Heiloocontact Veel ideeën over toekomst wonen, welzijn en zorg in Heiloo Meer informatie? Bel! Bouwen en wonen Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. 10 FEBRUARI 2010 UITKIJKPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur In de toekomst moeten we in Heiloo welzijn- en zorgfuncties meer combineren en kijken naar het aanpassen van woningen voor zorg. Dat zijn de conclusies uit de tweede conferentie over wonen, welzijn en zorg in Heiloo. Dinsdag 2 februari gingen op initiatief van wethouder Jacob Ouderkerken meer dan veertig experts op het gebied van wonen, welzijn en zorg uit Heiloo met elkaar in gesprek over oplossingen voor de toenemende zorgvraag in Heiloo. De deskundigen keken samen naar de steeds grotere zorg vraag die op de gemeente afkomt. Hoe kunnen we er in de toekomst voor zorgen dat ouderen, die zorg nodig hebben, in hun eigen huis of in ieder geval zoveel mogelijk in onze gemeente kunnen blijven wonen? Nu al wonen er relatief meer ouderen dan in de naburige gemeenten en dat aantal neemt toe. Overkerck en de Loet In Heiloo is al een aantal projecten gestart om op de zorg vraag in te spelen. De bewoners van de Loet krijgen in 2012 een nieuw gebouw. Er wordt ook gewerkt aan nieuwe accom modatie rondom Overkerck, waarin wonen en allerlei diensten rond wel zijn en zorg gecombineerd worden. In 2013 start naar verwachting de bouw voor dit project, op voorwaarde dat er dan tijdelijke huisvesting is gevonden voor de bewoners. Tijdens de bijeenkomst wisselden de aanwezigen ideeën uit en ontstond er een levendige discussie: zijn we niet te veel met deze grote projecten bezig, terwijl we nu al weten dat deze projecten eigenlijk alleen het bestaande vervangen? In Ypestein is met de bewoners van Ypehove een plan gemaakt om het gebouw meer functies te geven voor de buurt. Dat plan stagneert, maar tijdens de bijeenkomst waren er verschil lende ideeën over hoe dit ingevuld kan worden. Idee De experts kwamen met veel enthousiaste suggesties om samen de zorgvraag in de toekomst aan te kunnen. Wethouder Jacob Ouderkerken nodigde de zorgorganisaties uit om met plannen te komen voor kleinschalige woonprojec ten voor mensen die zorg nodig hebben. De suggesties kun nen wij misschien meenemen in huidige en toekomstige pro jecten van Wonen, Welzijn Zorg of voor aanpassing van onze visie op Wonen, Welzijn Zorg. Later dit jaar organise ren wij nog een bijeenkomst en komen dan terug op de sug gesties. Het gaat niet alleen om grote projecten maar ook om kleine initiatieven die een bijdrage leveren om Heiloo een prettige gemeente te houden om in te wonen, ook als mensen zorg nodig hebben. >Meer informatie Wilt u meer weten over wonen, welzijn en zorg in Heiloo, of heeft u een idee voor een woonproject, dan kunt u contact opnemen met de heer R. Herman, directeur sector Welzijn en Publiekszaken op 072 535 67 09 of een e-mail sturen naar info@heiloo.nl. De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Ontvangen aanvragen om bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de volgende aanvragen om een bouwver gunning zijn ontvangen. De Krommert 11, reg.nr. 2010/0032 plaatsen dakkapel achterdak garage ontvangstdatum: 1 februari 2010 De Krommert 9, reg.nr. 2010/0031 plaatsen dakkapel achterdakvlak garage ontvangstdatum: 1 februari 2010 Westerweg 252-254, reg.nr. 2010/0029 bouwen woongebouw (18 appartemen ten, winkel en bergingen) ontvangstdatum: 1 februari 2010 Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouw- en sloopvergunnin gen verleend. Kanaalweg 11, reg.nr. 2009/0147 slopen rioolwaterzuiveringinstallatie behoudens nabezinktank verzending: 5 februari 2010 Kanaalweg 11, reg.nr. 2009/0148 vergroten rioolwaterzuiveringinstallatie verzending: 5 februari 2010 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De datum van ver zending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Afgegeven bouwvergunning na onthef fing bestemmingsplan Burgemeester en wethouders hebben met toepassing van artikel 3.22 of 3.23 Wet ruimtelijke ordening de volgende vermelde bouwvergunning verleend. De Laghe Weijdt 6, reg.nr. 2009/0215 vergroten woning (dakopbouw) verzending: 2 februari 2010 Beroep Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw vergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de rechtbank Alkmaar, sector bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. De datum van ver zending vindt u onder de omschrijving van het bouwplan. Een beroepschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een beroepschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Bij het indienen van een beroepschrift of het vragen om een voorlopige voorziening bent u griffie recht verschuldigd. Verleende uitritvergunning Burgemeester en wethouders hebben de volgende vergunning voor het maken van een uitrit op de openbare weg verleend ten behoeve van het per ceel Heerenweg 251 (verzending 8 februari 2010) Ter inzage De uitritvergunning met de bijhorende stukken ligt vanaf 8 februari gedurende zes weken, ter inzage in het gemeen tehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoem de uitritvergunning, dan kunt u hierte gen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Als er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, ook om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Als u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. Scheffer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer 072 535 67 62. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 12