3 Buk Buk en TendenZ zoeken jonge acteurs Nieuwjaarsconcert van harmonie Caecilia Nieuwjaarsconcert in de Willibrordkapel te Heiloo H E I L O O 1 13 cp -1 Jeanne de leugenaarster 14.95 Leugenaarste Jeanne de kfUjrj DEUTEKOM Corso Bioscoop VI De Hel van 63 BOEK VAN DE WEEK Jeanne de Leugenaarster door Bart Middelburg Boek van de week: door Bart Middelburg voor Cameratoezicht in Stationscentrum Schilderijententoonstelling van cursisten atelier Marina Rupert uit Heiloo UITKIJKPOST 6 JANUARI 2010 De muzikanten van folkgroep Maalstroom zijn te gast op het nieuwjaarsconcert van harmonie Caecilia. Aangeleverde foto Avontuurlijk drama over vier jonge deelnemers aan de meest legendarische Elfstedentocht uit de geschiedenis, tijdens de barre win ter van 1963. Ondanks het barre weer besluit het bestuur van het Friese Elfstedeneomité, onder druk van de media, met de kleinst moge lijke meerderheid van stemmen, dat de Elstedentoeht doorgaat. Tussen de duizenden die een startbewijs veroveren bevinden zich soldaat Henk Biuna (Cas Jansen), boeren zoon Sjoerd Lelkama (Lourens van den Akker)arbeider Kees Ferwerda (Chris Zegers) en ver pleegkundige Annemiek (Chava voor in 't Holt). Alle vier hebben zo hun eigen reden om deze tocht der tochten te rijden. Massaal is het publiek, verdeeld over diverse generaties, de afgelopen weken naar deze speelfilm gegaan, waarin tijdens de elfstedentocht van 1963 dramatische, hilarische en heroï sche gebeurtenissen elkaar afwisse len. Ten opzichte van het eerste weekend is het bezoekersaantal met maar liefst 130 procent geste gen. Inmiddels heeft de film van regisseur Steven de Jong, met meer dan 100.000 bezoekers de Gouden status bereikt, hiermee staat De Hel van 63 op vier in de top 20 van best bezochte bioscoopfilm. Adriana Valkenburg vestigde zich rond 1920 als prostituee en hoeren- madam in Amsterdam. Daar groeide ze uit tot een van de kopstukken van de Amsterdamse onderwereld, waar zij, vanwege haar extreme onbe trouwbaarheid, de bijnaam Jeanne de Leugenaarster' kreeg. Bij de poli tie stond ze te boek als 'het gevaar lijkste wijf van Amsterdam. Ruim tien jaar had Jeanne Valkenburg een relatie met de Joodse zakenman Jacob Acohen. Nadat Acohen in de oorlog door de Duitsers was gede porteerd en vermoord, werd zij niet temin tipgeefster van het beruchte bureau Joodsehe Zaken, dat op Joodse onderduikers jaagde. Door haar toedoen zijn tientallen Joden vermoord. Ze is daarmee een van de grootste collaborateurs, maar in de offiei'le geschiedschrijving komt ze niet voor. Na de oorlog kreeg Valkenburg de doodstraf, die werd omgezet in levenslang; na haar vrij lating in 1960 leidde ze een terug getrokken leven. De vooroorlogse Amsterdamse penoze in een schok kende en fascinerende biografie. HEILOO - Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo gaat samen met Sophie Louter en Mandy Verresen een knallende theater productie opzetten voor en door jongeren van 13 tot 23 jaar. In deze theaterproductie staat alleen nog het thema vast: 'bore dom sucks'. Vanuit dit thema wordt een eigentijds stuk neergezet. Naast het zelf schrijven van een script, rol len verzinnen en tekst schrijven, gaan de jongeren ook aan het werk met decors, kostuums, belichting, geluid en multimedia. Aan het einde van de repetities wordt het stuk twee keer op in de grote zaal van Buk Buk. Stichting jeugd en jonge ren, Buk Buk, TendenZ, Sophie Louter en Mandy Verresen slaan de handen ineen in de ontwikkeling van deze theaterproductie voor jon- HEILOO - Zondagmiddag 10 januari vindt er in de kapel van van de G.G.Z. Noord Holland Noord (voorheen Willibrord) aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo een bijzonder nieuw jaarsconcert plaats. Het Saens accordeon ensemble vertolkt muziek in alle stylen van geren van 13 tot 23 jaar. Mandy stu deert af aan de opleiding CMV en houd zich bezig met theater op allerlei manieren. In dit project houdt zij zich bezig met de regie. Sophie heeft een achtergrond in theater, en is al jaren werkzaam in Buk Buk als vrijwilligster en is tevens beeldend kunstenaar. De the aterproductie bestaat uit vijftien les sen van twee uur, waarin elke week een andere kant van theater wordt belicht. Na de voorjaarsvakantie wordt gestart. Kosten voor de 15 lessen en de twee voorstellingen bedraagt 35,-. Geen zin om mee te spelen maar ben jij super met tech niek of hou je van bouwen? Er wor den ook mensen gezocht die helpen met het maken van een decor of het licht en geluid kunnen verzorgen. Wil je meer weten of aanmelden? Mail of bel even naar: erspeeltwel- wat@sjjh.nl of tel. 072-5321069. Mozart tot muziek van André Rieu. Zij worden bijgestaan door pianist Arie Horst- Sirnone Rijksen klarinet en Dub de Vries orgel. Er is een veelzijdig programma samen gesteld van klassiek tot popu lair. De aanvang van dit concert is 15.00 uur en de entréé is 8,-. Kaartverkoop aan de zaal. HEILOO - Het Nieuwjaars concert van Harmonie Caecilia op 17 januari staat in het teken van de wereldmuziek, namelijk Keltische folkmuziek van de Britse eilanden. Natuurlijk valt er weer een bijzon dere gast te beluisteren. Of beter gezegd twee bijzonder gasten, te weten de enthousiaste en virtuoze folkgroep Maalstroom en de Engelse zangeres en saxofoniste Jo Freya. Maalstroom is als folkgroep actief in de bovenste regionen van de Nederlandse én Europese folkseene. Jo Freya is een echte Engelse folk- diva. Zij zit al twintig jaar in het vak en heeft vele prijzen en cd's op haar naam. Samen staan zij garant voor een sfeervolle aanpak waarin plaats is voor zowel uitbundige als ingeto gen liedjes. Caecilia, Maalstroom en Jo Freya treden zowel apart op als ook met elkaar in enkele speciale arrangementen, waaronder Cry of the Celts. Het concert begint om 14.00 uur in de grote zaal van de GGZ Willibrord, aan de Kennemer straatweg 464 te Heiloo. Kaarten kosten 10,-. Donateurs en kinde ren tot en met 12 jaar betalen 7,50. U kunt kaarten reserveren door een mail te sturen aan eoneer- ten@caecilia-heiloo.nl onder ver melding van 'Nieuwjaarsconcert 2010' met hierin uw naam en adres, of u donateur bent en het aantal kaarten. Ook kunt u kaarten krijgen in de voorverkoop bij De Schrijverij te Heiloo. Meer info via: www.caeci- lia-heiloo.nl HEILOO - De afgelopen periode zijn er steeds meer incidenten in het uitgaanscentrum in en om het Stationscentrum. Er zijn schrifte lijke vragen gesteld aan de burge meester, afhankelijk van de ant woorden zal men bepalen of er aanleiding bestaat voor een inter pellatie dan wel een spoeddebat. Het plaatsen van camera's heeft als voordeel dat nagegaan kan worden welke raddraaiers de boel verzieken zodat deze opgepakt kunnen worden. Nog belangrijker is het tegenhouden en dus voor komen van incidenten door zicht bare aanwezigheid en adequaat ingrijpen van politie en gemeente lijke opsporingsambtenaren. Alweer voor de tweede keer exposeren Marina Rupert en haar cursisten in het restaurant L'Avenier van het PCC Oosterhout in Alkmaar. Deze keer is men in oude foto's gedoken of in de uithoeken van herinneringen. Nostalgische beelden van vakanties in tenten en zomerhuisjes, grote gezinnen uit de jaren '50 en zelfs nooit gekende grootouders kwamen weer tot leven. Van maandag tot en met don derdag kunt u voor een luttel bedrag in dit schoolrestaurant lunchen of een kopje koffie drinken. Ook kunt u dineren op woensdag en donderdagavonden, uitsluitend na reservering, (kerstvakantie geslo ten) Vanaf 4 januari starten de nieuwe cursussen van Marina Rupert weer aan de Spoorlaan 21, op maandagmiddag, maandagavond, dinsdagochtend en dinsdagavond. Inlichtingen tel. 072-5332839. BART MIDDELBUR Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13