Strand- en Duinloop van AV Castricum gladjes verlopen Handbalvereniging Meervogels bestaat vijftig jaar SPORT 21 KORTOM Nieuwe indeling TC Heiloo United Open Huis Vennewater Badminton Bridgeclub Sans Atout Meervogels 60 is een hechte dorpsclub MEERVOGELS UITKIJKPOST 6 JANUARI 2010 BftAipBE Foto In prachtige winterse omstandigheden gingen bijna 400 deelnemers van start aan de strandloop van AV Castricum. Foto: Siem Danenberg HARDLOPEN CASTRICUM - Zondag 3 januari was alweer de derde loop van het seizoen. In prachtige winterse omstandigheden gin gen bijna 400 deelnemers van start. Het parcours ging gedeel telijk over het strand van Castricum en Heemskerk. Dit was voor de één een mooie trainingsloop voor de halve mara thon van Egrnond, voor de andere een goede start van het nieuwe jaar. Met een volop schijnende zon, weinig wind en rond de nul graden was het prima lopen op het par cours met diverse uitdagende stuk jes. De jongste deelnemers gingen om 10.15 uur van start voor de 2,3 kilometer. Er werd in diverse cate gorieën gelopen. Bij de categorie 11-13 jaar waren Chris van Hensbergen en Carlijn van Eseh de snelsten. In de categorie 8-10 jaar waren dat Brent van der Plas en Mariska Poel. En in de categorie jonger dan 7 jaar waren dat Tobias Vrolijk en Yara ter Laare. Alle lopers gingen naar huis met een mooie herinne ring. Ook de vier kilometer voor volwassenen was weer een leuke strijd. Bij de heren was Remeo Bruin met een tijd van 15:27 minu ten de snelste, bij de dames was dat Anneke de Laat met 21:48 minuten. De wedstrijdafstand van de dag was de 15 kilometer. Hier waren ook diverse categorieën, maar bij de dames was de snelste Monique Andriessen in 1:05:27. Bij de man nen was de snelste Willem van 't Veer in een tijd van 55:10 minuten. De 10,5 kilometerlopers gingen gelijkertijd van start. Het werd niet alleen een gevecht tussen de lopers, maar ook hier ging men de strijd met de winterse omstandig heden en het strand aan. De snelste dame werd Judith Tamis in 50:05 en de snelste heer Thijs Mossel in 40:09. Alle uitsla gen kunt u terugvinden op www.avcastricum.nl. HEILOO - vrijdagavond 15 janu ari is weer de eerste avond van de spannende en gezellige onderlinge wintercompetitie van TC Heiloo. De indelingen met promoties en degradaties zijn gemaakt en worden weer op de website en in het clubgebouw gepubliceerdwww.teheiloouni- ted.nl. Op zaterdag 9 januari is er voor de leden van de tennis club een gezellige nieuwjaars borrel. Ook voor de kinderen is er het een en ander georgani seerd. Het bestuur nodigt u allen uit vanaf 17.00 uur. HEILOO - Op zondagochtend 10 januari is er van 10.30 uur tot 12.00 uur Open Huis in de badmintonhal aan 't Zevenhuizen in Heiloo. Badminton biedt veel: de condi tie wordt beter en overbodige kilo's verdwijnen op een ont spannen manier. Het is een sport waarmee vroeg begonnen kan worden tot op oudere leef tijd. Om de sport goed aan te leren wordt nieuwe leden de mogelijkheid geboden om een training te volgen in januari en februari. Deze is geheel gratis. HEILOO - De uitslagen van de maandag 4 januari gespeelde wedstrijden zijn als volgt: A-lijn 1hr. de Ruijter de Wildt - Tromp 58.3, 2. mw. Middelbeek - hr. Schipper 57.4, 3. mw. Dolmans - hr. Schouten 57.1, 4. farn. Schaffer 55.6; B-lijn 1. mw. Visser - hr. Boelhouwer 60.9, 2. ds. Beerepoot- Daudey 56.7, 3. mw. van Dam - hr. Huting 56.5, 4. fam. van Lochern 56.2; C-lijn 1. mw. Schmidt - hr. Mintjens 60.4, 2. fam. van Wijchen 57.9, 3. ds. Kuiper - Witting 55.8, 4. hr. Bakker - Oostveen 54.6. AKERSLOOT - In september bestaat handbalvereniging Meervogels 50 jaar. Heel 2010 zullen er allerlei activiteiten in het teken van dit gouden jubileum staan. Drie fanatieke handbaldames, Riet Dekker, Tiny Pepping en Jetty de Jong, die bij AOG in Alkmaar speelden, waren het er samen met kapelaan De Boer in 1960 over eens dat in Akersloot een eigen handbalvereniging moest komen. De oprichting van handbalvereni ging Meervogels '60 was op 1 sep tember 1960 een feit. Er werd gestart met één dame selftal. De keuze voor hetzelfde gele shirt met X waarin ze voor heen ook bij AOG speelden, was omdat het gemakkelijk verkrijg baar was. Erwin Tiebie, ruim 35 jaar lid van Meervogels, vertelt: De wedstrijden vonden in het begin plaats op het voetbalveld van Meervogels. Er mocht daarom geen krijtcircel rond het doelgebied worden getrokken, dus werd het opgelost met touw, dat in de grond werden vastgepind. In 1970 kreeg Meervogels een eigen accommoda tie, met een verhard veld en een kantine, op de huidige locatie." Zo'n vijf jaar na oprichting werd Meervogels uitgebreid met een jeugdteam. Pas in 1968 kwam het herenteam erbij. Erwin: „De vereniging trok steeds meer mensen uit het dorp aan. Op het hoogtepunt, begin jaren tachtig, telde Meervogels 250 leden. De jaren die volgden waren succesvol: bijvoorbeeld het team van damesjunioren 1 dat in 1984 Nederlands kampioen op het veld werd. Met doorgestroomde speelsters vanuit dit team werd begin jaren negentig zelfs de eerste divisie senioren bereikt." Meervogels 60 is een hechte dorpsclub waaraan veel vrijwilli gers zijn verbonden en vervult al jaren een sociale functie binnen Akersloot. Inmiddels worden op Koninginnedag al dertig jaar aller lei leuke activiteiten voor Akersloters op het handbalcomplex van Meervogels gehouden. Ook worden er met regelmaat toernooi en georganiseerd waaraan buurten en bedrijven uit het hele dorp deel nemen, zoals het zaalvoetbaltoer nooi en inmiddels het beachvolley- bal toernooi. Sinds kort vindt er ook een jaarlijkse beachhandbal competitie plaats in mei en juni. Op de Nieuwjaarsreceptie wer den onder meer een prachtig foto boek over vijftig jaar Meervogels 60, een Meervogels kaartspel en -memoriespel en dergelijk, plus de feestelijke activiteiten voor het komende jubileumjaar gepresen teerd. Bovendien werd de aankon diging gedaan van de jubileumlote rij ten behoeve van een opknapbeurt van clubhuis 't Boshuis. De loten -2010 in totaal- zijn te koop a 5,-. De trekkingen zijn op 3 april, 4 september en 31 decem ber 2010.Meer informatie over de loterij en de komende jubileumacti viteiten zijn te vinden op www. meervogelsöOnl. HANOBAtVtRlHIGIHG* fff AJtlRilOOI JAAR 1900-2010 Erwin Tiebie met het jubileumfotoboek, het kaartspel, memorie spel, alles in het teken van 50 jaar Meervogels 60. Foto: c-aroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21