Orgelconcert Kapel GGZ MoGoJoKo back in church GELD H E I L O O ÏSSfA deutekom 9 Van Mendelssohn en Bach, tot Hendrik Andriessen Corso Bioscoop Sherlock Holmes Boek van de week: Snel geld door Jens Lapidus voor 19,95 KORTOM Vurdalak support Groei Bloei cursus tuinontwerpen BOEK VAN DE WEEK Snel geld door Jens Lapidus Netty Vader exposeert in De Loet UITKIJKPOST 10 FEBRUARI 2010 Zondag 31 januari was het weer even puur genieten in de Wilibrorduskerk in Heiloo. Foto: Celine Admiraal Robert Downey Jr. speelt de slim me detective Sherlock Holmes die samen zijn partner Watson (Jude Law) een levensgevaarlijke vijand moeten bestrijden. In een dyna misch nieuw portret van Arthur Conan Doyle's beroemdste perso nages komen Sherlock Holmes en zijn trouwe partner Watson weer voor een uitdaging te staan. Holmes blijkt niet alleen over een legendarisch intellect te beschik ken, maar laat ook zijn vuisten spreken om een nieuwe vijand onschadelijk te maken. Hij ontrafelt een dodelijke samenzwering die de ondergang van het land zou kun nen betekenen. Robert Downey Jr. brengt de legendarische detective tot leven en Jude Law schittert als Watson, de betrouwbare metgezel van Holmes, een arts en oorlogsve teraan die een formidabele bondge noot voor Sherlock Holmes is. Rachel McAdams is te zien als Irene Adler, de enige vrouw die Holmes ooit de baas is geweest en die een gepassioneerde relatie met de detective had. Mark Strong is Blackwood, de mysterieuze nieuwe tegenstander van Holmes. Kelly Reilly speelt Mary, de geliefde van Watson. In Stockholm, waar de decadente bovenwereld en de rauwe onder wereld van Zweden nauw met elkaar verbonden zijn, verdwijnt een jonge vrouw spoorloos en krui sen de wegen van drie jonge man nen elkaar. Mrado is een Joegoslavische huurling die de voogdij over zijn dochtertje pro beert te krijgen. Jorge is een drugs- dealende Latino die uit de gevange nis ontsnapt. De ambitieuze student JW zoekt koortsachtig manieren om zijn dure levensstijl te kunnen blijven betalen. Alle drie zwichten ze voor de destructieve lokroep van de cocaïnehandel. Net als de jonge vrouw dromen ze van een beter leven, maar dan hebben ze wel geld nodig. Veel geld. En snel. Auteur Jens Lapidus is strafrechtadvocaat. Hij verdedigde enkele van de meest beruchte misdadigers van Zweden. Hierdoor verwierf hij unieke kennis van het criminele circuit. Snel geld werd onthaald als 'de meest gede tailleerde roman over de Zweedse onderwereld ooit geschreven'. HEILOO - Het veelzijdige en bijzondere 'Pels'orgel in de kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo, zal op zondagmiddag 14 februari bespeeld worden door de bekende organiste Marianne Habets. Het concert begint om 16.00 uur en duurt ongeveer een uur. Er zullen werken worden uitge voerd van onder andere Mendelssohn, Bach, maar ook van Hendrik Andriessen, wat het pro gramma zeer veelzijdig maakt. Het orgel zal dan ook in al zijn facetten te beluisteren zijn. Marianne Habets studeerde gelijktijdig piano en orgel aan het conservatorium in Maastricht. De orgelstudie volgde zij eerst bij Jean Wolfs, en daarna bij Albert de Klerk. Na de opleiding concentreerde zij zich meer op het pianospel, gaf recitals en concer teerde met diverse vocalisten. Van 1976 tot 2004 was zij werkzaam als co repetitor en docente piano aan het Conservatorium in Alkmaar. Daarnaast heeft zij zich de laatste jaren toegelegd op de uitvoering van oude muziek, in het bijzonder van Haydn en Mozart. Deze muziek voert zij uit op de fortepiano. Marianne Habets is als organiste verbonden aan de Sint Martinuskerk in Zwaag en bij de Matthias-Laurentius parochie in Alkmaar. Kaarten voor het concert kosten 6, en zijn vanaf 15.30 uur, vooraf aan het concert, in de kapel verkrijgbaar. HEILOO - Zondag 31 januari was het weer even puur genie ten in de de Wilibrorduskerk in Heiloo. Het MoGoJoKo-koor dat in de jaren 80/90 furore maakte verzorg de na ongeveer tien jaar een soort reünieviering. De kerk was overvol en bij de eerste tonen van het koor zoemde het al door de kerk, dit wordt genieten! Na drie avonden intensief repeteren met ruim tachtig ex-leden stond het koor er weer in zijn volle glorie en enthousiasme, zij straalde weer. Het combo en de solisten stonden er alsof ze niet weggeweest waren, onder de strak ke leiding van de dirigenten Jos de Haan en Elly Admiraal genoten alle aanwezigen van de fantastische songs. HEILOO - Zaterdag 13 februari staat de zeer verassende band Vurdalak op het podium van Buk Buk. Deze zevenkoppige band maakt een mix van een hoop ver schillende soorten muziek maar staat garant voor een mooie avond inhoudelijke en goed uitge voerde nummers. De band verrast tijdens optredens met vele ver schillende instrumenten. De band zelf omschijft zichzelf als: 'Vurdalak is folky, country, klez- rner, polka, punk, funk, rock thea tre music: An intense live music and theater performance.' Oftewel: een band die je moet zien! Deuren open om 21.00 uur, entree is gratis. Kijk ook op: www. myspaeecom/the vurdalaks- how. HEILOO - De basiscursus tuin ontwerpen is een goed begin als u plannen heeft voor het aanleggen van een nieuwe tuin of het veran deren van een bestaande tuin. In vijf lessen van 2,5 uur worden onderwerpen behandelt als ruim tewerking, techniek van meten, diverse tuinstijlen, verhardingen et cetera. U gaat ook een ochtend bij elkaar in de tuin kijken. Aan het eind van deze cursus heeft u een ontwerp waarmee u zelf aan de slag kunt of u kunt het ont werp door een hovenier uit laten voeren. De cursus wordt gegeven door Bart Korf en tuinontwerp ster Sandy Ursem. Bij voldoende aanmeldingen gaat de cursus door en bij de cursusprijs is al het materiaal inbegrepen. Datum: dinsdag 2, 9, 23 en 30 maart en 13 april. Locatie: Heiloo Tijd: 19.30 uur tot 22.00 uur. U kunt zich tot 16 februari aanmelden bij Sandy Ursem, tel 072-5340648/ 06-29562295 of per mail: info @sandyursemtuinen. nl. HEILOO - Bij Viva! Zorggroep Locatie de Loet is er op dit moment een expositie van Netty Vader. Ze schildert sinds drie jaar en is wat dat betreft een nieuweling maar dat zie je aan werkstukken niet. Er hangen verschillende schilderijen in het restaurant waaraan je kunt zien dat ze door verschillende dingen wordt geïnspireerd. Een vakantie een mooie foto of een plaatje kan voor Netty aanleiding zijn om haar interpretatie op het doek vast te leggen. Om meer te leren over de technische kanten van het tekenen en schilderen heeft ze een tekencursus gevolgd. Het schilderen is in de winter een ontspan nende bezigheid voor haar. Openingstijden: iedere dag van 10.00 tot 17.00 uur in het restaurant van Locatie De Loet, De Loet 1, Heiloo. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9