PWN Egmond Wandel Marathon Terriërs dames 1 worden Noordhollands kampioen zaalhockey Burgemeesters voetballen voorgoede doel sport 24 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO De zwaarste en mooiste editie ooit Voor veel wandelaars opent het wandelseizoen met deze marathon Een ware (zaal)hockeyles kregen de Amsterdamse dames voorgeschoteld Zeevogels in het nieuw gestoken WANDELEN EGMOND - De duizenden deel nemers aan de zevende PWN Egmond Wandel Marathon kre gen zondagmorgen bij het ont waken een aangename verras sing. Er was die nacht circa vijf centimeter sneeuw gevallen. Nooit lag er zoveel sneeuw op het strand en in het duingebied tijdens dit evenement. Het werd daarmee een van de zwaarste en mooiste edi ties uit de geschiedenis. Ruim 16.000 wandelaars genoten op zaterdag 23 en zondag 24 januari van de tochten op het strand en door het Noordhollandse Duinreservaat. Vanuit Egmond aan Zee vertrok ken de wandelaars, jong en oud, zaterdag in alle vroegte voor hun 10 of 21 kilometer. Deelnemers uit het hele land, en van over de landsgren zen, trotseerden tijdens de Noordroute de Sehoorlse duinen en genoten van de muziek onderweg. Sneeuwval en hoog water zorgden er op zondag voor dat de deelne mers het zowel op het strand als in de duinen erg zwaar hadden. Maar de boventoon voerde toch wel de prachtige omgeving die met sneeuwval nog sprookjesaehtiger aandeed. Niet alleen bij de startba lies, de pendelbussen en de ver keersregelaars, maar ook bij de diverse stempelposten en verzor- gingsposten op het parcours lever den de vrijwilligers een prestatie van formaat. Of het nu het uitschen- ken was van koffie en thee met sul- tana's, het aanbieden van Bar le Due, de mandarijnen, appels, kren tenbollen, krentenmik en choco laderepen, overal was een lachend gezicht. Het Reumafonds deed in dit kader weer een beroep op de deel nemers een bijdrage te leveren aan dit goede doel, dat aan deze zeven de Egmond Wandel Marathon was gekoppeld. En de vele bandjes langs de route kregen de handen van de deelnemers op elkaar, er werd zelfs gedanst op de duinpaden! Voor veel wandelaars opent het wandelsei zoen traditioneel met deze mara thon. Zij kijken echter alweer vooruit naar het volgende meerdaagse wan delevenement van organisator Le Champion, de vierde Plus Wandel4Daagse Alkmaar die van woensdag 16 tot en met zaterdag 19 juni wordt gehouden. De wandelaars die zondag aan de PWN Wandeltocht deelnamen liepen door een bijna sprookjesachtige omgeving. Foto: Petra Hauwert De dames wisten met overtuiging een plek in de finale te bereiken, Qui Vive werd met 5-0 aan de kant gezet. Bij de heren was het een stuk spannender. Helaas was het HBS dat met 4-3 aan het langste eind trok. Voor de heren van Terriërs restte dus een troostfinale. Hierin benadrukten zij hun zaal- hoekeykwaliteiten door van het Amsterdamse VW te winnen en maar liefst elf maal te scoren. De dames troffen in de finale het sterke team van Amsterdam, de huidige kampioen van het Nederlandse veld- hoekey. Maar zaalhockey is toch een ander spelletje, zo lieten de dames van Terriërs zien. Een ware EGMOND - Door middel van het jeugdsponsorplan zijn alle jeugdelftallen van Zeevogels in het nieuw gestoken. Onder ande re de jongens van Dl zullen straks in een fris wit/zwart tenue de competitie gaan spelen. Foto: Monica van Hemelt De Terriërs dames 1, met v.l.n.r.: Titia Beek, Nikki Schutte, Laura Hakvoort, Pauline Slinger, Laurien Haeck, Daphne Admiraal, Barbara Beek, Denise Admiraal en Maaike Izaks. Foto: Ben Haeck HOCKEY HEILOO - Zondag 24 januari zijn de Dames 1 van de Terriërs zaalhockey kampioen van Noord-Holland geworden. Zowel Dames als Heren 1 van de Terriërs waren afgereisd naar Sporthallen Zuid in Amsterdam, om daar te strijden voor het Noord Hollands kampioenschap zaal hockey. Als bonus zou bij het beha len van de eerste plek een plaats in de playoffs voor promotie naar de Hoofdklasse zaal bemachtigd wor den. Beide teams speelden eerst een halve finale. De dames tegen Qui Vive en de heren tegen HBS. (zaal)hoekeyles kregen de Amsterdamse dames voorgescho teld. De Amsterdammers werden met maar liefst 8-2 aan de kant gezet. Opnieuw (twee seizoenen geleden behaalden Terriërs hetzelf de resultaat) waren het dus de Heilooërs die kampioen van Noord Holland werden. En zo behaalden zij een plek in de playoffs van zondag 31 januari. In de playoffs zullen de dames in een poule van vier (twee andere district kampioenen en één degradant uit de Hoofdklasse) gaan spelen om twee beschikbare plekken in de Hoofdklasse. Bij succes zullen zij volgend jaar op het allerhoogste nationale zaal hockey niveau meedraaien. Zondag 31 januari wordt het spannend in de Sporthallen Zuid te Amsterdam. De wedstrijden zullen worden gespeeld om 09.20, 11.10 en 14.05 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 23