Heiloo Plastic afval apart inzamelen 5T1C AFVAL KI ETER SCHEIDI HEILOO GEMEENTE Openingstijden Woonomgeving Verkeer Sport en recreatie Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 6 JANUARI 2010 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Vanaf volgende week kunt u uw plastic afval apart inleveren. Uw shampooflessen, broodzakken en sausflesjes hoeft u niet meer in de grijze rolemmer te gooien. Vanaf dan kunt u die apart houden en in één van de verzamelcontainers gooien die verspreid in Heiloo staan bij de verschillende milieuparkjes. Scheelt weer ruimte in uw grijze bak! Hoe meer apart, hoe beter In Heiloo zamelen we al veel afval apart in: groente-, fruit- en tuinafval, glas, papier, textiel en afval dat niet in de grijze bak mag. Vanaf nu kunt u uw plastic afval ook apart weggooien. Dit plastic afval wordt gerecycled. Ze maken er bijvoorbeeld vloerbedekking van of tennisballen. Zelfs de fleecetrui die u aan heeft, kan gemaakt zijn van boterkuipjes. Al het plastic dat opnieuw gebruikt wordt, komt niet in de verbrandingsoven terecht. En dat is weer goed voor het milieu. Een ander voor deel is dat een goede afvalscheiding zorgt voor lagere kosten voor het verwerken van het afval. En dat betekent dat u min der afvalstoffenheffing hoeft te betalen. Hoe inleveren? U kunt uw plastic afval kwijt in één van de containers in Heiloo. Dit mag ongewassen, eventueel met plastic dop en al. Alle inwoners van Heiloo krijgen in de week van 11 januari een pakket in de brievenbus met daarin een grote plastic zak waar in u alvast plastic afval kwijt kunt. In het pakket zit ook een fol der waarin staat wat u wel in de speciale containers mag weg gooien en wat niet. Als u uw plastic zoveel mogelijk in elkaar gedrukt weggooit, past er meer in de containers. Heeft u de uitgedeelde plastic zak gebruikt, dan kunt u daarna uw afval gewoon in een eigen vuilniszak of plastic tas weggooien. Meer informatie Op onze website www.heiloo.nl vindt u meer informatie over het inzamelen van plastic afval en wat u wel en niet mag inle veren. U kunt ook terecht op de website www.plasticheroes.nl. U kunt uw vraag ook stellen aan een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1,1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1,1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Aanpassingen in stationsgebied 2010 De afgelopen jaren is het stationsge bied opnieuw ingericht. Vorig jaar heeft de gemeente een onderzoek gedaan hoe inwoners het nieuwe gebied erva ren. Op basis van deze enquête heeft de gemeente vorig jaar enkele dingen aangepast in het gebied. Voor de gro tere aanpassingen is nu een tekening gemaakt. In dit artikel leest u meer over de plannen voor het stationsge bied in 2010. Enquête In de enquête over het stationsgebied bleek dat bewoners, ondernemers en bezoekers de nieuwe situatie beter vin den dan voor de bouw. Ze gaven het stationsgebied een ruime voldoende. Wel gaf een aantal mensen aan dat er teveel auto's rijden op het Stationsplein. Daarnaast zijn er te weinig stallingsmo gelijkheden voor fietsen volgens de geënquêteerden. Na afloop van de enquête zijn in 2009 direct de kleine aanpassingen gedaan. Zo zijn er extra afvalbakken geplaatst, is kapotte verlichting gemaakt en op het kruispunt Heerenweg Stationsweg een extra lichtmast geplaatst. Daarnaast is een niveauverschil in de bestrating bij Kruidvat en Vomar aan gepast en zijn er parkeerplaatsen voor bakfietsen en brommers gekomen. Aanpassingen 2010 In 2010 worden de wat grotere aan passingen in het stationsgebied gedaan. Hiervoor is nu een tekening gemaakt. Daarop staat bijvoorbeeld: - het bestemmen van het Stationsplein als woonerf (winkelerf); - veranderen van de rijrichting; - het maken van een aansluiting van het Stationsplein op de Zeeweg; - afsluiten van de toegang van het Stationsplein vanaf de Heerenweg (langs de Vomar); - uitbreiding van het aantal fietsenrek ken; - verwijderen van de zogenaamde var kensruggen (betonbanden) en de laadplaats langs de Heerenweg; - de bewegwijzering naar de parkeer garage verbeteren. Inloopavond Op maandag 18 januari 2010 is er een inloopavond om de tekening met aan passingen te bekijken en vragen te stellen aan medewerkers van de gemeente over de wijzigingen. De inloopavond is van 19.00 uur tot 21.00 uur in de kantine van het gemeente huis, Raadhuisplein 1. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informa tie, neem dan contact op met de heer H. de Vries, toezichthouder en werk voorbereider van het Ingenieursbureau op telefoonnummer 072 535 67 68. Verkeersmaatregelen halve marathon Egmond Op zondag 10 januari vindt de halve marathon van Egmond plaats. De organisatie verwacht ook dit jaar weer een grote toeloop van deelnemers en toeschouwers. Hiervoor worden speci ale pendelbussen ingezet tussen Heiloo, Alkmaar en Egmond. Om de bussen vrije doorgang te kunnen verle nen worden diverse verkeersmaatrege len genomen. Gedurende de hele dag wordt de Heilooër Zeeweg tussen Heiloo en Egmond aan Zee door de politie afge sloten voor doorgaand verkeer. Na afloop van de halve marathon (zon dagmiddag) wordt een topdrukte ver wacht vanuit Egmond richting Alkmaar. Tijdens deze spitsperiode sluit de poli tie de Kennemerstraatweg tussen de Kerkelaan en de Heilooër Tolweg (Ring Alkmaar) voor doorgaand ver keer af. Op diverse kruispunten in Heiloo worden verkeersregelaars en politie(motoren) ingezet. Autoverkeer richting Alkmaar wordt met bebording omgeleid via de Kanaalweg. Direct aanwonenden van de Kennemer straatweg kunnen uiteraard hun woning bereiken. Meer informatie Meer informatie over de halve mara thon en/of bereikbaarheid is te vinden op www.egmondhalvemarathon.nl. Voor eventuele vragen over de ver keersmaatregelen kunt u contact opne men met mevrouw E.Negenman, tele foonnummer 072 535 67 63, of met de heer B. van Dijk van de politie Egmond, telefoonnummer 0900-8844. Zwembad Het Baafje www.heiloo.nl/zwembad De Omloop 11, 1852 RJ Heiloo 072 533 39 09 informatie zwembad, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail zwembad@heiloo.nl Sportcentrum Het Vennewater Het Zevenhuizen 48,1852 JC Heiloo inlichtingen verhuur sporthal 072 533 31 52 b.g.g. de heer G.J. Wolven 06-1240 44 38 of e-mail sporthal@heiloo.nl Gymzalen inlichtingen verhuur, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail gymzalen@heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11