Hart voor Polen Vakantie Impressie programma Giften en Donaties i8 3 MAART 2010 UITKIJKPOST Voor Hart Voor Polen zoekt Gastgezinnen De "Stichting Een Hart voor Polen Heiloo" zet zich jaarlijks in voor een vakantieverblijf in Heiloo van kansarme kinderen uit de Heiloose zusterstad Swietochlowice. Deze kinderen wonen in één van de armste wijken in de mijnwerkersstad. Een verblijf in Heiloo geeft hen de broodnodige energie en een extra stimulans om de toekomst positief tegemoet te zien. Voor 2010 is er het voornemen om in de periode 10 tot 24 juli weer 22 Poolse kinderen naar Heiloo te halen. Het veertien daagse verblijf wordt mogelijk gemaakt door vele sponsors en door gastgezinnen. "De vrijwil lige hulp en gastvrijheid die wordt aangeboden schept een bijzondere band met de kinderen. Hartverwarmende contacten worden gelegd, die nog jaren voortduren", aldus voorzitter Tom van der Schuyt. Gastgezinnen zijn heel belangrijk voor de Stichting. Zij vormen een belangrijke scha kel tijdens de vakantie. Het gast gezin biedt onderdak, gastvrijheid en verzorging aan twee jongens of twee meisjes van ongeveer 10 jaar. Daarnaast begeleiden zij de kinderen tijdens diverse activiteiten en uitjes gedurende de vakantie. De Stichting zorgt voor een leerzaam en onderhoudend pro gramma. Maar er is ook ruim de gelegenheid voor eigen initia tieven van de gastgezinnen om leuke dingen te doen. De kinde ren worden vergezeld van een Poolse begeleidster, waardoor de communicatie wat eenvoudiger wordt. Het niet beheersen van de Poolse taal is geen probleem. Elk gastgezin krijgt uitgebreide informatie, woordenlijsten, foto materiaal om zich verstaanbaar te kunnen maken. De ervaring leert dat het veelal dolle pret is om met de kinderen met handen en voe ten te communiceren. Na enkele dagen begrijpen de kinderen en de gastouders elkaar volledig. "Stichting Een Hart voor Polen" is dringend op zoek naar gezinnen die bereid zijn om als gastgezin te fungeren. Het is elk jaar weer cruciaal om voldoende gastgezin nen te hebben. Op dit moment is er een tekort. Bent u geïnteresseerd en wilt u meer informatie, neem dan contact op met Elly Bakker, tel. 072 - 5335160, e-mail elly. bakker.groen@gmail.com.Zij heeft voor u op aanvraag een speciale Nieuwsbrief voor gastgezinnen en er is een DVD/CD beschikbaar met een fo tocollage over de vakantie 2009. Tevens is er de mogelijkheid om een afspraak te maken voor een oriënterend gesprek. Ga ook eens naar de nieuwe website van de Stichting, www.hvnheiloo.org. Daar kunt u veel lezen en zien over de vele activiteiten van de Stichting. Waarom veertien dagen? "De kinderen komen voor een periode van veertien dagen naar Heiloo. Prachtig, mooi, aardig, maar daarna gaan de meesten terug naar de achterstandswijk Lipiny in Swietochlowice, terug de ellende in. Is het niet wrang om ze eerst naar Heiloo te halen met alle luxe en weelde, om ze daarna weer terug te sturen?" Dit is een vraag die door veel gastgezinnen wordt gesteld. De Stichting heeft echter de ervaring en ook concrete aanwijzingen dat voor veel kinderen een verblijf in Heiloo een extra stimu lans betekent. Ja, ze zijn even uit de ellende, ze zijn even in Heiloo en dat geeft net dat beetje extra energie om er weer tegen aan te gaan. Kinderen die in Heiloo zijn geweest presteren beter op school, zijn in staat om een extra stap te maken. Natuurlijk geldt dit niet voor alle kinderen, maar in veel gevallen boeken de kids een voorsprong. De "Stichting Een Hart voor Polen Heiloo" zet zich belangeloos in voor de kinderen mt Swietochlowice. Gedurende het jaar wordt er achter de schermen hard gewerkt om de diverse projecten in goe de banen te leiden. De veertiendaagse vakantie van de kinderen in Heiloo, alsook het schoolproject vragen veel aandacht. Maar vergeet ook het inzamelen van kleding en overige materialen niet. Dat gaat het gehele jaar door. Lees hier meer over op de website www.hvnheiloo.org. Het werk van de Stichting is dan wel be langeloos, maar niet gratis. Met name het vakantieproject vraagt een zeker budget, denk hierbij vooral aan de kosten voor de bus, reis- en verblijfkosten en overige zaken. Veel wordt gesponsord, maar lang niet alles. Wat dat betreft is de Stichting afhankelijk van giften en donaties van belangstellenden. "Stichting Een Hart voor Polen Heiloo" is aangemerkt als ANBI instelling, ofwel een Algemeen Nut Beogende Instelling. Het voor deel van schenken aan een ANBI instelling is dat u de gift geheel of gedeeltelijk in aftrek kan brengen op uw belastbaar inkomen. Wilt u de Stichting financieel ondersteunen, dan nodigen wij u uit uw donatie te voldoen op girorekening 521266 of bankrekening 120513900 t.n.v. "Een Hart voor Polen Heiloo". De kinderen uit Swietochlowice die naar Heiloo komen hebben de vakantie echt nodig. Zij leven onder vaak erbarmelijke om standigheden, zonder enige vorm van hygiëne. U moet hun leef situatie hebben gezien om te begrijpen hoe belangrijk gezonde lucht, een warme maaltijd en aandacht voor elkaar is. De plaat selijke sociale dienst, de kerk en de gemeente Swietochlowice stellen onafhankelijk van elkaar een lijst op van kinderen die in aanmerking komen voor een vakantie. Kinderen die op alle drie lijsten voorkomen, komen vrijwel zeker naar Heiloo. Zo ook de kinderen van dit jaar. Hoe ziet het programma er in grote lijnen uit, hoe belastend is het programma? Met een super-luxe bus wor den de kinderen opgehaald. De ontvangst in Heiloo is direct al hartverwarmend en emotioneel. De kleine kinderen van 8 tot 10 jaar met hun bleke gezichtje en vrijwel geen bagage, stelen direct de harten van de gastgezinnen. Het vakantieprogramma is een uitgebalanceerd programma met sociale activiteiten, sport, plezier en vrije tijd met de gastgezinnen. Maar ook wordt aandacht besteed aan de kerk. De kinderen worden veelal streng katholiek opgevoed. Als het weer het toelaat zijn er veel buitenactiviteiten. Strand wandelingen, zwembad het Baafje, zwembad Dampegheest in Limmen en bezoeken aan speeltuinen en pretparken zorgen er voor dat de bleke gezichtjes langzaam maar zeker worden opgefleurd door een gezonde blos op de wangen. Het programma voorziet ook in extra humanitaire verzorging als de kinderen weer terugkeren naar Polen. Zo wordt er een kledingbeurs gehouden, krijgen de kinderen nieuwe schoenen en een nieuwe win terjas. Daarnaast ontvangen zij nog leuke kleine cadeautjes zoals kleurplaten, speeltjes, foto's, een rugtas met inhoud en noem maar op. Veel van deze waardevolle spullen wordt geheel belangeloos geschonken door de Heilooër en Alkmaarse middenstand. Met deze geweldige hulp lukt het de Stichting om een waardevolle va kantie voor de kinderen te verzor gen. Hierbij mag ook niet worden vergeten de inzet en liefdevolle begeleiding van de gastgezin nen en vele andere hulpvaardige handen. Er wordt in de veertiendaagse va kantie veel aandacht besteed aan sport en spel, maar ook educatie. Een bezoek aan het Rode Kruis, de Hobbyfarm, de bowlingbaan, de brandweer, Madame Art, en noem maar op is altijd zeer suc cesvol, plezierig en leerzaam. In de plakboeken die de kinderen bijhouden wordt hier altijd heel enthousiast over geschreven en getekend. De gastouders zorgen meestal voor foto's in het plak boek, leuk voor later. De afseheidsmiddag is elk jaar weer een geweldige happening. De weergoden zijn op de vrijdag middag altijd goed gemutst, het is altijd mooi weer. In zwembad Dampegheest in Limmen kunnen de kinderen vrij zwemmen, spelen en ravotten. Onderwijl wordt een barbecue voorbereid, samen gesteld door de gastgezinnen. Een worstje, lekker hapje en een drankje, eenvoudig maar erg ge zellig, ook voor de gastgezinnen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 18