Fietstocht langs bijzondere landschapselementen in Heiloo Pharos Trading H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Volendams Vocaal Ensemble viert Lourdesfeest op kapel Heiloo UITKIJKPOST 2 4 FEBRUARI 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - Donderdag 11 februari zal voor een groot aantal mensen een blijvende herinnering zijn: Maria van Lourdes werd groots gevierd. Ondanks de kou was de belangstelling ruim te noemen. Het Volendams Vocaal Ensemble trad op met vijftig personen onder leiding van Marlie Durge en organist Bram Biersteker. Als solist trad op Hanneke Hinfelaar, sopraan. Zij deed menig traantje wegpinken toen zij tijdens de ziekenzegen het Ave Maria zong. Na de Eucharistie liepen alle aanwezigen naar het Lourdesbeeld bij de vijver, terwijl ze het 'Heiloolied' zongen onder aanvoering van het koor. Het was sprookjesachtig om deze geweldige stoet door het bos te zien lopen met hun kaarsjes. Foto: Henna Out Zevenhuizerlaan 83, 1851 MT Heiloo, tel. 06-33583511, www.pharostrading.nl,info@pharostrading.nl. HEILOO - Beleggen is voor veel mensen een ondoorzichtige aangele genheid. Aan- en verkoopprovisies en hoge kosten, die banken en beleg gingsfondsen opstrijken voor het beheren van iemands beleggingsporte feuille, halen het eigenlijke rendement fors naar beneden. Hans de Blaauw stapte in 1997 als zelfbelegger in de wereld van aandelen. Enkele uitglij ders waren voor hem een nuttige leerschool; deze lessen vormden de basis voor zijn zelfontwikkelde beleggingsstrategie, waarin hij verbanden samenvoegde in een set van rekenregels waardoor hij zijn besluit tot aan- of verkoop van aandelen uiteindelijk niet meer op emotie baseerde, maar op cijfers. Hij behaalde daarmee een bovengemiddeld rendement. De beleggingsstrategie van De Blaauw sprak Alex Lucas, eigenaar Lighthouse-ICT B.V met een passie voor de beurs en Petra van Sehuijlenburg enorm aan. Maar voor het handmatige rekenwerk moest volgens hem een betere oplossing te vinden zijn. Hans van der Molen, software-ontwikkelaar van beroep, werd ingeschakeld om deze strategie in software te vertalen. Dit lukte en zelfbeleggers de Blaauw, Lucas, van Sehuijlenburg en van der Molen profiteren dagelijks van het automatische rekensysteem. Begin 2009 besluiten ze gezamenlijk hun diensten tegen een vast en laagdrempelig tarief op het internet aan te bieden: Pharos Trading is geboren. Lucas: „We werken niet met geld van anderen en zijn geen ver mogensbeheerders maar bieden vrijblijvend advies aan zelfbeleggers die zich bij Pharos Trading aanmelden. Daarnaast houdt de software de koers-index nauwlettend in de gaten en biedt Pharos Trading hulp bij het beheren van de eigen portefeuille. Je houdt als belegger de regie in eigen hand en besluit zelf op welk moment je welke aandelen aan- of verkoopt. De Blaauw vult aan: „Op basis van exact inzicht in het behaalde rende ment bepaalt de klant zelf met welk rendement hij tevreden is! Wij hebben uiteraard geen glazen bol, maar het rendement zal snel hoger uitvallen dan bij de gevestigde instellingen die doorgaans ondoorzichtige en hoge kosten rekenen. Beleggen met de webbased software van Pharos Trading is helder, eenvoudig en zeer toegankelijk voor iedereen. Je geeft je geld niet uit handen! Na registratie en het inloggen met een wachtwoord heb je twee keer per dag, vanaf 11.00 uur en vanaf 18.30 uur, inzicht in de meest recente fondsanalyses met vrijblijvende aan- en verkoopadviezen van Pharos Trading. Daarnaast heeft de website een forum, dat de moge lijkheid biedt om ervaringen uit te wisselen met mede-zelfbeleggers." De Blaauw: „Pharos Trading richt zich op zogeheten zakelijke éénpit- ters, zoals freelancers, MKB'ers, zzp'ers, die doorgaans weinig pensioen hebben opgebouwd. Daarnaast richt PharosTrading zich op particulieren, die wel willen beleggen -om rendement uit het eigen vermogen te halen maar te weinig tijd hebben om zich erin te verdiepen en koersanalyses te maken. Professionele beleggers zullen in Pharos Trading veelal een instrument vinden om strategieën te ontwikkelen. HEILOO - Dinsdag 16 februari fietste wethouder Hero Veger op uitnodiging van Landschap Noord-Holland samen op met leden van Historische Vereniging Oud Heiloo, Stichting Regionale Archeologie Baduhenna en de Monumentencommissie van Heiloo voor een rondleiding langs bijzondere landschapsele menten die ons dorp rijk is. De fietstocht was naar aanleiding van een door Landschap Noord- Holland uitgevoerde inventarisatie van unieke landschapselementen in Heiloo. Vanaf het gemeentehuis vertrok de groep richting Spanjaardslaan, waar nog bestaan de houtwallen vroeger dienden als perceelafscheiding en bescherming boden tegen zandverstuivingen voor de daartussen gelegen akkertjes. Het is de bedoeling dat de histori sche houtwallen worden geïnte greerd in toekomstige bouwplan nen. Via de Hoogeweg werd de route vervolgd naar de landschap pelijke begroeiing van de Krommelaan en via de Oosterzijweg en Lagelaan naar de Limmerdijk. Hier heeft ooit een eendenkooi gestaan. Verderop, nabij de grens van Heiloo en Limmen, stroomt een heel oud beekje, de zogeheten Limmerbeek. Na afloop in Motel Heiloo over handigde Dirk Tanger, teamleider natuur landschap bij Landschap Noord-Holland, het inventarisatie- verslag aan de wethouder. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat de sug gesties in het verslag toekomstige bestemmingsplanvorming positief zal beïnvloeden. Landschap Noord- Holland is bereid om te helpen en mee te denken om unieke elernen- Dirk Tanger, teamleider bij Landschap Noord-Holland, overhan digt wethouder Hero Veger het inventarisatieverslag van bijzon dere landschapselementen in Heiloo. Foto: Carolien Breed ten, zoals houtwallen en elzensin- gels, te behouden en te beheren. Jaap Beets, projectleider bij Landschap Noord-Holland, licht het inventarisatieverslag toe: „We plei ten ervoor om unieke landschapse lementen een beschermde status te geven. Daarnaast willen we particu liere grondeigenaren bewust maken van typische, streekeigen elementen en hen helpen dit in stand te hou den. Provincie Noord-Holland heeft voor dit doel 320.000,- beschik baar gesteld om particulieren die in een buitengebied wonen te steunen met subsidie voor herstel, aanleg en achterstallig onderhoud van deze streekeigen elementen. Om hier voor in aanmerking te komen, kan men contact opnemen met Landschap Noord-Holland." Infor matie kan men vinden op www.land- schapnoordholland.nl. Hero Veger vond de fietstocht, ondanks het ijzi ge weer, zeer leerzaam. „Heiloo kent een rijke geschiedenis die zijn sporen heeft achtergelaten in het landschap. Bijvoorbeeld de histori sche wallen aan de Spanjaardslaan en Krommelaan en een al eeuwen oud stromend beekje aan de zuid rand van Heiloo. Deze unieke ele menten moeten behouden blijven en we zullen er dan ook rekening mee houden bij het opstellen van nieuwe bestemmingsplannen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5