Themamiddagen voor mensen met kanker en hun naasten Inschrijven voor Plus Lezing Piet Rosenhart Wandel4Daagse Alkmaar over Amerika Zondagconcert Toonbeeld op 17 januari regio 16 Lastige klant aangehouden Drie baldadige jongens aangehouden Amak wandelt Nieuwjaarsduik in Egmond aan Zee EGMOND - Op zondag 3 januari rond het middaguur heeft de politie op aanwijzing van een opsporingsambtenaar van het PWN een 46-jarige man uit Egmond aan Zee aangehouden op de Middenweg. De man liet zijn hond uit in het duingebied en beschikte niet over een toegangskaart. Hij weigerde ook deze alsnog aan te schaffen. Hij gaf een valse naam op aan de opsporingsambtenaar die hem staande probeerde te houden. Toen de verdachte hier agressief op reageerde werd de politie ingeschakeld. Die nam de verdachte over en nadat zijn identiteit was vastge steld werd de man rond 13.30 uur met een bon voor het opgeven van een valse naam en een bon voor het zich bevinden op verboden grond naar huis gestuurd. EGMOND - Op zondag 3 januari heeft de politie drie 12-jarige jon gens uit Egmond aan den Hoef aangehouden. De eigenaar van een zomerhuisje aan het Naehtegalenpad had in de mid dag ontdekt dat zij verantwoorde lijk waren voor een inbraak in zijn optrekje. Binnen waren enke le goederen vernield en beschadigd. De drie jongens verklaarden dat ze van het huisje een eigen hut wilde maken. Hun ouders zullen de schade met de eigenaar regelen en tegen het baldadige drietal is een proces-verbaal opgemaakt. AKERSLOOT - Dinsdag 12 janua ri is er een doordeweekse wande ling. De route is een verrassing en brengt u op de prachtigste plekjes in Noord-Holland. Het vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan hoek Raadhuisweg. Belangstellenden zijn van harte welkom. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Cock Snijder, tel. 0251-313956. Wandelaars op weg naar het Waagplein. Aangeleverde foto REGIO - Evean, 't Praethuys en Medisch Centrum Alkmaar (MCA) houden op dinsdag 12 januari een themamiddag voor mensen met kanker en hun naasten over 'vermoeidheid en kanker'. Deze bijeenkomst is de vierde van een serie van acht themamiddagen over kanker. De middagen staan los van elkaar en kunnen afzonderlijk worden bezocht. Bij iedere bijeen komst is een deskundige aanwezig. Vermoeidheid bij kanker gaat vaak niet zomaar over en lijkt anders te zijn dan normale vermoeidheid. De betekenis van deze vermoeidheid voor het dagelijks leven en hoe daar het beste mee om te gaan, vertelt deskundige mevrouw Willemse, oneologie-wijkverpleegkundige Evean. De bijeenkomst vindt plaats van 14.00 tot 16.00 uur in 't Praethuys, Westerweg 50 te Alkmaar. Vanaf 13.45 uur is de zaal open en staat de thee en koffie klaar. Het bijwonen van deze mid dag is gratis. Om deze themamiddag bij te wonen is aanmelding noodzakelijk. Belangstellenden kunnen hiervoor contact opnemen met de balie van patiëntenvoorlichting (huisnummer 037) van het MCA, tel. 072- 5483500. Voor deze themamiddag is een minimum aantal van acht per sonen vereist en een maximaal aan tal van 25. EGMOND - Traditiegetrouw vond op 1 januari op het strand van Egmond de Nieuwjaarsduik plaats. Bibberend stonden tientallen stoere 'zwemmers' op het startsein te wachten, waarna zij onder luid gejoel het ijskoude en donkere zeewater indoken. Foto: Anneiies Westerbeek REGIO - De Plus Wandel4 Daagse Alkmaar is de snelst groeiende wandelvierdaagse van Nederland. De derde editie in 2009 trok maar liefst 5.800 deel nemers. De Plus Wandel4Daagse Alkmaar, die wordt gehouden van 16 tot en met 19 juni 2010, streeft ernaar onderscheidend te zijn ten opzichte van de al bestaande vierdaagsen in het land. Daarnaast zijn de routes door het typische polderlandschap, de duinen, het strand en de stad Alkmaar aantrekkelijk en afwisse lend. De inschrijving opent op 1 januari via www.pluswandel4daagse- alkmaar.nl. Naar verwachting komen er dit jaar zo'n 7.000 enthousiaste deelnemers naar de 4e Plus Wandel4Daagse Alkmaar. Het brede programma maakt dit evenement uitermate geschikt voor zowel de beginnende als de gevor derde wandelaar, omdat er gekozen kan worden voor korte en langere afstanden: 7,5, 15, 25, 35 en 45 kilo meter. Op deze manier krijgen de minder gevorderde wandelaars de mogelijk heid een enorme feestelijke happe ning van vier mooie dagen mee te maken. Gezien de deelname aan de kortere afstanden tijdens de eerste editie is hier zeker behoefte aan. Voor de derde keer kunnen ook bedrijven meedoen aan dit gezellige evenement met de Business Wandel Estafette. Uiteraard is de intocht op het Waagplein in het centrum van Alkmaar een onvergetelijk moment waar al vanaf de eerste wandeldag naar wordt uitgekeken. REGIO - In de foyer van Ontmoetingscentrum Geester- hage vertelt wereldreiziger Piet Rosenhart zondagmiddag 10 januari over zijn reis door de wonderbaarlijk mooie natuur gebieden van het zuidwesten van Amerika. Zijn verhaal, ondersteund met diabeelden, begint in San Francisco, het Yosemite Park met zijn massieve granietklompen, watervallen en bui tengewoon hoge bomen. Vervolgens Death Valley. Daarna de Grand Canyon, een kloof van 1600 m diep te die uitgeslepen is door de Colorado rivier. Dan weer een diep dal in het Zion National Park. Brice Canyon, met zijn talloze in rijen opgestelde rode pilaren en volgens veel mensen het allermooiste natuurgebied in de U.S.A. Arches National Park waar de grootste ver zameling natuurlijke bruggen op aarde voorkomt en Delicate Arch, een rode zandstenen boog in de vorm van een cowboybroek. Het verhaal eindigt bij het oudste natuurreservaat van de U.S.A, Yellowstone National Park, waar een krater te zien is van een geweldige vulkaan met daarin warme bronnen, travertijn afzettingen en geisers. Tussen de verhalen door worden ook nog beelden vertoond van kleinere en grotere nederzettingen met als hoogtepunt het volstrekt onnatuur lijke Las Vegas. De zondagmiddagso ciëteit wordt gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in Ontmoetingscentrum Geesterhage, Geesterduinweg 5 in Castrieum. De zaal is open om 13.30 uur. De toegang is 4,-. Voor meer informatie of het regelen van vervoer kunt u bellen (tot en met 7 januari) naar Stichting Welzijn Castrieum, tel. 0251-656562.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15