3 Russisch temperament in de Kapel van de GGZ Van Morrisson Tribute met Paul de Munnik Kunstödaagse van Heiloo in de Dors Capella Feminarum H E I L O O 11 Ik kan alles kfJjVJ DEUTEKOM Corso Bioscoop Alice in Wonderland 3D BOEK VAN DE WEEK Ik kan alles door Biersma en Oosterbaan Boek van de week: door Biersma en Oosterbaan voor 14,50 Ierse avond bij Café d'Sfinx Drums of Africa Concert van sWing en Achterom in Witte Kerkje in teken van de seizoenen UITKIJKPOST 10 MAART 2010 Met onder andere Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Mia Wasikowska, Anne Hathaway Tim Burton's bewerking van Alice in Wonderland (Lewis Carroll), gedeeltelijk opgenomen met behulp van performance capture. The Walt Disney Studios en visi onair regisseur Tim Burton bren gen een waar episch 3D avontuur. Samen geven ze een magische twist aan dit zeer geprezen sprookje Alice In Wonderland, met acteurs als Johnny Depp in de rol van de Mad Hatter en Mia Wasikowska als Alice, volgen we de 19-jarige Alice die terugkeert naar de magische wereld die ze voor het eerst betrad als klein meisje en zien we dat zij zich weer herenigd met haar jeugd vrienden: Het Witte Konijn, Tweedledee en Tweedledum, de Muis, de Rups, de Cheshire Kat en natuurlijk de Mad Hatter. Alice beleeft een fantastische reis op zoektocht naar haar ware bestaan, waarin ze probeert een einde te maken aan het regime van de rode koningin. De sterrencast bestaat verder uit: Anne Hathaway, Helena Bonham Carter en Crispin Glover. Alice In Wonderland komt in de bioscoop in Disney Digital 3D Hoe kook je voor dertig man? Hoe moet je strijken? Hoe organi seer je een begrafenis? Hoe moetje bezuinigen? Hoe trek je een teek uit je been? Hoe moet je twitteren? NRC-redacteuren Rob Biersma en Warna Oosterbaan behandelen in dit boek honderd praktische kwesties. Ze houden een pleidooi voor de zelfredzame mens. Het is een survivalgids voor het dagelijks leven: voor bijna elk probleem is er een oplossing. Vaak zijn ze verras send simpel, vaak is het een kwestie van een handigheidje. In dit naslagwerk zijn ze verzameld door de auteurs, in de hoop dat meer mensen zoveel vertrouwen in zich zelf krijgen dat ze zelf de hand aan de ploeg slaan. Veel van wat in dit boek staat is eerder verschenen, in een serie op de achterpagina van NRC Handelsblad. Ik kan alles is een eigentijds naslagwerk dat door de geestige pen van de auteurs een genoegen is om te lezen. HEILOO - Op zaterdag 17 april geeft Paul de Munnik in Buk Buk een tribute aan Van Morrison met een unieke samenstelling van de top van Nederlandse muzikanten die onder andere spelen bij Van Dik Hout, Anouk en Doe Maar. Dit alles onder de vleugels van Bartel Bartels. Van Morrison is een van de grootste en bekendste soul blues zangers ter wereld. Hij schrijft zelf songteksten, maar speelt ook gitaar en soms de harmonica of de saxofoon. Zowel met zijn oude band Them als solo maakte hij legendari sche platen zoals Astral Weeks en Moondanee en scoorde grote hits HEILOO - De Kunstödaagse Heiloo gaat naar een andere locatie verhuizen. Door de vele aanmeldingen van kunstenaars en musici was de organisatie genoodzaakt naar een andere locatie uit te wijken. „Gelukkig hebben wij deze kun nen vinden en zijn blij met de nieu we behuizing in Sportcentrum de Dors aan de Dors 5-7 te Heiloo", aldus Saskia Sengers van de Kunstödaagse. „Een prachtige ambiance waar kunstenaars, dich ters en musici volop de gelegenheid krijgen om 'groots' uit te pakken. In als Gloria, Brown Eyed Girl en Have I Told You Lately. Dit project, dat Bartel Bartels (Professor Nomad) heeft opgezet met Paul de Munnik, speelt alleen in april dit jaar in een beperkt aantal zalen. De band bestaat uit zang: Paul de Munnik (Aeda en de Munnik), gitaar: Angelo de Rijke (Anouk), toetsen: Patrick van Herrikhuyzen (Van Dik Hout), sax: Jan Kooper (Doe Maar, Anouk), trompet: Joe Rivera (Anouk), bas: Bartel Bartels (Professor Nomad), drums: Stephan van der Meijden (Independent). De zaal gaat open om 21.00 uur, de aanvang van het concert is 22.15 uur. De entree is 13 euro in de voor verkoop, of 15 euro aan de deur. een overzichtelijke expositieruimte zullen ruim twintig exposanten hun steentje bijdragen om De Dors 'even' het kunst- en eultuurbolwerk van Heiloo en omstreken te laten zijn. Ook workshops van allerlei aard, de kunst- en ambaehtmarkt als ook de literaire-dag zullen in dit centrum hun plek krijgen." Een nieuwe loot bij de Kunstödaagse is SwingLoo. SwingLoo is de muziek- werkgroep onder de vlag van de KunstöDaagse. Tijdens de kunstrou te op 20 en 27 juni kunnen de bezoekers van bijzondere combina ties gaan genieten. Op de grotere locaties, zoals de Witte Kerk, de HEILOO - Op zondagmiddag 21 maart zal in de kapel van de GGZ NHN een fascinerend en tempera mentvol optreden plaatsvinden door twee zeer ervaren musici. Sopraan Natalja Yakovleva en pia nist Alexander Drozdov zullen een programma presenteren dat zal bestaan uit de vertolking van wer ken van Russische componisten, zoals N. Rimsky- Korsakov, S. Raehmaninov en R. Gliere. Deze componisten lieten zich inspireren door Russische schrijvers zoals Tolstoy en Poesjkin. Dit 'meester lijke samenspel' staat garant voor puur genieten. Het concert begint om 10.00 uur en duurt ongeveer een uur. Kaarten a 8 euro zijn vanaf 15.30 uur vooraf aan het concert, in de kapel verkrijgbaar, voor meer informatieverkadeoversteegen® gmail.com. HEILOO - Capella Feminarum, een koor bestaande uit vrou wen van verschillende gezind ten, bestaat dit jaar tien jaar. Om dit te vieren geven zij een concert. Dors, de Ter Coulsterkerk en de Willibrorduskapel zal men kunnen genieten van met name Heilooër musici. Solisten, kleine groepen, maar ook koren en orkesten. „Een prachtig vooruitzicht van een heer lijke combinatie van kunst en muziek. Onze doelstelling is in ieder geval lokaal talent de kans te geven zich tijdens dit prachtige evenement te presenteren." Ook in de huiskamers, tuinen en winkels zullen exposities en muziek elkaar versterken. Voor informatie: Stichting Welzijn Heiloo, tel. 072- 5331297. U kunt dan vragen Saskia Sengers of Marian van Dam. Alexander Drozdov en Natalja Yakovleva. Aangeleverde fot o De rode draad in het repertoire van Capella Feminarum is de muziek van de mystiea Hildegard von Bingen (1098-1179). Inmiddels heeft het repertoire van de dames zich uitgebreid met vooral officie- en misgezangen uit het gregoriaan se repertoire. In het concert klinkt muziek van de Middeleeuwse vrou wen Hildegard, Brigitta van Zweden en Hadewyeh. In dit concert wordt door middel van gesproken teksten en gespeelde en gezongen muziek een beeld gegeven van hun oeuvres. Overeenkomsten en tegenstellingen wisselen elkaar af. Woensdag 17 maart van 19.30 tot 21.30 uur in de Willibrorduskerk, kosten: vijf euro. HEILOO - Robert Pfeiffer vertrok begin jaren '80 naar Ierland om meer te leren van deze gezellige muziek. En dat is gelukt, met ver schillende Ierse bands (onder andere Amadan) heeft hij over heel Europa getourd. Momenteel speelt hij vooral solo optredens. Je hoort oude Ierse ballads en opzwepende meezingers. Robert heeft een unieke stijl van gitaar spelen, veel open tunings. Café d'Sfmx, 11 maart, aanvang 21.00 uur. Op zaterdag 13 maart kunt u genieten van een Salsa-avond met dj Junny, aanvang 21.00 uur. HEILOO - Op zaterdag 13 maart om 18.30 uur zal er Drums of Africa plaatsvinden in de Buk Buk. Het evenement kost 25,- (inclusief workshop). Er zijn verschillende workshops en optredens zijn en er is een heus Afrikaans buffet en standjes met verkoopspulletjes. Programma: 19.00 tot 20.00 uur: doundoun workshop, 20.10 tot 21.10 uur: Afrikaanse danswork- shop, 21.20 tot 22.20 uur: Djembe workshop beginners, 22.30 tot 23.30 uur: doundoun/ djembe ensemble workshop, 23.40 tot 00.40 uur: body percussion work shop, 00.50 tot 01.50 uur: optreden Tranzulu en Michael Agbodo. Tussendoor African Roots door Dj Bouba. Voor deelname aan een workshop kun je reserveren: dans- workshop en body percussion workshop: Michael Agbodo, tel. Oö- 5200713ö, e-mail: michael@agbo- do.nl, djembe en doundoun work shop: Patrick Zuurbier, tel. 0Ö-2382431Ö, e-mail: info@world- 1uusicdepart1uent.nl. HEILOO - Op 20 maart zullen het gemengd koor swing en het mannencollectief Achterom een geza menlijk concert geven met als thema Seizoenen. Afwisselend zullen zij inhoud geven aan dit thema. sWing onderscheidt zich van de meeste andere koren, door zich niet te binden aan een bepaalde stijl keuze. Het repertoire varieert van popmuziek tot aan vocal jazz en klassiek werk. De meeste songs worden vierstemmig gezongen. sWing wordt geleid door dirigente Imme Wassink en muzikaal bege leid door Kees Borst en Robbert Schuster. Voor meer info: www.koorswing.nl. Achterom bestaat uit vier mannen die een mix zullen brengen van muziek, poëzie en liedjes. Aanvang: 20.15 uur. Plaats: Witte Kerkje te Heiloo. Entree inclusief pauze-drankje: volwassenen 8,- kinderen tot en met 12 jaar: 4,-. Reserveren via tel. 072-5333217 of 072-5339351. Aangeleverde foto mom Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11