E H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 17 KERK DIENSTEN DIERENBESCHERMING 0 u PAPIER UITKIJKPOST 3 MAART 2010 Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds E.J. Kooiman. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. van der Wind. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur voorganger ds M. Braamse. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met dameskoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met herenkoor, voorganger H. Hudepohl, 12.00 uur: kleuter- en kinderkerk. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zondag 09.00 uur: gelezen eucharistie viering, 10.30 eucharistieviering, cele brant: rector M.A.L. Wagemaker, koor: Miller Sisters. 15.00 uur Lof, 15.00 uur vespers. Maandag en dinsdag 12.00 uur: eucharistieviering. Woensdag 09.00 uur: eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Vrijdag 09.30 uur: woord- en commu nieviering in de pastoriezaal, voorgan ger pastor J. Oiling, daarna koffie drin ken in de Pius. Zaterdag 19.00 uur: woord- en Communieviering met gemengd koor, voorganger pastor H. Hudepohl. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met liturgisch koor, voorgan ger pastor J. Oiling. Liturgisch koor. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Bruin/grijscyperse kater, gec., ca. 4 jr, Spike, witte bef en buik, witte sokken, eind van de staart wit met klein zwart puntje, Kapellaan Heiloo. Roodcyperse gec. kater, witte ronde plek op flanken, lichtbruine ogen, gechipt, 2 jr, Beer, Laan van Muys Westerweg Heiloo. Grote gec. zwarte kater, witte kin en bef, witte sokjes, gechipt, 4 jr, Banjer, Zuidergeeststraat Heiloo. Klein zwart poesje met groene ogen, gechipt, ca. 2 jr, Tonijn, Westerweg/Kuillaan Heiloo. Klein zwart poesje, een paar witte haren tussen de achterpoten, 4 jr, Stitch, De Kuilennaar Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zondag 10.00 Eucharistieviering. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: communieviering met St Caecilia H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Hoeverture. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur: Gregoriaans avondgebed. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Woensdag 09.00 uur: stille mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond Binnen, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met herenkoor, voorganger pastor H. Helsloot. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Dielofslaantje Akersloot. Voorganger ds. G.J van Aller. Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muij enweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel). - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag - Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. - Flashing Heiloo, container op de par keerplaats bij zwembad het Baafje. Dagelijks - Papiercontainer achter de Ter Coulsterkerk, beheerd door Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo. - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater, Badmintonvereniging Het Vennewater. - HSy container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Roelof Bos doet verslag van de vergadering van de gemeenteraad van maandagavond 1 maart. De schrijver heeft een bureau voor journalistieke en redactionele producties en is oud-wethouder van Heiloo. Overlast in het Stationscentrum: APV uitgebreid op. Het tweede wel, want daarin is het zogenaamde Gemeentebos opgenomen met de beide basisscho len Radboud en Springschans(- Centrum). Namens omwonenden werd uitgebreid inge sproken door de heer Ruhé, mevrouw Kouw en mevrouw Beumer. Zij maakten ern stig bezwaar tegen een - overigens for meel los van dit bestemmingsplan staande - 'uitbrei- ding' van de Radboudschool met vier semipermanent® lokalen in een zogenaamd 'modulair schoolge bouw' op het terrein tussen de beide scholen, bij het gymlokaal. Het bezwaar richtte zich vooral tegen de verkeersdruk bij het brengen en halen van kinderen die er nu al is en die de omwonenden alleen maar groter zagen worden. Wethouder Ouderkerken wilde in zijn reactie niet van een uitbreiding spreken omdat het hier ging om een oude toezegging van het college en omdat de Radboudschool zichzelf al jaren behielp met het offeren van de aula en de inzet van een eigen nood- lokaal. De prognoses van de leerlin genaantallen, die stabiel zijn, geven geen reden om te denken aan verde re uitbreiding, zei hij. Maar hij betoogde ook dat het college verde re uitbreiding van de beide scholen in het Gemeentebos, gezien de (ver- keers)druk op de buurt, niet meer wil. Het college wil zelfs de betref fende verordening wijzigen om leer lingen naar andere scholen in het dorp te laten gaan. Verder vermeld ik nog: dat de raad akkoord ging met verfijning van de rekenmethodiek voor grondexploitaties (in ambtelijk nieuwspraak 'grex-en' genoemd) en daarbij, gezien de algemene econo mische ontwikkelingen, grote zorg uitsprak over de uitkomsten van herziening en herberekening van de grondexploitaties van Zuiderloo, Zandzoom en Boekelermeer; en dat er vier raadsleden afwezig waren: Gré Ris en Jan Valkering van Heiloo-2000, Willem Gomes van de NCPN en Chris Streefkerk van de fractie Streefkerk. In deze laatste vergadering vóór de verkiezing van een nieuwe gemeenteraad waren er drie hoofd onderwerpen: de overlast in het Stationscentrum, een drietal nieuwe bestemmingsplannen en de herzie ning van grondexploitaties. voorzieningen' had gekregen, hangen. De gemeenteraad ging akkoord met twee voorstellen tot wijziging van de AP\( de Algemene Plaatselijke Verordening, om de politie meer juridische basis te ver schaffen voor het optreden tegen overlast in het uitgaansgebied in het Stationscentrum, waar het de laatste maanden in de nachtelijke uren van het weekeinde vaak onrustig is geweest. Volgens de eerste wijziging is het voortaan 'verboden om, op of aan de weg dan wel in een voor het publiek toegankelijk gebouw, middelen als bedoeld in artikel 2 en 3 van de Opiumwet te gebruiken of openlijk voorhanden te hebben indien dit gepaard gaat met gedragingen die de openbare orde verstoren, het woon- en leefklimaat aantasten, of anderszins overlast veroorzaken.' Met dit voorstel ging de raad unaniem akkoord - met dien verstande dat er vier raadsle den afwezig waren: zie hiervoor het eind van dit verslag.De tweede wij ziging betrof het op last van de bur gemeester plaatsen van vaste came ra's. Hier waren Heiloo-2000, WD, CDA en PvdA mee akkoord, maar GroenLinks niet. GL-fraetievoorzit- ter Robert Bosman zei dat dit een maatregel is 'die je verwacht in een grote stad', maar niet in Heiloo. Hij betwijfelde het nut van cameratoe zicht, gezien onderzoek dat daar naar is gedaan, en zag liever meer blauw op straat. Verder betoogde hij dat het gaat om een klein aantal raddraaiers in de tienerleeftijd, dat bekend is wie dat zijn en dat het daarom het beste is als 'kinderen en ouders op een confronterende wijze worden aangesproken'. Ko Hemminga van de PvdA spotte hier nog mee door te spreken van een 'Dokter Spoek-aehtige (lees: softe) benadering', maar burgemeester/ portefeuillehouder Hans Rorneyn schoot uit zijn slof en trok tegen Bosman zo fel van leer dat hij zijn rol van voorzitter van de vergade ring vergat en verzuimde de WD het woord te verlenen, waarop WD-fractievoorzitter René van Splunteren hem hierover beleefd interrumpeerde. Overigens is na dit raadsbesluit cameratoezicht nog niet zeker. Eerst moet de officier van justitie hier toestemming voor geven. Bij het onderwerp van de overlast in het Stationscentrum was er ook een inspreker namens bewoners, mevrouw Bakker. Zij vertelde in bit tere bewoordingen dat jongelui in de nachtelijke uren in een donkere hoek bij haar appartementenge bouw behoeften doen en dan met name grote behoeften en zij pleitte voor openbare toiletten, zoals in Castricum. Dit pleidooi leek gehoor te vinden in de gemeenteraad, maar toen wethouder Hero Veger (CDA) sprak van een kostenpost van tus sen de 80.000 en 100.000 euro omdat het dan niet kan blijven bij alleen statoiletten, nam de raad gas terug en bleef het onderwerp, dat intussen het predikaat 'sanitaire Drie bestemmingsplannen aan genomen In de vorige raadsvergadering, 1 februari, was de besluitvorming over nieuwe bestemmingsplan nen blijven steken op de kwestie van de goothoogte van huizen 'in straten die door kunnen gaan als straten met lintbebouwing'. Deze hoogte werd voortaan tot 3,5 meter gesteld. In de februari- vergadering werd uitvoerig stil gestaan bij het bezwaar hierte gen van de eigenaar van Bergeonstraat nummer 10. Deze woning heeft een goot hoogte van 4,5 meter. Op tafel kwam toen een amendement van Heiloo-2000 en het CDA om de goothoogte maximaal 6 meter te laten zijn, conform het nog vigerende oude bestem mingsplan 'Gemeentebos'. Wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) maakte op 1 februari en nü ook weer duidelijk dat er uiteraard geen sprake was van een daadwer kelijke verlaging: pas als er bewust gesloopt zou worden om nieuw bouw te plegen, dan ging de nieu we, lagere goothoogte gelden. Ook bij herbouw na een calamiteit, met name brand, kon de oude goot hoogte worden gehandhaafd. Ouderkerken wees er ook nu weer op dat er altijd nog ontheffingsmo gelijkheden over blijven en dat het college bij een welstandelijk goed plan kan besluiten om ontheffing te verlenen voor een goothoogte tot 4,5 meter. Omdat op 1 februari niet werd overzien hoeveel gevallen als Bergeonstraat 10 er in het dorp nog meer zouden zijn, werd toen geen besluit genomen. Intussen was die duidelijkheid er wel. Er blijken in het gebied van bestemmingsplan 'Noordoost' (begrensd door de spoorlijn, de Kerkelaan, Kennemer- straatweg en Laan van Zeeman, de oostelijke rand, de Nieuwe Plantagie, Frederiea's Hof, het Slimpad en de Bergeonstraat) 'in straten die door kunnen gaan als straten met lintbebouwing' wonin gen te zijn met een goothoogte van 3,5 meter en 40 woningen met een afwijkende hoogte. Dit laatste gege ven deed voor de raad de deur dicht en daarom ging nu de ene na de andere fractie akkoord met het nieu we bestemmingsplan 'Noordoost' met daarin die 3,5 meter goothoog te. Er werden nog twee andere bestemmingsplannen unaniem aan genomen: 'Noordwest' en 'Midden'. Het eerste leverde geen discussie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17