egmond aan Zee, ds. S.H. Ossewaarde, Kerstviering, Zondag 10.00 uur Egmond aan Zee, ds. J. Bruin. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Donderdag Strammerzoom 10.00 uur viering met enkele dames. Kerk 19.00 uur familieviering met kinderkoor, voorganger pastor H. Hudepohl. 21.00 uur Communieviering met herenkoor, voroganger H. Hudepohl. 23.30 uur Communieviering met Aquariuskoor, voorganger H. Hudepohl. Vrijdag Eerste kerstdag 11.00 uur Eucharistieviering met dameskoor, voorgangers pastor J. Veldt en pastor H. Hudepohl. Zaterdag Tweede kerst dag 10.00 uur Eucharistieviering met solisten olv Arie Krom, voorganger pastor H. Helsloot. Zondag 10.00 uur Communieviering met solisten olv Arie Krom, voorganger pastor J. Oiling. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Donderdag 22.00 uur Castricummerweg Uitgeest, voorgan ger ds. Jan van Aller, kerstnachtdienst mmv de Cantorij. Vrijdag 10.00 uur Dielofslaantje Akersloot, voorganger ds. Jan van Aller, Kerst Gezinsdienst. Zondag 10.00 uur Castricummerweg Uitgeest voorganger ds. M. Myburg uit Beverwijk. Monastiek centrum Zeeveld: Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. Veldwerk

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 9