Plaatselijke voorronde voor de Nationale Voorleeswedstrijd 2010 H E I L O O 3 Nijenburg cultuur historisch bekeken Er mochten twee kandidaten doornaar de vervolgronde Overstekende fietser ernstig gewond Auto slaat over de kop KORTOM CDA fietst door Heiloo Collectanten gezocht Politieke partijen op Beat FM Rondleidingen in Oudheidkamer Heiloo POLITIEBERICHTEN Warme truiendag op de Jan van Rijckenborghschool UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2010 HEILOO - Vrijdagmorgen werden wethouders Rob Opdam (milieu) en Jacob Ouderkerken (onder wijs) door de leerlingen van de Jan van Rijckenborghschool in Heiloo ontvangen. Aanleiding was de landelijke Warme truiendag. De thermostaat was voor deze gelegenheid een graadje lager gezet en iedereen had een dikke trui aangetrokken. De wethouders gingen met de leerlingen in gesprek over energiebesparing en andere milieuzaken. Nadat de leerlingen een speciaal voor Warme truiendag gecomponeerd lied hadden gezongen stelden de wethouders de kennis van milieuzaken van groep 7 en 8 op de proef met een kleine quiz. Voor de winnaars waren er spaarlampen. Foto: gemeente Heiloo HEILOO - Het IVN, de Vereniging voor natuur- en milieueducatie, organiseert elke derde zondag van de maand een natuurwandeling in het Heilooër Bos. In de wintermaanden wordt daar bij vaak wat meer aandacht geschonken aan de cultuur-histo rie van het landgoed Nijenburg. Op 21 februari zal het daarbij onder andere gaan om het land huis, de parkaanleg daaromheen en over de familie Van Foreest, die daar eeuwen gewoond heeft. De wandeling begint zoals gewoonlijk om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en duurt ongeveer twee uur. Warme en waterdichte kleding aanbevolen! Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072-5325110. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Maandag 15 februari werd in Bibliotheek Heiloo de eerste vervolgronde gehouden voor de zeventiende editie van de Nationale Voorleeswedstrijd. De winnaars van de sehoolronde, eerder gehouden op negen basis scholen in Heiloo, zetten hun beste beentje voor om de jury met hun voorleeskwaliteiten te imponeren. Hiervoor mochten zij een zelfgeko zen fragment uit hun favoriete kin- der- of jeugdboek voorlezen. De jury, bestaande uit voorzitter Lourens ten Wolde, Jeanette Braam, directeur van Bibliotheek Heiloo en Carolien Breed, redacteur van de Uitkijkpost, was onder de indruk van de voorleestalenten van de jonge deelnemers en vond het dan ook heel moeilijk om een witmaar aan te wijzen. Er mochten twee kandidaten door naar de vervolgronde voor de pro vinciale finale, waar gestreden wordt voor plaatsing in de landelijke finale, gehouden in mei. De jury lette onder andere op de manier van voorlezen, of je als luisteraar werd meegenomen in het verhaal, het stemgebruik en contact met het publiek. En daarmee maak te Thomas den Boer van basisschool De Duif de meeste indruk op de jury. Hij las voor uit de jeugdklassieker 'Heksen' van schrijver Roald Dahl. De jury prees de rust waarmee hij voorlas. „Door zijn manier van voor lezen kwam het verhaal tot leven", aldus Ten Wolde. Thomas ontving de beker uit han den van de winnares van vorig jaar, Laura Opdam. Als tweede eindigde Valerie Oosterwijk van de Radboudsehool. Ook zij mag door naar de vervolgronde. En derde werd Amber Visser van De Zuidwester. Alle deelnemers werden na afloop verrast op een schitterend certificaat. HEILOO - Op zaterdagavond 13 februari omstreeks 22.50 uur raak te een 71-jarige vrouw uit Heiloo ernstig gewond bij een aanrijding op de Kennemerstraatweg in Heiloo. De vrouw reed op een fiets over het fietspad naast de Kennemerstraatweg. Ter hoogte van de Kerkelaan wilde zij oversteken. Ze had een personenauto, bestuurd door een 41-jarige man uit Castrieum niet aan zien komen. De vrouw werd geschept en viel op het wegdek tegen een stoeprand. De vrouw werd met ernstig letsel over gebracht naar het Medisch Centrum in Alkmaar. HEILOO - Op zaterdagavond 13 februari omstreeks 20.50 uur reed een 26-jarige man uit Heiloo in een personenauto over het verkeersplein Kooimeer in Alkmaar. Hij had een hoge snelheid waardoor hij bij de afslag Vondelstraat de macht over het stuur verloor. Hij raakte van de weg, sloeg over de kop en kwam op het fietspad naast de Vondelstraat tot stilstand. De man leek weinig te mankeren. Hij werd voor onderzoek overgebracht naar het Medisch cen trum Alkmaar. HEILOO - Op zaterdagochtend 20 februari stappen de fractie-en bestuursleden van CDA Heiloo op hun fiets voor een rondje Heiloo. Wilt u met ons een onderwerp bespreken of iets in uw omgeving laten zien, neem dan contact op met Henk van der Werf tel. 072- 5335150 of e-mail h.vd.werf@heiloo.nl. HEILOO - Van 7 tot en met 13 maart vindt weer de collecte voor het Reumafonds plaats. De reu mabestrijding is volledig afhanke lijk van giften van particulieren en bedrijven. Collectanten zijn dus van wezenlijk belang. Pak dus de telefoon en meld u aan op tel. 072-5335588. HEILOO - Donderdag 18 februari zullen van 20.00 tot 21.00 uur in een live uitzending voor een poli tiek debat aanwezig zijn de afge vaardigden van de PvdA, CDA en D66/GroenLinks. Discussieleider Bob van Unnik zal iedereen in de gelegenheid stellen met elkaar in discussie te gaan. De uitzending is te ontvangen via de kabel op 89.- of op FM 106.3. HEILOO - Afbeeldingen van bekende en minder bekende dorpsgezichten, gebouwen en documenten die de historie van Heiloo markeren maken deel uit van een interessante expositie in de Oudheidkamer Heiloo. Zaterdag 20 februari worden rondleidingen verzorgd om 14.00 uur, 15.00 uur en 16.00 uur. De Oudheidkamer Heiloo is geopend op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Alle schoolkampioenen samen; in de stoel de winnaar Thomas den Boer, links Valerie Oosterwijk (tweede) en rechts Amber Visser (derde). Foto: Carolien Breed Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3