Glitters Taarten Het laatste politiek debat op Beat FM Expositie Fotoclub Heiloo (HAF) in bibliotheek Cursussen fotografie en photoshop H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEF De luis in de pels Wie zaait zal oogsten UITKIJKPOST 3 MAART 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Anne Kaasenbrood, tel. 06-83236783, www.glitterstaarten.nl,infoglitterstaarten.nl. LIMMEN - Een feest is niet compleet zonder een mooi versierde en smakelijke taart. Bij Glitters Taarten kun je leren hoe je zelf zo'n vrolijke, originele en persoonlijke bruidstaart of themataart maakt of er één geheel naar eigen wens bestellen. Anne Kaasenbrood, de creatieve geest achter Glitters Taarten en aangestoken door het zogenaamde taartvirus: „Niets is leuker dan iemand blij maken met een mooie taart!" Daarbij is alles bespreekbaar en kan men zelf ideeën aandragen, hoe de taart eruit komt te zien. Houdt het toekomstige bruidspaar bijvoorbeeld erg van skiën, dan kan een bruidstaart worden gemaakt als een witte piste met een marse peinen bruid en bruidegom op ski's bovenop. Voor Anne geen standaard werk; iedere taart is handwerk en een unieke creatie! Daarom is het aan bevolen, de taart tijdig van te voren te bestellen. Anne Kaasenbrood is hobbymatig begonnen met het decoreren van taarten door het volgen van verschillende cursussen. Enthousiast gewor den, schafte ze daarna de benodigde attributen aan en leefde zich uit bij het maken en versieren van stapeltaarten voor familie, vrienden en beken den. Haar eerste echte opdracht voor een originele bruidstaart kwam van een vriendin. De taart werd een daverend succes. Daarna stroomden de opdrachten geleidelijk aan binnen. Al doende en gaandeweg groeiden haar vaardigheden. In maart 2008 maakte ze van de uit de hand gelopen hobby haar beroep en startte met Glitters Taarten. Anne lacht: „Ik ben creatief, werk zeer nauwkeurig en houd ervan veel spullen in te kopen; deze eigenschappen komen mij bij het taart decore ren zeer goed van pas." Want om een taart mooi op te maken, heb je veel decoratiespulletjes en gereedschap nodig, zoals verschillende uitsteekfi- guren en bakvormen. Inmiddels beschikt ze zelfs over een suikerprinter, waarmee digitaal aangeleverde foto's op een ondergrond van icing of witte chocolade kunnen worden geprint. En nu leert Anne ook anderen om zelf taarten te decoreren. In work shops, gegeven in kleine groepjes, kan men het vanaf de basis leren. Glitters Taarten biedt verschillende workshops aan, zoals bruidstaarten, kindertaarten, stapeltaarten, themataarten en dergelijke. Ook het leren boetseren van figuren in marsepein behoort tot de mogelijkheden. De benodigde basisingrediënten voor alle workshops maakt Anne zelf: „Ik bak vooraf de cakebasis zelf en kleur het marsepein handmatig. Voor het bakken van cupcakes gebruik ik een aparte en zeer smaakvolle cakemix. Zo kunnen cursisten meteen aan de slag met decoreren." Daarnaast is het bij Glitters Taarten mogelijk om op locatie een kinder feestje, vrijgezellenfeest of bedrijfsfeest (voor groepen tot maximaal 16 personen) te houden, waarbij het maken van taart centraal staat. Een drankje plus alle benodigde ingrediënten en spullen worden door Anne verzorgd. Anne: „Dit alles kan eventueel worden uitgebreid tot een geheel verzorgde middag, gecombineerd met Italiaanse hapjes en/of maaltijden, aangeleverd door Italiaans cateringbedrijf II Buongustaio." Uit de ingezonden reactie in de Uitkijkpost en reactie van de politie ke partijen actief in de gemeente raad, ontstaat de indruk dat het lokale politieke establishment een oogje heeft op de NCPN en haar vertegenwoordiger in de raad, de heer Gomes. De heer Gomes heeft een werkwijze en aanpak die afwijkt van de al jaren gebruikelijke politiek cultuur in ons dorp. Een werkwijze en aanpak dicht bij de burgers, een werkwijze die een deel van de inwo ners aanspreekt. De plaatsing van defibrillatoren is daar het meest recent voorbeeld van. Deze NCPN actie was mede aanleiding voor de collegeleden, om de plaatsing van defibrillatoren met een ondersteun den opleiding voor burgers te pro moten. Het politiek etablissement zou een voorbeeld kunnen nemen aan de werkwijze en aanpak van de heer Gomes. De politiek wordt levendiger, politici blijven bij de les en de politiek komt dichter bij de burgers te staan. Voor de lokale politiek zou het goed zijn als er meer types als de heer Gomes in de raad kwamen. Hil Peperkamp Heiloo Aan het begin van zijn ambtsaan vaarding in 2005 als burgemeester van Heiloo, waren zijn woorden: 'Wie zaait zal oogsten!' (om dichter bij de burgers komen te staan). Dit was tevens een oproep voor mee denkers en doeners, wat ik al jaren ben. Nu na 4, 5 jaar noemen wij het 'Samen', in het burgerjaarverslag (zeker slecht zaad geweest?). Hoe nu verder met al die mooie beloftes van de wethouders en hun onder zoeken naar de noodzaak van bete re ouderenzorg? In 2005 werd door twee opstappende raadsleden van Groenlinks al gewaarschuwd voor de toenemende vergrijzing in Heiloo, maar niemand wilde luiste ren. Nu in 2010 moeten we pas con stateren dat de deskundigen samen keken naar de steeds grotere zorg vraag, maar dat we nu onze ouderen voor herstel uit moeten besteden naar omliggende plaatsen. Zaai samen! N Niele Heiloo HEILOO - Donderdagavond 25 februari kwamen ter afsluiting de WD, NCPN en Heiloo 2000 aan het woord. Diverse pro grammapunten werden ter dis cussie gesteld. De heer Gomes van de NCPN bracht onder het programmapunt veiligheid ter sprake de onveiligheid en het gevaar die de umts-masten voor het gsm-telefoonverkeer teweeg kunnen brengen aan onze gezondheid. Onderzoek elders heeft geleid tot het constateren van gezondheidsklachten op verschil lend gebied. Als er meer masten geplaatst zouden moeten worden, dan wel verspreid en buiten het woon- en leefgebied. De heren Boon (Heiloo 2000) en Opdam (WD) waren wat voorzichtiger in hun oordeel. Verder vonden alledrie partijen het veiligheidsprobleem, zoals op tijd beschikbaar en de bereikbaarheid van de politie, een essentieel onderdeel van het gemeentebeleid. Ook het gebruik van camera's bij incidenten in het stations- en uitgangsgebied moet mogelijk zijn. Gespreksleider bij dit laatste ver kiezingsdebat op radio Beat FM was Bob van Unnik. HEILOO - Fotoclub Heiloo (HAF) exposeert tot 29 maart in Bibliotheek Heiloo. Eén van de seriewerkgroepen zal haar werk laten zien. De series bestaan uit vijf foto's van zeer verschillende onderwerpen. De groep is al vijf jaar bezig met seriefotografie en heeft zich in die tijd enorm ontwikkeld. Diverse leden van de groep zenden elk jaar hun series in voor de prestigieuze Foto Nationaal wedstrijd van de Fotobond en met succes. Regelmatig horen hun series bij de winnaars en zijn ze een jaar lang in heel Nederland te zien in een rondreistentoonstelling. Meer fotowerk kunt u zien op www.fotoclubheiloo.nl. Werk van de HAF is te zien in de bibliotheek. Aangeleverde foto HEILOO - In het Open Huis in Heiloo starten in april weer nieuwe cursussen op het gebied van fotografie en beeldbewer king (photoshop). Op dinsdag 6 april start een Basiscursus fotografie en op maan dag 12 april start een Basiscursus photoshop. De basiscursus photo shop is bedoeld voor iedereen die op een creatieve manier zijn foto's wil bewerken. Na het volgen van deze cursus bent u bekend met de basistechnieken van het programma photoshop en kunt u uw foto's iets extra's geven of een mooi kunst werk maken. U leert onder andere retoucheren, fotomontages maken, foto's omzetten naar zwart-wit en een kleur toevoegen, et cetera. In de basiscursus fotografie leert u onder andere de basis technieken van de fotografie kennen. Wat zijn de verschillende instellingen van de camera en hoe kunt hier het beste gebruik van maken. Na het volgen van deze cursus bent u in staat om goed met uw camera en verschillen de technieken om te gaan en kunt u beter en creatiever fotograferen. De basiscursussen bestaan uit acht les sen en worden gegeven van 19.30 tot 21.30 uur. Voor meer informatie over deze cursussen kunt u terecht op www.cekust.nl/cursussen of kunt u contact op nemen met Cleo van Meehelen of Eric Wilbers, tel. 072- 5322612. Ook leren fotograferen? Het kan in het Open Huis! Aangeleverde foto Tekst en foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5