FNV-Belastingservice Twaalf appartementen in Egmond-Binnen een feit Zestigste leerling voor het Kleurenorkest Profielwerkstuk over de stelling van Amsterdam Savoy Jazzband bij Jazz Session Club REGIO u 21 INGEZONDEN MEDEDELING 't Praethuys KORTOM Bijeenkomsten Kindercarnavalsdisco Egrnond aan den Hoef Darttoernooi Koppel Koning in Akersloot Timmerdorp Limmen zoekt vrijwilligers Het ontstaan van de Elfstedentocht UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2010 HEILOO - Ook dit jaar kunnen FNV/ANBO-leden weer profiteren van de gratis FNV Belastingservice. In Uitgeest en Akersloot werden al aangiften verwerkt, maar nu kunnen leden uit Limmen ook van de service gebruikma ken. Ook voor het invullen van Zorgtoeslag aanvraagformulieren kunt u hier terecht. De FNV-Belastingservice heeft een uitstekende naam bij de Belastingdiensten. Deze maakt graag gebruik van de inzichten en ervarin gen van het FNV-eorps. Ook dit jaar moeten de aangiften elektronische bij de Belastingdienst aangeleverd worden. De FNV heeft laptops ter beschik king gesteld om dit mogelijk te maken. De FNV-leden in Uitgeest, Akersloot en Limmen, die van deze service gebruik willen maken kunnen zich melden voor Uitgeest bij J.A. van Egrnond, tel. 0251-311106, voor Akersloot bij J.N.J. Kruijenaar, tel. 0251-310510 en voor Limmen bij VV Weber, tel. 072- 5051210, uitsluitend maandag tot en met vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur. Aanmelding vóór 5 maart. Er wordt ingevuld in het clubgebouw van speel tuinvereniging Kindervreugd Middelweg 108/110 te Uitgeest op dinsdag 16, donderdag 18, dinsdag 23 en donderdag 25 maart. EGMOND - Makelaar/taxateur Gerard Kruijff is blij dat hij een nieuw bouwproject in Egmond-Binnen nu definitief kan aankondigen. „Dit is een vrij uniek project. Het gaat om twaalf appartementen op een bijzonder mooie locatie." Onder de naam Appelhof herbergt het project zes grote en zes minder grote, gelijkvloerse appartementen. De naam Appelhof is bepaald niet uit de lucht komen vallen, legt Gerard Kruijff uit. „Het complex wordt gebouwd op de plek waar voorheen bouwbedrijf Gebroeders Apeldoorn was gevestigd. Als je dan weet dat Egmonders die naam van oudsher uitspreken als Appeldoorn en dat het bedrijf hofleverancier is, krijgt de naam Appelhof meteen meer betekenis." Deze hofleverancier, thans gevestigd in Heemskerk, is zelf verantwoordelijk voor de bouw. „Bij het ontwikkelen van de appartementen is rekening gehouden met de eisen van de mensen. De twee voordeligste appartementen kosten 158.850,-. Die worden door de gemeente toegewezen. De topappartemen- ten, met een oppervlakte van 112 vierkante meter, moeten 322.000,- opleveren. Dat is inclusief een overdekte parkeerplaats." Op de door de gemeente toe te wijzen appartementen (drie in totaal) kan niet meer gerea geerd worden omdat de inschrijftermijn is gesloten. Loting hiervoor zal binnenkort plaatsvinden door notaris Mr. Bos." De Rabobank heeft een aan trekkelijke projectfinanciering op Appelhof. Voor de resterende appartemen ten vinden inmiddels de eerste gesprekken plaats en deze kunnen zonder tussenkomst van de gemeente worden verkocht aan een geïnteresseerde. Alle informatie over het complex is te vinden op www.kruijffmakelaardij.nl of u vraagt een brochure aan via info@kruijffmakelaardij.nl of tel. 072- 5070818. Het kantoor is te vinden aan de Voorstraat 43 te Egrnond aan Zee. LIMMEN - Het was voor basisschool het Kleurenorkest in Limmen maan dag een bijzondere dag. De school begroette namelijk met de 4-jarige Teun de zestigste leerling. Om half negen kwam Teun met zijn ouders naar school en hij werd daar ontvangen door alle kinderen en zijn nieuwe juf Erika. Directeur Els Vonk vertelde: „Sinds het Kleurenorkest is gestart in augustus 2007 met veertien leerlingen is er een behoorlijke groei te melden. Begon het eerste schooljaar met veertien kinderen, nu zijn er halverwege het derde schooljaar dus al zestig. En na de krokusvakantie zullen er nog tien gaan volgen. Het hele team is hier dan ook hartstikke trots op!" Informatieochtend: woensdag 17 februari van 09.30 tot 11.00 uur. Graag opgave: info@kleurenorkest.nl of tel: 072-5054606. Adres: Oosterzijweg 8, Limmen. Meer informatie kunt u vinden op: www.kleurenorkest.nl. REGIO - Drie eindejaarsleerlin- gen uit Heiloo en Limmen van het VWO aan het Jac. P. Thijsse College hebben in het kader van hun profielwerkstuk voor geschiedenis een documentaire gemaakt over de stelling van Amsterdam. Joep Appelman, Sierd de Vries en Floris den Boer vinden geschiedenis een leuk en interessant vak. Op advies van hun vakdocent vonden ze een interessant onderwerp voor hun profielwerkstuk, dat redelijk dicht in de buurt ligt, maar voor velen toch onbekend is. Sierd: „We wisten wel waar de stelling ligt, maar niet waarvoor deze precies diende en hoe de wer king was. We zijn in boeken en op internet gaan zoeken naar meer informatie en hebben vervolgens de fortroute twee keer gefietst. Met al deze informatie hebben we samen het schriftelijk deel van ons werk stuk samengesteld." Joep vult aan: „Vorige zomer bezochten we de stelling om een aantal opnames te filmen, met het achterliggende idee voor een documentaire als extra aanvulling op ons werkstuk." Floris, die samen met Sierd het commen taar voor zijn rekening nam, wil later bij de landmacht gaan werken en vindt de geschiedenis van de Noord-Hollandse verdedigingslinie reuze interessant. Aan de hand van het schriftelijke deel hebben de jonge documentairemakers het script geschreven en zijn met een doodgewone videorecorder aan het filmen geslagen. Het eindresultaat is verbluffend en ziet er professioneel uit: de kij ker wordt meegenomen in een dui delijk gebracht verhaal over de geschiedenis en het nut van de stel ling van Amsterdam. Passende muziek versterkt de filmbeelden en het commentaar. Joep, cameraman en montage, wil volgend jaar de studierichting communicatiesystemenmultimedia en vormgeving gaan volgen. De rap in de aftiteling 'Pak die Kans' wordt gezongen door deelnemers van Stichting Herstelling. De vijfdelige documentaire (in totaal 18 minuten) is te zien op www. youtubeconVwat ch? vUefrx- SMjLI. Joep Appelman, Sierd de Vries en Floris den Boer, leerlingen van het Jac P Thijsse, hebben een documentaire gemaakt over de stelling van Amsterdam. Foto: Carolien Breed LIMMEN - Op zondag 21 febru ari vanaf 16.00 uur vindt de zesde sessie plaats van het sei zoen in de Vredeburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen met Savoy Jazzband. En dit keer met een bijzonder orkest, want het bestaat nog maar sinds september 2009. De naam van het orkest is afgeleid van een grote danszaal in New York met de naam Savoy Ballroom. In tegenstel ling tot de Cotton Club (een andere danszaal) mochten in de Savoy Ballroom zwarte en blanke mensen samen dansen. Dat dit een groot succes was, blijkt uit het feit, dat tussen 1926 en 1958 deze danszaal onafgebroken geopend was. Hierdoor gaf het ruimte aan de ongelooflijke ontwikkeling van de jazzmuziek en de jazzdanee zoals stomping. Uiteraard begint het orkest met Stomping at the Savoy, maar arrangeurs Marian Huiberts en Floris Sehoute schuwen het zware werk niet en ze bewerken zelfs stukken van Sting en de Beatles, maar dan wel in een jazzy jasje. En Francina van Batmn met haar mooie donkere stem zal de zangpartijen voor haar rekening nemen. De toe gang is vrij in de Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen, maar u kimt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.lim- men@worldonline.nl. ALKMAAR - 't Praethuys is een ont moetingscentrum voor mensen met kanker en hun naasten. Donderdag 18 februari is de bijeenkomst 'Uitzaaiingen en hoe nu verder. van 10.30 en 12.30 uur. Dinsdag 26 januari is Talk2gether voor jonge ren (12 tot 18 jaar) waarvan een ouder, broer of zus kanker heeft (gehad). Kom om 19.15 uur naar 't Praethuys. Het duurt tot 21.15 uur. Donderdag 28 januari is er Talkwalk; buiten ontspannen wan delen, kletsen en ervaringen uit wisselen of gewoon stil zijn. Verzamelen om 10.30 uur in 't Praethuys. Voor vragen of informa tie mail: info@praethuys.nl. ALKMAAR - Het Alzheimer Cafe is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familiele den en vrienden. Ook hulpverle ners en andere belangstellenden zijn welkom. In het Alzheimer Café wordt dementie bespreek baar gemaakt en levert daarmee een grote bijdrage aan de maat schappelijke acceptatie en inte gratie van mensen met dementie. Datum: 17 februari, Dementie: Hoe red ik het? Plaats: Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeekhof 97, Alkmaar. Aanvang: 19.30 tot 21.30 uur. Inloop: vanaf 19.00 uur. Voor inlichtingen: M. Steenhoek - Gravesteijn, tel. 072-53376 12. EGMOND - De zaal van dorpshuis Het Hanswijk in Zottenhoef was goedgevuld met piraten, prinses sen en cowboys. Zo'n 150 kinde ren in de leeftijd van 4 tot en met 8 vierden vrijdagmiddag 12 februari voor het eerst carnaval in Het Hanswijk. De kabouter- dans, de stoelendans, de zeven sprong, limonade, ellips en natuurlijk de polonaise. Het waren de belangrijkste ingrediën ten van deze allereerste Kindercarnavalsdisco. De middag werd gehouden door jeugdbelan- gen Egrnond aan den Hoef. AKERSLOOT - Zondag 21 februa ri houdt Dartvereniging Kennemerland in café De Vriendschap in Akersloot een koppel toernooi waar iedereen aan mee kan doen. Het is een koppeltoernooi met zowel een winnaarronde als een verliezer sronde, zodat als je vrij snel uitge schakeld wordt toch door kan darten in een verliezersronde. De wedstrijden met beginnen om 15.00 uur en men kan zich vooraf opgeven via de.vriendschap@planet.nl of tel. 0251-312866. LIMMEN - Het Timmerdorp wordt dit jaar voor de vijfde keer door jeugdcentrum Conquista georga niseerd. Het zal plaatsvinden van maandag 16 augustus tot en met vrijdag 20 augustus. Verdere informatie over het Timmerdorp Limmen zal worden verspreid via de media en www.conquista.nl. Enthousiaste vrijwilligers zijn zeer welkom! In het bijzonder is men op zoek naar vaders die kunnen assisteren bij het op- en afbouwen van het Timmerdorp. Neem con tact op met de info@conquista.nl. EGMOND - Woensdag 24 februa ri wordt het genieten op de oude- renoehtend, wanneer een film wordt getoond over het ontstaan van de Elfstedentocht. Maak het mee vanaf 1909, toen de eerste tocht der tochten gereden werd. De tocht tijdens de oorlog is te zien en uiteraard die van 1963! Verder kunt u zien op welke schaatsen er toen werd gereden, met de ontwikkelingen naar nu. Alle 55-plussers zijn welkom in Het Gebouw, naast de Prote stantse kerk in Egrnond aan Zee. Aanvang 10.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21