Cantate-uur in de Witte Kerk Heiloo Klinkend schouwspel door de Heilooër Operette Vereniging H E I L O O 9 De gekwelde man Koor Note Book zingt ABBA Tweede editie van Music Talkin' in de Buk Buk Corso Bioscoop De Helaasheid der dingen BOEK VAN DE WEEK De gekwelde man door Henning Mankell Boek van de week: door Henning Mankell voor 24,90 De muziek van Carl Zeiler is een feest der herkenning Ierse avond in d'Sfinx Jan Piening brengt ode aan Don Williams kTUVJ DEUTEKOM UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2010 HEILOO - Koor NoteBook geeft 6 maart het jaarlijkse optreden voor iedereen die nieuwsgierig is naar het nieuwe repertoire van het koor en graag een avond zang en luisterplezier wil hebben. Onder begeleiding van dirigente Maike Kramer-Heijne, zullen er deze avond ABBA liedjes ten gehore gebracht worden. Liedjes die in het geheugen gegrift staan en zeker door velen nog hardop meegezongen worden. Het optreden vindt plaats op zaterdag 6 maart in café La Strada aan de Kennemerstraatweg 215 in Heiloo. Aanvang 21.00 uur (zaal is open vanaf 20.30 uur). Toegang is gratis. Aangeleverde foto HEILOO - Zondag 21 februari zal in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) opnieuw een Bachcantate te beluisteren zijn, te weten de cantate BWV 82 'Ich habe genug'. Medewerkenden zijn: Sabine Kirsten - sopraan, Martin Rozerna - fluit, Mirjam Miehei - eerste viool, Tiny Poseh - tweede viool, Gregor Overtoom - altviool en Irene van den Heuvel - cello. De muzikale lei ding is in handen van Gerard Leegwater. Liturg is ds J. Idzenga. Deze cantate is een zogenoemde solocantate, die eigenlijk voor een basstem is geschreven. Bach heeft, waarschijnlijk mede door tijdsge brek, de cantate gecomponeerd voor een relatief kleine bezetting: geen koor, zelfs geen slotkoraal. Overigens moet hij tevreden zijn geweest over het resultaat, want later heeft hij muziek uit deze canta te nog diverse keren opnieuw gebruikt voor andere composities. Ook zijn een recitatief en een aria uit de cantate opgenomen in het 'Notenbtiehlein' voor zijn vrouw, de sopraan Anna Magdalena Bach. Vandaar dat vocale partij in de can tate ook wel - zoals te horen in de uitvoering op deze zondag - door een sopraan wordt gezongen. De toegang voor deze Cantatedienst, die begint om 19.00 uur, is gratis toegankelijk. Wel wordt er een vrij blijvende collecte gehouden. HEILOO - Op vrijdag 19 februari zal de tweede editie van Music Talkin' plaatsvinden in de Buk Buk met Dj Orange The Tornas Day Band. Kosten bedragen 4,-, de eerste twee consumpties zijn gratis. De deuren gaan open om 21.00 uur, het feest begint om 21.30 uur. Elke eerste en derde vrijdag van de maand zal Music Talkin'een podi um bieden voor nieuwe talentvolle Gunther Strobbe, 13, woont samen met zijn vader Celle en drie ooms (Breejen, Koen en Lowie) bij zijn grootmoeder. De Strobbes zijn, na een reeks mislukte huwelijken, terug bij hun hoogbejaarde moe der. Het mannengezin leeft er in het smerigste huis van het onoog lijke Reetveerdegem onder het motto 'God schiep de dag en wij feesten er ons vrolijk doorheen'. Elke avond gaat Gunther met zijn vader en ooms naar de lokale kroeg. Zij drinken zich lazarus, ter wijl Gunther zijn strafwerk maakt. De komst van tante Rosie en haar dochter Sylvie is een welkome afwisseling in de sleur van zijn uit zichtloze bestaan. De routine van alcohol, rokkenjagen en nietsdoen, wordt volledig doorbroken door een onverwachte inspectie van Kind en Gezin. Die laat er geen twijfel over bestaan: dit is geen omgeving waarin je een kind van 13 opvoedt. De reactie van vader Celle is kordaat: eerst slaat hij de inboedel kort en klein, dan timmert hij zijn zoon in elkaar en tenslotte meldt hij zich aan in een ontwen ningskliniek. Komt het daarna nog goed tussen vader en zoon? Hakan von Enke, een gepensio neerde zeeofficier, verdwijnt tijdens zijn ochtendwandeling in het Liljans- woud nabij Stockholm. Het is winter en hij heeft net zijn vijfenzeventigste verjaardag gevierd. Voor Kurt Wallander wordt dit een persoonlijke kwestie: Von Enke is namelijk de schoonvader van zijn dochter Linda. Sommige sporen wijzen in de rich ting van het verleden, naar de tijd van de Koude Oorlog, extreem rechtse groeperingen en huurmoor denaars uit voormalig Oost-Europa. Gebeurtenissen in het begin van de jaren tachtig spelen een belangrijke rol, toen Russische onderzeeërs er herhaaldelijk van werden beschul digd de Zweedse territoriale wateren binnen te dringen. Wallander beseft dat hij mogelijk een gigantisch geheim op het spoor is dat betrek king heeft op de volledige naoorlog se geschiedenis van Zweden. Terwijl hij zijn hoofd breekt over de ware toedracht verschijnt er een nog veel donkerder wolk aan de horizon. HEILOO - Vorige week zaterdag was de Heilooër Operette Vereniging met Der Vogelhandler van de Oostenrijkse componist Carl Zeiler te zien in theater De Beun. Direct vanaf het begin was al dui delijk dat H.O.V onder aanvoering van dirigent Wirn Noteboom en regisseur John Lust er alles aan gelegen was het talrijke publiek een klinkend schouwspel voor te scho telen. In een dorpje in Rheinland- Pfalz, waar Jette (Margaret Kuys) haar herberg uitbaat komt baron Weps (Joop Wesseling) vertellen dat hij een jachtpartij moet organiseren voor de keurvorst. De burgemeester (Frits Hogerheyde) is behoorlijk in paniek als blijkt dat de hele zwijnen- populatie is uitgeroeid door de plaatselijke bevolking. Met smeer geld wordt de baron omgekocht, die hiermee de speelschulden van zijn neef, graaf Stanislaus (Walther Deubel), kan aflossen. Als de keur vorst verhinderd blijkt te zijn, dreigt de baron zijn geld mis te lopen. Samen met Stanislaus bedenkt hij een plannetje om dit te voorkomen. De vogelkoopman Adam (Peter Boven) heeft een oogje op Christel van de post (Linda Hogerheyde) die voor hem een baantje aan het hof probeert te krijgen. Als keurvorstin Marie (Marjo Bosch) met barones Adelaide (Marion Schaap) en haar hofdames, een kijkje komt nemen in het dorpje, stapelen de complicaties zich in snel tempo op. Uiteindelijk moet en zal Adam, na een proeve van bekwaamheid, een betrekking als opzichter in de keur- vorstelijke volière krijgen. Voor deze gelegenheid worden de profes soren Würmchen (Joris van der Koogh) en Süffle (Jan Klerk) opge trommeld. Zij nemen Adam een dubieus examen af. Componist Carl Zeiler heeft met zijn Vogelhandler een bijdrage geleverd aan het 'Gouden Tijdperk' van de Weense operette. In het Nederlands vertaald is zijn muziek een feest der herken ning met onder andere 'Wie rnein Ahnl zwanzig Jahr', 'Ich bin die Christel von der Post' 'Grtisst eueh Gott', 'Als geblüht der Kisehenbaum' en natuurlijk 'Schenkt man sieh Rosen in Tirol'. Met genoemde solisten, het H.O.V koor en het Zaans Opera- en Operette Orkest kregen deze wereldberoemde melodieën een perfecte vertolking. Tel hierbij op de prachtige aankleding. Kostuums en decor vormden een kijkspel om van te genieten, en dat deed het publiek dan ook met volle teugen. Reprises op vrijdag 19, zaterdag 20, en zondag 21 februari (mati nee). Er zijn nog enkele kaarten te verkrijgen bij De Beun en De Schrijverij of via www.heilooerope- rettevereniging.nl. Dj's bands om zich op te kunnen presenteren, gemixt met allroun- ders die al jaren meedraaien in het wereldje. Op deze tweede editie zul len Dj Orange en The Tornas Day Band - een zeer ehille combinatie van multivocaliteit, gitaar, basgitaar en eajon, zich uitende in heerlijke feel-good pop met een edgie folk/roots sound eraan - optreden. HEILOO - Donderdag 18 februari wordt in café d'Sfinx een Ierse avond gehouden met medewerkig van Robert Pfeiffer, aanvang 21.00 uur. Robert is opgegroeid met de Stones, Creedenee, Cuby en veel Ierse muziek. Begin jaren '80 ver trok hij naar Ierland om meer te leren van deze gezellige muziek. En dat is gelukt, met vesehillende Ierse bands (onder andere Amadan) heeft hij over heel Europa getourd. Robert heeft een unieke stijl van gitaar spelen, veel open tunings. Aanvang 21.00 uur. HEILOO - Zanger Jan Piening uit Heiloo zingt en speelt zijn hele leven als entertainer in bands en ook als solozanger. Al jaren heeft Jan zangles van de bekende zangeo- aeh Michel Schutte van Artprae- tieum Egrnond te Egrnond aan Zee. In de studio van Michel heeft Jan zijn inmiddels derde CD volgezon- gen. Deze keer heeft hij een ode gebracht aan Don Williams. Onder leiding van zangeoaeh Michel heeft Jan een prachtig resultaat neergezet waar hij heel trots op is. De CD is 7 februari gepresenteerd in Bergen. Deze middag werd door Michel georganiseerd, speciaal voor zijn oudere 'jongelui'. Het leuk om te zien waartoe mensen ook nog op oudere leeftijd in staat zijn. „Jan is daar een goed voorbeeld van", zegt Michel. Op zondagochtend 21 februari is Jan te beluisteren op radio 80 bij dj. Alex tijdens een intervieuw (105.90 fin) Natuurlijk kunt u dan enkele stukken van de cd beluisteren. Kostuums en decor vormden een kijkspel om van te genieten, en dat deed het publiek dan ook met volle teugen. Foto: Gerben van der Menlen. 10*en laatste, L Wallander J Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9