Café De Wit wint bronzen Tapknop Uitreiking hoofdprijs winkeliersactie Hoekstuk Buurtbus Ontmoetingen Ierse muziek met Culain in café d'Sfinx H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Winterperikelen met pampers Griekse Mythologie Schilderen Schilderen Gezond afvallen voor senioren Lezing Marokko Zondag Scholen Filosofie Lezing ANWB welzijnheiloo.nl Flower Power UITKIJKPOST 27 JANUARI 2010 HEILOO - Café De Wit heeft dinsdag 19 januari de bronzen tapknop van Heineken gewonnen voor de regio Noord-Holland. Het Heilooër café hoefde alleen café Seevanek uit Oosthuizen en hotel eetcafé De Bruguit uit Anna Paulowna voor zich te laten. Een aantal keren per jaar worden de bij Heineken aangesloten cafés in het hele land bezocht door een mysteryguest die let op de gehele uitstraling van het etablissement, attentheid van het per soneel, een correcte wijze van tappen, het presenteren van een biertje, enzo voorts. Voor alle onderdelen wordt een cijfer gegeven waaruit een gemiddeld eindresultaat rolt. De beste drie cafés per provincie zijn uitgeno digd om op 8 februari naar de Horeca City van Heineken te komen. Hier zal de landelijke winnaar worden bekendgemaakt, die met een reis voor twee personen naar de Olympische Winterspelen in Vancouver huis waarts keert. Lex van der Aat is trots dat Café de Wit bij de beste drie van Noord-Holland is geëindigd. „We doen er alles aan om de kwaliteit hoog te houden en ik vind deze erkenning een welverdiende eer. Er doen honderden collega's mee en als je dan in de prijzen valt, is dat een bevestiging dat wij met ons team op de goede weg zijn met onze zaak! Bovendien heeft Café de Wit wederom een plaats veroverd in de Top 100 van de beste cafés in Nederland 2009. En deze recente waardering door Heineken is daar een mooie aanvulling op." HEILOO - Winkelcentrum Het Hoekstuk ondergaat een grondige renova tie. Toch weerhield dit het winkelend publiek er niet van om hun inkopen voor de afgelopen feestdagen bij de vertrouwde winkeliers in Het Hoekstuk te doen. Bijna alle van het groot aantal deelnemerskaarten van de jaarlijks gehouden winkeliersactie, die men van 30 november tot en met 28 decem ber ontving bij iedere besteding van 10,- bij Albert Heijn en iedere 5,- bij de overige winkeliers in Het Hoekstuk, waren uitgedeeld. De actie mag dan ook met recht een succes worden genoemd. Gedurende de actie werden elke week vijf prijswinnaars getrokken die een cadeaubon kregen ter waarde van 50,-. De hoofdprijs, een reiseheque ter waarde van 250,- werd woensdag 20 januari uitgereikt aan de gelukkige Tiny Borst uit Heiloo. Zij haalt al jaren haar boodschappen in winkelcentrum 't Hoekstuk. Wat haar reisdoel zal worden, daar heeft Tiny nog niet over nagedacht. „Waarschijnlijk wordt het een mooi weekendje weg", lacht de fortuinlijke winnares. door Tim van der Lans Deze keer weer een verhaal dat ik kreeg een van onze chauffeurs. Het zijn belevenissen van een leuke, drukke en spannende mid dag. Op vrijdag om half drie nam ik de dienst over van een wel zeer aardige dame. Ze zei: „Kom maar gauw in de bus, want het is hier lekker warm". Zij stelde zich voor als Ans van der Hoorn en ik zei: „Mijn naam is Ton Smit". Tijdens de kerst was Ans met haar man naar Wenen geweest. Daar ben ik ook al drie keer geweest, dus we raakten direct in een geanimeerd gesprek. Ans zou een heel eind met mij meerijden, omdat zij in de Woonheuvel woont. Meneer, ik zal tot die tijd uw secretaresse zijn en de instappers op de tellijst note ren." Alleraardigst! Maar "meneer?" ik heet Ton. Bij De Sonneveld ston den de eerste twee klanten. Een had een zwarte lap voor zijn oog en een witte omslagdoek over het hoofd. Het leek wel een Somalische piraat. „Zet de bus niet op het hel lende vlak, want anders gaat de deur niet open", zei Ans. De piraat- bleek geen man, maar vrouw te zijn en vaste klant. Ze vond zelf ook dat ze er niet uit zag. Maar ze voel de zich wel gelukkig, want wat aan vankelijk op een beroerte of tia leek, was slechts een ontsteking aan haar oog, die met antibiotica goed te bestrijden bleek. Bij het stationsplein stonden twee dames te zwaaien. De oudste riep wel drie keer dat de rollator mee moest. „Ja moeder, doe niet zo zenuwachtig, de chauffeur weet dat wel". Ans noteerde weer twee streepjes. De piraat was inmiddels uitgestapt. Bij het Looplein stapten twee dames in die in Het Open Huis gebridged hadden. Ze beweerden dat ze goed gespeeld hadden, maar dat konden wij helaas niet controleren. Door naar Groot Barlaken, waar moeder en dochter uitstapten. De achter deur openen en de rollator eruit halen was niet eenvoudig, want het leek wel een ijsbaan daar en ik ging bijna onderuit. In het ergste geval had Ans het stuur kunnen overne men, maar tot de Woonheuvel ging alles goed. Helaas moest ik daar afscheid nemen van mijn lieftallige secretaresse en zelf meteen twee streepjes noteren, want ook daar stonden twee nieuwe klanten. Tijdens de volgende rit bracht ik een heer met een met boodschap pen overladen rollator naar de Loet, maar hij vroeg me even door te rijden naar een hofje. Het was daar een complete ijsvlakte en het weggetje was erg smal. Bij het uittil len van de rollator maakte ik bijna een doodsmak, maar het liep goed af en gearmd heb ik de man tot de deur kunnen brengen. Toen ik het gevaarlijke hofje verliet, begonnen de nog aanwezige passagiers spon taan te applaudisseren en kreeg ik allerlei complimenten. Aan het einde van mijn dienst, wilde ik bij GGZ, zoals afgesproken, de bus achteruit parkeren, maar op het gladde parkeerterrein kreeg ik de bus niet meer voor- of achteruit. Ik vroeg een passerende jongeman of hij mij wilde helpen, maar niets lukte. Ook niet toen hij een stapel pampers onder de achterwielen legde. De pampers vlogen om zijn oren, maar de bus kwam niet van zijn plaats. Uiteindelijk is het me toch gelukt, waarschijnlijk dankzij schietgebedjes aan de heilige Willibrordus. Doodmoe en ijskoud kwam ik om kwart voor zeven thuis in mijn warme woning. HEILOO - Op donderdag 28 januari kunt u in café d'Sfinx, Heerenweg 201 te Heiloo, genieten van Ierse, Schotse en Engelse traditionele muziek met het optreden van Culain. Culain bestaat uit: Alex Sneddon op de Bodhran, Stuart Jenkins op de Uilleann pipes, tin whistle en bagpipes Hanneke Hogenboom op viool (donderdag helaas afwezig) en Tom van der Meijs op Bouzouki, accordeon, tin whistle en spoons. Tom speelt al sinds 35 jaar Keltische muziek en heeft steeds Woensdag 3 februari van 14.00 tot 15.30 uur zal de classicus Anne Mantel in het Trefpunt een lezing houden over de Griekse mytholo gie. Hierbij komen onder andere aan de orde de Odyssee, de daden van Herakles en het verhaal van het labyrint op Kreta. Entree: 3,50 Kom lekker schilderen! Woensdag 3 februari tot en met 24 maart van 09.30 tot 11.30 uur. Vooral als u het nog niet eerder heeft gedaan. U hoeft niets mee te nemen. Docent Trudie Buis zorgt voor alles; panelGriekse Mythologie Woensdag 3 februari van 14.00 tot 15.30 uur zal de classicus Anne Mantel in het Trefpunt een lezing houden over de Griekse mytholo gie. Hierbij komen onder andere aan de orde de Odyssee, de daden van Herakles en het verhaal van het labyrint op Kreta. Entree: 3,50 Kom lekker schilderen! Woensdag 3 februari tot en met 24 maart van 09.30 tot 11.30 uur. Vooral als u het nog niet eerder heeft gedaan. U hoeft niets mee te nemen. Docent Trudie Buis zorgt voor alles; panelen, verf, penselen, paletmes en materialen. Kosten: 50,- voor 6 lessen. Op vrijdag 5 en 12 februari, 5 en 12 maart van 10.30 tot 11.30 uur geeft gewiehtseonsulente Claudia Spit advies over afvallen op een gezonde en verantwoorde manier. Kosten: 15,-. Zondag 7 februari om 14.00 in het Trefpunt klankdiashow over Marokko, door Evert en Ciska Abspoel. U bezoekt de koningsste den Rabat, Meknés, Fes en Marrakeeh, met kleurrijke taferelen op markten en pleinen, koranscho len, kasbah's en imposante palei zen. Het Atlasgebergte, per kameel door de Sahara, slapen in een bedoeïnentent en wachten op de zonsopgang in de uitgestrekte zandduinen bij Erg Chebbi. Entree 5,-. Zondag, 7 februari is het zondag middagcafé weer geopend in het Trefpunt vanaf 13.30 uur, met onder andere klaverjassen en brid gen en andere gezelsehapspellen. Bel 072-5331297 voor gratis ver voer op zondag van huis naar het Trefpunt met de Buurtbus. Van 8 februari tot 26 april iedere maandag in het Trefpunt het jaar lijks biljarttoernooi voor de groe pen acht van de basisscholen, mogelijk gemaakt door bijdragen van de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo, 't Trefpunt, biljartvereniging 't Treffertje en de scholen. Zeven scholen doen mee: Paulussehool, De Duif, Zuidwester, Meander (winnaar van vorig jaar), Elekerlye, Radboudsehool en Springschans. Meer dan 200 leer lingen gaan, begeleid door biljartve teranen, weer de onderlinge strijd aan. Woensdag 10 februari tot en met 7 april van 14.00 tot 16.00 uur. Docent Ton Grooteman filosofeert met u over de thema's liefde, vriendschap en waarheid. 52,- voor acht lessen. Dinsdag 16 februari van 14.00 meer mensen om zich heen verza meld waarmee hij het publiek ieder optreden weet te laten genieten. Culian staat garant voor opzwe pende jigs, reels en hornpipes, airs waarbij je jezelf in Ierland waant, café d'Sfinx, heerenweg 201 te Heiloo, tel. 072-8885855. tot 16.00 in het Trefpunt lezing over Veiligheid Auto en Verkeer door de ANWB. Wat komt er kijken om veilig met de auto aan het ver keer deel te nemen. Wat moet, wat is verstandig, wat handig. De ANWB geeft inzicht, maar wil ook weten wat er bij u speelt. Toegang 3,- inclusief consumptie. Woensdag 18 februari van 13.00 tot 16.00 uur geeft Bert Siezen een workshop Flower Power. U maakt met knippen, snijden en lijmen prachtige bloemen. Kosten: 15,- inelusief materiaal. Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl e-mail: stichting® ouderenwerkheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7