Stofzuigerkraam gehuld in rouw E H E I L O O af 9 Een iglo van anderhalve meter hoog KERK DIENSTEN INGEZONDEN BRIEVEN Fout geparkeerd Onverdraagzaamheid ierenbescherming Ja/Nee sticker Reactie OUD PAPIER UITKIJKPOST 6 JANUARI 2010 HEILO - Sam van Leeuwen en zijn vrienden hebben in hun voortuin een iglo van 1,5 meter hoog gebouwd. Onder de ladder: Rolf van Baar, op de ladder: Megan Haazelager, v.l.n.r bij iglo: Matthieu Mulder, Dylan Haazelager, Siem de Waal en Sam van Leeuwen. Foto: Tommy van Leeuwen HEILOO - Het is een oud gebruik op de markt, dat wan neer iemand in de naaste kring van de marktkoopman of -vrouw is overleden, de kraam met een zwarte doek wordt overtrokken. In verband met het overlijden van zijn vader kon Heilooër marktkoop man Ruud Bakker vorige week niet in de Stofzuigerkraam op de woens- dagmarkt aanwezig zijn en had hij zijn kraam daarom stemmig inge richt als rouwkraam. Al 's morgens vroeg bij het opstellen ervan ont ving hij van de vroege marktbezoe- kers warme en emotionele reacties. „Ik wilde de kraam bijzonder maken en had behalve het gangba re zwarte doek ook nog twee boe ketten bloemen in zilveren vazen neergezet en een mooie glazen kaarsenhouder met een brandende kaars erin. Mijn vader, Jaap Bakker, is 84 jaar geworden en was geen onbekende in Heiloo, daar hij in het verleden jarenlang samen met zijn twee broers Cor en Jan Baza Zaadhandel aan de Westerweg heeft gerund. Het bedrijf is inmiddels verhuisd naar het bedrij venterrein Boekelermeer Zuid. Vandaar dat ik ook zijn foto, verge zeld van een mooie tekst, in de kraam had neergezet." Vandaag staat Ruud weer als van ouds in zijn vertrouwde Stofzuiger kraam. Hij verwacht veel reacties op het overlijden van zijn vader en de mooi ingerichte rouwkraam. Ruud, normaal gesproken altijd in voor een praatje: „Geïnteresseerde en meelevende klanten moeten het mij maar niet kwalijk nemen, als ik niet iedereen uitgebreid te woord kan staan." Hè...!? Sta ik geparkeerd bij 't Loo waarvan ik weet dat het niet toege staan is, krijg ik een bon! Maar dat geldt toch niet om acht uur 's avonds als het rustig is? Dan kan ik toch al overal binnen 100 meter afstand parkeren, dus dan maakt het niet uit! Hè...!? Ga ik snel even parkeren ach ter de Vomar, waarvan ik weet dat ik daar een parkeersehijf moet gebrui ken, krijg ik een bon! Maar dat geldt toch niet als de winkels gesloten zijn en er verder genoeg parkeerplaatsen vrij zijn? Heeft de politie of parkeer wacht niets anders te doen dan de wet te handhaven!? Mensen, als ik ergens wil zijn, ga ik kijken waar ik kan en mag parkeren en wat voor voorwaarden daaraan verbonden zijn. Betalen hoeven we in Heiloo gelukkig niet, wél kan het zijn dat je een stukje mag lopen of de parkeer sehijf dient te gebruiken. Tja, en als je dat dan niet doet, ach... een bon! De enige op wie je dan kwaad kunt zijn, is op je eigen domme, seminaïe- ve ik. En er allemaal andere zaken bij halen is het proberen bagatellise ren van je eigen fout en doet verder totaal niet ter zake. Houd een spiegel voor in plaats van anderen de schuld te geven van jouw acties! Jammer hoor, leven in zo'n klagende wereld. Frans Ruiter Heiloo Kortgeleden las ik in de Uitkijkpost een ingezonden brief over de dienstverlening in het post kantoor. Uit ervaring weet ik dat het op sommige momenten zeer druk kan zijn in een postkantoor en het werk bestaat ook niet alleen uit postzegels plakken en pakketten aannemen. Medewerkers moeten volgens vaste procedures werken. Dit betekent dat zij gebonden zijn aan vastgestelde tijdstippen om onder andere de kas af te sluiten. Op zaterdag vergt dit meer tijd, omdat er dan maar één medewerker aanwezig is. Om te voorkomen dat de vastgestelde sluitingstijd niet gehaald wordt, zijn wij genoodzaakt bij een lange rij, iets eerder het bord gesloten te plaatsen. Wij moeten zelf een inschatting maken of wij de klanten die er op dat moment staan nog op tijd kunnen helpen. Eventuele teleurstellingen kunnen voorkomen worden door niet op het allerlaatste moment naar het post kantoor te komen. Jammer dat som mige klanten, die zich niet aan de regels willen houden, soms zo onvriendelijk reageren. Een verge ten of verlopen legitimatiebewijs is soms al reden voor gemopper, gevloek en zelfs bedreigingen. Marianne Benard Heiloo Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds. F.J van der Wind. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. Bouma, Alkmaar. GGZ Willibrorduskapel Geen opgave ontvangen Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met herenkoor, olv parochia nen. Zondag 10.00 uur: woord- en communieviering met dameskoor, voor ganger H. Hudepohl. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur Eucharistieviering, vrijdag 09.00 uur Eucharistieviering, zondag 09.00 uur gelezen Eucharistieviering, 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger Wagemaker, koor Ubi Caritas, 15.00 uur Lof. Maandag en dinsdag 12.00 uur eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Woord- en com munieviering met spontaan koor, voor ganger pastor H. Hudepohl. Zondag 09.15 uur: Woord- en commu nieviering met gemengd koor, Voorgegaan door Eigen Woord- en Communiegroep Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Communieviering. In antwoord op de ingezonden mededeling van de Heer Mars, directeur van de Uitkijkpost, wil ik nog even het volgende kwijt. Wie mijn ingezonden brief (Uitkijkpost 27-12-09) écht goed heeft gelezen zal opgemerkt hebben, dat ik het betreffende mijn kritiek over inge- vouwen reclame, NIET over de Uitkijkpost had, maar over enkele zondagsblaadjes! Overigens vind ik, dat men niet moet proberen, om via slinkse wegen de reclamefolders tóch door de bus te krijgen bij men sen die daar geen prijs op stellen. Het systeem met de stickers is niet voor niets ontworpen, en dient gerespecteerd te worden. Ad van Kamp Heiloo In geen enkel opzicht zag ik de ingezonden mededeling van de heer van Kamp als kritiek op de werkwij ze van de Uitkijkpost. Mijn com mentaar was slechts ter verduidelij king van ons beleid. Arnoud Mars Directeur drukkerij Uitkijkpost Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 021210 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, info@knaagdierencentrum.nl, www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. asielalk@xs4all.nl, www. dierentehui- salkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, info@vis- senbescherming.nl, www.vissenbe- scherming.nl. Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Gevonden Effen grijze poes met lichtgrijze onder vacht, witte bef en wit aan de pootjes, Laan van Zeeman Heiloo. Zalmkleurige gec. kater, wit om neus, witte bef, buik en voetjes, donkere rin getjes om staart, Slimpad Heiloo. Langharige grijsbruine kat, Kapelweg Tennisbaan Limmen. Vermist Zwarte ongec. kater met witte vlekken op de rug en witte staartpunt, gechipt, 8 maanden, Clazinus, Westerweg/ Rechte Hondsbosschelaan Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met Soli Deo Gloria. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met St. Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur gebedsdienst Taize avondgebed. zondag 10.0 uur hoogmis. Woensdag 09.00 uur Stille mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, 19.00 uur Liturgie Commissie, vesperdienst. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met Aquariuskoor, voorganger G. Geukers. Zondag 10.00 uur Communieviering met dameskoor, voorganger Y. van Stiphout. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Dielofslaantje Akersloot, voorganger G.J. van Aller, nieuwjaarsbegroeting. Monastiek centrum Zeeveld: Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis- aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bun dels gereed zetten op de rolemmer-ver- zamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, container bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel). - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag - Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. - De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. Dagelijks - Papiercontainer achter de Ter Coulsterkerk, beheerd door Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo. - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater, Badmintonvereniging Het Vennewater. - HSy container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9