in dient een Cultureel Centrum te worden t oneens oneens Ü^PvdA oneens eens oneens Dim eens STELLING VAN DEZE WEEK: GROEN LINKS 8 NCPN Op woensdag 3 maart 2010 zijn de gemeenteraadsverkiezingen. In de aanloop daar naartoe legt weekblad Uitkijkpost de politieke partijen elke week een stelling voor. Alle stellingen zijn terug te lezen op www.heiloo-online.nl, onder het kopje Verkiezingen. Hans Boon, Heiloo 2000 Rob Opdam, WD Jacob Ouderkerken, PvdA Willem Gomes, NCPN Menno Oldenhof, D66/GroenLinks Heiloo 6 JANUARI 2010 UITKIJKPOST Wij zijn het niet eens met deze stelling, maar hebben wel een aanvulling hierop. Het Campina- of Melcoterrein is karakteristiek voor Heiloo en om dit te slopen en ver vangen door alleen maar woningen lijkt ons te simpel en met te weinig oog voor de leefomgeving. Het terrein is groot genoeg om hier nu eens een mooie opzette maken voor geïntegreerd wonen, werken en ontspanning. Daar passen dus ook culturele activiteiten bij. De oude hallen kunnen bijvoorbeeld ingericht worden als ateliers en ten toonstellingsruimte, kleinschalige winkels/centra op crea- tiviteitsgebied kunnen hier de aanvulling op vormen. De plek aan de Kanaalweg is ook prima omdat dan activitei ten meer verspreid over het dorp plaatsvinden. Wat wij in elk geval willen voorkomen is dat Heiloo weer wordt opgescheept met een grote financiële uitglijer. Op welke dorpsverrijkende manier de Campina (Melco) lo catie uiteindelijk ook mag worden ingevuld, de inwoners van Heiloo behoeven daarvoor niet extra in de buidel te tasten. Met andere woorden: 'het moet iets toevoegen aan het dorp Heiloo!' Nee, het lijkt misschien interessant maar het is onbe taalbaar, los van de kans op nog extra bouwtechnische tegenvallers. Bovendien hebben we in Heiloo prima cultu rele voorzieningen met De Beun, Het Trefpunt en BukBuk. Verder is de locatie, aan de rand van het dorp, onaan trekkelijk voor algemene voorzieningen. Het Campinater- rein kan beter worden benut voor alleen woningbouw. Dit biedt de beste garantie dat dit inmiddels tot bouwval verworden complex, door het hier bouwen van woningen in alle categorieën, een fraaie inpassing vormt voor de omgeving. In die omgeving past het handhaven van een deel van de restanten van de Campina fabriek niet. De WD Heiloo is van mening dat wat er nu nog staat van de fabriek het beste gesloopt kan worden. Bovendien zijn er met sloop meer kansen op realisatie van een nieuwe aantrekkelijke woonwijk. Zonder sloop zal ontwikkeling financieel niet haalbaar zijn, en zal de wijk die wij het liefst op deze plek realiseren niet zo aantrekkelijk zijn voor de mensen die daar een huis willen kopen, vanwege de aan wezigheid van het massieve blok van de fabriek. De PvdA is het oneens met deze stelling. Hoewel het idee heel sympathiek is, blijkt uit eerdere verkenningen dat het inrichten van de fabriek als cultureel centrum een te zware financiële wissel op de gemeentelijke begroting trekt. Omdat we ons geld maar eenmaal kunnen uitge ven, geven wij de voorkeur aan andere, belangrijkere voorzieningen. Daarom bestemmen wij de vrijkomende grond van het Campinaterrein voor woningbouw, waarbij eveneens onderzoek naar een financieel neutrale inpas sing van de monumentale onderdelen van de voormalige fabriek zal worden gedaan. -&J-? i Wonen is een eerste levensbehoefte, maar helaas is voor veel mensen de woningmarkt minder toegankelijk en betaal baar. CDA-Heiloo is daarom voor betaalbare woningbouw op het Campinaterrein. Bovendien beschikken theater De Beun en het Open Huis over prima huisvesting en een centrale ligging. Verhuizen van het Trefpunt naar buiten de dorpskern is al hele maal niet aan de orde. Het Trefpunt moet voor iedereen goed bereikbaar zijn en dus centraal gelegen blijven. Dat neemt niet weg dat wij initiatieven voor culturele voorzieningen een warm hart toedragen. In dat kader hebben wij als CDA-Heiloo onlangs aan het college voorgesteld om het verzoek tot nieuwbouw van het PCC aan te grijpen voor een onderzoek naar een combi natie met de Dans- en Muziekschool en eventueel de BukBuk. De Dans- en Muziekschool is qua accommodatie de komende jaren aan vervanging toe. Ook over BukBuk zal op de langere termijn moeten worden nagedacht. Alledrie de voorzieningen hebben een aantal vergelijkbare faciliteiten nodig, zoals een zaal met een podium, en kunnen elkaar qua aanbod aanvullen. De som van 1+1 1 kan in dit geval meer dan 3 zijn. Daar hebben we het Campinaterrein dus ook al niet voor nodig. Het gedeelte van de voormalige melkfabriek uit 1955/1956, F te weten de unieke hal met betondaken en hoge lichtstraat in combinatie met de bakstenen aanbouw van het ketelhuis, kan toren en kantine dient als een voorbeeld van industriële archi tectuur als erfgoed door Heiloo te worden gekoesterd en op de monumentenlijst te worden gezet. Een ideale plek voor kunst en cultuur zoals voorstellingen, tentoonstellingen en een perma nente vestiging van de Historische Vereniging Oud-Heiloo. De NCPN zou daar ook graag de raads- en commissievergaderin gen houden. De huidige raadszaal is daar eigenlijk niet geschikt voor. Bij de raadsvergaderingen zitten zo'n tien raadsleden met hun rug naar het publiek. Niet correct! Ook de publieke tribune is weinig comfortabel. De gemeente Oude IJsselstreek heeft, naast een theater, ook een nieuwe raadszaal in de ge wezen DRU kachel- en pannenfabriek te Ulft gevestigd. Een groot succes. Andere geslaagde voorbeelden van behouden industrieel erfgoed zijn de Amsterdamse Westergasfabriek en de suikerfabriek in Halfweg. Het college wil slopen! Zegt geen geld te hebben voor aankoop. Gezwam! Wel met geld smijten, zoals de zes miljoen bij een bouwproject als het Stationscen trum! Op het Campinaterrein komen verder parkeerplaatsen en laagbouwwoningen in de Heilooër stijl. ^^Cultuur als geheel van bijvoorbeeld creativiteit en verdieping J is één van die onderwerpen die in Heiloo meer belangstelling verdient. D66-GroenLinks wil daarom bestaande en nieuwe vormen van culturele activiteiten en evenementen blijven sti muleren. D66-GroenLinks is het eens met de stelling dat het Campinaterrein een Cultureel Centrum moet worden. De loca tie is geschikt voor een cultureel centrum: het ligt centraal in de gemeente, goed bereikbaar en toch ook aan de rand, zodat het infrastructureel goed is in te passen. De plek is ook ideaal om De Beun daar naar toe te verplaatsen. Theater de Beun is 30 jaar oud en vergt straks heel wat onderhoudsinvesteringen. Het theater vervult in Heiloo een belangrijke rol voor de sociale cohesie: inwoners kunnen er voor allerlei soorten cultuuruitin gen terecht. Een cultureel centrum, waarin naast een nieuwe Beun ook de Muziek- en Dansschool, toneel, beeldende vor ming enzovoorts een plaats zouden kunnen krijgen met deels eigen en een aantal multifunctionele ruimtes. Ook te gebruiken als podium voor kleine of kindervoorstellingen/activiteiten. Dit is de kans die we niet voorbij mogen laten gaan. De locatie Campinaterrein biedt een uitgelezen mogelijkheid voor culturele activiteiten en starterswoningen. ^VOI

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 8