Schildersgenootschap Hallem exposeert in Brussel 6(D (3S0C3 (33 ^8 Lezing over Islam en Christendom Expositie: Limmen artistiek en creatief NIEUWS UIT DE REGIO Informatieavond ouders: dinsdag 2 maart 2010 aanvang 20.00 uur Open Huis: zaterdag 6 maart 2010 van 10.00 -13.00 uur De Wielenmaker start met natuurwandeling regio 18 Klaverjasdrive in Akersloot voor KI KA Kiest u voorde confrontatie of voor de dialoog? Het aanbod van schilders is dit jaar weer van hoog niveau De kunstenaars van Hallem, Huug Zentveld, Jos Apeldoorn en Erik Baart, exposeren tot en met 30 april in Galerie Dupuis in Brussel. Aangeleverde foto EGMOND - Na maanden van voorbereiding was het zover: dinsdag 2 februari was de offi ciële opening van de expositie van kunstcollectief Hallem in Europa's hoofdstad Brussel. Op voordracht van de Vlaamse kunstverzamelaars Luk en Nikole 0ste kwam Hallem in 2008 in con tact met deze galerie waarna een uitnodiging voor een expositie volg de in 2009. Op de druk bezochte en sfeervolle opening kwamen bijna ADVERTENTIE pieter kieftstraat 20 postbus 316 1900 ah castricum tel. (0251) 65 91 19 fax (0251) 65 52 43 info@bonhoeffer.nl www.bonhoeffer.nl tweehonderd bezoekers bijeen. Bestuursvoorzitter Lue Versele ver haalde op vlotte wijze het gezel schap in het Frans en Nederlands onder andere op de historische rela tie tussen Egmond en Brussel en Luk 0ste introduceerde sehildersge- nootsehap Hallem, bestaande uit Huug Zentveld, Jos Apeldoorn en Erik Baart, bij de aanwezigen en schuwde daarbij de loftrompet niet. Tot en met 30 april zijn de werken van Hallem - ruim veertig schilde rijen en een tiental houten beelden - elke werkdag te bezichtigen bij Galerie Dupuis aan de Boulevard Sylvain Dupuislaan 251 in Brussel. Zie ook www.landbouwkrediet.be. AKERSLOOT - Zondag 28 februari wordt in café De Vriendschap in Akersloot een klaverjasdrive gehouden. Een geweldige prijzentafel kenmerkt de drive met prijzen als Senseo koffiemachines, reiskoffers, levensmiddelen pakketten en radio's. Hoofdprijs is een dvd speler van Aristona. Naast het klaverjassen een super verlo ting met daarin dezelfde prijzen als met het klaverjassen. Een deel van de opbrengst gaat naar de Stichting KIKA die de belangen van kankerpatiëntjes behartigt. Vanwege het dertigja rig jubileum van de familie Levering in De Vriendschap heb ben zij besloten deze stichting te steunen. Opgeven via 0251- 312866, kosten deelname 4,50 per persoon, aanvang 15.00 uur. Opbrengst van de vorige drive was 198,-. Dit bedrag is over gemaakt naar KIKA. LIMMEN - Op 4 maart vindt in de Vredeburg een lezing plaats gegeven door professor dr. Anton Wessels. Het onderwerp van deze vierde themamiddag van dit seizoen is Islam en Christendom tussen con frontatie en dialoog. Vooral in onze tijd zijn de verhoudingen tussen christenen en moslims (en ook joden) sterk gepolariseerd. De geschiedenis van de onderlin ge verhoudingen zijn steeds geken merkt door zowel vijandschap als samenwerking. De uitbreiding van de Islam naar het Westen vond in korte tijd plaats. Binnen een eeuw tijd bereikte de Islam via het Midden-Oosten, Noord-Afrika en Spanje Frankrijk. Inmiddels is er sprake van een lange geschiedenis van enerzijds vreedzaam samen leven, en ander zijds van grote spanningen en oorlo gen. Van vruchtbare symbiose (Al- Andalus en Baghdad), maar ook van heilige oorlog (djihad) en kruistoch ten. Er is sprake van interactie en wederzijds van elkaar leren, maar ook van vooroordelen, onbegrip en misverstand. Hoe kan het onderzoe ken van het verleden ons helpen beter te participeren in het span ningsvolle heden? Er wordt ingegaan op de voor waarden voor een vruchtbaar gesprek. Hierbij komen zowel de betekenis van Jezus als Mohammed ter sprake komen, alsmede de ver schillen en overeenkomsten in opvattingen ten aanzien van de ver houding van godsdienst en politiek. Het is belangrijk dat men zich reali seert dat het alternatief voor dia loog gelijk staat aan confrontatie in woord of geweld. De middag behoort tot de serie georganiseerd door de Activiteitencommissie KB O Limmen. Aanvang 14.00 uur. LIMMEN - Op zaterdag 6 en zondag 7 maart vindt Limmen artistiek en creatief plaats in de sfeervolle Boerderij De Vredenburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen. Deze zeer gevarieerde kunst markt geeft u een kijkje in de artistieke en creatieve wereld van veel hobbyisten en kunstenaars uit Limmen en omgeving. Dit jaar is er onder andere aanbod van beeldhou wers met werken van speksteen, keramiek en brons. Het vele aanbod van schilders is dit jaar weer van hoog niveau. Ook zelfgemaakte sieraden, glas en lood, poppen van klei, kaarten en vele andere voorwerpen kunt u bewon deren tijdens de expositie. De kunstenaars bieden u hun kunstwerken te koop aan. De expo sitie zal dit jaar officieel worden geopend door beeldend kunstenares Tineke Kramer Pijnappel uit Limmen. Tineke is a vele jaren docente schilderen. In haar eigen atelier geeft zij regelmatig exposi ties. Tevens kunt u diverse prachtige beelden van haar bewon deren op de expositie. Er worden dit weekend twee verschillende workshops gegeven. Op zaterdag middag kunt u een artistieke work shop volgen bij de paneelsehilder Sip Sehoorstra uit Heiloo. Onder zijn leiding kunt u een echt schil derstukje maken. De kosten hier voor zijn inclusief materiaal 7,50. Op zondag kunt u een creatieve workshop bloemdeeoratie volgen. Onder leiding van Mern's atelier uit Castricum kunt u een lentetaart maken. De kosten hiervoor bedra gen 12,50 inclusief materiaal. Aanvang beide dagen van 13.00 tot 14.30 uur. Het aantal plaatsen hier voor is beperkt. Als u een workshop mee wilt bele ven, kunt u zich aanmelden tot woensdag 3 maart bij: Annett Wopereis tel. 072-5051378 of mail naar willy-min@hotmail.com. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot www.limmencultuur.nl. Aanvang zaterdag en zondag: van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang voor bezoe kers is gratis. Werk van Tineke Kramer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17