Aanmelden voor expositie Limmen Creatief Superresultaat na actie Boeken voor Boeken op Rembrandtschool Egmonders exposeren in de Kapberg Jarige scouting trakteert op het gemeentehuis regio 21 NIEUWS UIT DE REGIO COLLEGE JAC. P. THIJSSE De Bloemen 65 1902 GT Castricum Telefoon (0251) 652571 Website: www.jpthijsse.nl email: school@jpthijsse.nl LIMMEN - U kunt zich weer opgeven voor de expositie in cultureel centrum Vreden- burg, Dusseldorperweg 64 in Limmen. Deze wordt gehouden op 6 en 7 maart van 11.00 tot 17.00 uur. Deze zeer gevarieerde kunstmarkt geeft u een kijkje in de artistieke wereld, van hobbyisten en kunstenaars uit Limmen en omgeving. Bent u crea tief en vind u het leuk om u werk tentoonstellen, is dit de gelegenheid hiervoor. Als u bijvoorbeeld schildert, beel den maakt, fotografeert, of creatief bent in een andere vorm, dan bent u welkom. Tevens is er de gelegen heid, om u werk te koop aan te bie den. Voor inlichtingen over bijvoor beeld kosten van deelname en opga ve voor Limmen Creatief, kunt u van 1 februari tot 15 februari mai len naar willy-min@hotmail.com of theoria-str@hetnet.nl of of bellen met Annet Wopereis, tel. 072- 5051378. De toegang voor het publiek is gratis. Eén van de exposanten die haar werken toont tijdens Limmen Creatief is Willy Calf. Foto: Willy Calf ADVERTENTIE mavo, havo en vwo openbare scholengemeenschap voor Informatieavond voor öufórs Birgit Ranzijn, directeur Rembrandtschool (links) en Najwa Lamnadi (projectcoördinator Boeken voor Boeken) waren lovend over de inzet van de leerlingen. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Dinsdag 19 janu ari is de actie Boeken voor Boeken op de Rembrandtschool gestopt en vond de uitreiking plaats namens de Telefoongids. Per ingezamelde gids ontvangt de school 20 eurocent voor de aan schaf van nieuwe leesboeken. Hoe meer gidsen de kinderen inzamelen des te hoger de opbrengst. Op 17 december werd een start gemaakt met het inzamelen van de oude gid sen. Naarmate de actie vorderde werden de leerlingen en ook de ouders steeds fanatieker. Naast het uitgekeerde bedrag van 314 euro, loofde De Telefoongids BV aan de school ook nog een grote witte 'Timmie' zitzak uit. Dit was de reden voor OBS Rembrandt om zich vol overgave op de inzameling te storten. De spanning bij de leerlin gen was groot, want hoeveel gidsen zouden er totaal opgehaald zijn? En welke klas had de meeste gidsen en dus gewonnen? De strijd tussen groep 7 en 8 was tot dinsdagoch tend nog voelbaar. Er zijn in totaal 1568 gidsen opgehaald, waarmee de school een cheque van 313,60 heeft ver diend. En dit bedrag mag worden besteed aan nieuwe leesboeken voor alle leerlingen. Groep 8 heeft uiteindelijk met 313 gidsen gewon nen en kreeg van De Telefoongids de bekende zitzak voor in hun klas. „Niets was de jonge, enthousiaste deelnemers te gek om zoveel moge lijk oude Telefoongidsen en Gouden Gidsen op te halen. Vindingrijke kinderen kwamen bepakt en bezakt het schoolplein op en kwamen met stapels gidsen de school binnen. Buurtbewoners kwamen spontaan de boeken langs brengen en ook winkels en het bejaardentehuis wer den niet overgeslagen," aldus mevrouw Birgit Ranzijn, directrice van OBS Rembrandt te Akersloot. Met deze Boeken voor Boeken actie wil De Telefoongids BV het hergebruik van oud papier stimule ren en lezen onder kinderen bevor deren. Meer informatie over de Boeken voor Boeken actie van De Telefoongids BV en een aanmel dingsformulier voor scholen vindt u op www.boekenvoorboeken.nl EGMOND - Dit jaar komt Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef met een nieuwe reeks tentoonstellingen. Voor de kunstliefhebbers is er een gevarieerd aanbod met verrassende exposties in het seizoen 2010. Maar voor het zover is, zijn eerst de Egmonders aan de beurt met een eigen tentoonstelling. Het is al weer vele jaren een traditie, om alle Egmonders die met beeldende kunst bezig zijn in de gelegenheid te stellen hun werk te laten zien in de ruimten de galerie. Dat heeft voor dit jaar een heel verrassende pre sentatie opgeleverd. Een dertigtal Egmonders uit de drie kernen laten heel divers werk zien in verschillen de disciplines. Er zijn olieverven, acryl schilde rijen, aquarellen, tekeningen en gouaches, maar ook diverse ruimte lijke werken in hout en steen en assemblages. En er is ook een aan tal foto's opgenomen in de tentoon stelling. Van iedere exposant han gen of staan een aantal werken die laten zien hoe je op heel verschillen de manieren een onderwerp kunt benaderen. Verdeeld over de ver schillende ruimten van De Kapberg is er voor de bezoekers heel veel te zien en te beleven. Beslist een aan rader om een bezoek te brengen aan deze verrassende tentoonstel ling in Galerie de Kapberg. Adres: Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. Van 24 januari tot en met 21 februari, op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Abraham Brouwer exposeert zijn 'Hete pot', een stilleven in olie verf. Aangeleverde foto 27 JANUARI 2010 BM

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17