Theaterweekeinde Vrienden van De Beun Nieuwe expositie in Witte Kerk Hf HEILOO Legendarische Legendarische veldheren DEUTEKOM Corso Bioscoop Un Prophete Olga Zuiderhoek en Leine met primeurs in Heiloo BOEK VAN DE WEEK Legendarische veldheren door Andrew Roberts Boek van de week: door Andrew Roberts voor 24,95 Martin Mans Formation in Willibrorduskapel Expositie Bianca van Twuijver-de Vos UITKIJKPOST 3 MAART 2010 Werk van Kitty Meijering. Aangeleverde foto De film die in Cannes al veel stof deed opwaaien en bekroond werd met de Grand Prix du Jury! Regisseur Jacques Audiard ver telt in Un Prophéte het verhaal van de 19-jarige analfabeet Malik El Djebena (Tahar Rahim) die veroor deeld is tot zes jaar gevangenis. De fragiele Malik wordt al snel in het nauw gedreven door de leider van de Corsieaanse maffiabende, die de gevangenis beheerst en moet een aantal vieze klussen opknappen. Wamreer hij daarin slaagt komt hij iets hoger in de pikorde van de gevangenis, hoewel hij afhankelijk blijft van het goeddunken van de bende. Maar Malik is sluw en maakt in het geheim zijn eigen plannen... Un Prophéte is genomineerd voor de Oscar beste buitenlandse film. De film heeft 27 februari tevens 9 Césars gewonnen. Met onder andere Tahar Rahim, Niels Arestrup, Adel Beneherif. Te zien vanaf donderdag 4 maart. Hedendaagse topauteurs zoals Martin van Creveld, Tom Holland, Robin Lane Fox, Adrian Goldsworthy en vele anderen schrij ven over legendarische veldheren als ondermeer Koning David, Sun Tzu, Alexander de Grote, Hannibal, Julius Caesar en Mohammed. Wat was de indrukwekkendste zege van de drie overwinningen die Hannibal behaalde op de Romeinse super macht? Welke tactische vondst bracht Julius Caesar de victorie bij Pharsalus tegen Pompeius? Hoe kreeg Alexander de Grote zijn troe pen zo gek om hem te volgen en het halve Aziatische werelddeel te veroveren? Op al deze vragen geven briljante en gelouterde histo rici antwoord in dit boek. Een team bestaande uit o.a. bestsellerauteurs schreven 33 hoofdstukken over de geniaalste generaals uit de oudheid tot 1066. Van Alexander tot Attila, van van Cyrus tot Clovis, van Ramses tot Karei de Grote. HEILOO - Zaterdagavond speelt Olga Zuiderhoek de eenakter 'De Caracal' van Judith Herzberg, zondagmiddag komt singer-songwriter Leine met de muzikale voorstelling 'Elders in de wereld'. De Vrienden van De Beun die in het Heilooër theater de voorstellin gen van beroepsartiesten organise ren, wisselen in hun programma aanbod gevestigde namen af met aanstormend talent. Zo ook in het komende weekeinde. Olga Zuiderhoek is een toneelbe kendheid die in 2005 al eens De Caracal speelde. Toen al met groot succes. Regisseur Michel van Erp maakte een geheel nieuwe versie en voorzag die van filmbeelden. In Heiloo is de try out te zien. Olga Zuiderhoek speelt een vrouw die wacht op het telefoontje van haar grote liefde, die volgens een afspraak van een jaar geleden nu ja of nee zal zeggen. Er zijn nog enke le kaarten te krijgen. Marjoleine Reitsma, artiestennaam Leine, heeft met haar loepzuivere stem en gitaar al eerder de aandacht getrokken, onder andere op het Oerol-festival op Terschelling en tijdens Zomer op het Plein in Alkmaar. Nu trekt ze sinds eind februari het land door met een speciaal liedjesprogramma. 'Elders in de wereld' ging vorige week in première. Geïnspireerd door de poëzie van proza van Ingmar Heytze, een van de bekend ste hedendaagse dichters, heeft Leine met haar combo een muzikale voorstelling gemaakt waarin ze als het ware met de dichter op pad gaat. Die reist mee, op filmbeelden in de achtergrond. Kaarten zijn te reserveren via www.vriendenvande- beun.nl of aan de kassa van het the ater, 's middags tussen 13.30 en 17.00 uur. Leine. Aangeleverde foto HEILOO - In de Witte Kerk zal de in Heiloo woonachtige kun stenares Kitty Meijering haar schilderijen exposeren samen met de Bergense beeldhouwer Gerrit van den Berg en kunst schilder Boet van Heugten uit Alkmaar. Kitty Meijering exposeert schilde rijen met het thema dans en bewe ging. De dansende figuren die Kitty schildert, spatten van het doek. Ze stralen passie en vrijheidsdrang uit. Snelheid en dynamiek is belangrijk in haar werk. Haar werk kenmerkt zich ook door het warme kleurge bruik wat het geheel een luxe en aantrekkelijke uitstraling geeft. Voor meer informatie: www.kittymeije- ring.nl. In de beelden van Gerrit van den Berg herken je de individuele zoektocht van de kunstenaar. Tijdens het beeldhouwproees laat Van den Berg zich inspireren door de oerkracht van de steen en de fas cinerende compositie van het lijnen spel. Van den Berg zoekt daarbij eenvoud en perfectie op in zijn beel den. Hij werkt met meerdere soor ten steen en zoekt de grenzen van de materialen op, zo werkt hij met sprinstone, rnazano, kobalt, albast, marmer, serptentijn en sinds kort Kenia-stone. Inspiratie haalt hij uit zijn directe woonomgeving, Bergen, de kust, de zee en de duinen. www.bergensebeelden.nl. De Alkmaarse kunstschilder Boet van Heugten combineert in zijn olie verfschilderijen een magistrale fan tasie met strakke, gebogen lijnen en een symfonie van kleuren. Zijn voor stellingen bestaan grotendeels uit harmonieuze, abstracte composi ties, van dieren of bloemen, www.boetvanheugten.nl. De exposi tie wordt gehouden van zaterdag 6 maart tot en met zondag 14 maart, dagelijks van 12.00 tot 17.30 uur. HEILOO - Vrijdagavond 19 maart vindt er een bijzonder concert plaats in de Willibrorduskapel van de GGZ Noord-Holland-Noord aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. De bekende Martin Mans Formation bestaande uit 16 man nenstemmen is voortgekomen uit het mannenkoor de Gouwestem uit Waddinxveen. Onlangs heeft het koor een cd uitgebracht met als titel You raise me up. Martin Mans heeft zijn sporen reeds verdiend in de orgelwereld en is zelfs internatio naal een beroemdheid geworden, mede ook door zijn grote improvisa tie kunst. Voorts dirigeert hij ver schillende grote mannenkoren in ons land en is hij vaste organist van de Breepleinkerk in Rotterdam. Tijdens dit concert zullen ook de trompettisten Henk Jan Drost en Maurice Veldhuizen optreden, waar bij de begeleiding wordt verzorgd door de bekende Zaanse organist Dub de Vries, in Heiloo geen onbe kende. Regelmatig treedt hij op in de Ter Coulsterkerk, onlangs nog met het Volendams Operakoor. De entree bedraagt 10.- Kaarten kunnen telefonisch woorden gere serveerd 072-53332703 en 072- 5323241 of op de avond voor aan vang in de kapel. HEILOO - Tot 27 maart exposeert Bianca van Twuijver-de Vos haar schilderijen bij Silhouet, Kennemerstraatweg 99 in Heiloo. Haar abstracte en figuratieve doeken hebben door kleur- en mate riaalgebruik iets verrassends. Zij past verschillende technieken toe en heeft door het volgen van diverse kunst opleidingen een geheel eigen, zeer oorspronkelijke stijl ontwikkeld. De kleuren van haar doeken zijn veelal sprankelend en warm. De maatschappelijke- en emotionele schilderijen zijn soberder van kleur. Diverse exposities vonden plaats in onder andere Frankrijk en op locaties in Nederland. Ook op vele kunstmarkten waren haar creaties te bewonderen. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9