3 Vocal Playground Heiloo start cursus Britse pop op nieuwe lokatie 12*13*14 maart k Falkland en H.O.V. in de gemeenteraad BEWOOND H E I L O O in Theater de Beun Heiloo Onverklaarbaar bewoond DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Corso Concertfilm BOEK VAN DE WEEK ONVERKLAARBAAR Onverklaarbaar bewoond door Bert Keizer Boek van de week: door Bert Keizer voor 17,95 Bijzonder theater weekeinde in De Beun Avond rond opera van Béla Bartók UITKIJKPOST 24 FEBRUARI 2010 Ter ere van het tweehonderdste sterfjaar van componist Haydn werd een bijzonder concert gege ven in de prachtige historische con certhal van het Esterhazy Paleis te Eisenstadt, Oostenrijk: het Haydn Commemoration Concert met het meesterwerk Die Schöpfung ofwel The Creation, onder andere met basbariton Thomas Quasthoff. Gefilmd en nu als concertfilm te zien bij Corso Bioscoop concertfilm op breedbeeld met fenomenale geluidskwaliteit. Twee keer: zondag 28 februari, 11.00 uur of dinsdag 2 maart om 14.00 uur. Ook bij Iskra zijn er dit voorjaar in de Dorpskerk in Castrieum twee Monument concerten met werken van Haydn. De beide concerten van Iskra geven samen met de Corso concertfilm een mooi en veelzijdig beeld van de grote componist Joseph Haydn. Er is weer de speciale combiticket aan bieding: een Iskra concert naar keus op 13 maart of 10 april, bei den aanvang 20.15 uur plus een keer Corso concertfilm 28 februari of 2 maart a 18,-. Uitsluitend vooruit te bestellen en betalen bij Iskra via www.iskra.nl. Concertfilm normaal 11,-. Iskra donateurs en vrijwilligers op vertoon van hun pas voor 9,-. Het wonderlijke domein van de hersenen Neurochirurgie snijdt dieper dan enige andere vorm van chirurgie: het mes reikt tot in de ziel. Een mens zit anders vast aan zijn herse nen dan aan zijn benen of galblaas. Dat blijkt uit de gevolgen van chi- rurgisehe ingrepen. Wie een deel van zijn hersenen moet prijsgeven door een ongeluk, tumor of bloe ding, kan met een ernstig verdraai de versie van zichzelf eindigen. Een beschadigd brein is een beschadig de ziel. Gefascineerd door dit gege ven volgt arts en filosoof Bert Keizer enkele maanden een aantal hersenchirurgen en hun patiënten van zeer nabij. Hij schetst een levendig en zeer realistisch beeld van hun lotgevallen, vol dialogen en pakkende observaties. Zijn colle ga's bewondert hij om hun durf en vaardigheid, maar hij stelt ze ook kritische vragen over de gevolgen van hun ingrepen. Een kroniek van onthutsende gebeurtenissen ook een filosofische excursie rond ons onvermogen om te zeggen hoe wij onze hersenen bewonen. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - Britse pop is het gloednieuwe thema van Vocal Playground onder leiding van Jasper Teule. Na de ontdek kingstocht in het voorgaande thema 'Inspired by Folk', is het weer eens tijd voor een rondje onvervalste popmuziek. En de bakermat voor goede pop liedjes ligt al sinds jaar en dag in Groot Britannie. Het thuisfront van onder andere The Beatles, the Who, the Police, Genesis, Madness, Elton John, Robert Palmer, Bryan Ferry en 00k Robbie Williams, Coldplay, Oasis, Blur, Radiohead en Suede. Geïnspireerd door de doeufilm young@hart, een aanrader voor iedereen die in een koor zingt, arrangeert Jasper tussen de tien en vijftien liedjes. Deze film laat eens te meer zien dat je op een fantasti sche manier popliedjes met een koor kunt zingen, ongeacht leeftijd of samenstelling. In de film wordt HEILOO - Toneelvereniging Falkland en de Heilooër Operette Vereniging spelen op vrijdag 12, zaterdag 13 maart (aanvang 20.15 uur) en zondag 14 maart (aanvang 14.00 uur) in theater De Beun in Heiloo de volksmusical 'Hadjememaar' van Jaap van de Merwe. Muzikale leiding: Lucas Hikke. Regie: Jaap Schuuring. Vijf jaar geleden speelden Falkland en H.O.V samen de musical Februari. Een aangrijpende musical, handelend over de Februaristaking van 1941. Deze unieke samenwer king was zo succesvol, dat een ver- ook duidelijk dat muziekmaken geen kunstje is, maar een uitdaging om de essentie van een liedje te doorgronden. Beethoven wist dit ook al: 'Een valse noot zingen is onbelangrijk, maar zonder passie zingen is onvergeeflijk'. In twintig lessen wordt er naar een optreden met een uitstekende live-band toe gewerkt die de twee laatste repeti ties met ons mee komt doen. Iedereen met enig melodieus en rit- i volg niet uit kon blijven. De gemeen teraadsverkiezing anno 2010 was de inspiratiebron om tot een tweede coproductie te komen. Hadjememaar gaat over de Amsterdamse gemeenteraadsverkie zing van april 1921. Een groep anar chisten draagt Cornelis de Gelder, beter bekend als Hadjememaar, zwerver en dronkelap van beroep, voor om lijsttrekker te worden van de Rapaillepartij. Door te demon streren dat zelfs een zwerver verko zen kon worden, wilden de anar chisten ageren tegen de stemplicht en het parlementaire stelsel. Uiteindelijk waren 14.000 stemmen voldoende om met twee zetels in de miseh gevoel kan meedoen. De cur sus is geschikt voor alle leeftijden van 13 tot 80 jaar. Het koor heeft zijn eerste (gratis) proefles op 3 maart, van 20.00 tot 21.15 uur, in een nieuwe lokatie: Kleurenpracht, Het Zevenhuizen 50 bij het sport complex het Vennewater. Dit is een vrijstaande rookvrije ruimte met gezellige bar. Voor meer info bel: 06-22937592 of mail naar jas- per29@xs4all.nl. gemeenteraad te komen. De musical is grotendeels gesitueerd op en rond het Rembrandtplein waar het Amsterdamse sfeertje volop geproefd kan worden met de muziek van Jaap van de Merwe. Vrolijke ensembles, romantische duetten, satirische- soms melancholische songs, wisselen elkaar af en maken Hadjememaar tot een onvergetelijke voorstelling. Kaarten a 12,- (dona teurs, CJP en 65+ betalen 10,-) zijn vanaf 14 dagen voor de voor stelling verkrijgbaar bij Theater De Beun en kantoorboekhandel De Schrijverij. Kaarten zijn ook te reser veren via www.falklandtoneel.nl of Edith Otto, tel. 072-5334355. HEILOO - Zaterdagavond 6 maart speelt Olga Zuiderhoek de eenakter De Caracal van Judith Herzberg, zondagmiddag 7 maart komt sin- ger-songwriter Leine met de muzi kale voorstelling Elders in de wereld. De Vrienden van De Beun die in het Heilooër theater de voorstellingen van beroepsartiesten organiseren, wisselen in hun programma-aanbod gevestigde namen af met aanstor mend talent. Zo ook in het eerste weekeinde van maart. Olga Zuiderhoek is een toneelbekendheid die in 2005 al eens De Caracal speelde. Toen met groot succes. Regisseur Michel van Erp maakte een geheel nieuwe versie en voor zag die van filmbeelden. In Heiloo is de try out te zien. Olga Zuiderhoek speelt een vrouw die wacht op het telefoontje van haar grote liefde, die volgens een afspraak van een jaar geleden nu ja of nee zal zeggen. Er zijn nog enke le kaarten te krijgen. Leine heeft met haar loepzuivere stem en gitaar al eerder de aandacht getrokken, onder andere op het Oerol-festival op Terschelling en tijdens Zomer op het Plein in Alkmaar. Nu trekt ze vanaf eind februari het land door met een speciaal liedjesprogramma. Geïnspireerd door de poëzie van proza van Ingmar Heijtze, een van de bekendste hedendaagse dichters, heeft Leine een muzikale voorstel ling gemaakt waarin ze als het ware met de dichter op pad gaat. Die reist mee, in de achtergrond. Kaarten zijn te reserveren via www.vriendenvandebeun.nl of aan de kassa van het theater, tussen 13.30 en 17.00 uur. HEILOO - Jaarlijks organiseren Bibliotheek Heiloo en Muziek Dansschool Heiloo in het voorjaar een avond rond een opera, welke in dezelfde periode door De Nederlandse Opera wordt uitge voerd. Zo waren de laatste jaren 'Cosi fan tutte' van WA. Mozart en 'Katia Kabanova' van Leos Janaeek het onderwerp. Dit jaar staat de opera 'Hertog Blauwbaards Burcht' van Béla Bartók centraal. Kees de Bruijn, docent bij de Muziek Dansschool Heiloo en zanger en freelance medewerker bij De Nederlandse Opera, verzorgt deze avond een inleiding over deze bij zondere opera. Hij zal daarbij gebruik maken van fragmenten op cd en dvd. Gedurende de avond worden ook korte optredens met muziek van Bartók uitgevoerd. Deze jaarlijkse 'opera-avond' wordt gehouden op maandag 1 maart in Bibliotheek Heiloo. Aanvang 20.00 uur, einde circa 22.30 uur. Toegangskaarten zijn a 5,- voor bibliotheekleden en leerlingen van de muziekschool 7,50 voor ove rigen) verkrijgbaar bij de klanten service van Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. Reserveren kan ook via tel 072-5330670 en www.bibliotheekheiloonl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11