MOVE! Nieuwe exposities in Het Trefpunt Geleerd en gelovig H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Opkikkertje van Keer op Keer Nieuwjaarsborrel D66-Groen Links Cursus patchwork/ quilten Info uur CDA Groei en Bloei lezing: ons duingebied Bent u creatief en wilt u uw werk tonen? Uniek uitstapje in de sneeuw UITKIJKPOST 6 JANUARI 2010 I n deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Vooraanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - Elke maand wordt een door Kringloopwinkel Keer op Keer gekozen vereniging of stich ting verblijd met een opkikker van 300,-. De opkikker van de maand januari gaat naar Ijsbaan Heiloo, deze verzorgt de ijsbaan aan de Zanderslootweg. Kringloopwinkel Keer op Keer, industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donder dag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - De gecombineerde fractie van D66 en GroenLinks houdt een nieuwjaarsborrel. Niet alleen leden van beide partijen zijn welkom, maar ook iedereen die belangstelling heeft in politiek en met name in de nieuwe combi natie. Deze nieuwjaarsborrel wordt gehouden vrijdag 15 janua ri in de bar van het Open Huis van 17.30 tot 18.30 uur, waarbij de lijsttrekker Hans van Halem met een korte toespraak de aftrap zal geven voor de verkiezings campagne. HEILOO - Het Nivon Heiloo start vanaf dinsdag 12 of 19 januari bij voldoende deelname een cursus basis patchwork/quilten. Deze cursus van zes veertiendaagse les sen van 19.30 tot 21.30 uur staat onder leiding van docente Jobina de Boer. Verschillende pateh- workteehnieken, zowel handmatig als machinaal komen aan de orde. Deze cursus is geschikt voor beginners, die de basisprincipes willen leren als voor degenen, die reeds kennis maakten met deze techniek, aantrekkelijk. De cur sus vindt plaats in Het Open Huis. Opgave/info: Reina Mulder, tel. 072-5333127 enRiavander Laan, tel. 072-5333217 of www. nivonheiloopunt. nl. HEILOO - Op donderdag 7 janua ri houdt de CDA-fractie een info- uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespre ken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf tel. 072-5335150. E-nmil h.vd.werf@heiloo.nl Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). HEILOO - Woensdag 13 januari geeft de heer Ben Hopman, bos wachter bij het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord- Holland, een pakkende lezing over het Noord-Hollandse duinge bied. Het duinreservaat is het belangrijkste aaneengesloten natuurgebied van Noord-Holland en een onmisbaar onderdeel van de Ecologische Hoofdstructuur. De laatste jaren zijn diverse natuurprojecten op touw gezet, vooral om natte natuur in het gebied terug te brengen en de vergrassing in het open duinge bied tegen te gaan. De lezing vindt plaats in het Open Huis Heiloo, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. Toegang: vrij. Pas op: op het Looplein mag u alleen in en uitladen en dus niet parkeren! Churehillplein 1, 19021 ET Akersloot, telefoon: 0251-314447, www.move-akersloot.nl,info@move-akersloot.nl. AKERSLOOT - Sinds de oprichting van MOVE! medio 2006 is de fysio- therapiepraktijk- en fitness van Paula Rozeman en Maurice Marehand uit gegroeid tot een compleet paramedisch centrum, dat onderdak biedt aan verschillende disciplines. Zowel in de MOVE! - zorgtak, zoals (kinder/bek- ken/psyehosomatisehe) fysiotherapie, manueeltherapie, podotherapie, artsenlab, fundusfotografie, reizigersvaccinatie, mensendieck als in de MOVE! - sporttak, zoals vrije fitness, fysiofitness revalidatie, kinderfitness en spinning. In alle deeltakken zijn gediplomeerde en HBO geschoolde therapeuten werkzaam. In maart 2010 zal ergotherapie zich aansluiten bij MOVE! Sinds kort is het brede aanbod van MOVE! uitgebreid met 'Diabetes Fit' en 'Move! to Fit'. Paula Rozeman legt uit: „In samenwerking met alle disciplines die betrekking hebben tot diabetes, zoals de internisten, huisartsen, fysiothe rapeuten, diëtisten en podotherapeuten, is door Fysio Physics het lande lijk leefstijlprogramma Diabetes Fit ontwikkeld, wat voor mensen met diabetes een waardevolle aanvulling kan zijn. Hiervoor hebben wij een uit gebreide training gevolgd. Diabetes is een ernstige aandoening en kan op lange termijn allerlei complicaties geven. Na het vaststellen van diabetes door de internist of huisarts wordt aan de patiënt doorgaans het medicijn metformine voorgeschreven. Dit medicijn maakt cellen gevoelig voor insuline die het lichaam in de alvleesklier zelf aanmaakt. Het is weten schappelijk bewezen dat beweging met een bepaalde hartslag en gedu rende een aaneengesloten tijd hetzelfde positieve effect heeft. Beweging werkt dus positief op de stofwisseling! Door het volgen van Diabetes Fit zou, in overleg met de arts, de hoeveelheid medicatie op den duur kunnen worden gereduceerd. Diabetes Fit is een aanvullend programma, dat men naast de adviezen van de huisarts, de praktijkondersteuner en/of de diëtiste kan volgen. Diabetes Fit is een uitgekiende combinatie van voe ding, educatie en training onder begeleiding van een fysiotherapeut en dietiste. Bovendien ontvangt men een overzichtelijk en duidelijk leesbaar cursusboek, waarin van alles over diabetes is terug te vinden. Voor aan melding is een verwijzing door de huisarts niet nodig; wij raden wel aan om het in overleg te doen. Een deel wordt vergoed door de zorgverzeke raar." Paula vervolgt: „Bij mensen met erfelijke aanleg voor diabetes ver groot een ongezonde levensstijl -waardoor onder andere overgewicht kan ontstaan- de kans dat op jongere leeftijd diabetes tot uiting komt. Het fit nessprogramma Move! to Fit, met als doel gewichtsvermindering en con ditieverbetering, werkt voor mensen met erfelijke aanleg voor diabetes preventief. Maar is uiteraard toegankelijk voor iedereen die in actie wil komen en het moeilijk vindt om dit alleen te doen. Het enthousiasme van de fysiotherapeut, fitnessinstrukteur en diëtiste motiveert je om op moei lijke momenten toch vol te houden!." Op 14 januari wordt er een informa tieavond gehouden over het leefstijlprogramma Diabetes Fit in 't Hoorntje, Kerklaan 20 in Akersloot; zaal open 19.30 uur, start presentatie 20.00 uur. Toegang is gratis en zonder voorinschrijving. HEILOO - Van 4 tot 29 januari exposeert Marian van Dam- Keijzer haar schilderijen. Marian is de vrijwilligerscoör- dinator voor het Trefpunt en vanaf 1 januari voor heel Heiloo. Marian werd vijftien jaar geleden, tijdens een vakantie in de Dordogne, door een vriendin mee genomen naar een aquarelwork shop. De workshop werd gegeven door Vrouwtje Spaans, afkomstig uit Heiloo. In FYankrijk enthousiast geworden nam ze, terug in Heiloo, les bij Marianne Eugster-Boonstra. Marian schildert met aquarelverf en af en toe acrylverf. Het liefst schil dert ze portretten. Ook de stofbe- werking is bij Marian in goede han den. Karakteristiek voor de stijl die ze hanteert is het gebruik van wei nig water en veel kleur. Haar werk valt op door het oog voor detail. De expositie is te zien gedurende de openingstijden van het Trefpunt. In het Trefpunt vinden regelmatig exposities plaats van werk van ama teur- en semi-professionele kunste naars op allerlei gebied. Bent u cre atief en wilt u uw werk tonen, neemt u dan contact op met de receptie van het Trefpunt, tel. 072- 5331297. De beide leden van de werkgroep komen dan bij u kijken of uw werk in aanmerking komt voor een expo sitie in het Trefpunt en maken nade re afspraken met u over de periode en de invulling ervan. Het spreekt vanzelf dat zorgvuldig met uw werk wordt omgegaan. HEILOO - Geleerd en gelovig is het thema voor een drietal avonden rondom het boek van professor Cees Dekker met dezelfde titel, waarin 22 weten schappers nadenken/ verant woording afleggen over hun leven, werk en God. Zij vertellen over hun levensloop, wat het christelijke geloof voor hen betekent en hoe zij als kritische mensen staan in hun relatie tot God en de mensen. Op de eerste avond knopen we aan bij het thema van vorig jaar 'De ziel van de techniek'. Na een korte historische uiteenzet ting, waarin we zien dat de wereld na 1850 er totaal anders begon uit te zien, is bedoeld als een opstapje. De tweede avond, waarin we enkele van de 22 verhalen met elkaar wil len lezen. Er zullen vier verhalen klaar liggen om te lezen en daarna willen wij met elkaar van gedachten wisselen. De derde avond mijmeren we na over de verhalen en de gesprekken van de tweede avond en nodigen wij iedereen in gesprek te gaan op basis van onze eigen per soonlijke ervaringen. Professor Bikker is bereid zelf te beginnen om iets te vertellen over vijftig jaar geëngageerd werken in de techni sche wereld met geloofsgenoten in en buiten de kerk. De avonden staan onder begeleiding van profes sor Ir. H. Bikker en Ds. R. Blaauw. De avonden zijn op dinsdag 12, 19, en 26 januari, van 20.00 tot 22.00 uur in de Ter Coulsterkerk in Heiloo. HEILOO - Niet alleen de mensen genieten van de sneeuw maar ook de paarden vinden het heerlijk. Eindelijk kon de slee weer achter de pony gezet worden. Zowel de kinderen als Samba geno ten van dit uitstapje in het Heilooerbos. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5