Geweldig jubileumweekend voor de Uylenspieghels Vasten met een doel Nieuwe expositie Dorpshuis Hanswijk B@ iHaasBEhJfi Studenten Jac P Thijsse maken verbluffend mooie documentaire regio 21 Informatieavond ouders: dinsdag 2 maart 2010 aanvang 20.00 uur Open Huis: zaterdag 6 maart 2010 van 10.00 -13.00 uur Tropical Weekend JOEB Regio HALE start met vastenprogramma voor Afrika Vasten is jezelf de tijd gunnen om geestelijk op verhaal te komen Prins Tyl XIII en zijn raadsleden hebben alles uit de kast getrokken om de Gorteldonk een onverge telijk jubileumjaar te bezorgen. En dat is gelukt! Foto: Peter van Rhenen LIMMEN - Carnavalsvereniging de Uylenspieghels kan terugkij ken op een geweldig geslaagd 44-jarig jubileum. Vrijdag was er de kinderdag in samenwerking met de drie basis scholen van Limmen. Ruim acht honderd kinderen hebben genoten van het feest in Leutbunker de Burgerij. Zaterdag werd er meege reden in de optocht van Pieperduin en was er om 19.00 uur een gezelli ge carnavalsviering in de H. Corneliuskerk met heel veel verkle de kinderen. Vanaf 21.00 uur beleefden ruim vierhonderd Gorteldonkers een spetterende jubi leumavond met onder andere Peter Beense. Hierna was het zondag de beurt aan de, nog steeds groeiende, optocht door Gorteldonk. Er reden uit Limmen twintig karren mee en uit de buurtkern Castrieum sloten zich er nog zeven bij aan. Samen met de zeven loopgroepen was het een bijzondere bonte, prachtige gekostumeerde stoet die door het dorp slingerde. Na de optocht zet ten veel earnavalvierders het feest door in de warme Burgerij, waarna vanaf 20.30 uur zo'n driehonderd gasten welkom werden geheten, die allen een Glitter en Glamour Valentijnsavond beleefden op de klanken van dj's Harold en Jeroen. Maandag werd er een bezoek aan Camerdonk gebracht. De bewoners hadden een hier een gezellige mid dag met optredens van de scholen- playbaek-show en de bingo. Dinsdag brak de laatste avond aan waarop afscheid werd genomen van prins Tyl XIII en zijn raadsleden. De band Goet Foud wist er een mooie afsluitende avond van te maken. De Uylenspieghels kunnen trots terug blikken op een bijzonder 44-jarig jubileum. EGMOND - Net als iedereen is JOEB ook klaar voor de warmte. Daarom wordt weer, net als elk jaar het Tropical Weekend gehouden. Ben jij klaar voor dit pré zomer feestje? Kom dan 19, 20 en 21 februari naar JOEB. Vrijdag en zaterdag van 20.00 tot 02.00 uur en zondag van 16.00 tot 24.00 uur. Op vrijdag staat skaband de Skatjes (www.myspace.nl/skatjes) op het programma en zaterdag Blended Culture. Zondag zal gevuld wor den met verschillende Tropical Dj's en zal er een Limbo contest plaatsvinden, gepresenteerd door de protégé van Kees Baaj. Joeb, Heerenweg 69 te Egmond-Binnen, www.JOEB.nl. Cees Broersen toont een gevarieerde selectie van zijn werken in Dorpshuis Hanswijk. Aangeleverde foto REGIO - Vanaf Aswoensdag begint in de regio HALE (Heiloo Akersloot Limmen en de Egmonden) het vastenpro- ject Zodoo voor betere onder- wijsomstandigheden in Ouahigouya in Burkina Faso. Concreet gaat het om het opzet ten van een schoolkantine waar de leerlingen kunnen worden opgevan gen tussen de middag en naschools. De schoolkantine zorgt er voor, dat iedereen op de hoogte is van het belang van hygiëne, gezonde voe ding en dat de kinderen tussen de middag een voedzame maaltijd krij gen. Nu is het zo dat kinderen die tussen de middag niet naar huis kunnen en geen geld hebben, vaak maar één keer per dag eten. Dit komt hun gezondheid en leerpresta ties niet ten goede. In deze school kantine kunnen de kinderen hun huiswerk maken want vaak hebben ze thuis weinig of geen verlichting om 's avonds hun schoolwerk te doen. Dit geld ook voor de leraren. Door in de vastentijd af te zien van allerlei extra's en snoeperij kunt u dat geld wat u ermee uitspaart opsparen voor deze actie. In de ker ken van de regio HALE wordt de komende vijf weken in elke viering uw aandacht gevraagd voor deze vastenactie. Aan de hand van het hongerdoek 'Behoud de Schepping!' wordt men week aan week meegenomen in de opdracht om goed voor de wereld en haar bewoners te zorgen. Ook tijdens de Oecumenische vastenme ditaties, elke woensdagavond vanaf 24 februari om 19.30 uur in de PKN kerk van Egrnond aan Zee wordt wekelijks aan de hand van dit hon gerdoek aandacht besteed aan het vastenprojeet. EGMOND - Het Dorpshuis Hanswijk 1 bruist van de acti viteiten op allerlei gebied zowel sportief als cultureel. Een van deze activiteiten is het organi seren van wisselende tentoon stellingen. Voor de nieuwe expositie heeft de tentoonstellingscommissie Cees Broersen uit Egrnond aan den Hoef gevraagd. Cees Broersen (1939) heeft een jarenlange ervaring in het onderwijs als leraar tekenen op ver schillende scholen voor voortgezet onderwijs in Alkmaar en Heiloo. Daarnaast geeft hij op een aantal verenigingen voor amateurschilders les in tekenen en schilderen. Ook in Egrnond aan den Hoef is hij als vrij williger werkzaam bij de stichting Anders Actieven als schilderdocent. Naast alle werkzaamheden wordt er ook nog tijd gevonden om werk te exposeren op diverse locaties. Verdeeld over de verschillende ruim ten van het dorpshuis zijn olieverf- en aerylsehilderijen, aquarellen en tekeningen te zien. Indrukken van reizen, strandimpressies en andere onderwerpen veelal landschappelijk geven een impressie van de schil ders activiteiten van de laatste jaren. De expositie Cees Broersen is te zien in Dorpshuis Hanswijk 1 Egrnond aan den Hoef. Van 7 febru ari tot en met 2 april, tijdens de ope ningsuren van het dorpshuis. pieter kieftstraat 20 postbus 316 1900 ah castrieum tel. (0251) 65 91 19 fax (0251) 65 52 43 i n fo@ bo n h oeffer. n l www.bonhoeffer.nl 6cs asps

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19