Bromfiets postbezorger gestolen Kinderworkshop 'zelfportret' schilderen in De Hofdijk H E I L O O 3 Wethouder steekt handen uit de mouwen Nivon lezing: Gebruik van kruiden KORTOM Boekenmarkt Heiioo Resultaat Collecte Hersenstichting Jaap Swart in Man Bijt Hond Koffiepot maken Het Zuidwesten van de USA UITKIJKPOST 3 MAART 2010 Wethouder Jacob Ouderkerken (links) stak vrijdagmorgen de handen uit de mouwen in woonzorgcen trum Overkerck van ViVa! Zorggroep. Hij wilde eens aan den lijve ondervinden wat werken in de zorg en wonen in een woonzorgcentrum precies inhoudt. Hij is als wethouder de afgelopen vier jaar veel met zorg bezig geweest maar vindt dat hij er er veel te weinig aan toekomt om eens de dagelijkse gang van zaken mee te maken. Hoog tijd om dat nu eens te doen. 's Morgens liep hij mee in de groeps- verzorging, daarna dronk hij koffie met bewoners van Overkerck. Vervolgens was hij aanwezig bij de overdracht van de verpleging en liep hij mee met de verpleegkundige. Foto: gemeente Heiioo HEILOO - Woensdagavond 10 maart behandelt mevrouw Karin Wolfs het gebruik van Westerse (genees)kruiden. Het gebruik van kruiden kent een lange historie. Tegenwoordig komen steeds meer mensen opnieuw in aanraking met deze oeroude vorm van genezing en ontdekken dat die hen meer te bie den heeft dan vaak gedacht wordt. Er wordt toegelicht hoe we de kruiden 'vergeten' zijn en waarom ze nu weer meer in beeld komen. Ter ondersteuning wordt kort inge gaan op de natuurgeneeskundige visie omtrent gezondheid en ziekte. Behalve medicinaal gebruik en hoe men zelf met kruiden aan de slag kan, wordt ook kort iets verteld over ander gebruik van kruiden. Karin Wolfs heeft zelf een kruiden tuin met een educatieve functie, waar kruiden worden gedroogd voor kruidenthee. Het Open Huis, 20.00 uur. Toegang: gratis voor leden; niet-leden betalen 2,-. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiioo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voorinformatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiioo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiioo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - De brommer van een postbezorger werd afgelopen vrijdagmiddag 26 februari rond 14.00 uur gestolen. Een 16-jarige uit Heiioo en een 15-jarige jongen uit Alkmaar kon den na een zoekslag worden aange houden op de Schuine HEILOO - Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de workshop zelfportret schilderen op doek voor de kinderen vanaf 7 jaar uit Heiioo en omgeving! Er begint op zaterdagmiddag 6 maart een workshop in De Hofdijk in de lokalen van de Hobbyfarm. Daar kim je dan als een echte kunstenaar een schilderij van je eigen gezicht op een sehildersdoek maken. De work shop wordt geleid door Trudy Keyzer met haar assistenten Trada en Antoinette. Je leert hoe je het portret op het doek over brengt en hoe je met acryl verf hoort te werken. In een groepje is schilderen heel motiverend en gezellig wordt het zeker met verschil lende schilders bij elkaar. Al het materiaal is aanwezig, dus je hoeft niets aan te schaffen. Het enige wat je wel nodig hebt, is een leuke foto van jezelf of van iemand anders, die jij graag zou willen schilderen. De workshop zal op de laatste lesdag met een heuse expositie afgesloten worden, waar iedereen die je kent mag worden uitgenodigd om te komen kijken naar jouw meester werk. Nodig je oma en opa tante, oom alvast maar uit voor zaterdag 3 april! Natuurlijk wordt er dan ook een Hondsbossehelaan. De postbezor ger had op de Noordergeeststraat zijn bromfiets achtergelaten en was lopend post gaan bezorgen. Zijn brommer werd echter gestolen door de twee jongens. Zij waren weggere den richting het Heilooërbos. Er werd een zoekslag gemaakt. De twee jongens, die voldeden aan het kopje koffie, thee en limonade voor jouw gasten klaar gezet. Het zijn vier zaterdagmiddagen van 16.30 uur tot 18.00 uur, op 6, 13, 20 maart en 3 april, in De Hofdijk, Mariënstein 178 a, Heiioo. Geef je voor 6 maart op bij signalement, werden aangetroffen op de Schuine Hondsbossehelaan. Bij hun verhoor op het bureau gaven zij toe de brommer te hebben weggenomen. Zij werden 's middags weer heengezonden. Tegen hen wordt proces-verbaal opgemaakt. De bromfiets werd in het Heilooërbos aangetroffen. een van de onderstaande telefoon nummers. Deze nummers kun je ook bellen voor meer informatie. Trada Tervoort, tel. 072-5336717/ Antoinette Bontje, tel. 072-5338968 of Trudy Keyzer, tel. 06-10585278. HEILOO - Op zaterdag 27 februa ri van 10.00 tot 13.00 uur is er weer haar maandelijkse boeken markt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiioo. De entree is gratis. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiioo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiioo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 en men maakt een afspraak met u om ze op te halen. HEILOO - Van 1 tot 7 februari is de landelijke Collecte voor de Hersenstichting gehouden. In Heiioo heeft uitbreiding van het aantal collectanten geleid tot een opbrengst van 3019,- Heeft u de collectant gemist? Uw bijdrage is nog steeds welkom op bankre kening 860 ten name van Hersenstichting Den Haag. Veel informatie is te vinden op www. hersenstichting. nl HEILOO - Onlangs stond de 85- jarige Jaap Swart in de Uitkijkpost met een interview over deze bijzondere Heilooër die nog steeds dagelijks dagblad de Telegraaf in Heiioo bezorgt. Niet alleen de Telegraaf en Uitkijkpost, maar ook de landelijke televisie vond zijn verhaal interessant. Woensdagavond 3 maart is Jaap om 18.50 uur te zien in Man Bijt Hond en de volgende dag is er een herhaling om 12.35 uur op Nederland 2. HEILOO - Zondag 14 maart wordt er in het Trefpunt in Heiioo een creatieve workshop gegeven onder leiding van Wanda Vasbinder. U gaat een kartonnen koffiepot maken en versieren. In de pot komen een koffiebeker, koffiepads, suiker en een choco laatje. U wordt verzocht zelf een snijmat, snijmes, papierschaartje, potlood en gum mee te nemen. De kosten bedragen 8,50 inclusief materiaalkosten en entree zondagmiddagcafé. De workshop is van 13.30 tot 16.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 te Heiioo. Voor opgave en/of informatie kunt u bellen met de docente op tel. 072- 5338612. HEILOO - Op uitnodiging van de Nivonwerkgroep Geologie in Heiioo zal de heer Piet Rosenhart op vrijdag 5 maart zijn toehoor ders vanuit een geologische oog punt meenemen naar het droge Zuidwesten van de U.S.A. Men neemt een kijkje in het prachtige Yosemite National Park, de Grand Canyon en de parken Bryce Canyon, Arches National Park en Monument valley waar het land schappelijk beeld bepaald is door het voorkomen van horizontale zandsteenlagen in combinatie met een woestijnklimaat. Het Open Huis, zaal 6; aanvang: 20.00 uur, tel. 072-5333127. Ook je zelfportret schilderen? Het kan vanaf zaterdag bij de Hobbyfarm. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3