Begeleiding naar gezonde leefstijl Botdichtheidsonderzoek Start- to- Run ook dit jaar weer bij atletiekvereniging Trias bij Fit4lady Schaakvereniging Oppositie in een hogere versnelling Voetballers Zeevogels kansloos ten onder in Schagen Trias-atlete Lisanne de Witte wint derde titel SPORT 25 INGEZONDEN MEDEDELING Ouder- en Kindgym bij GTH gymnastiek «3 gelezen worden Elke training bestaat uit theorie en ongeveer een uur praktijk UITKIJKPOST 3 MAART 2010 HEILOO - Bent u van mening dat u nu echt iets aan uw gezondheid wilt doen? Wilt u hierin graag begeleid worden door professionals die weten hoe u uw doel kunt bereiken? Dan is het Personal Lifestyle Plan echt iets voor u. Gedurende twaalf weken werkt u aan uw gezondheid onder deskundige begeleiding van gediplomeerde instructeurs en een voedingsdeskundige van HealthCity Dorssports. Tijdens de cursus wordt nauw samengewerkt met Coreganies. Coreganies meet middels een microscopische bloedanalyse (het bekende vingerprikje) hoe fit en gezond u bent en wat u eraan kunt doen om optimaal fit en gezond te worden. U krijgt een advies op het gebied van voeding en beweging om uw doelstelling zo goed mogelijk te bereiken en vast te houden. Dit advies verwerken wij in uw Personal Lifestyle Plan, welke wekelijks met u en uw coach doorgenomen wordt. Fitnesscoördinator Peter van Wijk vertelt: „De eerste afspraak wordt een uitgebreide intake bij de deelnemer afgenomen om een zo duidelijk mogelijk beeld te vormen. Aan de hand van de intake en de eerste test- en meetgegevens wordt er een actieplan samengesteld welke wij tussentijds en aan het eind weer evalue ren. Hierdoor stellen wij de deelnemers in staat op een verantwoorde wijze hun persoonlijke doel te bereiken met activiteiten die bij hen passen. Tijdens de cursus kunnen de deelnemers van alle activiteiten en faciliteiten gebruik maken!" HealthCity Dorssports, Het Maalwater 2 in Heiloo (naast tennishal de Dors). Voor opgave/vragen: 072-5321106 of e-mail: info@dorssports.nl of bezoek www.healthclubdorssports.nl. ATLETIEK LIMMEN - Op woensdag 31 maart kunt u bij Fit41ady te Limmen een pro fessionele botsean laten maken waarmee osteoporose, beter bekend als bot- ontkalking, kan worden opgespoord. Osteoporose is een aandoening waar bij de botten broos worden en de kans op botbreuken toeneemt. Van alle mensen met osteoporose wordt minder dan twintig procent op tijd behan deld. Daarom is het belangrijk dat een te lage botdiehtheid zo vroeg moge lijk wordt vastgesteld en behandeld. Een botsean van het hielbot geeft een 90% zuivere indicatie voor de botdiehtheid in het hele lichaam. Het OsteoControl onderzoek bestaat uit twee delen: een risico-analyse op basis van een vragenlijst en een ultrasone hielbotmeting (door middel van geluidsgolven). Op basis van de testresultaten krijgt u een rapportage en een persoonlijk advies. Dit osteoporose onderzoek wordt aanbevolen voor iedereen boven de 40, maar speciaal voor mensen die extra risico lopen door een tengere lichaamsbouw, osteoporose in de familie, weinig lichaams beweging, onvoldoende zonlicht, roken, alcoholconsumptie, medicijnge bruik en vrouwen in de menopauze. Indien er sprake is van osteoporose, dan is daar vaak nog veel aan te doen. Uit onderzoek is gebleken dat door medicatie en een juiste leefwijze (voeding, bewegen) de botaanmaak gesti muleerd kan worden. Daarom is het belangrijk dat een te lage botdiehtheid zo vroeg mogelijk wordt geconstateerd. De meeste zorgverzekeraars ver goeden het OsteoControl onderzoek uit de aanvullende verzekering met 'alternatieve geneeswijzen'. Voor meer informatie: www.osteocontrol.nl. De kosten van risicoanalyse, hielbotsean, bespreking testrapport en informatie over osteoporosepreventie bedragen 39,-. Inschrijven kan bij Fit41ady, De Drie Linden 3, Limmen, tel: 072-5054605 of email aan limmen@fit41ady.nl. HEILOO - Atletiekvereniging Trias verzorgt dit jaar weer Start-to-Run trainingen voor de startende lopers. Op 13 maart beginnen er op circa honderd locaties weer duizenden men sen te werken aan een gezond lijf. Onder leiding van enthousiaste en deskundige trainers van Start to Run, wordt dan geleerd hoe hard lopen op een gezonde en leuke manier kan worden gedaan zonder dat u onmiddellijk geblesseerd raakt of begint op een niveau wat u nog niet aan kan. De trainingen zijn ook dit jaar weer bij atletiekvereniging HEILOO - Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, biedt ook voor uw actieve peuter gymlessen aan. Samen met uw kind spellet jes doen met klein materiaal, als hoepels, ballen, touwtjes et cete ra. Daarnaast begeleidt u uw kind op de toestellen met springen, klimmen, klauteren schommelen en zwaaien. De les wordt afgeslo ten met een liedje in de kring. De lessen zijn voor kinderen vanaf twee jaar en worden gehouden in de gymzaal aan de Burenweg. Lestijden: woensdag en zaterdag van 09.00 tot 10.00 uur. U kunt altijd een proefles meedoen. Meer info: Jeannette Pankras tel: 06- 36169500 of www.gth-heiloo.nl. to aj SCHAKEN HEILOO - Op de avond dat Sven Kramer de verkeerde baan in gleed schakelde de schaakver eniging Oppositie naar een hogere versnelling. Drie avonden per jaar strijden de schakers om de felbegeerde Rapid- trofee. Per avond worden drie ron den gespeeld. Het speeltempo is twintig minuten zetten per persoon voor de hele partij. Het hele toer nooi bestaat dus uit negen ronden. Veel schakers grijpen deze snelle partijen aan om eens ouderwets te houthakken. Dat staat garant voor spannende partijen en de tijdsdruk doet daar nog een schepje bovenop. Niet iedereen kan daar allemaal even goed mee omgaan, maar som mige spelers bloeien helemaal op. Na zes ronden, dus na de tweede avond, staat Albert Bouma eenzaam aan kop met zes uit zes! De concur rentie heeft steken laten vallen. Kees Jongkind haalde weliswaar deze avond ook drie punten, maar kijkt toch tegen een gat aan van een punt met Albert. Op een totaal van vier punten volgen Simon Smit, Gerard Heeringa en Richard Sauer. De regerend Rapidkampioen Cor van Etten verloor twee keer en staat op een kansloze positie. De jeugdi ge Timardi begint ook dit handwerk te leren. Had ze na de eerste avond een score van 0, nu heeft ze er drie punten bij. Ondanks het schaatsen op de TV was de opkomst goed en had Oppositie weer een gezellige en enerverende avond. VOETBAL EGMOND - Zeevogels heeft v.v. Schagen bijna één helft goed partij weten te bieden. Door treffers vlak voor en vlak na rust speelden de withemden uitein delijk een kansloze partij voetbal. Na een gelijk opgaande opening was het Schagen dat de beste kansen kreeg. Zeevogels doelman Joris de Waard wist knap zijn doel schoon te houden. De vele uitbraakmogelijk- heden van de Hoevers werden nooit écht gevaarlijk. De ballen schoten op het kletsnatte kunstgras vaak te hard door. Er werd te slap inge speeld. De verkeerde keuzes werden gemaakt. De eindpass kwam net niet Trias aan Het Maalwater. Op zes achtereenvolgende zaterdagen, star tend op 13 maart, leren de trainers van Start to Run dat hardlopen leuk is. Na die zes weken lopen de begin ners twintig minuten of drie kilome ter achter elkaar hard. Elke training bestaat uit theorie en ongeveer een uur praktijk. In het praktijkgedeelte zit een warming-up en een eoolingdown. Na afloop van de lessen krijgen de deelnemers een schema waarin ook het 'huiswerk' is opgenomen. De zesde en afsluitende les is een testloop. De theorie omvat onder werpen over gezond bewegen, waar u op moet letten als u schoeisel of kleding aanschaft, wat er gebeurt in uw lijf en alles over gezond eten en drinken. Daarnaast ontvangt u twee maal het Start-to-Run Magazine, de Nationale Sportpas van N0C*NSF] bent u verzekerd tijdens het sporten en krijgt u korting op atletiekpro- dueten, trimlopen en activiteiten. Ook ontvangt u een drie maanden durend lidmaatschap van een hard- looptijdsehrift, een functioneel run- ningshirt, digitale nieuwsbrieven en een deelnemerspakket. Schrijf u in via www.starttorun.nl en kom naar de Triasbaan aan het Maalwater. Er wordt getraind op de zaterdagoch tenden 13, 20, 27 maart en 3, 10 en 17 april, aanvang van de trainingen is 09.30 uur. Informatie is te verkrijgen bij de Start-to-Run trainers: Peter Kuijper, tel. 072-5336565, Agnes Blokker van Egrnond: tel. 072-5340427. ATLETIEK HEILOO - Lisanne de Witte heeft zondag haar junioren hegemonie tijdens het NK op de 400 meter voortgezet. De atle tiekvereniging Trias-atlete won alweer haar derde nederlandse titel. Nagelbijtend spannend was het in het omnisport centrum te Apeldoorn niet. De verwachte tegenstand in de finale van de Rotterdamse Maruska Eduarda bleef dan ook uit. Lisamme De Witte (17) werd, als gepland, gewenst en verwacht met overmacht Nederlands Kampioene bij de meis jes junioren A in een tijd van 58,11 sec. De Witte sluit hiermee haar indoor seizoen af en zal zich nu onder andere gaan voorbereiden op het trainingskamp te Portugal eind april. Hierna zal De Witte haar zomer seizoen tijdens de hemelvaar- twedstrijden van a.v. Trias op 13 mei starten. aan of de stootkracht op het beslis sende moment was niet voldoende. Vlak voor rust werd dit afgestraft door de thuisclub. Het eindsignaal van de arbiter, die ook na tachtig minuten had mogen affluiten, klonk zowel voor de spe lers als de kleumende toeschouwers als muziek in de oren, eindstand 0-2. Lisanne de Witte Nederlands kampioen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 25