Theeklipper wordt Lizzy's Choice Tony Chocolonely bij Wereldwinkel Hoofdkantoor Landschap Noord-Holland blijft nog even in Heiloo Etos in winkelcentrum 't Hoekstuk geopend als eerste winkel nieuwe stijl H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Belastingaangifte invullen Oproep Dineren Het is de bedoeling op termijn in Castrieum een nieuw kantoor te bouwen Artis Zondag Lotgenoten Kennismaken met kleur Vakantie Frans Ketting maken Lezing Kunstgeschiedenis Pech Onderweg Vriendschapscursus welzijnheiloo.nl BR0EM UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2010 HEILOO - De Theeklipper houdt na ruim twintig jaar op te bestaan. Eigenaresse Clara den Haan gaat met pensioen en werkt zaterdag 20 februari voor het laatst. De winkel wordt overgenomen door Liesbeth Zonneveld. Vanwege een complete restyling van het interieur zal de winkel een paar weken sluiten om vervolgens half maart de deuren weer te openen onder de nieuwe naam Lizzy's Choice, coffee, tea more. Het uigebreide assortiment aan theeën, aanverwante artikelen en originele cadeau-ideeën zal worden uit gebreid met verschillende verse koffiesoorten, die men vooraf kan proeven. Voor Liesbeth is het een droom die uitkomt; zij liep in het verleden haar oplei- dingsstage bij De Theeklipper en assisteerde Clara al regelmatig op drukke dagen. Voor Clara is het een prachtige manier om het tijdperk Theeklipper mooi af te ronden. De Theeklipper is twintig jaar lang bijna als een tweede huis geweest voor Clara en ze laat de zaak met een gerust hart in handen van haar opvolgster. Clara lacht: „Maar ik zal heus nog wel eens bijspringen!" HEILOO - De Stichting Max Havelaar, de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels en Fhir Trade Original gaan samenwerken met de Nationale Postcode Loterij om een doorbraak van fairtrade te realiseren in Nederland. Dat is goed nieuws voor de kleine ondernemingen en boeren rondom de eve naar die volgens het fairtrade-prineipe hun producten maken voor de Nederlandse markt. Van de food-produeten van Fhir Trade zijn de heerlijke Choco Biscuits (puur) en Choco Sticks (melk) in de maand februari in de aan bieding. Van alle tassen (ook fietstassen) gaat 10% korting af gedurende deze maand. (H)eerlijke hazelnootpasta en smakelijke pindakaas zijn vanaf 1 maart in de aanbieding. Omdat de maanden februari-maart in het teken staan van 'koken met liefde' krijgt u gedurende de maand maart 10% korting op servies goed. Sinds kort verkoopt Wereldwinkel Heiloo paaseitjes van Tony Chocolonely. Een vrolijk gekleurd zakje is gevuld met drie soorten eitjes: puur, melk en pra line. De chocolade is voorzien van het keurmerk van Max Havelaar en gemaakt van Belgische chocolade. Elke maand komt Wereldwinkel Heiloo met nieuwe en lekkere recepten van Fhir Trade Original op de website. Deze maand recepten met de chocoladekoekjes. Nieuwsgierig? Kijk op www.wereld- winkel-heiloonl. Uiterlijk 1 april dient uw belastingaangifte weer bij de belasting binnen te zijn. Leden van WonenPlus Heiloo kunnen ook dit jaar weer tegen kleine vergoeding hun belastingaangifte laten verzor gen door de deskundige vrijwilli gers. Voor 19,20 per jaar bent u lid van WonenPlus en profiteert u ook van de andere diensten. Het team dat vol enthousiasme het zondagmiddagcafé organiseert heeft vanwege het succes dringend behoefte aan uitbreiding! Iets voor u? Informatie bij Marian van Dam, vrijwilligerseoördinator. Vrijdag 19 februari om 18.00 uur echt winters dineren voor 12,- in het Trefpunt. Het menu bestaat uit tomatensoep, zuurkool- en boeren- HEILOO - Landschap Noord- Holland, het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie en de Vereniging Behoud IJsselmeer houden de komende jaren nog kantoor in Heiloo. Na de verhuizing in november 2008 was het de bedoeling snel weer terug te keren naar Castrieum. Dit gaat waarschijnlijk voorlopig niet door en de organisaties blijven de eerste jaren nog in Heiloo. In november 2008 is het hoofdkantoor van Landschap Noord-Holland ver huisd naar Heiloo. De beschikbare ruimte in Castrieum was te krap geworden. Het leegstaande kantoor aan de Rechte Hondsbossehelaan 24a in Heiloo, bleek een prima alternatief. Er is voldoende ruimte voor de medewerkers en parkeer gelegenheid is ruim voorhanden. Ook voor de boswachters uit de bui tendienst is het kantoor goed bereikbaar. Het is de bedoeling op termijn in Castrieum een nieuw kantoor te bouwen, het zogenaamde Groen Huis, waar ook de InformatieWinkel en enkele andere groene organisa ties een plaats zullen krijgen. Als gevolg van bezuinigingen bij de belangrijkste subsidiegever, de pro vincie Noord-Holland, ziet het er voorlopig niet naar uit dat Landschap Noord-Holland naar Castrieum zal verhuizen. Met de verhuurder Kennemer Wonen heeft een gesprek plaatsgevonden over het gebruik van het pand in Heiloo. Landschap Noord-Holland beschermt natuur en landschap door aankoop, beheer en ontwikke ling van natuurgebieden. Daar maken ook het Oosterbos bij Ype- stein en het Limmerveentje onder deel van uit. Daarnaast beheren de Landschapsonderhoudsploegen zo'n 150 gebieden van derden zoals gemeenten en waterschappen. Verder is de organisatie verantwoor delijk voor het onderhoud van de natuur op ongeveer 150 kilometer oever, dijk en berm. HEILOO - Etos Van Holland is vanaf de zeer drukbezochte her opening op 11 februari (het is de eerste nieuw opgeleverde winkel in winkelcentrum 't Hoekstuk) omgedoopt tot Etos Van den Haak. De drogisterij beschikt na de reno vatieverbouwing over twee keer zoveel ruimte en een mooie luxe uit straling. De vertrouwde gezichten van Carla, Marja, Yvonne en Rijk van Holland blijven, ook na de overname door nieuwe eigenaar Teunis van den Haak, de trouwe klantenschare bij Etos van dienst zijn. Nieuw zijn Sandra, Teunis van den Haak, tevens eigenaar van Etos in Geesterduin Castrieum, en zijn zoon Stefan. Rijk van Holland (62 jaar) blijft aan als voorzitter van de winkeliers vereniging en was jarenlang de drij vende kracht achter de moeizame realisatie van renovatie van het gehe le winkelcentrum. De heropening van Etos was een goed moment om zijn zaak officieel over te dragen aan de nieuwe eigenaar. Van Holland opende in 1988 een drogisterij in 't Hoekstuk en verhuisde in 1993 de zaak als Etos naar de huidige locatie. In ruim twintig jaar heeft hij een trouwe klantenkring opgebouwd. „Door goed te luisteren naar de klant", aldus Van Holland. Vakbekwaamheid, kwaliteit en het geven van een deskundig advies staan bij hem hoog in het vaandel. Helemaal loslaten doet hij 'zijn' Etos nog niet; hij blijft op parttime basis zijn diensten en kennis aanbieden. „Ik heb nog altijd plezier in het werk en bouw het op deze manier rustig af." Teunis van den Haak is geen onbekende voor Van Holland; ze begonnen zeventien jaar geleden bijna gelijktijdig een franchise van Etos. Van den Haak benut de extra ruimte in 't Hoekstuk onder andere om het segment aan luxe kwaliteits producten te verbreden. „Bijvoorbeeld met het Italiaanse cos meticamerk Pupa en huidverzor gingsproducten van Collistar. Maar de service en gezelligheid blijven als vanouds. Waar Rijk gestopt is, gaan wij verder!" koolstamppot met rookworst, des sert. Reserveren 072-5331297. Zondag 28 februari om 14.00 uur lezing in het Trefpunt door de heer Govers over zijn ervaringen als ver zorger in de dierentuin Artis. Entree 4,-. Zondag 28 februari vanaf 13.30 uur is het zondagmiddagcafé in het Trefpunt weer geopend, met onder meer klaverjassen en bridgen en andere gezelsehapspellen. Bel 072- 5331297 voor gratis vervoer op zondag van huis naar het Trefpunt met de Buurtbus. Dinsdag 2 maart van 13.30 tot 15.30 uur organiseert de Lotgenotengroep weduwen/ weduwnaars haar maandelijkse bij eenkomst. Gespreksthema: 'voor de eerste keer weer op vakantie, zon der je partner!'. En kennismaking met Annita Reus, oudereneoaeh. Kosten bedragen 3,- per persoon. Voor eventuele nadere informatie Margreet Zwet, tel 072-5331297 of ouderenadviseur@welzijnheiloo.nl. Woensdag 3 maart van 09.30 tot 12.00 uur. Sandra Bolten geeft een workshop met een persoonlijk advies over welke modekleuren bij u passen. De kosten zijn 15,-. Maandag 8 maart tot en met 26 april van 19.30 tot 21.00 start Louk Messing met de cursus FYans voor op vakantie. Voor beginners die meer willen weten van het alledaag se FYans. Kosten: 51,- voor zeven lessen exclusief boek van 10,-. 12.00 uur. Met Will Dekker maakt u geheel naar eigen smaak een ket ting. U kunt kiezen uit diverse modellen. De kosten zijn 20,- inelusief alle materialen. Dinsdag 9 maart van 14.00 tot 16.00 geeft Anja kalis over 'De gou den eeuwen van Andalusië' een lezing. Kosten: 5,- inclusief een kopje koffie. Voor deze lezing gaar ne wel opgeven. Woensdag 10 maart van 10.00 tot 12.00 uur workshop Pech onderweg door Veilig Verkeer Nederland. Alles over het dashboard, olie meten en u krijgt een demonstratie wiel wisse len. Kosten: 5,- Dinsdag 9 maart van 09.00 tot Vanaf dinsdag 16 maart, van 19.00 tot 21.00 uur, Vrienden maken kun je leren! Een cursus van zes bijeenkomsten voor iedereen die meer vriendschap in zijn leven zoekt. U leert: zicht op eigen wen sen en grenzen, realistische ver wachtingen, en een actieve houding ontwikkelen. Kosten 25,-. Informatie en opgave bij Claudia Spit, 072-5331297. Vrijdag 26 maart van 09.00 tot 15.00 houden we met Veilig Verkeer Nederland een Broern cursus. U gaat rijden met een instructeur en u kunt ook uw ogen, oren en reactie laten testen. Locatie: Sporthal het Vennewater. Kosten: 15,-. Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl, stichting@welzijnheiloo.nl Rijk van Holland en Teunis van den Haak. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7