Jongeren van het JPT geslaagd voor Eerste Hulp Diploma Open huis bij Meubelmakersvakschool Evean Cliëntenraad zoekt leden Zanggroep Vocallure boeit in de Slotkapel Bella Cantara Kwartet in Akersloot Omgaan met grote grazers in de duinen REGIO 17 Deze jonge EHBO-ers hebben de nodige kennis om slachtoffers correct te helpen INGEZONDEN MEDEDELING Valentijnsconcert met intiem en ongedwongen karakter Kiezersdebat in Castricum Een grote pluim voor deze jongeren die in hun vrije tijd de cursus volgen KORTOM Reuzenmozaïek in Limmen van de baan Biljarten ook een avondactiviteit Stiltewandeling UITKIJKPOST 10 FEBRUARI 2010 EGMOND - De lopende cursussen van Meubelmakersvaksehool zijn een groot succes en daarom wordt in april weer gestart met Meubelmaken 1 en 2. Boven de werkplaats van Jonker Meubelrestauratie is een grote ruimte ingericht met tien meubelmakerswerkbanken en professioneel gereedschap, zowel hand als elektrisch. De cursussen zijn voor iedereen van 15 tot 95 jaar die interesse hebben in houtbewerking en altijd al wat meer hebben wil len weten over het maken van meubels en dat graag zelf eens willen doen. In de cursussen wordt gewerkt met diverse Europese houtsoorten zoals eiken, essen, gewaterd iepen, esdoorn en noten. Er worden vijf cursussen aangeboden; drie meubel maken en twee meubelrestauratie. In de eerste cursus worden de basistechnieken van het meubelmaken geleerd, door te werken met handgereedschap zoals beitels, zagen en schaven. In de tweede en derde cursus wordt een kist met zwaluwstaarten gemaakt en een werk stuk naar eigen keuze. Bij de eerste cursus meubelrestauratie ligt de nadruk op de basistechnieken restauratie en bij de tweede cursus wordt een object met schade meegebracht om zelf te restaureren. De cursussen worden gege ven door docenten die hun passie en kennis van het hout en houtbewerken graag willen doorgeven. Zij werken beroepsmatig elke dag met hout, als zelfstandig meubelmaker, als meubelrestaurator en als docent aan het Hout en Meubileringscollege te Amsterdam. Zij delen hun passie voor fijnhoutbe- werken en grote kennis hierover graag met u. Kom voor meer informatie naar het open huis op zaterdag 13 februari van 12.00 tot 17.00 uur aan de Lamoraalweg 59 (industrieterrein de Weidjes) in Egmond aan den Hoef. Tel. 06-2 753332 7www.meubehnakersvakschool.nl. ALKMAAR - De Cliëntenraad Noord-Holland Noord behartigt de belangen van ouderen, zieken en gehandicapten die thuiszorg krijgen van Evean Thuiszorg. Om de kwaliteit van zorg aan cliënten te waarborgen, is het belangrijk dat er een cliëntenraad is. De Cliëntenraad is op zoek naar leden die zich willen inzetten voor cliënten in zorg bij Evean Thuiszorg. De Cliëntenraad is het belangrijkste orgaan als het gaat om het verwoor den van de ervaringen of wensen van cliënten. De Cliëntenraad fungeert onder andere als spreekbuis van de cliënten, bewaakt de rechten van de cli ënten en adviseert de zorgorganisatie met als doel de kwaliteit van de zorg en dienstverlening te verbeteren. Om haar werk goed te kunnen doen, moet de Cliëntenraad weten wat cliënten in zorg bij Evean belangrijk vinden en hoe de zorg- en dienstverlening wordt ervaren. Contact leggen en onder houden met de achterban is daarom een van de belangrijkste taken van de Cliëntenraad. De Cliëntenraad zoekt leden die de raad komen versterken. Belangstellenden die enthousiast en betrokken zijn, kennis van zaken heb ben, goed kunnen samenwerken en graag deel willen nemen in de Cliëntenraad, worden uitgenodigd om contact op te nemen met Lya de Graaf, ambtelijk secretaris van de Cliëntenraad, via tel. 0299-394012. Tijdens het concert worden schitterende melodieën uit bekende opera's, operettes en musicals ten gehore gebracht. Eigen foto EGMOND - Op zondag 14 febru ari treedt Vocallure op in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. „Frisse klanken, goed verzorgde dynamiek, zeer enthousiaste uitstraling. Men swingt!" Met dit lovend jurycommentaar weet Patrick Rus zich in 2005 verze kerd van de juiste samenstelling van zijn zanggroep Vocallure. Vanuit dit vertrouwen weet Vocallure ook luisterpubliek te boeien met vocale lichte muziek. Jazz en soul voeren de boventoon in het repertoire, afgewisseld met pop en latin. Het concert in de Slotkapel belooft u een voortzetting van voca le frisheid, verzorgdheid en enthou siasme. De speciale arrangementen worden vier- tot zesstemmig gebracht (SATB). De interactie tussen de 18 zan gers blijft boeiend om naar te kij ken. Dirigent pianist Patrick Rus (38) is in 1996 afgestudeerd aan het Conservatorium in Alkmaar. Onder begeleiding van prachtig pia nospel leidt hij zijn groep en boeit hij de luisteraar. De Alkmaarse zangdocente Anita Rol staat aan de basis van de regie. Het concert begint om 15.00 uur. Plaats: Slotkapel, Slotweg 19 te Egmond aan den Hoef De toegangsprijs is 12,-, 65+ en CJP 10,-, kinderen tot 12 jaar 5,-, inclusief koffie/thee en koek. Kaartverkoop voor aanvang van het concert bij de Slotkapel of te bestellen bij mevrouw Thijssen, tel. 072- 5062033 en de heer Noteboom, tel. 072-5062387. REGIO - In de aanloop naar de ver kiezingen op 3 maart houden de ouderenbonden in de gemeente Castricum een verkiezingsdebat. U kunt gaan stemmen voor een nieu we gemeenteraad voor de komende vier jaar. Deze raad zal moeilijke besluiten moeten nemen, die ook de groeiende groep ouderen aangaat zoals: Hoe denkt uw partij het buurtgericht werken te stimuleren. Hoe denkt uw partij over de tot standkoming van goede mobiliteit en woonzorgvoorzieningen. De politieke partijen is gevraagd een vertegenwoordiger te sturen naar deze bijeenkomst om hierop te antwoorden en in discussie te gaan. Datum: donderdag 18 februari in Geesterhage, Geesterduinweg in Castricum van 14.00 uur tot 16.00 uur. Als u vervoer nodig hebt, kunt u vóór 16 februari contact opne men met de vervoersdienst van de Stichting Welzijn Castricum tel: 0251-656562. CASTRICUM - In het kader van de vrijdagmiddagactiviteiten hebben een aantal leerlingen van het Jac. P. Thijsse college in de afgelopen weken een ehbo- cursus gevolgd. Roosmarijn van Haneghem, Bojoura van Riel, Lucas Veerman en Sven Stolk hebben zich extra lang ingezet en zij werden daarom op vrijdag 5 februari gecertificeerd voor een 4* Eerste Hulp Diploma van het Rode Kruis. Dit is in zo verre opmerkelijk, omdat deze jon geren pas 12 of 13 jaar zijn en nu al in het bezit zijn van een volwaardig EHBO diploma. Zij hebben aange toond dat zij de nodige kennis heb ben om een slachtoffer op correcte wijze te helpen. Zij kunnen zelfs bij AKERSLOOT - Zondag 14 februari geeft het bekende Bella Cantara Kwartet een Valentijnsconcert in Akersloot. Tijdens het concert worden schitterende melodieën uit beken de opera's, operettes en musicals ten gehore gebracht. Het Bella Cantara kwartet bestaat uit Ivera Museh sopraan, Joke Oud alt/mezzo, Ralph Beckers tenor, Hans van Niekerk bas/bariton en Hans Weenink piano. Door de keuze van solo's, duetten en kwar tetten uit de muziek van onder andere Mozart, Rossini, Schubert, Verdi, Lehar, Bizet, Strauss wordt het een zeer boeiend en afwisse lend programma. De formule van REGIO - Zondag 14 februari neemt de boswachter u mee om uitleg te geven over de omgang met vee in het duin. De excursie start om 09.30 uur in Bakkum en duurt ongeveer twee uur. Startpunt is de parkeerplaats aan de Noorderstraat. Aanmelden graag via het boe kingsbureau via www.pwn.nl/acti- een hartstilstand reanimeren. Dat zij op betrekkelijk jonge leeftijd een volwaardig diploma mogen halen komt door het feit, dat sinds kort het Rode Kruis bevoegd is om diploma's te verstrekken. Deze organisatie is overtuigd dat ook jongeren in staat zijn om zich de nodige kennis en vaardigheden eigen te maken om een slachtoffer van een ongeluk op adequate manier te kunnen helpen. Daarom mogen jongeren vanaf 12 jaar bij Bella Cantara bestaat uit optredens in kleine zalen en kerken met een intiem karakter en een grote mate van ongedwongenheid. Door de begeleidende teksten ontstaat een heel aparte wisselwerking met de aanwezige luisteraars, zich soms zelfs uitend in een rechtstreeks con tact tijdens of na het concert, welke voor het kwartet aanleiding kan zijn het repertoire op het laatste moment nog aan te passen naar plaats en/of publiek. Protestantse Kerk Akersloot aan het Dielofslaantje. Aanvang concert: 14.30 uur, kerk open 14.00 uur. Toegangsprijs: 10,-. Kaartverkoop aan de kerk. Reserveringen, tel. 0251-310032 of Iveramusch® quicknet.nl. viteiten of 0900-7966288. In grote delen van het Noord-Hollandse Duinreservaat lopen Schotse Hooglanders en Exmoorpony's. Dit vee neemt de taak van de konijnen over en houden het duin met hun activiteiten open. Wat kunt u doen als u de dieren op uw pad treft? Daarover en over het gedrag van het vee gaat deze excursie. het Rode Kruis een eerste hulp opleiding volgen. Een grote pluim voor deze jongeren, die bereid waren, hun vrije tijd in een cursus te investeren, waarin zij geleerd hebben, andere mensen te helpen! Maar niet alleen de jongeren waren enthousiast, ook de twee instructri- ces vonden het leuk om deze cursus te geven. Daarom zullen zij ook vol gend schooljaar weer een eerste hulp cursus in het kader van de vrij dagmiddagactiviteiten op het JPT aanbieden. Mochten er jongeren tussen 12 en 16 jaar zijn die het ook leuk vinden om actief aan de slag te gaan met de Eerste Hulp bij Ongelukken dan kunnen zij zich aan melden bij het districtskantoor van het Rode Kruis, tel: 0229-267423, e-mail: wboele@redcross.nl. LIMMEN - Voor de Bloemendagen van dit jaar wilde de Stichting Bloemendagen met hulp van de inwoners een reuzen- mozai'ek maken. De bedoeling was om een mozai'ek van mini maal 35 m2 te maken en deze op een prominente locatie in Limmen neer te zetten. Na publicaties in verscheidene kranten, is de inschrijftermijn vorige week verlopen. Tijdens de vergadering die daarna plaats vond moest er geconcludeerd worden dat het reuzenmozaïek geen doorgang kan vinden. De reden is simpel, er zijn te weinig aanmeldingen om dit resultaat te behalen. Dit is erg jammer want dit was een goed moment om de 'oud' prikkers weer warm te maken voor het maken van een mozaïek en misschien volgend jaar over te kunnen halen tot het maken van een gewoon mozaïek. Wellicht kan er volgend jaar een idee verzonnen worden waar meer mensen warm voor lopen. LIMMEN - Op initiatief van de Katholieke Bond Limmen geeft Ouderen Biljart Limmen in de Vredeburg u de gelegenheid ook 's avonds een potje biljart te spe len. U bent welkom op donderdag 18 februari vanaf 19.30 uur tot 22.00. De toegangsprijs is een euro. Bij voldoende belangstelling wordt overwogen 'het avondje biljarten' als een vaste activiteit in te voeren. BAKKUM - Wandelen in stilte met Marianne Duijn en Rob de Wit, in het teken van Valentijnsdag, voor vrede en liefde. De wandeling in de Noorhollandse duinen is onge veer vijf kilometer en duurt, inclu sief een pauze circa 1,5 uur. Verzamelen op maandag 15 februari om 09.30 uur op de par keerplaats bij het informatiecen trum de Hoep aan de Zeeweg te Bakkum. Aan deze wandeling zijn geen kosten verbonden. Na afloop is er gelegenheid om, voor eigen rekening, een kop koffie of thee te drinken bij Johanna's hof en na te praten. Denk aan een geldige duinkaart. Voor meer informatie kunt u bellen met tel. 06-53740895 of 0251-657809.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17