Kom stemmen op 3 maart D66 PvdA CDA GROEN LINKS 12 HEILOO NCPN Onderstaand 24 FEBRUARI 2010 UITKIJKPOST D66-GroenLinks D66 en GroenLinks nemen samen deel aan de gemeenteraadsverkiezin gen van 2010. Waarom? Om een sterke combinatie te vormen die verder vooruitkijkt. Om samen uw belangen beter te beharti gen en uw wensen waar te maken. Wij willen dat de inwoners tijdig goede informatie krijgen zodat ze invloed kunnen uitoefenen. D66-GroenLinks wil stimulering van participatie, burgerinitiatief en refe rendum. De gemeente is van de inwoners. Heiloo moet een klimaatneutrale gemeente worden. Het klimaatbeleid in Heiloo moet resultaat gericht zijn door woningen en bedrijfspanden duurzaam en energiezuinig te (ver)bouwen. Bij de ontwikkeling van Zuiderloo en de Zandzoom willen we gebruik maken van de ervaringen die elders zijn opgedaan. Ecologisch groenbeheer en verbete ring van de afvalscheiding in samen spraak met de inwoners. D66-GroenLinks wil de werkgelegen heid stimuleren door invulling van bedrijventerreinen en een uitbreiding van het winkelbestand. We willen lokale, kleinschalige economische activiteiten bevorderen. Voor D66-GroenLinks staan de fiet ser en voetganger bij de aanleg en verbetering van de infrastructuur cen traal. Alle woongebieden worden wat ons betreft verblijfsgebieden. D66-GroenLinks wil aandacht voor en hulp aan mensen die moeilijk voor zichzelf kunnen opkomen. Het minima beleid dient ruimhartig te worden uitge voerd. Alle mensen worden vrij en gelijk in waardigheid en rechten geboren. D66-GroenLinks wil uitbreiding van het voortgezet onderwijs in Heiloo. Onderwijs is investeren in de toe komst. D66-GroenLinks stelt prioriteit aan het bouwen van woningen voor star ters, jongeren en senioren. Ten minste 40% van de woningen dienen gebouwd te worden in de lagere prijsklassen. Wonen in het groen geldt voor ons allemaal. D66-GroenLinks wil ook de regionale samenwerking versterken wat betreft werkgelegenheid, bereikbaarheid met openbaar vervoer, veiligheid en gezondheidszorg. Wilt u meer weten? Kijk dan in ons verkiezingsprogramma op www.D66GroenLinks-Heiloo.nl De PvdA Heiloo kiest voor u Dat maken we waar door de afstand tussen u en de gemeente te verklei nen. De gemeente komt naar u toe, in plaats van andersom. Dat doen wij met een wijkgerichte aanpak en met een wijkwethouder die regelmatig een wijk spreekuur houdt. Bovendien garande ren wij u medezeggenschap. Dat funderen wij met de bouw van betaalbare woningen voor iedereen, dus ook jong en oud. Daarbij gaat de kwaliteit boven kwantiteit. En bouwt u zelf, dan maken wij u dat zo gemakkelijk mogelijk. 'Wij doen aan Heiloo, niet aan politiek HEILOO-2000 behar tigt al 40 jaar de belangen van de bewoners van Heiloo en is in ons dorp niet meer weg te den ken HEILOO-2000 heeft in die jaren altijd bewezen dat Heiloo voorop staat en niet de politiek. Wij hebben geen binding met landelijke partijen en kun nen onze aandacht daarom volledig richten op de belangen van de mensen in Heiloo. Dit zullen we blijven doen en bovenal maken wij ons sterk om invulling te geven aan uw wensen. Daarbij reke nen wij op nog meer steun van u zodat men ook na de verkiezingen niet meer om ons heen kan. HEILOO-2000 bestaat uit enthousiaste mensen met uiteenlopende kwaliteiten en zij staan klaar om de gevolgen van de financiële crisis op rechtvaardige en transparante wijze het hoofd te bieden. Voor HEILOO-2000 gelden daarbij de volgende uitgangspunten: Meer invloed voor de bewoners en meer contact tussen wethouders en bewoners Autovrije winkelpleinen en onbetaald parkeren Evenwichtig woningaanbod voor jonge ren, starters, doorstromers en ouderen Respectvolle en slagvaardige maat schappelijke ondersteuning voor ouderen en hulpbehoevenden, uitge voerd op basis van gezond verstand en niet vastlopend op "regeltjes" Een eenduidig economische en gezond financieel beleid in een zelfstandig Heiloo Ga naar www.heiloo-2000.nl voor meer informatie, lees ons verkiezingspro gramma of neem contact op met één van onze kandidaten. Zij zullen uw vragen beantwoorden en u zeker enthousiast maken om op HEILOO- 2000 te stemmen. Uw mening telt, zeker voor ons Dat verzekeren wij u met veiligheid op straat, Heiloo heeft een heel prettig leefklimaat en dat moet zo blijven. Daarvoor zorgen wij met gericht toe zicht en met uitbreiding van het aantal toezichthouders. Daarmee zorgen wij voor de oudere Heilooër. Met uitbreiding van het aantal plaatsen in onze woonzorgcentra en de dagopvang plus extra aandacht voor de intensief zorgbehoevende vangen wij de vergrijzing van Heiloo op. Maar dat u zo lang mogelijk zelfstandig thuis woont, staat voorop. Met zorg naar behoefte. En daarmee bieden wij perspectief aan jong Heiloo. Want onze toekomst ligt bij de jeugd. Wij treffen maatregelen ter bestrijding van jeugdwerkloosheid en laten onze jongeren via stageplaatsen kennismaken met het vrijwilligerswerk en mantelzorg. Wij creëren voldoende speel- en trapveldjes. In samenspraak met jongeren en de buurt realiseren wij jongerenontmoetingsplaatsen Lees in detail hoe de PvdA Heiloo voor u kiest op www.heiloo.pvda.nl en/of www.ceesrootjes.nl en kies PvdA op 3 maart. De NCPN strijdt altijd voor sociale rechtvaardigheid enkele punten uit ons verkiezings programma 2010- 2014. Honderden burgers hebben in de afgelopen 8 jaar bij de NCPN aange klopt om steun in hun problemen met de gemeente of andere overheden en organisaties. De NCPN blijft paraat om hun rechten op te eisen. Alleen wanneer bomen echt ziek zijn en niet meer kunnen genezen toestemmen tot kappen. Vestigen van een centrale huisart senpost in ons dorp voor spoedei sende hulp in de avond- en nachte lijke uren en weekenden. Post in Alkmaar is veel te ver vooral voor ouderen onder ons. Patiënten hebben ook rechten. Gemeente moet ruim geld reser-veren voor een goed wegennet, fiets- en wandelpaden. Geen hoogbouw in onze dorpscen tra. Alleen aan de randen van ons dorp maximaal 3 bouwlagen. Betaalbare woningen voor starters en ouderen. Behoud van het oude gedeelte van de voormalige melkfabriek voor activiteiten van Kunst en Cultuur. Stoppen met het plaatsen van UMTS/ GSM zendmasten en antennes op Heilooër grondgebied. Bewezen grote gevaren voor de volksgezondheid. Bestaande masten staan te dicht bij woningen en scholen. De Dierenwelzijnsnota dient nu snel in werking te treden. Namens alle 1047 honden in Heiloo eisen wij halvering van onze belasting. De belasting voor onze eigenaren is de op een na hoogste in Noord- Holland. 96,-). Te gek voor blaffen. I f VVD Heiloo thuis I kim in Heiloo I De VVD Heiloo gelooft in mensen. Mensen met een positieve levenshouding, waarbij keu zevrijheid, eigen verantwoordelijkheid en respect centraal staan. De VVD Heiloo wil een gemeente waarin men sen de ruimte krijgen om initiatieven met betrekking tot de eigen leefomge ving te ontplooien. Onze speerpunten voor 2010-2014 Veiligheid Mensen moeten zich veilig kunnen voelen in hun eigen huis en omgeving. De politie moet snel ter plekke zijn als er een inbraak wordt gemeld. Het gevoel dat de politie in onze regio er alleen maar is voor (geweldsmisdrij ven in de grote stad moet plaatsmaken voor het gevoel dat de politie er is voor iedereen. Financiën Als de inkomsten van de gemeente door kortingen vanuit Den Haag terug lopen mag de rekening niet bij de inwoners worden gelegd door middel van hogere OZB. Wonen Er wordt gebouwd voor oud èn jong op een wijze waarbij het dorpse karakter behouden wordt. Aantrekkelijke huur woningen en koopwoningen in elke prijsklasse. Heilooërs die anders willen wonen moeten kunnen doorstromen. Ondernemerschap Heiloo is gebaat bij sterke onderne mers en gezonde werkgelegenheid. De gemeente is een partner die kansen creëert waarin ondernemerschap zich kan ontwikkelen. Gratis parkeren blijft. Welzijn en zorg Inwoners van Heiloo verdienen indien nodig steun om deel te kunnen blijven uitmaken van onze samenleving. Lokaal maatwerk is essentieel. Niet de vraag: "Waar heb ik recht op", maar "Wat heb ik nodig om mee te kunnen doen" is essentieel. Keuzevrijheid staat voorop: er is keuze uit meer aanbie ders en een persoonsgebonden budget. Meer weten? Bel 072 - 5331811 of kijk op www.miinheiloo.nl Bijzonder Betrokken! Valt er iets te kiezen? Wij durven te stellen dat het juist nü ergens om gaat! De komende periode staat in het teken van 'zwaar weer'. De ver kiezingskoorts slaat toe en links en rechts is het uitdelen van ongedekte cheques al weer begonnen. CDA- Heiloo doet dat niet; wij gaan voor houdbare oplossingen. Ook wordt de kwaliteit en betrokken heid van raadsleden nóg belangrijker. Het gaat om gedrevenheid; niet alleen in verkiezingstijd!? Wat heeft CDA-Heiloo u te bieden? Solide programma Bewezen resultaten Betrokken kandidaten Solide programma: betrokkenheid en direct contact een sociaal "gezicht", in voor- en tegenspoed goed en betaalbaar wonen, voor jong én oud veiligheid met goede politiezorg, ook met goede straatverlichting bescherming dorpsaanzicht en behoud groene karakter van Heiloo inhaalslag (mantel)zorgwoningen alle kansen benutten voor verster king onderwijs in Heiloo toegankelijke gemeentelijke voorzie ningen vanuit een dienstbare gemeente lage lasten, met behoud van onze voorzieningen voor sport, cultuur en welzijn Bewezen resultaten: Uitvoering collegeprogramma: o.a. starterswoningen Maalwater, wonin gen Zeskant, renovatie winkelcen trum 't Hoekstuk, goed onderhoud wegen en groen, uitvoering WMO, een ruimhartig minimabeleid en solide financiën! Activiteiten: fietsrondes, spreekuur, jaarmarkten, thema-avonden, ("Vrijwilligerswerk"). Koploper met gerealiseerde initiatieven, o.a.: vergoeding aanvullende ziektekostenverzekering minima compensatie inkomensdaling herindicatie WMO aanpassingen Verkeersplan t.b.v. Malevoort en Heerenweg maatschappelijke stage jongeren vrijwilligersverzekering minder externe inhuur terugdringen overbodige regelgeving Betrokken kandidaten: samen me lijsttrekker Hero Veger duwen wij de kar! Stem op 3 maart op lijst 3: CDA-Heiloo! Wie kent hem niet

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 12