Cafetaria Merk Snack/ New York Pizza Heiloo Bach workshop in Heiloo H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Bedrijfsverplaatsing INGEZONDEN BRIEF Welk tegengeluid? Hufterig 'paaltjesgedrag' Deskundig kijken? Jeugdig initiatief op Elckerlyc levert mooi bedrag voor slachtoffers Haïti UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Bart en Eline Veldt, Stationsweg 73, 1851 LJ Heiloo, telefoon: 072 - 5325900, www.newyorkpizza.nl HEILOO - Het is alweer zeven jaar geleden dat Bart Veldt de snackbar van Ed Dekker, gevestigd op de hoek Stationsweg en Heerenweg, over nam. Bart, voordien werkzaam in een andere tak van verkoop, nam de uit daging om als zelfstandig ondernemer aan de slag te gaan met beide han den aan. Door constant te innoveren en in te springen op de huidige trend van verantwoord en toch gemakkelijk eten is cafetaria Merk Snack onder zijn hoede inmiddels uitgegroeid tot meer dan een doorsnee cafetaria voor de snelle hap. Alle 19 medewerkers staan garant voor een klantvrien delijke service. Daarbij zijn een aantal snacks als vanouds gebleven; de zelfgemaakte kroketten en het befaamde huzarenslaatje worden nog altijd bereid volgens het recept van de vorige eigenaar. Sinds een jaar maakt Merk Snack tevens onderdeel uit van landelijk grootste pizzaketen: The original New York Pizza. Het pand is voor dit doel vorig jaar verbouwd en biedt, behalve een frisse uitstraling, ruimte aan een aparte hoek waar niet alleen ter plekke bereide ovenverse pizza's en vier soorten pastagerechten, maar ook heerlijke kip producten ver krijgbaar zijn. Veldt: ,,We werken met vers aangeleverde producten en ingrediënten. Zelfs het deeg voor de bodem wordt met de hand gemaakt. De New York Pizza, verkrijgbaar vanaf 7,- (alle mediumvarianten bij afhalen/ter plaatse eten) en in verschillende afmetingen, kenmerkt zich door de dikke bodem, rijkelijk belegd met een variatie van vlees, kip, vis en groenten naar keuze. Maar men kan ook kiezen voor een dunne, kro kante Italiaanse bodem. Alles wordt vers gemaakt waar je bij staat. Onze koeriersdienst bezorgt aan huis in Heiloo en Limmen. Woon je verder weg, dan kun je via www.newyorkpizza.nl een keuze uit het menu maken en vooraf je bestelling doorbellen om het vervolgens op een afgesproken tijdstip warm af te halen." Veldt ziet deze uitbreiding van het assortiment als een versterking op het cafetariagedeelte. Hier zijn naast de vertrouwde snacks, zoals van Mora en Kwekkeboom, en patat ook belegde verse broodjes, overheerlijk ijs in een krokante oubliehoorn en frisdrank verkrijgbaar. Oneindig lekker zijn de hotdogs van Merk Snack; dertig centimeter hartig en heet eetge- not! Meenemen of ter plekke nuttigen aan een tafeltje in het zitgedeelte; alles kan bij Merk Snack. Snackbestellingen boven de 20,- kunnen in overleg aan huis worden bezorgd (in Heiloo en Limmen). Iets te vieren en ga je voor lekker en gemak? Dan biedt de catering van Merk Snack uitkomst. Eline: „Men kan vanaf zes personen diverse sala des, zoals huzaren- of zalmsalade of de luxe uitvoering met paling en/of zalm, mooi opgemaakt op schalen bestellen. Bovendien is volop keuze uit diverse belegde broodjes, warme- en koude hapjes. In overleg is heel veel mogelijk!" Merk Snack is dagelijks geopend van 11.30 tot 22.30 uur en op vrijdag- en zaterdagavond tot 02.00 uur. worden de grond ingeslagen waarna de grond van de gemeente wordt beschouwt als 'eigen' grond. Er mogen geen auto's voor hun huis worden geparkeerd, ook niet met twee wielen op het gras. Er mag geen kind met een tentje zomers op spelen. Het opmerkelijke is, gemeentegrond, het woord zegt het al is eigendom van de gemeente. Het ouderenbeleid? Ook niet met de ver traging in het onderzoek naar zorg centrum de Loet, wat ook al achter ligt sinds 1990. We blijven praten en missen doen! N. Niele Heiloo Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voorzetten via de Uitkijkpost. Uw inge zonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. Tenslotte behoudt de redactie zich immer het recht voor om brieven in te korten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Zelf ben ik geen kandidaats raads lid van de NCPN maar heb wel gere ageerd op een andere ingezonden brief. Van raadslid Hiemstra (CDA) die M. de Groot niet noemt! Ik kan mij niet herinneren dat ik een of andere juichende reactie heb geschreven. Maar zoals gewoonlijk geeft ook M. de Groot mij de indruk, dat de inwoners van Heiloo niet in staat zijn zelf informatie op te zoe ken over Engels, Marx en Lenin. Of hebben wij geen bibliotheek, waar je dingen kan opzoeken of gebruik kan maken van het internet! En wat de antieke, mislukte ideologie betreft wordt hier geen vergissing gemaakt? Wordt hier de USSR of Rusland mee bedoeld? En gaat het hier wel zó veel beter? En zijn er niet meer par tijen hier, die van de vorige eeuw zijn? Mij is geleerd: alle politieke partijen hebben goede kanten, ook de toen nog CPN. En dat door mijn ouders die grote voorstanders en aanhangers waren van de KVP! Maar ja, dat was een ideologie uit de vorige eeuw hè, M. de Groot en is dan het CDA ook een mislukte ideo logie? C.E. Dinse- Briefjes Heiloo Op meerdere straten en lanen van Heiloo worden medebewoners geïn timideerd door hufterig 'paaltjesge drag'. En dan bedoel ik niet de paal tjes die vanuit de gemeente worden verstrekt, die dienen vaak een doel. Deze staan in de omgeving van bij voorbeeld een schooltje, zodat bewoners hun huis nog uit kunnen en geen parkeeroverlast ervaren. Het gaat om de wildgroei aan paal tjes die in de grond worden geslagen als een soort nieuwe erfafscheiding, waarbij wordt aangevoerd dat de gemeente blij is dat de gemeente grond wordt onderhouden door deze bewoner. In werkelijkheid ligt dit verhaal genuanceerder. De paaltjes goede nieuws is, er wordt opgetre den tegen 'hufterig' gedrag. Indien je één telefoontje pleegt naar de gemeente, dan krijgt de bewuste bewoner instructie om deze paaltjes te verwijderen. Het is verboden! Mijn advies aan de gemeente is, maak van bewoners evengoed geen klikspaan en voer consistent beleid door de wildgroei aan paaltjes in één actie aan te pakken. I.E.D. Plezier Heiloo In de Uitkijkpost van 10 februari staat: 'De deskundigen keken samen de steeds grotere zorgvraag die op de gemeente afkomt!' Men wist in 1990 al, dat Heiloo een zeer hoog percentage oudere inwoners had, wat voor oud-wethouder Dekker van de WD nog steviger omoog werd gebracht, door alle minder draag krachtige jongens en meisjes, die woonruimte zochten in Heiloo, weg stuurde naar Alkmaar, Huiswaard 1 en 2voldoende draagkrachtige ouderen mochten er weer in! Gevolg: Overschot al jaren ('deskun dig beleid'). Nu in 2010 mogen zorgouderen voor verzorging naar omliggende plaatsen, want door de huidige wethouder is in dezelfde sporen verder gegaan op 'deskundi ge' wijze, zelfs met twee petten op. Komt het werk nooit af met het HEILOO - Zaterdag 6 maart, aanvang 12.30 uur wordt in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 in Heiloo 'Bach in zijn tijd' gehouden. Entree: 8,-, kinderen 4,-. Om 13.00 uur start de lezing Bach in zijn tijd door Paul Waerts (dirigent/musicus). Van 14.00 tot 15.00 uur: Ademsteun en vocalen/diftongen (zangdocent) van 15.00 tot 16.00 uur: Koralen zingen uit de Matthaus Passion. In de commissie Openbare Ruimte kwam vorige week voor de zoveelste maal de kwestie van de bedrijfsverplaatsing van transport bedrijf Van der Steen aan de orde. Dit onderwerp speelt reeds vijftien jaar. Je kan lachen om deze soap, ware het niet dat het voor de familie van der Steen intriest aan het wor den is. Jonge ondernemers die, met hart en ziel een kleinschalig bedrijf voeren en daar dag en nacht in wer ken, worden niet serieus genomen. Ik heb altijd gedacht dat de overheid voorwaarden scheppend dient op te treden. De eventuele bedrijfverplaat- sing staat in dienst van de woning bouw. Bovendien zal het voor het betreffende gebied beter zijn wan neer de verkeersbewegingen van zware vrachtwagens sterk afnemen. Dat alles is voor de familie van der Steen een duidelijke zaak. Echter onverteerbaar is deat de gemeente zich met de bedrijfvoering gaat bemoeien en stelt dat het niet nodig is om bij het bedrijf te wonen, terwijl de speciale bedrijfsvoering dat juist noodzakelijk maakt. Als de gemeente het wil kan met een aanpassing van het bestemmingsplan de wens van de familie gevolgd worden. En dat begint met te bedenken hoe het even tueel wel kan en niet steeds waarom iets niet kan. Heiloo, maak een einde aan deze schandelijke vertoning. B. Blank Heiloo Voor de kinderen: tekeningen maken over de Matthaus Passion en daarna meezingen met koralen uit de Matthaus Passion. Om 16.00 uur wordt een presentatie gehouden van tekeningen en afsluiting. Organisatie: Oratoriumkoor Heiloo. Inliehtigen bij G.J. Molenaar, tel. 0226-426751. Overmaking van 8,- of 4,- voor 1 maart op reke ning 120507404 ten name van Koor Heiloo, omschrijving: 'Workshop Bach', is de bevestiging van uw deelname. HEILOO - De kinderen op basisschool Elckerlyc denken goed na over wat er in de wereld gebeurt en zijn met anderen begaan. Dit bleek de afgelopen paar weken toen zij helemaal uit zichzelf initiatie ven ontplooiden om de slachtoffers in Haïti te helpen. Hienke, uit groep 4, nam als eerste het initia tief om tot actie over te gaan. Zij onthulde op donderdag 28 januari een mooie, door de kinderen zelf gemaakte donatiebus. Nadat een groepje kinderen de klassen waren rondgegaan kwamen zij tot de conclusie dat er veel animo was voor het houden van een sponsorloop. Iedereen was zeer gemoti veerd, met als gevolg dat er op vrijdag 5 februari dus heel wat rondjes om de school werden gerend. Daarnaast hield de bovenbouw een loterij, waarbij zelfgebakken taarten te winnen waren. Tijdens een basketbalwedstrijd waarbij de jongens tegen de meiden speelden, lieten zij zich sponsoren voor ieder behaald doelpunt. Ook werden er prachtige foto's geveild. Het bedrag dat door al deze acties is opgehaald is ondertussen wel 2.588,69! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5