GKX-6 02 Verkeersschool Steeman Hart voor Polen denkt al aan de zomer Wethouder Ouderkerken opent Forte BSO 7op Foresters complex H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 V Poolse kinderen komen naar Heiloo voor vakantie Stichting zoekt nog steeds naarstig naar meer gastgezinnen KORTOM CDA fietst door Heiloo Lezing over modern antisemitisme UITKIJKPOST 27 JANUARI 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Jack Steeman, G.H.A. de Zeeuwstraat 72, 1827 PD Alkmaar, telefoon: 06 - 55348791, www.steeman.nu, info@steeman.nu. ALKMAAR - Jack Steeman heeft ruim 35 jaar ervaring als rijinstrueteur, waarvan de laatste tien jaar zelfstandig onder de naam Verkeersschool Steeman. Het moment dat zijn oudste dochter rijlessen wilde gaan geven, was het moment dat Jack besloot voor zichzelf te beginnen. Jack lacht: „Ik heb haar zelf leren lesgeven." Jack's grootste hobby is autorijden. Bovendien vindt hij niets leuker dan mensen iets bij te bren gen. Met al die jaren ervaring is hij goed in zijn vak geworden en sinds vijf jaar is hij tevens docent aan de Verkeersacademie in Nieuwegein. In dit opleidingsinstituut geeft hij één dag per week les aan aspirant rijinstrue- teurs, -taxichauffeurs, -directiechauffeurs en dergelijke. Inmiddels is Verkeersschool Steeman, door Bovag gecertificeerd met het hoogst haal bare aantal van drie sterren, uitgegroeid tot een rijschool waar in totaal acht rijinstructeurs de kwaliteit van de rijschool waarborgen en met een hoog eerste examenslagingspercentage. Men kan hier terecht voor het halen van rijbewijs B, zowel handgesehakeld als automaat, rijbewijs E achter B, nodig om met aanhanger de weg op te mogen, en het motorrij bewijs. Bijzonder is dat zowel dochter Inez als zoon Menno in het voet spoor van hun vader zijn getreden en werkzaam zijn bij Verkeersschool Steeman. Het team bestaat verder uit Marianne, Agnieta, Peter, Kesawan, Saskia (Limmen en omgeving) en Jack zelf. Iedere rijinstrueteur heeft zijn/haar eigen specialisme. De doelstelling van Verkeersschool Steeman is om na aanmelding binnen 14 dagen met de praktijklessen te beginnen. Jack: „Dus geen lange wachtlijsten. Bovendien is het ons streven dat leer lingen in een periode van drie a zes maanden het felbegeerde rijbewijs halen. Dit is haalbaar door bijvoorbeeld een lesschema waarbij men twee maal per week twee uur praktijkles heeft. De regelmaat in zo'n korte ter mijn levert vaak het beste resultaat. We zijn flexibel qua inplannen van rij lessen en zijn alle dagen van de week beschikbaar, met uitzondering van zondag. Ook lessen we onder extreme weersomstandigheden, zoals de afgelopen weken. Dit zijn extra leerzame rijervaringen. Leerlingen in een gevorderd stadium worden door middel van allerlei spelletjes, zoals zoe kopdrachten, het inschatten van afstand, of door zelfstandig autorijden, waarbij men een route leert uit te stippelen, niet alleen voorbereid op het rijexamen, maar ook om zich in de toekomst als veilig en sociaal wegge bruikers in het verkeer te gedragen." In het klassikaal gegeven theorie weekend, dat op vrijdagavond begint, kan men in een aantal dagen het theorie-examen halen. Verkeersschool Steeman biedt tevens de mogelijk heid voor de Rijopleiding in Stappen. Je leert hierbij stapsgewijs verschil lende onderdelen van het autorijden. Tussentijdse toetsen, bijgehouden in een werkboek, geven duidelijkheid over welke onderdelen je al beheerst en waar nog aan gewerkt moet worden. Jack besluit: ,Door de samenwer king met het CBR is het mogelijk om het rijexamen bij een examinator af te leggen, die gespecialiseerd is in mensen met faalangst." HEILOO - Buiten is het koud en glad, de gedachten zijn bij het schaatsen en de Elfstedentocht. Het bestuur van Stichting Een Hart Voor Polen daarentegen is al druk bezig met de voorberei ding voor de zomervakantie. Dan komen er namelijk weer 22 Poolse kinderen uit onze zusterstad Swietoehlowiee naar Heiloo voor een broodnodige vakantie. Voor de Stichting is het heel belangrijk om vroegtijdig in contact te komen met potentiële gastgezinnen. Dit zijn gezinnen, die het een mooie taak vinden om voor veertien dagen onderdak, gastvrijheid en verzorging te verlenen aan twee Poolse jongens of meisjes in de leeftijd van 8 tot 10 jaar. Dit jaar gaat het om de periode 10 tot 24 juli. Kijkt u eens op de nieuwe web site van de Stichting, www.hvphei- loo.org voor meer achtergrondin formatie. Daar kunt u lezen wat de taken en activiteiten van de Stichting zijn, treft u foto's aan van het vakantieproject en krijgt u alvast een globale indruk. Wilt u meer informatie dan kunt u een dvd aanvragen met een uitge breide fotoselectie over de vakantie periode in 2009. Dan ziet u wat de kinderen zoal doen en krijgt u een goed beeld van het totale program ma. Vraagt u deze dvd aan bij Elly Bakker, tel. 072-5335160 of e-mail elly.bakker.groen@gmail.com. De Stichting heeft een uitgebreide nieuwsbrief samengesteld waarin ervaringsdeskundigen van alles ver tellen over hun soms al jarenlange ervaring als gastouder. Later in het jaar, als in mei de selectie van de kinderen heeft plaatsgevonden, zal er nog een bijeenkomst worden georganiseerd met de gastouders. Er zijn gezinnen die zich jaarlijks opgeven om als gastgezin te funge ren. Voor de komende vakantieperi ode is de Stichting naarstig op zoek naar nog meer gastgezinnen. Aarzelt u niet om contact op te nemen met Elly Bakker voor meer informatie en wellicht een eerste kennismakingsgesprek. HEILOO - Op zaterdagochtend 30 januari stappen de fractie-en bestuursleden van CDA Heiloo op hun fiets voor een rondje Heiloo. Wilt u met ons een onderwerp bespreken of iets in uw omgeving laten zien, neem dan contact op met Henk van der Werf tel. 072- 5335150 of e-mail h.vd.werf@heiloo.nl. HEILOO - Op 14 februari wordt in het Trefpunt een lezing over modern antisemitisme. De lezing wordt georganiseerd door de Stichting Chanah uit Heerhugowaard en wordt gege ven door professor van Praag. Antisemitisme is een eeuwenoud verschijnsel. Bespreking van anti semitisme in zijn hedendaagse uitrusting vormt het hoofdthema van deze lezing. Dr. van Praag is emeritus hoogleraar psychiatrie aan verschillende universiteiten in Nederland en New York. Plaats: Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2, Heiloo, tijd: 14.30 uur (zaal open: 14.15 uur), kosten: 5,-. Aanmelding vóór 10 februari, tel. 072-5711972; e-mail: www.eha- nah.nl onder vermelding van naam en aantal personen. HEILOO - Sinds augustus 2009 is op het complex van SV De Foresters de dependance van de vierde buitenschoolse opvang van Forte Kinderopvang gevestigd. Forte Kinderopvang verzorgt al vijftien jaar kinder- en buitenschool se opvang in de regio Castrieum, Limmen, Bergen, Heiloo, Sehoorl en omstreken. Op donderdag 21 januari werd na een periode van proefdraaien de vestiging Forte BSO 7+ officieel geopend door wethouder Ouderkerken. Onder de aanwezigen was voorzitter van SV De Foresters, Cor Zwart. De kantine was voor deze gelegenheid feestelijk versierd met slingers en ballonnen en voor de kinderen was er natuurlijk taart en frisdrank. Aansluitend mochten ze een judoles volgen. Elke maan dag-, dinsdag- en donderdagmiddag worden hier kinderen vanaf 7 jaar, die werkende ouders hebben, na schooltijd opgevangen. De overige dagen en tijdens de schoolvakanties vindt dit plaats op de vestiging BSO Boekestein. Vestigingsmanager Marjolijn Huijser: De kinderen die hier wor den opgevangen komen van ver schillende scholen uit deze buurt, zoals De Elekerlye, De Zuidwester en de Willibrordussehool. Het sportcomplex van De Foresters biedt uitstekende mogelijkheden voor zowel binnen- als buitenacti viteiten. Onder begeleiding van een pedagogisch medewerkster en een medewerker van Ambition Sportbureau worden er allerlei leuke sportactiviteiten gehouden. Maar kinderen kunnen ook kiezen uit andere activiteiten, zoals knutse len, koken en dergelijke. Door de opening op een later moment te houden, zodat de kinderen aan elkaar konden wennen, is het feestje speciaal voor hen." Directeur van Forte Kinderopvang Ester Hollenberg is blij met de samenwerking met SV De Foresters. Kinderen vinden het leuk om na schooltijd naar een andere plek te gaan dan school. De mooie sportvelden en de binnenzaal bieden veel mogelijkheden." Ook de wethouder is blij met Forte BSO 7+ en ziet hierin een bevesti ging dat instellingen en verenigingen tot deze vorm van samenwerking kunnen komen om in een maatschap pelijke behoefte te voorzien. Hij benadrukte het belang van sport en bewegen voor kinderen, als tegen hanger van de spelletjescomputer. Wethouder Jacob Ouderkerken, directeur van Forte Kinderopvang Ester Hollenberg en voorzitter van SV De Foresters hielden samen met de kinderen van Forte BSO 7 een feestje ter gelegenheid van de officiële opening. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5