Heiloo in de wereld i8 Wij wonen in een prachtig dorp. Maar de wereld houdt niet op bij de gemeentegrenzen. Gelukkig zijn er veel inwoners en organisaties in Heiloo die zich inzetten voor een betere wereld. De gemeente Heiloo ondersteunt organisaties die zich inzetten voor de Millenniumdoelen. Op deze pagina's stellen zij zichzelf aan u voor. ChildsLife International biedt kinderen wereldwijd een steun in de rug zijn extreme armoede en honger uitgebannen gaan alle jongens en meisjes naar school De Willibrordusparochie rechten is kindersterfte sterk afgenomen Heiloo Wereldwijd - Platform voor Internationale Samenwerking 27 JANUARI 2010 UITKIJKPOST Wat zijn Millenniumdoelen? In september 2000 kwamen de wereldleiders in VN- verband bij elkaar voor de Millenniumtop. Er werd afgesproken om gezamenlijk te vechten tegen armoede en honger, ongelijkheid tus sen man en vrouw, milieu verontreiniging en hiv/ aids en om in te zetten op verbetering van de toegang tot onderwijs, gezondheids zorg en schoon water. Deze beloften zijn samen gevat in de acht Millennium doelen. De doelen moeten in 2015 gehaald zijn. De acht Millenniumdoelen 1. Extreme armoede en honger zijn uitgebannen 2. Alle jongens en meisjes gaan naar school 3. Mannen en vrouwen hebben dezelfde rechten 4. Kindersterfte is sterk afgenomen 5. Minder vrouwen sterven door zwangerschap 6. De verspreiding van ziektes als aids en malaria is gestopt 7. Er leven meer mensen in een duurzaam leefmilieu 8. Er is meer eerlijke handel, schuldverlichting en hulp De eerste zeven doelen moe ten hoofdzakelijk gerealiseerd worden in de ontwikkelings landen. Het achtste Millenniumdoel beoogt verandering in de relaties tussen rijke en arme landen. Meer informatie Voor meer informatie over Millenniumdoelen kunt u kijken op www.millenniumgemeente.nl of bellen met de gemeente lijk contactpersoon G. Warmenhoven, 072 5356798. ChildsLife is een Nederlandse stichting die wereldwijd kinderen in moeilijke omstandigheden een steun in de rug wil bieden. Ons kantoor bevindt zich in Haarlem, waar we ons met een klein team inzetten voor 16.000 kwetsbare kinderen in door ons gesteunde projecten. Onderwijs, hiv/aids zorg, voedselhulp en infrastructuur zijn de kernprogramma's waar wij ons op richten, waarbij klaslokalen bouwen, schoollunch programma's opzetten, watervoor zieningen aanleggen of hulp bieden aan moeders besmet met hiv concrete voorbeelden zijn. Ons motto is dan ook: praktische hulp op maat, wereldwijd. Resultaten tot nog toe? Bijna 600 transporten met hulpgoederen verzonden naar projecten wereldwijd Kinderen geholpen in dertig landen op vier continenten. Samenwerking met o.a. KLM, Penske Logistics, het Rode Kruis en vele anderen. Zeer lage overheadkosten. In 2008 werd bijvoorbeeld 91% van onze inkomsten direct besteed aan onze programma's Momenteel draait bij Childs Life de "16000 moeders (m/v) gezocht! campagne. Wilt u ook kans maken op een reis naar Kenia? Kijk dan op www.16000moeders.nl voor de voorwaarden. Om kinderen een toekomst te kunnen blijven bieden kan ChildsLife niet zonder de steun van bedrijven en particulieren. Een structurele samenwerking aangaan met ChildsLife of vaste donateur worden van onze organisatie betekent dat wij nog meer kinderen kunnen helpen. Wat belangrijk is om te weten is dat ChildsLife een Alge meen Nut Beoogende Instel ling (ANBI) is, wat inhoudt dat donaties door bedrijven fiscaal aftrekbaar zijn bin nen de daarvoor geldende belastingregels. Ook zijn wij CBF-gecertificeerd, waar door er goede controle is op onze uitgaven versus onze inkomsten. Meer informatie Meer weten over ChildsLife of de campagne? Kijk dan op www.childslife.nl of neem contact op met Melanie Breed via m.breed@childs- life.nl of bel 023 5570081. ft 1 De Willibrordusparochie is de levendige Rooms Katholieke parochie van Heiloo, die sinds februari 2001 een schitterend gerenoveerd onderkomen heeft in de Willibrorduskerk en het Willibrordushuis aan de Westerweg aldaar. Hier functioneren 50 werkgroepen met totaal zo'n 350 vrijwilligers. Zij zorgen er voor dat alles op rolletjes verloopt, van zang bij een uitvaart tot ontvangen van gasten, van schoffelen op het kerkhof tot drukken van misboekjes. De Willibrordusparochie wil een herberg zijn voor een ieder, die zijn geloof op zijn eigen manier beleeft en daar invulling aan wil geven. Dit betekent dat de deur van onze kerk openstaat voor ieder die daar behoefte aan heeft. Elke ochtend is het Willibrordushuis geopend en wordt de bezoeker ont vangen door de gastheer of -vrouw. U kunt dan terecht op het secretariaat, maar ook kunt u het Stiltecen trum bezoeken om even te bidden of een kaarsje op te steken. Vrijwilligers Om dit alles mogelijk te ma ken zijn de vele vrijwilligers dagelijks in touw. Er is ook tijd voor gezellig heid, een goed gesprek en een kopje koffie of thee. Een aantal werkgroepen zou graag nieuwe collega's voor verschillende taken willen verwelkomen. Hieronder een greep uit deze vrijwilliger- staken: Bloemen schikken en ver zorgen in de kerk: U werkt in een kleine gezel lige groep en u hebt eer van uw werk! Schoonhouden van het Willibrordushuis: In een enthousiaste groep werkt u mee het Willibror dushuis een gastvrij aanzien te geven. Verzorgen van het groen op de begraafplaats: Eén middag in de week onderhoudt u samen het kerkhof. Er is ook tijd voor een kopje koffie en een glaasje. Koster in de Willibrordus kerk: U vervult kosterstaken vóór, tijdens en na afloop van een viering, eventueel ook bij uitvaarten en/of avond waken. Zingen bij één van de vier koren: In goede sfeer samen vierin gen muzikaal opluisteren. Meer informatie Wilt u meer informatie, neem dan contact op met Marieke Hoetjes, parochiecoördinator, op 072 5330906. Het platform Heiloo Wereldwijd is een bundeling van organisaties in Heiloo die ieder vanuit hun eigen invalshoek en identiteit bezig zijn met hulp aan mensen in de Derde wereld en Oost Europa, waar mensen in slechte of zelfs in uitzichtloze omstandigheden leven. Het platform is in samenwerking met de gemeente in 1996 opgericht. De doelstelling van het platform is het ondersteunen van kleinschalige projecten, materieel en immaterieel. Projecten In de twaalf jaar van haar bestaan heeft het platform 16 projecten financieel onder steund. De projecten zijn kleinschalig en overzichtelijk en gericht op opleidings mogelijkheden en educatie, eerlijke werkgelegenheid en inkomen, gezondheidszorg, bestrijden van rampen en de mogelijkheid geven trauma's te verwerken via professione le begeleiding. Het platform zamelt voor deze projecten nietalleen geld in, maar wil ook inwoners van Heiloo bewust maken van de noden in de Derde wereld en Oost Europa. Een voorbeeldproject is een educatieproject in Noord Oost Brazilië dat in 2009 is afgesloten meteen bedrag van €14.000,-. In dit project heeft het platform werkge legenheid gestimuleerd, en gewerkt aan opvang voor zeer jonge kinderen, begelei ding voor zwangere vrouwen, sportmogelijkheden en on derwijs en gezondheidszorg. Lepraproject Dit jaar loopt een leprapro ject in Indonesië, waarbij het platform orthopedische schoenmakerijen ondersteunt die verbonden zijn aan zie kenhuizen voor materiaal en revalidatie. Zonder materiaal kunnen geen aanpassingen gemaakt worden en kan de leprapatiënt niet een zelfstandig leven leiden. Door de schoenmakerijen te ondersteunen kunnen zorgverleners, ergo-en fysio therapeuten het leven van de leprapatiënt veraangenamen. Samenwerken Het platform zou graag uitbreiding willen van orga nisaties die de doelstelling ondersteunen. Bundeling van krachten is voor het ontwikkelingswerk een groot goed. Samen sterk voor de Derde wereld en Oost Europa. Meer informatie Voor informatie over het platform Heiloo Wereldwijd kunt u contact opnemen met dhr. J. Rood, telefoon nummer 072 5335297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 18