Briljante winstpartijen bij SV Oppositie Wintercompetie op CBS de Duif SV Vredeburg wint bondswedstrijd GTH-tumster pakt zilver bij pre-instap SPORT 25 Damesbridgeclub Sans Atout Loopgroep Egmond Hsv Limmen nieuws Klaverjasavond bij HSV De Keijserlijke Carrousel Club wint eerste prijs UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2010 De winnaars van CBS De Duif vieren hun feestje. Aangeleverde foto SCHAKEN HEILOO - Vrijdag 12 februari ging het eerste team van Oppositie op bezoek in Zaandijk om daar aan te treden tegen een achttal van Het Witte Paard. Omdat de stand in de tweede klasse aangeeft dat alle teams zeer aan elkaar gewaagd zijn, is elke wedstrijd weer spannend, ook deze dus. En dat bleek in de loop van de avond. Lange tijd was onduidelijk welk team aan het langste eind zou trekken, maar uiteindelijk behaalde Oppositie een felbevoehten ruime overwinning met als uitslag 3-5. Met name Bouke Woudstra en Frits van der Werff lieten zich van hun HEILOO - Vrijdag 12 februari vond op basisschool de Duif de prijsuitreiking plaats van de jaarlijkse wintercompetitie. Op vier vrijdagmiddagen streden leerlingen uit groep 4, 5, 6, 7 en 8 tegen elkaar om de eerste plaats bij schaken, dammen, uno, vier-op- een-rijsjoelen en tafeltennis. Alle leeftijden speelden door elkaar en de leerlingen zetten alles op alles om de finaleplaatsen te bereiken. Er werd fanatiek SCHAKEN HEILOO - Donderdag 11 febru ari won Vredeburg 1 met 6-2 de belangrijke bondswedstrijd tegen Bergen. Kramer, Stolp, Admiraal, Stolp, Hageman en Limmen wonnen en Ebels en Hafkamp verloren hun partij. Vrijdag 12 februari was ronde 17. Blekemolen liet zich niet gek maken door de agressieve ope ning van Hafkamp en counterde koelbloedig met stukwinst naar een mooie overwinning. Limmen strafte het te optimistische spel van Rommel af en won snel. A. Termes paste slim zijn stap vijf lessen toe met een fraaie aftrekaan- val en won de dame van Ebels jr. M. Voorwalt bouwde zijn pionwinst tegen Van Zanten bekwaam uit naar een gewonnen eindspel. Tebbens beste kant zien. Zij boekten via nauwkeurig en creatief spel briljan te overwinningen op hun toch niet geringe tegenstanders. Hierdoor kan Oppositie zelfs weer voorzich tig omhoog kijken naar een hoge plaats op de ranglijst. Het tweede team kon het diezelf de avond tegen koploper Castrieum niet bolwerken. Ondanks een zeer verdienstelijke remise op bord een van Dik van Roemburg en een voor treffelijke overwinning op bord twee van Kees Jongkind, ging de wedstrijd als geheel verloren. Behoud van het derde klasseschap is nu de inzet voor de laatste twee ontmoetingen. Op de dinsdag ervoor vochten Kees Jongkind en Cor van Etten in de interne eompe- gespeeld, maar uiteindelijk kon er maar één winnaar per onderdeel zijn. De winnaars werden met een prachtige beker gehuldigd door Kirsten Zuidema, sporteoördinator van De Duif. De Duif kan ook dit jaar weer terugkijken op een geslaagde en zeer sportieve compe titie. De nummers één van dit jaar zijn: Rosa Zonneveld: dammen, Christiaan Tempelaars: vier-op-een- rij, Niels Roos: sjoelen, Tenzin Dangatsang: uno, Nisse Huijsmans: schaken, Frank Mintjes: tafeltennis. kende geen genade met Sturk en combineerde het toreneindspel geconcentreerd naar winst. Noordeloos ontweek remise door eeuwig schaak maar vluchtte in een matsituatie Van der Heijdt jr wel raad mee wist. S. Hollander nam in een betere stand het remiseaanbod van M. van der Bult iets te snel aan HEILOO - De op 10 februari gespeelde partijen bij DBC Sans Atout zijn als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Hommes - van der Linden 56,25, 2. Middelbeek -Daudeij 54,69, B- lijn: 1. Buisman - Grippeling 65,63; 2. Beerepoot - Kooy 53,65, C-lijn: 1. Sehmersal - van Veen 64,06; 2. van Toornburg - Heusy 59,38. titie een verbeten strijd uit voor de overwinning. Na ingewikkelde stel lingen die wisselende kansen inhiel den kwamen beide spelers niet ver der dan te berusten in een deling van het punt. Daardoor nam Simon Smit de eerste positie op de rang lijst weer over. Opvallend bij de ove rige partijen was die tussen Gerard Heeringa en Harry de Jager. Hoewel Harry de leeftijd van de heel sterken heeft bereikt, ging hij van start als een jonge krijger. Dat levert meestal spektakel op. Deze keer werd de jeugdige over moed echter niet beloond. Al snel toonde Gerard aan dat overmoed ook wel eens voor de val komt. Harry was weer eens 'iets te druistig' geweest. EGMOND - Ondanks de winterse omstandigheden waren er zondag 14 februari toch nog zes lopers van Loopgroep Egmond die de kou en gladheid trotseerden en aan de start verschenen van de Groet uit Sehoorl Run. Achteraf was de conclusie dat er toch nog redelijk gelopen kon worden over het afwisselende parcours van 21,1 kilometer en daar waren de goede tijden dan ook naar. Harry Gul: 1.33.53, Maarten Groen: 1.35.45, Bert Houtenbos: 1.35.59, Harry Visser: 1.41.12, GertJan Zonneveld: 1.42.32 en Fred Kareis: 1.43.50. LIMMEN - Voor 21 februari staat een winterwedstrijd gepland. Vanwege de aanhoudende winter se omstandigheden wordt de vis wedstrijd afgelast. De laatste wedstrijd uit de reeks staat gepland voor zondag 14 maart. Deze wedstrijd zou in het Stet worden gevist, dat zal vanwe ge baggerwerk niet lukken. Voor deze wedstrijd zal men uit moeten wijken naar een alternatief water. Hierover volgt nog bericht. Zie voor meer info over de club: www. hsvlimmen. nl. HEILOO - Zaterdagavond 20 februari is er bij voetbalvereni ging HSV een gezellige klaver jasavond. Het is voor leden en vrienden van de club en voor iedereen die van klaverjassen en gezelligheid houdt. Het kaarten start om 20.00 uur en de inschrijving bedraagt 5,-. Dit is inclusief koffie, thee en een koek. Later op de avond zijn er borrelhapjes en de organisatie zorgt voor een mooie loterij. De organisatie is in handen van Henk Kaandorp en Monique Bakkum. Henk is een vervent kaartlief- hebber: „Steeds meer mensen vroegen mij wanneer we weer een echte klaverjasdrive zouden hebben bij HSV Monique is onze gastvrouw in clubhuis de Basis en zij was meteen enthousiast. Er komen echt goede kaarters maar er is ook ruimte voor beginners die het graag beter willen leren." Kijk op de website ww.whsv.nl voor meer informatie en schrijf je in bij Henk Kaandorp en Monique Bakkum. Milenka Hoorn en Sky Backer lieten beide mooie oefeningen zien tijdens de pre-instapwedstrijd in Alkmaar. Het leverde Milenka een zilveren medaille op. Aangeleverde foto HEILOO - Zondag 14 februari kwamen twee turnsters van GTH in actie op de pre-instap wedstrijd te Alkmaar; Sky Backer en Milenka Hoorn. De turnsters begonnen hun wed strijd op vloer, waar zij beide een goede oefening lieten zien. Daarna ging de wedstrijd verder op sprong, waarbij Sky 13.00 punten scoorde en Milenka 13.35. Het derde toestel van de wedstrijd was brug, Milenka moest als eerste en zette een sterke oefening neer en behaalde 12.05. Bij Sky was het even spannend, maar het ophurken ging uitstekend. De wedstrijd werd afgesloten met de balk. Sky liet wat steekjes vallen, maar maakte haar oefening netjes af. Milenka turnde een stabiele oefening, wat haar een 12.35 opleverde. Sky en Milenka kunnen trots zijn op de resultaten, Sky werd zesde en Milenka ging naar huis met het zilver. Het was een geslaagde wedstrijd met mooie resultaten en de leiding is trots op haar pupillen. Voor de uitslagen kunt u kijken op www.gth-heiloo.nl EGMOND - De Keijserlijke Carrousel Club van Manege Groot uit Egmond aan den Hoef heeft zondag 14 februari de eerste prijs behaald tijdens een onderlinge carrouselwedstrijd bij manege Beukers in Oudkarspel. De groep traint al jaren onder leiding van Dirk-Jan Dekker en rijdt in de A-poule voor carrouselrijden. Zondag was de eerste wedstrijd van een serie van drie oefenwed strijden voorafgaande aan het Nederlands Kampioenschap op zondag 30 mei in Houten. De ruiters hopen een hoge score neer te kunnen zetten, met kans op de landstitel welke zij ook in 2004 en 2005 in de wacht wisten te slepen met een zeer verzorgde en uiterst gedisciplineerde uitgevoerde proef. Archieffoto Manno

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 25