Limmen Ludiek zoekt vrijwilligers voor LEGO® wereldrecord spektakel Peter Beense bij de Uylenspieghels LIMMEN Kledingadvies voor deze avond is Gezellig Fout' Bollendorp zal in juni even het middelpunt van de wereld zijn Eerste paal voor uitbreiding bibliotheek Akersloot Op zondag 14 februari gaat een bonte stoet karren het dorp door regio 17 Excursie Omgaan met grote grazers in de duinen JAC. P. THIJSSE^V COLLEGE Limmen heeft twee 'culinaire dorpspoorten' Lute Rootz en Kwartje Koffie Het moet een soort Culinaire Koren Battle worden AKERSLOOT - Wethouder Hes heeft op 2 februari om 12.30 uur de eerste paal geslagen van een multifunctionele ruimte bij de bibliotheekvestiging in Akersloot. Door deze uitbreiding van het bibliotheekpand worden verenigingsruimten gecreëerd voor zowel de schildersvereniging HUIB als de Historische Vereniging Oud Akersloot. In november 2009 ondertekende de wethouder hiervoor al een intentieovereenkomst voor een huurovereen komst met de historische vereniging. De verwachting is dat de nieuwe ruimte in het tweede kwartaal van 2010 kan worden opgeleverd. Foto: Gemeente Castricum LIMMEN - De Uylenspieghels zitten midden in de drukste weken van hun jubileumsei zoen, dat in het teken van Glitter en Glamour staat. Terwijl prins Tyl XIII met zijn adjudant Dennis de laatste kraam bezoekjes aflegt, brachten de raad sleden met een fraitmandje zieke dorpsgenoten een bezoek. Op zaterdag 6 februari was er de 45+ avond in de Burgerij met de sleuteloverdracht met burgemeester Emmens-Knol. Vrijdag 12 februari vindt de kinderdag plaats voor de kinderen van de basisscholen van Limmen. In de middag en avond zal er een bezoek worden gebracht aan de Limmers die in het Medisch Centrum Alkmaar verblijven. Zaterdag de 13de wordt er 's mid dags mee gereden in de optocht van Pieperduin, Castricum. 's Avond om 19.00 is er in de H. Corneliuskerk een viering waarin de Uylenspieghels ook hun steentje bij dragen. Om deze viering een extra carnavalstintje te geven mogen alle kinderen verkleed komen. Na de viering steken de Uylenspieghels over naar leutbunker de Burgerij om zich op te maken voor de grote Jubileumavond. Om 21.00 uur gaan de deuren open en vanwege het 44- jarig jubileum van de Uylenspieg hels maakt niemand minder dan Peter Beense zijn opwachting. De toegang is 10,- en voor donateurs 7,50. Kaarten zijn te koop bij de voorverkoop adressen tussen 10.00 en 20.00 uur; mevrouw Baars, Burgemeester Nieuwenhuij zenstraat 97 en familie Burgering, Vredeburglaan 2. Kledingadvies voor deze avond; gezellig fout. Zondag 14 februari rond 13.00 uur beginnen de Uylenspieghels met het opstellen van de karren bij het park aan de Vuurbaak. De kinderkarren van de Uylenspieghels hebben een prachtige metamorfose ondergaan en vanaf 13.15 uur zijn alle kinde ren tot 10 jaar welkom op de kar om mee te gaan in de optocht. Groepen die meerijden met een kar kunnen zich aanmelden bij Bob van Halderen, tel. 072-8500290 of 06- 30363940. Na afloop wordt het feest voortgezet in leutbunker de Burgerij. Na 19.00 uur wordt de Burgerij snel omgebouwd, want om 20.30 uur barst de Glitter en Glamour Valentijn Discoavond los. Tijdens de voorverkoop kosten de toegangs kaarten 7,50, aan de deur 10,- aan de deur, inclusief garderobe. Op maandagmiddag beleven de bewoners van verzorgingshuis De Cameren een aantal gezellige uur tjes met de Uylenspieghels. Dinsdag 16 februari vindt de slotavond, het boerenkielenbal plaats. Aanvang 21.00 uur en toegang is gratis. Op www.uylenspieghels.nl kunt u alle informatie vinden. ADVERTENTIE openbare scholengemeenschap voor^^ mavo, havo en vwo Informati v De Bloemen 65 1902 GT Castricum Telefoon (0251) 652571 Website: www.jpthijsse.nl email: school@jpthijsse.nl LIMMEN - Over circa honderd dagen zal het park bij Sporthal De Enterij in Limmen een metamorfose ondergaan, waardoor het dorp met LEGO® het middelpunt van de wereld zal zijn. Op dit moment is het voor Limmen Ludiek een uitdaging om de juiste vrijwilligers voor de juiste werkzaamheden te krijgen. „De laatste maanden zijn we meermalen aangesproken op straat dat men zich wilde aanmelden als vrijwilliger", zegt Wilmer Kaandorp, verantwoordelijk voor de aanmel dingen. „We hebben heel veel enthousiaste hulp nodig van jong en oud. Laat mijn mailbox maar vol lopen met aanmeldingen". Naast de LEGO® toren die zal verrijzen in het weekend van 3 tot en met 6 juni, heeft Limmen Ludiek ook iets op het programma staan voor alle basisschoolleerlingen van Limmen. Een unieke samenwerking is gevonden tussen de drie basis scholen van Limmen: Sint Maarten, Pax Christi en het Kleuren Orkest. „Tussen 27 mei en 1 juni zal Sporthal D' Enterij één grote LEGO® speeltuin worden, waar ruim achthonderd basisschoolleer lingen van Limmen samen met de eigen schoolleiding aan een uniek LEGO® bouwproject zullen gaan werken", zegt Gerda Burgering. Limmen heeft twee 'culinaire dorps poorten': Kwartje Koffie aan de noordkant van Limmen en Lute Rootz aan de zuidkant van Limmen. Limmen Ludiek is samen de moge lijkheden aan het onderzoeken voor een culinaire samenwerking tijdens het Limmen Ludiek evenement op donderdag 3 juni. „Het moet een soort Culinaire Koren Battle worden, waarbij tij dens een vijfgangen diner een aan tal koren uit de regio tussen de gan gen door zullen optreden". Aehtpersoontafels zijn uitsluitend op reservering te bestellen voor 400,- per tafel. De avond zal om 18.00 uur aanvangen en rond 23.30 uur eindigen. In verband met het maximaal aantal beschikbare tafels, hanteert Limmen Ludiek het princi pe: wie het eerst komt zal het eerst malen. Reserveren voor deze culi naire avond kan via info@limmen- ludiek.nl. Het aftellen is nu echt begonnen voor het bestuur van Limmen Ludiek. „Op papier staat alles nu zoals we het willen hebben, nu de uitvoering voor het eggie nog", zegt Jack Burgering. „Het was puzzelen, schuiven en draaien maar het past allemaal. We gaan er een superfeest van maken met z'n allen, door Limmers voor de hele regio. Ik hoop dat we weer veel vrij willigers mogen begroeten net als vijf jaar geleden." Aanmelden kan op www.linunenludiek.nl of via e- mail: aanmeldenvrijwilliger@lim- menludiek.nl. Ruim achthonderd leerlingen van de drie basisscholen in Limmen zullen in Sporthal d'Enterij gaan samenwerken aan een enorm bouwproject van LEGO®. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15