Nieuw record voor website Heiloo-Online Woningbouw Zuiderloo Aftrap van verkiezingscampagne H E I L O O V "Ik streef naar t perfectie. Zeker bij een uitvaart." 3 Associatie Uitvaartverzorging Half februari volgt een online kieswijzer Benedictusschool spaart voor Haïti Lijsttrekkersdebat in De Beun De start van woningbouw in Zuiderloo is een stapje dichterbij gekomen De mensq Vertrouw^ van Associatie Uitvaartverzorging, ichtbij.^ www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 10 FEBRUARI 2010 Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Afgelopen maand januari heeft Heiloo-Online, een internetsite die geheel aan Heiloo gewijd is, een nieuw record geboekt. Er werden meer dan 100.000 pagina's in één maand bekeken. „We groeien sinds 2001 al met prachtige percentages, maar afge lopen maand schoten we door deze magische grens," zegt Paul Mars, die de website beheert. Het meest populaire onderwerp was de ijsbaan, waarvoor Heiloo- Online een pagina heeft geplaatst met informatie en het laatste nieuws. Via deze pagina kon men de schaatsliefhebbers goed op de hoogte houden over de opening en De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voorinformatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. StfyjJjL sluiting van de ijsbaan. Verder lever de de berichtgeving rondom het Stationscentram en de aankomende gemeenteraadsverkiezingen veel bezoek op. Ook de vele nieuwtjes die via Twitter werden rondge stuurd, waren populair. De komen de maand zal Heiloo-Online zich richten op de verkiezingen, waar voor eveneens een thema-pagina is opgezet. Half februari volgt een online kieswijzer die in samenwer king met de redactie van de Uitkijkpost wordt opgesteld. Deze zal ook makkelijk te vinden zijn via www. heiloo-onlinenl. HEILOO - Op maandagavond 15 februari om 20.00 uur houdt de gemeente een lijsttrekkersde bat in De Beun. Het cabaretduo de Nachtzusters leidt dit debat, waarin de lijsttrekkers stellingen beantwoorden en zichzelf presen teren. Het debat is gratis, ieder een is welkom. HEILOO - Op de Benedictusschool sparen ze voor Haïti. De afgelopen weken hebben de kinderen al ruim 3.200,- opgehaald, door karweitjes te doen, lege flessen op te halen en groep 6 heeft op verschil lende plekken in Heiloo gezongen. Ook hebben de kinderen en juffen en meesters veel geleerd over Haïti, het land waar twee leerlingen vandaan komen. Donderdag is er een kledingactie gehad, hoeveel dat heeft opgeleverd is nog niet bekend. Op vrijdag 12 februari geeft de school een toneelmiddag om 14.00 uur en de acte wordt afgesloten met een markt van 15.30 tot 17.00 uur. Aangeleverde foto Links de vertegenwoordigers van de politieke partijen, in het midden de voorzitter van het debat, Hans de Blaauw en rechts de afgevaardigden van de vijf organisaties. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Vijf Heilooër organi saties hebben elkaar opgezocht om meer met elkaar samen te werken. Bibliotheek Heiloo, Stichting Jeugd en Jongeren werk Heiloo, Stichting Welzijn, Stichting Peuterspeelzalen Heiloo en Muziek- en Dansschool Heiloo zijn gericht op inwoners van Heiloo van jong tot oud. Op woensdag 3 februari werd op initiatief van deze zogenoemde 'G5' een openbare bijeenkomst gehou den, voorgezeten door Hans de Blaauw, waarbij de kopstukken van de politieke partijen van Heiloo waren uitgenodigd voor een debat, waarin onderwerpen als jongeren- en ouderenbeleid, welzijn, cultuur en onderwijs ter sprake kwamen. Na introductie van de afzonderlijke organisaties werd door alle partijen het belang van het in stand houden van deze, zoals WD -lijsttrekker Rob Opdam het verwoordde, levens- loopbestendige voorzieningen beklemtoond. Tornen aan de subsi dies voor deze instellingen in het kader van eventuele bezuinigingen werd ook door de andere partijen in meer of mindere mate van de hand gewezen. CDA-lijsttrekker Hero Veger merkte hierbij op, dat er wel hard gewerkt moet worden om dit in stand te houden. Diederik Dorbeck van SJJH pareerde de vraag van Gré Ris (Heiloo 2000), waarom er niet meer jongeren zijn komen opdagen, met een tegenvraag: hoe maak je politiek aantrekkelijk voor jongeren, de toekomstige kiezers? De partij van Rob Bosman (D66GroenLinks) wil de jeugd meer bij de politiek betrekken met jeugdige kandidaten. PvdA-lijsttrekker Cees Rootjes noemde een paar suggesties, hoe je als partij de afstand tussen politiek en burger kimt verkleinen. Waarop Willem Gomes van NCPN reageerde, dat burgers met problemen door het bestuur niet altijd serieus genomen worden. Verder kwamen de WMO aan bod en het Centrum voor Jeugd en Gezin. Rootjes waarschuwde, dat ervoor gewaakt moet worden dat het geen log instituut wordt. Gerrit Zeeman (Stichting Welzijn) kaartte het toenemende tekort aan plaatsen voor Heilooërs, die niet meer zelfstandig thuis kunnen wonen, in verzorgingstehuizen in Heiloo aan. Ellen Jorna (Stichting Peuterspeelzalen) vroeg zich af hoe de harmonisatie van peuterspeelza len en kinderopvang zal verlopen en drong aan op een duidelijk beleid en visie. Jacques van der Sterren (Muziek- en Dansschool Heiloo) pleitte voor de komst van een cul tuurnota. Vervolg van voorpagina De hoeveelheid bestrijdingsmid delen die in het grondwater zit, is volgens de regels wel te veel, maar zonder risico voor de volksgezond heid. Er wordt gesproken van een ernstige verontreiniging vanwege de hoeveelheid water die verontrei nigd is. Oppompen van kleine hoe veelheden grondwater (voor parti culieren) is weer toegestaan, mits wordt voorkomen, dat de verontrei niging zich hierdoor verspreidt. Beide conclusies, plus de vaststel ling door de provincie dat de ver ontreiniging vanwege een afsluiten de veenlaag niet of nauwelijks verder de grond in zakt, zijn volgens de provincie voldoende redenen om niet te saneren. De veenlaag mag echter niet doorbroken worden, anders verspreidt de verontreini ging zich verticaal in dieper gelegen grondwater. Daarom mogen er in het gebied geen nieuwe bronnen worden aangelegd en moet de keuze voor funderingstechniek voor toe komstige woningbouw aan bepaalde voorwaarden voldoen, bijvoorbeeld grondverdringende palen. De gemeente is blij met de uitkomst van de beschikking. „Gezien het uit gebreide uitgevoerde milieuonder zoek waaruit blijkt dat geen sprake is van bodemverontreiniging en er geen risico is voor de gezondheid van mens, dier en plant denken we dat er voldoende belangstelling zal zijn voor de te bouwen woningen in dit gebied", aldus een woordvoerder van de gemeente. De start van woningbouw in Zuiderloo is met deze beschikking een stapje dichterbij gekomen. Ondanks het feit dat de welstands commissie in de welstandsvergade ring van 31 augustus 2009 aan geeft, dat zij het huidige stedenbouwkundig plan van de gemeente geen goed plan vindt en van mening is, dat het op deze manier niet gerealiseerd zou mogen worden. Wordt ongetwijfeld ver volgd... Ilse de Vaal, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3