Leids Barok Ensemble geeft concert De Wielenmaker start met natuurwandeling Monastieke wandeling vanuit abdij Egmond Avond voor Burkina Faso Première lezing Groene Passie Muziekmiddag bij De Zonnebloem Limmen REGIO i8 Bijzonder concert in Protestantse kerk in Limmen Vastenactie bestemd voor kantine schooljeugd KORTOM Jantje Beton Collecte Oproep aan Limmer kunstenaars 't Praethuys 24 FEBRUARI 2010 UITKIJKPOST UITKIJKPOST 24 FEBRUARI 2010 Koeien op de Westert. Foto: Peter Lassooy EGMOND - Op zondag 28 februari starten de natuurgid- sen Ria Thijssen en Henri Genet om 14.00 uur vanaf De Wielenmaker aan de St. Adelbertusweg 38 een nieuwe, twee uur durende wandeling: Van Cultuur naar Wildernis. De wandeling loopt via de Nieuwe Schulpweg, een voormalig schel penpad waarover vroeger schelpen karren vanaf het strand naar het Stet (het haventje) reden. Hier werd de vracht overgeladen op schepen en naar de kalkovens in Alkmaar vervoerd. Dit tracé is nog altijd zichtbaar in de duinen. Links en rechts van het pad lig gen de nollen, de oude duinen, met op de achtergrond de nieuwe dui nen, gevormd van de tiende tot de zestiende eeuw. Via het Vennewater en de Kerkenlanden voert de wan deling naar de oude Westert, het huidige Anno Nu. Hier waren vroe ger de Mientgronden: gezamenlijke akkers waar op commerciële basis werd verbouwd en vee werd geweid. PWN brengt het gebied momenteel terug naar de situatie van rond 1959: duinrellen worden hersteld en je ziet er wellen. De afgraving bij Waterrijk laat zien hoe het waterpeil in dit gebied hoog wordt gehouden. Links hier van was de wildernis, rechts is in cultuur gebracht. Voor deze boeien de wandeling dient u zich vooraf aan te melden (maximaal 15 perso nen) bij Henri Genet, tel. 06- 22770986. Deelname kost twee euro per persoon, een PWN duin- kaart is verplicht. Warme kleding en goede schoenen zijn zeer aan te bevelen. EGMOND - Op zaterdag 13 maart vindt er vanuit de Sint- Adelbertabdij te Egmond- Binnen een monastieke wande ling plaats. De tocht, die in stilte wordt gelopen, heeft als leidraad: 'Met uw licht gezegend'. Met open oog en oor kunt u (her)ontdekken wat u innerlijk beweegt, waarmee u wel licht meer zicht krijgt op uw bestemming. De aanvang is om 10.30 uur bij de winkel van Abdijkaarsen met koffie, op de Vennewatersweg 27 te Egrnond- Binnen. Na een geestelijke opstap door broeder Adri Kortekaas wan delen we ongeveer 15 kilometer LIMMEN - In het kader van de oecumenische vastenactie van de zg HALE (Heiloo, Akersloot, Limmen, Egmonden) kerken wordt een avond gehouden over Burkina Faso en de onderwijs projecten in Yatenga en het dorp Toba. Een korte film powerpointpre- sentatie zal een beeld geven hoe het onderwijs in Burkina Fhso, wordt gegeven en wat er al bereikt is met de hulp van de Werkgroep Ontwikkelingssamenwerk Limmen. Er zijn al een basisschool en een school voor algemeen voortgezet onderwijs (collége) gerealiseerd en er zijn twee beroepsopleidingen: een naai- /couture opleiding en een opleiding voor fiets- en brorn- fietsteehniek. Soms is dat de eerste maaltijd op die dag. Zij zijn in oktober en november naar Burkina Fhso geweest en doen verslag van hun ervaringen. Plaats: Rooms-katholie- ke kerk in Egmond aan den Hoef. Tijd: dinsdagavond 2 maart om 20.00 uur. LIMMEN - Op zondag 28 febru ari is vindt er een bijzonder concert plaats in de Protestantse kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen. Limmen Cultuur zorgt voor een primeur: voor de eerste keer heeft men een Barokkamerorkest geënga geerd. Onder aanvoering van con certmeester Roelof Balk en met solistische medewerking van Judith Steenbrink brengt het Leids Barok Ensemble een gevarieerd program ma. Voor de pauze zijn dat werken van Loeatelli, van Wassenaer en het Vioolconcert in A van Cristoph Graupner terwijl in het tweede deel van het concert een romantische compositie van Rameau wordt ver tolkt, gevolgd door een Concerto Grosso van G.E Handel. Met het Leids Barok Ensemble haalt men een speciaal gezelschap naar Limmen. Het orkest is opgericht in 1988 en bestaat uit 14 strijkers en een klaveeinist. De meeste leden van het ensemble zijn voor hun levensonderhoud niet afhankelijk van de muziek. Ze zijn echter wel zo goed en zodanig verslingerd aan de barok muziek, dat ze al meer dan twee honderd succesvolle concerten heb ben gegeven, zowel in Nederland als in tal ven Europese landen, en vaak met medewerking van bekende solisten. Men speelt op darmsnaren en met barokstokken waardoor een warme klank ontstaat. Het LBE treedt op als een zeer hechte groep, zonder dirigent. De inspirerende leiding van concert meester Roelof Balk leidt steeds tot overtuigende interpretaties, maar laat tevens ruimte voor individuele inbreng. Hierdoor ontstaat een fris se manier van musiceren. Het is wel duidelijk dat zich in de sfeervolle en akoestisch perfecte ruimte van de Kerk aan de Zuidkerkenlaan een bijzonder muzi kaal evenement gaat afspelen. Aanvang: 15.00 uur. Entreeprijs: onder leiding van onze gidsen Marianne Duijn en Rob de Wit. Neemt u zelf uw lunchpakket mee. Na afsluiting is er gelegenheid om de winkel van Abdijkaarsen te bezoeken. Het inschrijfgeld, bij aan vang te voldoen, bedraagt 5,- per persoon. Opgave van maandag tot en met donderdag, 13.00 tot 15.00 uur, via tel. 072-5062786. U kunt ook uw kaarten recht streeks afhalen bij Abdijkaarsen, of in de abdijwinkel te Amsterdam, Nieuwezijds Voorburgwal 361. Het aantal deelnemers is beperkt tot 100. Aanvang 10.30 uur, terug komst 15.30 uur. Voor meer informatie kijk op www. abdij vanegmond. nl. Met het Leids Barok Ensemble haalt men een speciaal gezelschap naar Limmen. Aangeleverde foto LIMMEN - Op woensdag 3 maart is het dan zo ver; dan gaat de lezing Groene Passie van Groei en Bloei haar premiè re beleven. Als locatie is geko zen voor partycentrum de Burgerij, in Limmen. Met deze première maakt de afde ling een begin om op een andere manier haar activiteiten onder de aandacht te brengen en om anderen te laten delen in de passie van Groei en Bloei. De dialezing laat de toe schouwers genieten van de schoon heid van de natuur, parken, land goederen en tuinen, maar ook in detail van bloemen en creaties. Na de première staat het Groene Passie-team klaar om bij instellin gen en verenigingen een presentatie te verzorgen tegen een bescheiden vergoeding. Het Groene Passie team bestaat uit Bart Korf, bioloog en voormalig voorzitter van de afde ling, Nico Brantjes, voormalig hoofd gemeentelijk groen en de groenadviseur achter de infotafel tijdens lezingavonden en Sandy Ursem, tuinontwerpster en de afge lopen vier jaar secretaris de afde ling. De coördinatie van de activitei ten van het Groen Passie-team is in handen van Mercedes Docter, docente bloemschikken en bestuurslid. Zij verzorgt ook de publiciteit, tel. 072-5336827, e- mail: benzdocter@hotmail.com. U bent uitgenodigd voor het bij wonen van de première van onze Groene Passie. Datum: woensdag 3 maart, locatie: De Burgerij aan Dusseldorperweg 103 in Limmen (tegen over de RK kerk), 20.00 uur; zaal is open vanaf 19.30 uur. Toegang is gratis. 10,- inclusief koffie of thee. Kaarten verkrijgbaar vanaf 14.30 aan de kerk. Reserveren via 1 i m m e n c u 11 u u r h o t m a i 1c o m www.limmencultuur.nl of op tel. 072-5052235. LIMMEN - Dit jaar mogen de lei ding en leden van scouting Limmen weer de collecte van Jantje Beton doen. Daarom komen zij dinsdagavond 2 maart of woensdagavond 3 maart met de collectebussen langs om scouting Limmen financieel te steunen. Vijftig procent is voor de scouting, terwijl de andere helft bestemd is voor het lande lijke fonds Jantje Beton. LIMMEN - Tijdens de komende bloemendagen, gepland van 1 tot en met 6 mei, wordt er traditiege trouw Kunst in de Etalage gehou den. De organisatie roept Limmer kunstenaars op zich uiterlijk 15 maart aan te melden bij Alice Castelein, tel. 072- 5054013 of Ria Pijnappel, tel. 072-5051256. Hiermee kunnen ze zich aan een groot publiek presenteren. Ook nieuwe deelne mers, alsmede degenen die tevens meedoen aan de kunst fietsroute, zijn welkom. ALKMAAR - 't Praethuys is een ontmoetingscentrum voor men sen met kanker en hun naasten. Donderdag 28 februari is er Talkwalk; buiten ontspannen wandelen, ervaringen uitwisselen of gewoon stil zijn. Aanvang 10.30 uur. Dinsdag 2 maart is er creatief dagboeksehrijven van 10.00 tot 12.00 uur. Schrijven kan helpen je gedachten te orde nen. Eigen bijdrage 2,50 en pen en papier schrift mee nemen. Dinsdag 2 maart: workshop schil deren van 13.30 tot 15.30 uur. Eigen bijdrage 5,-. Dinsdag 2 maart is er Mindfulness. Het is een kennismakingsuur om te ervaren hoe deze aandachtstrai ning werkt. Aanvang 19.30 tot 20.30 uur. Woensdag 3 maart workshop speksteen bewerken van 10.00 tot 12.00 uur a 3,50 euro per keer. Gaarne aanmelden. Andere data zijn 17 en 31 maart en 7, 14 en 21 april. Info@praethu- ys.nl of tel 072-5113644. LIMMEN - De Zonnebloem Limmen nodigt ouderen en gasten van de Zonnebloem uit voor een muziekmiddag met Muziektheatergezelschap Nieuw Danza uit Alkmaar. Het optreden vindt plaats op zaterdag 13 maart in De Burgerij, aanvang 14.00 uur; zaal open om 13.30 uur. De enthousiaste leden van het muziekgezelschap brengen een gevarieerd programma met melodieën uit operette, musical, revue en cabaret. Onder andere een selectie uit de operette Die lustige Witwe van Franz Léhar en de musi cal The Sound of Music van Richard Rogers, revue en cabaret met Nederlandse liedjes. Het geheel wordt gebracht in een sprankelende show, verzorgd door een groot aantal zangers en zangeressen van klein tot groot, gestoken in schitterende kle dij. Het belooft een heerlijke muzika le middag te worden met een keur aan bekende en minder bekende melodieën. Heeft u problemen met vervoer dan kunt u mevrouw J. de Ruiter bellen op tel. 072-5051861.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 18