0 5 6 QP7 19 De Protestantse Gemeente Heiloo doorzwangeerschapWen is de verspreiding van ziektes als aids en malaria gestopt Stichting WOL 'enV*jn meerniensen in een duurzaam leefmilieu Wereldwinkel Heiloo Bericht van de werkgroep Bewust Anders UITKIJKPOST 27 JANUARI 2010 De kerkelijke gemeente de Protestantse Gemeente Heiloo, is begin 2006 ontstaan door fusie van de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk in Heiloo en telt ongeveer 1400 leden. De gemeente is aangesloten bij de landelijke Protestantse Kerk in Nederland. Er zijn twee predikantsplaatsen en ook een parttime jeugdwerkster is actief. De gemeente bezit twee kerkgebouwen. Dat zijn deTerCoulsterkerkaan de Holleweg en de Witte Kerk. De Ter Coulsterkerk is op zondagmorgen ontmoe tingsplaats voor iedereen die in het Evangelie inspira tie vindt. Beide gebouwen worden gebruikt voor uiteenlo pende doeleinden, zoals speciale kerkdiensten, con certen, recepties, exposities en dergelijke en zijn van essentieel belang voor onze multiculturele samenleving. Er zijn ontmoetingsmid dagen, er zijn wijkcontac- ten, en er zijn koren, die regelmatig oefenen. De Protestantse Gemeente hecht grote waarde aan het dienstbaar zijn aan mensen die behoefte hebben aan hulpen bijstand, niet alleen in Nederland maarookin het buitenland. Omzien naar mensen die in moeilijk heden zitten, zoals zieken, gehandicapten, ouderen, vluchtelingen en anderen die door welke omstandigheid ook in nood verkeren, zonder aanzien des persoons. De gemeente wordt bestuurd door een kerkenraad, die het beleid bepaalt en dat vastlegt in een jaarlijks bij te stellen beleidsplan, waarin de doel stellingen voor kerk, diaconie J> i en kerkrentmeesters worden vastgelegd. Een groot aantal vrijwilligers is actiefin werkgroepen en in allerlei functies in het pastoraat en bij het beheer en gebruik van de kerkgebou wen. In totaal zijn meer dan 150 mensen actief. Op 1 februari is er in deTer Coulsterkerk de inspiratie- beurs met een extra work shop voor diakenen, zie hiervoorwww.pkn.nl/ inspiratiebeurs. Meer informatie Meer over de Protestantse Gemeente Heiloo kunt u vinden opwww.pknheiloo.nl. De Werkgroep Ontwikkelingsamenwerking Limmen (Stichting WOL) richt zich op Millennium doelen 2 en 3:'iedereen naar school'en'gelijke kansen voor meisjes en jongens'. Wij doen dit samen met onze partner Développement Sans Frontière (DSF) in Burkina Faso in Afrika. WOL en DSF hebben zich tot doel gesteld om in de provincie Yatenga in het noorden van Burkina Faso alle kinderen naar school te laten gaan. Na 14 jaar partnerschap zijn de resultaten duidelijk zichtbaar. Ging in 1996 nog maar 10% van de kinderen naar school, en waren dat bijna allemaal jongens; nu gaat bijna 80% van de kinderen naar school en zijn dat net zo veel meisjes als jongens. DSF richt zich niet alleen op kinderen. Ook de ouders worden gealfabetiseerd en jon geren krijgen een tweede kans op onderwijs. De ouders leren niet alleen lezen, schrijven en rekenen, maar leren ook het belang zien van onderwijs voor de ontwikkeling van hun gemeenschap. En door de jongeren te onderwijzen en te motiveren zich in te zetten voor hun dorp, wordt voorkomen dat zij wegtrek ken naar de stad of naar het buitenland. In ieder dorp in de provincie Yatenga zijn sterke verenigingen ontstaan die zich inzetten voor ontwikkeling en armoedebestrijding. Op dit moment zijn WOL en DSF bezig om Onderwijs complex Zoodo te realiseren. Zoodo is een kenniscentrum met experimentele scholen om onderwijs echtte kunnen inzetten voor armoedebestrij ding. De inspanningen van WOL en DSF worden tot op het hoogste niveau gewaardeerd. Driejaar geleden kreeg DSF een onderscheiding en op 10 december 2009 is Yvonne Zomerdijk van deWOLin Burkina Faso geridderd voor twintig jaar inzet voor de ontwikkeling van dat land. Meer informatie Dit alles kunnen we niet bereiken zonder inzet van mensen in Nederland. De WOL bestaat slechts uit een klein groepje vrijwilligers uit Heiloo, Limmen en Castri- cum.Wilt u ook daadwerkelijk meehelpen aan het verbete ren van de levensomstandig heden van mensen in Burkina Faso, neem dan contact met ons op via telefoonnummer 072 5052680 of kijk op www. stichtingwol.com In januari hebben veel mensen goede voornemens. Fairtrade staat voor eerlijke handel met respect voor mens én milieu. De wereldwinkels roepen u daarom op om in 2010 meer fairtrade producten te kopen. De afgelopen jaren is er steeds meer aandacht voor de verandering van ons klimaat. In Heiloo was een groep inwoners onder de indruk van de mogelijkheden die een gezamen lijke aandacht voor het milieu teweeg kan brengen. Zij startten een werkgroep die zich ten doel stelde de inwoners van Heiloo zo veel mogelijk bewust te maken dat het anders kan. De naam Bewust Anders lag voor de hand. Fairtrade is de meest duurza me vorm van economische groei voor producenten in ontwikkelingslanden. Dank zij de langdurige handels relaties van de importeurs met de producenten zijn de laatsten verzekerd van een regelmatige afzet van hun producten tegen een recht vaardige prijs. Zo kunnen zij in het levensonderhoud van hun gezin voorzien en bijvoorbeeld hun kinderen een opleiding laten volgen. Wereldwinkels bieden een gevarieerd assortiment kunstnijverheidsartikelen en food producten. Die komen van importeurs van produc ten uit ontwikkelingslanden die een certificaat hebben van de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels. Wij zijn er trots op dat we als wereldwinkels van Nederland voor de derde keer op rij, de publieksprijs'beste cadeau- winkel'van Nederland heb ben gewonnen, dankzij het bijzondere assortiment en de goede sfeer in de winkels. De wereldwinkel in Heiloo wordt geheel gerund door vrijwilligers, die zowel in- en verkoop als bestuurlijke functies vervullen. Momen teel is er plaats voor enkele verkoopmedewerkers en is er een vacature voor een PR-medewerker. Aarzel niet als u vrijwilligerswerk zoekt voor een paar dagdelen per maand, en het werken voor een wereldwinkel u aantrek kelijk lijkt. Meer informatie We vertellen u graag meer over ons werk. Kom eens langs in onze winkel of kijk op de website www.wereldwinkel-heiloo.nl en meld u aan als vrijwilliger. Wereldwinkel Heiloo Stationsweg 105 1852 LN Heiloo telefoon: 072 5339443 email: info@wereldwinkel- heiloo.nl Aandacht voor het milieu is een erg ruim begrip. Concreet werd door de werkgroep een bijdrage geleverd aan de mentaliteitsverandering door in de Uitkijkpost in de rubriek'Wist U dat..'een aantal tips te geven. Het zuiniger omspringen met de natuur en tegelijkertijd met de eigen portemonnee, was een van die tips. Een aantal tips, in de vorm van een tienpuntenplan, werden verspreid onder de inwoners van Heiloo. Ook tijdens de wandelvier daagse werden deze tien punten uitgedeeld. Daarnaast werd toen de schooljeugd op zwerfvuil gewezen. Door medewerking van de gemeente Heiloo die opraapstokken ter beschik king stelde, de firma de Groot die een grote afvalcontainer gratis wilde plaatsen, en natuurlijk de hulp van de kinderen, werd deze actie een groot succes. Dit gebeurt al weer een paar jaar. Door een subsidie van de Heilooër kringloopwinkel Keer op Keer was het mogelijk winkelwagenmuntjes uitte delen met de tekst: 'bij afval op straat is niemand gebaat'. Ook deze actie probeerde het bewustzijn over het milieu in positieve zin te beïnvloeden. De werkgroep Bewust Anders blijft van mening dat op klei ne schaal, gewoon in Heiloo, elke verbetering meewerkt aan de totale bescherming van het milieu. Ookal kunnen we de wereld niet onmiddel lijk veranderen; begin klein en vertrouw erop dat het groter worden zal. Meer informatie Als u meer informatie wilt over de werkgroep Bewust Anders kunt u contact opnemen met de heer Koops op telefoonnummer 072 5150349 of mevrouw Bakker op telefoonnummer 072 5120117.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19