Wereldwinkel: wat van Fair komt is lekker 't Loo verwent bezoekers met snert! 2009 3 H E I L O O et aanzien van DEUTEKOM INGEZONDEN MEDEDELING OUD PAPIER KERK DIENSTEN BOEK VAN DE WEEK Corso Bioscoop Het aanzien van 2009 Boek van de week: Het aanzien van 2009 voor 17,95 It's complicated Drie Rode Rozen en Klezmer in de Witte Kerk INGEZONDEN BRIEF Willem Gomes I Willem Gomes II Willem Gomes III Willem Gomes IV Heiloo Willem Gomes V Kunststofinzameling UITKIJKPOST 27 JANUARI 2010 HEILOO - Flair Trade Original introduceert twee lekkere koekjes die beide rijkelijk zijn voorzien van een heerlijke laag chocolade. De knapperige Choco Biscuits zijn overgoten met een laag pure chocolade. De Choco Sticks zijn knapperige koekjes overgoten met melkchocolade. De cacao en de suiker in de koekjes zijn afkomstig van boerenorganisaties die werken volgens de uitgangspunten van het Max Havelaar Keurmerk. Dat maakt deze koekjes verantwoord lekker! Om met deze lekkernijen kennis te maken zijn deze koekjes in de februari-aanbieding. Gedurende de maand februari zijn alle tassen te koop met 10% korting. Tot 1 februari kunt u nog profiteren van de januari-aanbieding: drie pakken aroma, mild/bio en déeaf snelfilter en de koffiepads regular, dark roast en bio/mild. Kijkt u eens naar de website van Wereldwinkel Heiloo: www.wereldwinkel-heiloo.nl. HEILOO - Mede in verband met de barre weersomstandigheden gaan de winkeliers van Winkelhof 't Loo de bezoekers van het winkelcentrum eens extra verwennen met een overheerlijke kop versgemaakte erwtensoep, in de volksmond ook wel snert genoemd. Een jaarlijkse traditie die zeer in de smaak lijkt te vallen, omdat al ver voor aanvang de liefhebbers op het plein in de rij staan. De erwtensoep wordt gemaakt door Keurslagerij Burger en dan weet je dat topkwaliteit wordt geserveerd. Zaterdag vanaf 11.00 uur kunt u terecht op het Middenplein. wereldnieuws Het aanzien van 2009 brengt de opvallendste nieuwsfeiten tussen 1 januari en 31 december, voorzien van de beste foto's uit binnen- en buitenland. Zoals gebruikelijk komen niet alleen wereldschokken de gebeurtenissen aan bod, maar ook rages, regionaal nieuws, sport en cultuur: alles komt aan bod. Van de dramatische gebeurtenissen op Koninginnedag, waarbij acht men sen om het leven kwamen, het kampioenschap van AZ en het fail liet gaan van DSB, tot de fatale crash van een vliegtuig van Turkiseh Airlines bij Schiphol. Hoe de Mexicaanse griep en Q-koorts de gemoederen over de hele wereld hevig bezig hielden. Van het overlij den van de King of Pop Michael Jackson en onze 'eigen' Ramses Shaffy, tot en met het schaatsen op natuurijs en de klimaatconferentie in Kopenhagen. Sinds 1962 kunt u elk jaar in chronologische volgorde herbeleven, van moment naar moment, in woord en beeld. Een onmisbaar naslagwerk voor elke generatie. Romantische komedie van schrijfster/regisseuse Nancy Meyers (What Women Want, Something's Gotta Give, The Holiday) met Meryl Streep, Steve Martin en Alec Baldwin. Jane is moeder van drie volwassen kinde ren, ze heeft een goedlopende lun chroom in Santa Barbara, en heeft - na tien jaar gescheiden te zijn - een vriendschappelijke relatie met haar ex-man, advocaat Jake. Maar wanneer Jane en Jake de stad uit zijn omdat hun zoon afstudeert, worden de zaken gecompliceerd. Een onschuldig etentje wordt iets onvoorstelbaars - een verhouding. Nu Jake hertrouwd is met de veel jongere Agness (Lake Bell), is Jane ineens 'de andere vrouw'. Architect Adam (Steve Martin), die is inge huurd om Jane's keuken te verbou wen, raakt betrokken bij hun her nieuwde romance. Adam komt zelf net bij van een echtscheiding en valt voor Jane. Maar hij beseft al gauw dat hij deel uitmaakt van een lief desdriehoek. Moeten Jane en Jake verdergaan met hun levens, of is ware liefde de tweede keer mooier? HEILOO - Drie Rode rozen is een aangrijpende voorstelling over het thema Tijden, die toch luchtig blijft door de tragivrolijke Klezmermuziek en Jiddische liede ren. De voorstelling is een bewer king van de gelijknamige novelle van Abel Herzberg. Centraal in het verhaal staat de joodse Salomon Zeitseheek en zijn onophoudelijk vragen naar het waarom van zijn lijden en dat van heel de mensheid. Boeken, drie rode rozen en klezmermuziek hou den hem staande in zijn strijd. Joke Tanja en Lettie Oosterhof spe len, vertellen en zingen het verhaal van Salomon, dat versterkt en inge kleurd wordt door de klezmermu ziek van Ellen Verburgt en Jiddische liederen van onder andere Mordeehai Gebirtig. Zondag 31 januari zal deze voorstelling plaats vinden om 15.00 uur in de Witte kerk, Herenweg 32, Heiloo. De kosten zijn 5,- Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verza melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel) - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds F.J. van der Wind. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. Kooiman, KND en koffie. GGZ Willibrorduskapel Geen opgave ontvangen. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met De Brug, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met M0G0J0 (reünie), voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur Eucharistieviering, zaterdag 12.00 uur Eucharistieviering, zondag 09.00 uur gelezen Eucharistieviering, 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger G. Geukers, mmv Ubi Caritas, 15.00 uur Lof. Maandag 12.00 uur Eucharistieviering, 12.00 uur Eucharistieviering. Woensdag 09.00 uur Eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met gemengd koor, voorganger pastor J. Veldt. Zondag 10.00 uur Woord- en Communieviering met Spontaan koor, voorganger J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Eucharistieviering OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Soli Deo Gloria. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Communieviering met Hoeverture, zondag 10.00 uur eucharistieviering met Soli Deo Gloria H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur. Zondag 10.00 uur hoogmis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S. Zuidema. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Geen opgave ontvangen. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Dielofslaantje Akersloot. Voorganger ds. Jan van Aller. De heer Hiemstra heeft commen taar op de inhoud van de adverten tie die Willem Gomes heeft geplaatst in de Uitkijkpost van 13- 01. Wat Hiemstra vergeten is erbij te schrijven, is dat hij in 2004, 2005 en in 2006 met sympathisanten met zijn kerstactie vele minima's heeft verblijd met een kerstpakket. Deze is betaald door W Gomes zelf van zijn vergoeding als raadslid. Ook gaat Hiemstra eraan voorbij, dat Gomes inderdaad alleen in de raad zit voor zijn partij, maar ook thuis na de dood van zijn vrouw. Maar gewoonlijk gaat men daar aan voor bij 'niet zeuren, het is al jaren gele den!' een mens moet niet blijven treuren. Zij heeft hem in 2006 nog enorm gesteund in zijn actie voor de minima's in Heiloo. Maar wel hem verwijten dat hij geen tijd heeft, maar wel om stuk ken te schrijven, dit raakt kant nog wal. Heeft Hiemstra ook de mensen gesproken waar Gomes zich voor inzet, die meestal de minima's zijn? Nee, beter eenzijdig oordelen! C.E. Dinse-Briefjes Heiloo In de uitkijkpost van 10 januari werd door het raadslid van de CDA Hiemstra op een niet mis verstane wijze de heer Gomes terecht gewe zen maar dat is zeer onterecht. Het enige wat onze Willem gedaan heeft is de vergelijking te trekken tussen de extra's van het gemeentebestuur en de 'niet extra's' voor de minima. Die extra oudejaarsuitkering is door CDA wethouder Veger tegengehou den en dat schoot Willem in het ver keerde keelgat. Voor alle duidelijk heid: Willem betaalt al zijn mededelingen uit eigen zak, alsme de de debrifilator, die hij uiteindelijk aan de Foresters geschonken heeft. Het is een grote schande, dat de politieke partijen zo goed als niets doen voor veel bewoners in Heiloo. Willem Gomes is het enige raadslid dat zich het lot aantrekt van duizen den bewoners die vaak in heel ver velende omstandigheden verkeren. Enfin op 3 maart zullen wij wel mer ken hoe de bevolking over deze zaken denkt. J.H. van Weelden Heiloo Wat enorm jammer, dat er in de Uitkijkpost van 20 januari geschre ven werd, dat Willem Gomes de minima in de steek zou hebben gelaten. Iedereen weet dat juist Gomes degene was, die er naar streefde de minima een extraatje te geven tegen het eind van het jaar. Het meest schrijnende van het ver haal is, dat de brievenschrijver Gomes veroordeeld niet aanwezig geweest te zijn bij de vaststelling van het minimabeleid in 2008, ter wijl hij wist dat door het overlijden van zijn vrouw, Gomes het geestelijk niet op kon brengen om toen alle vergaderingen bij te wonen. Willem Gomes zou nooit ten koste van anderen willen scoren, want hij helpt mensen, ook financieel, waar hij maar kan, ook al is het uit zijn eigen portemonnee. Margriet Kaandorp Heiloo Het CDA komt met de onthullen de conclusie dat hardwerkende en dagelijks ten dienste van de gemeenschap staande ambtenaren mede uit hoofde van hun CAO recht kunnen laten gelden op een einde- jaarsgratificatie. Een vanzelfspre kende zaak die niet valt te ontken nen maar nog niet mag betekenen dat mensen die buiten hun schuld niet meer in staat zijn aan deze cri teria te voldoen dan maar vergeten moeten worden. Ter voorkoming hiervan is er een motie ingediend om ook aan de minima een einde- jaarstegemoetkoming te verstrek ken welke door de betrokken wet houder evenwel als onwettig bestempeld werd en als zodanig door partijen met uitzondering van Heiloo-2000 is verworpen. Dat het hiervoor beoogde bedrag van zegge en schrijve 75 euro thans als een eenmalig lapmiddel wordt bestem peld is denigrerend en was dan ook niet als zodanig bedoeld. Indien er betere alternatieven waren geweest had het de andere partijen uiteraard vrij gestaan om met een betere optie voor de dag te komen. Inmiddels is echter onthuld dat niet de gemeente maar de indiener van de motie schuldig is aan alle con sternatie. Hij zou de minima een gratificatie hebben misgund! En op de achtergrond horen we hem al mompelen: Het is maar dat u het weet! J.W. Fontijn Mij aantoonbaar ten onrechte beschuldigen van onvoldoende inzet voor de minima in de afgelopen jaren en de aanval op mijn persoon door raadslid Hiemstra zijn blijk baar de normen en waarden van de Heilooer CDA-fractie. Laat de kie zers er op 3 maart maar over oorde len. Willem Gomes Heiloo De kunstofinzameling getuigt van slecht voorbereidend werk, want de gemeente dient te weten dat circa 20% van de inwoners 65+'er is, ondanks dat wenst de gemeente daar blijkbaar geen rekening mee te hou den. We worden overspoeld met vra gen van ouderen: Waarom wordt het niet opgehaald zoals bij de buren? Wat wordt er bedoeld met 'milieu parkjes'? Op mijn leeftijd kan ik toch niet met afval slepen of inleveren bij het Roosendaal? Het gevolg is dat veel ouderen nu niet aan deze nieuwe vorm van afvalscheiding zullen mee werken. Wij dachten dat dit college de burger er juist bij betrok, dus niet. Jammer, weer een gemiste kans. J. Timmerman Bestuur KBO Afd. Heiloo Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9