Heiloose Anne Bruin schrijft afvalboek Kuyper Blom bedanken klanten met oliebollen I H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Doe mee: verantwoord en effectief afvallen met gezonde voeding Anne Bruin Herkenbare onderwerpen C"n verjaardagen, etc. Weekmenu's met veel tips en makkelijk te bereiden Megasneeuwpop als verrassing voor zieke moeder Dolle pret Creatieve workshop Zondagmiddagcafé Pech Onderweg Cursussen fotografie en Photoshop De wereld rond op een vrachtboot Aandachttraining Nordic Walking Wereldgodsdiensten Gezonde voeding Gewijzigde ophaaltij- den Eensgezindheid welzijnheiloo.nl Stijl en Advies UITKIJKPOST 6 JANUARI 2010 HEILOO - Consulente Anne Bruin leidt al jaren een praktijk voor gewichtsbeheersing in Heiloo waar ze al zeer veel mensen met afvallen heeft geholpen. Anne vertelt: „Vaak voelen mensen zich schuldig als na hun dieet- poging de kilo's er weer aankomen. Niet nodig! Niemand houdt een dieet lang vol. Het probleem is altijd een verkeerd voedingspatroon. Verkeerde keuzes in voeding, snaaimomenten die je niet kunt weerstaan zijn zulke voorbeelden." Anne besloot hierover een werkboek te schrijven. Dus nu eens geen nieuw veelbelo vend dieet waar bij je na een jaar weer op je oude (over)gewieh bent en weer een frustratie rijker maar gemakke lijk afvallen met gewone (gezon de) voeding. Het behandelt en biedt oplossin gen voor her kenbare knel punten zoals emotie-eten en lekkere-trek momenten in de middag of avond die voor velen zo moei lijk te weerstaan zijn. Naast voor beeld weekrne- nu's vind je recepten, tips en adviezen waardoor je gemakkelijke af zult val len. Prijs werkboek 12,95. Verkrijgbaar bij de Schrijverij, Bruna en Deutekom. ISBN nr.: 978 94 601 90 131, www.lekker-slank.com. Op eerste kerstdag was er eindelijk weer eens een 'Witte kerst'. Samen met haar broertje Robin (11 jaar) is Sanne Nieuwboer van half zeven 's ochtends zonder pauze tot 's middags drie uur bezig geweest om deze sneeuwpop te maken. Ondanks de natte sneeuw later op de dag hebben zij een sneeuwpop van maar liefst 3,06 meter gemaakt. Als verrassing voor hun moeder, die na een operatie zes weken rust moet houden. Heeft ze iets om naar te kijken... Foto: Sanne Nieuweboer. HEILOO - De enthousiast on dernemende makelaars Bas Kuyper en Ronald Blom hadden er veel van verwacht, maar dat het zo enorm storm zou lopen op Oudejaarsdag bij hun olie- bollenkraam, ging hun stoutste verwachting te boven. Bakkerij Piet Kerssens had er een flinke dobber aan om de snel slin kende voorraad oliebollen tijdig aan te vullen. Vanaf 10.00 uur kon op 31 december iedereen met de in deze krant verspreide zak voor gra tis oliebollen bij de kraam van Ronald en Bas terecht, opgesteld voor het makelaarskantoor aan de Stationsweg. Kuypers Blom Makelaars hadden totaal 5000 olie bollen te vergeven, als dank voor Zondag 10 januari om 14.00 uur treedt in het Trefpunt Rene Steens op. Kostelijke humor middels con ferences in de Noord-Hollandse stijl van Kees Stet. Ook de actualiteit van de dag is René wel toever trouwd. Deze gezellige middag is 'aangekleed' met een kleine high- tea. Entree 7,50 inclusief high- tea. Reserveren 072-5331297. Zondag 10 januari van 13.30 - 16.00 uur creatieve workshop 'Tas maken van papier' in het Trefpunt door Wanda Vasbinder. Zelf snijmat, snijmes, papierschaartje, potlood en gum mee nemen. De kosten bedragen 8,50 inel. materiaal kosten en entree zondagmiddagca fé. Voor opgave en/of info kunt u bellen met 5338612. Geen vervoer Bel dan 072-5331297. De buurtbus wil u graag van huis ophalen en het vertrouwen en het succes, dat zij de afgelopen vijf jaar hebben genoten als nieuw makelaarskan toor in Heiloo. Een flink aantal dus. Maar na ongeveer een half uur, rond 10.30 uur, waren al zo'n 2500 olie bollen uitgedeeld. Als warme brood jes gingen de gratis oliebollen over de toonbank en iedere gevulde olie- bollenzak werd door de mannen van Kuypers Blom Makelaars vrolijk overhandigd met de beste wensen voor het nieuwe jaar. Om 13.00 uur was de complete hoeveelheid van 5000 oliebollen erdoorheen! Ronald en Bas, uiterst tevreden over de geslaagde actie, toostten breed lachend met een glas warme glüh wein op de goede afloop van het oude jaar en een fris begin van het nieuwe jaar! www.kuyperblom.com. terugbrengen. Zondag 10 januari van 13.30 - 16.00 uur vrij klaverjassen, brid gen, biljarten, rummyeubben of deelnemen aan de andere gezellige spellen in ons zondagmiddagcafé in het Trefpunt. Bent u alleen, geen probleem. U hoeft alleen maar aan te schuiven en bent van harte wel kom! Entree 1,-. Zie ook www. welzij nheiloonl Maandag 11 januari van 10.00 tot 12.00 uur organiseren we in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland in het Trefpunt Heiloo een workshop Pech Onderweg. U leert o.a. over het nieuwe rijden, olie meten en u krijgt een uitleg over het dashboard. Kosten: 5,- HEILOO - In het Open Huis in Heiloo starten in januari en maart weer nieuwe cursussen op het gebied van fotografie en beeldbewerking (Photoshop). Op donderdag 7 januari start de cursus 'Lagen en Maskers' (het verbeteren van foto's met behulp van Photoshop), op maandag 25 januari start een basiscursus Photoshop en op donderdag 4 maart start een vervolgcursus Fotografie. De cursus Lagen en Maskers bestaat uit vier lessen. In deze lessen wordt speciaal aandacht geschonken aan het verbeteren van foto's met behulp van Photoshop. Na een introductie in het programma leert u onder andere het verscherpen van de foto's, aan passen van contrast en verzadiging, retoucheren en omzetten naar zwart wit. De basiscursus Photoshop (acht lessen) is bedoeld voor iedereen die op een creatieve manier zijn foto's wil bewerken. Na het volgen van deze cursus bent u bekend met de basistechnieken van het programma Photoshop en kimt u uw foto's iets extra's geven of er een mooi kunst werk mee maken. In de vervolgcur sus fotografie (acht lessen) wordt verder ingegaan op de inhoudelijke en creatieve aspecten van de fotogra fie. Aan de hand van thema's en opdrachten worden foto's gemaakt welke in de les worden besproken. Aan bod komt onder andere land- sehaps-, portret-, studio-, reportage- en avond/nachtfotografie. De cursus sen worden in het Open Huis in Heiloo gegeven van 19.30 tot 21.30 uur. Voor meer informatie over deze cursussen kimt u terecht op www.cekust.nl/cursussen of kimt u contact op nemen met Cleo van Meehelen of Eric Wilbers, tel. 072- 5322612. Woensdag 13 januari van 14.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt lezing door David Fhlla over zijn reis op een Engels-Russische vrachtboot. Vaart u mee? De boot vertrekt uit Duinkerken en vaart via het Panamakanaal naar Nieuw- Zeeland en daarna langs mooie eilandjes in de Stille Oceaan naar Singapore. Entree 3,50. Donderdag 14 januari tot en met 18 februari van 9.30 tot 11.30 uur. Dit is een cursus van 7 lessen voor levenslust en inspiratie. U leert te ontspannen door ademhaling- en lichaamsoefeningen. U leert waar te nemen hoe u zich voelt. Kosten: 55,-voor zeven lessen. Maandag 18 januari van 11.15 tot 12.15 uur start weer een groep Nordic Walking speciaal voor men sen die moeilijk ter been zijn. Ervaring met Nordic Walking is gewenst Kosten: 40,- voor tien lessen. Dinsdag 19 januari tot en met 16 maart van 14.00 tot 16.00 uur. Peter Greijer vertelt over ontstaan en inhoud van hindoeïsme, boed dhisme, jodendom en islam. Wat zijn de overeenkomsten en verschil len zijn en wat zijn hun antwoorden zijn op de grote vragen van het leven. Kosten: 70,- voor acht lessen. Lezing voedselveiligheid vrijdag 22 januari van 10.00 tot 11.30 in het Trefpunt. Wilt u weten waar uw HEILOO - Muziekvereniging Eensgezindheid heeft is samen werking met de oudpapier inzame laar Roele de Vries en de gemeen te Heiloo haar ophaaltijden moeten wijzigen in verband met het rijtijdenbesluit waardoor de chauffeurs anders ingedeeld moesten worden. Eensgezindheid zal daarom nog steeds iedere tweede zaterdag van de maand het papier ophalen in de wijken Bloekhovepark en Plan Oost, maar niet vanaf 09.00 uur maar vanaf 13.00 uur. Het oud papier zal daarom voor 13.00 uur gebundeld of in dozen op de daarvoor bestemde plaatsen (gele stip of containerplaats) gezet moeten worden. eten wordt geproduceerd en gecon troleerd, waar u op moet letten bij aanschaf, bewaren en bereiding. Een afwisselend programma met film en proeverij. Toegang 3,- inelusief consumptie. Maandag 25 januari van 9.30 tot 12.00 uur. Tijdens deze workshop geeft Sandra Bolten tips welke kle ding u het beste staat en waar u op kimt letten bij het kiezen van daar van Tevens ontvangt u een boek werkje met tips. Kosten: 16,-. Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl e-mail: stichting® ouderenwerkheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7