Tv-boswachter aanwezig tijdens avond Landschap Noord-Holland in Heiloo Victorie collecteert voor Jantje Beton Boekenweek 2010: het ldnd, de jeugd en de jongere staan centraal Expositie van het Nivon in Bibliotheek Heiloo H E I L 0 0 dschap rd-Holland 12 INGEZONDEN BRIEF Hulde aan de thuiszorg in Heiloo Blij met de huidige surveillance Regels zijn regels in het stembureau Melkpoeder van HEILOO-2000 Speciale avond met Khalid Boudou en veel voordeel voor nieuwe leden Het Nivon verzorgt in het Open Huis haar cursussen io MAART 2010 UITKIJKPOST HEILOO - Arjan Postma, bos wachter bij Landschap Noord- Holland, was gastspreker tij dens de avond die Landschap Noord-Holland op 8 maart hield voor inwoners van Heiloo in het kantoor aan de Rechte Hondsbosschelaan. Postma treedt al vijf jaar op in het programma Natuurlijk Noord- Holland van RTV Noord-Holland. In het programma neemt hij de kijkers mee naar verrassende plekjes in de natuur. Directeur Jan Kuiper heette iedereen welkom en zette in zijn introductiewoord de activiteiten uit een, die Landschap Noord-Holland in de nabije omgeving zoal verricht. Zoals gebiedbeheer en bescherming van flora en fauna (Oosterbos (Ypestein), rondom het Alkmaarder meer, Eilandspolder, Egmond- Binnen en dergelijke). Kuiper: „Het overgrote deel aan werkzaamheden wordt uitgevoerd door vrijwilligers. Landschap Noord-Holland telt 150 vrijwilligersgroepen, met in totaal ruim 4400 vrijwilligers." Een belangrijk onderdeel van de avond was de presentatie van pro jectleider Ton Butter over het pol dergebied tussen Heiloo en Castrieum. Dit gebied maakt onder deel uit van de zogeheten robuuste natuurverbindingszone 'Van kust tot kust', een zone die belangrijke natuurgebieden, gelegen tussen Castrieum en het Usselmeer, met elkaar verbindt. Er werd uitgelegd hoe klimaatproef het gebied is, en hoe verbindingen tussen natuurge bieden hieraan bijdragen. Aan het eind van de avond vertelde Postma iets over de plannen om de graslan den bij het Oosterbos meer geschikt te maken voor bijzondere planten. De animo voor de avond was, gezien het groot aantal aanmeldin gen, overweldigend. Kuiper: „We hebben hierdoor zelfs extra avon den ingelast. Ook deze zijn reeds vol!" Directeur Jan Kuiper en Ton Butter. Foto: Carolien Breed HEILOO - Afgelopen week heb ben veertig waterscouts van Scouting Victorie Heiloo geld opgehaald voor Stichting Jantje Beton. Welpen, verkenners, stam, leiding en ouders liepen met de collectebus langs de deuren in Heiloo West en haalden een mooi bedrag op. Stichting Jantje Beton stimuleert het vrij buiten spelen voor kinderen in hun eigen buurt. Daarom initi eert, ondersteunt en organiseert Jantje Beton activiteiten zodat kin deren zorgeloos buiten kunnen spe len. De scouts uit Heiloo ontvangen de helft van de opbrengst en beste den dit geld aan materiaal voor hun zelf gebouwde sleepboot. Verder wordt het geld gebruikt voor allerlei leuke buitenactiviteiten. Zo leren de waterscouts natuurlijk zeilen in lelievletten. Voor deze boten zijn elke jaar flink wat potten verf nodig om deze tip top in orde te houden. Er is dit jaar weer een mooi bedrag opgehaald€ 1323,51. Vier dagen lang trotseerden welpen, verkenners, stam, leiding en ouders de kou om geld op te halen. Aangeleverde foto Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voorzetten via de Uitkijkpost. Uw inge zonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. Tenslotte behoudt de redactie zich immer het recht voor om brieven in te korten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Het ziet er zo langzamerhand naar uit dat er aan onze lange koude winter een eind gaat komen. Zolang het nog koud was en akelig glad dachten wij met respect aan de krantenbezorgers, postbodes, man nen op strooiwagens en anderen die er op uit moesten gaan. Er is echter een groep mensen die bijna nooit worden genoemd in dit rijtje. En dat zijn de dames van de Evian Thuiszorg, die bij nacht en ontij hun werk deden. Of er nu een berg sneeuw lag of dat de straat gevaar lijk glad was, zij waren er voor hun patiënten. Er wordt namelijk altijd op hen gewacht. Dan kun je het niet laten afweten en dat gebeurde ook niet. Ik weet dat veel mensen hen dankbaar zijn geweest, voor zoveel doorzettingsvermogen! Het is leuk om te vermelden dat bij een gehou den enquete in de regio de Evian Thuiszorg Heiloo slaagde met het hoogste cijfer: 8.7 en dat zegt genoeg! A. Klaver-Koning Heiloo Ik wil hierbij toch even reageren op het verslag in de uitkijkpost over het wildpoepen en de voorstellen tot plaatsing van toiletten. Mijn eer ste reactie is: zijn ze nou helemaal van de pot gerukt! Sinds het uit gaansleven tot vast onderdeel van onze samenleving is gaan behoren, is elke generatie erin geslaagd om de grote boodschap vooral thuis te doen en indien nodig in de toiletten van het cafébezoek. Ik ben totaal onwetend over het huidige kroegge drag; maar openbare toiletten lijkt me kansloos. Het wildpoep gedrag lijkt me eerder voor te komen uit ofwel een nieuwe variant van stoer gedrag, of een enorm snelle, niet te stoppen aandrang (die veroorzaakt kan worden door laxerende drugs). Wat natuurlijk ook kan dat de huidi ge toiletten in de kroegen naast de grote en kleine boodschap vooral gebruikt worden voor de moderne variant van neus poederen. Misschien is er wel een speciale toi let-juffrouw (M/V) die grote bood schappen niet toelaat? Oplossing is mijns inziens gemakkelijk en is een mooie variant op een ritje met de auto met kleine kinderen. Voordat de kroegbezoekers een drankje kun nen bestellen, dienen ze zich eerst naar het toilet te begeven. De toilet juffrouw is streng, schoon en mee dogenloos. Pas na het handenwas sen en betalen, pas dan mag er besteld worden. Elke kroeg, restau rant en eettent heeft een toilet. Dat is meer dan genoeg. Erwin Hoetjes Heiloo Tja, daar sta je als begeleider van twee burgers die op het GGZ-ter- rein wonen. Ze wilden ook stem men, maar of ik ze wel even wilde helpen want ze waren wat onzeker of het ze ging lukken. Maar in het stembureau op het Gemeentehuis werd op niet mis te verstane wijze duidelijk gemaakt dat hulp uitgeslo ten is. Regels zijn regels, werd er nog vanuit de rij wachtenden geroe pen. Uitgesloten. (Gelukkig was het uw familie of oudere moeder niet die er even niet uitkwam...). Weest gerust, mensen van achter het tafel tje, ze komen een volgende keer niet meer en weest gerust, ze heb ben niet op mijn partij gestemd, wel op die van u! Jolanda Zeeman Heiloo Dinsdagmiddag, ik hoor iets in de brievenbus vallen. De post komt toch 's morgens? Even kijken wat het is. Hé, een kaartje met een bob beltje. Het is een kaartje van de partij Heiloo 2000, lijst 1. Er staat: Uw mening telt nog steeds... Wat een vage boodschap. Ik sla het kaartje open en daar staat: 'Met HEILOO-2000 heeft u wat in de melk te brokkelen!' Met daarnaast een zakje melkpoeder geplakt. Brokkelen? Brokkelen? Het is toch: iets in de melk te brokken hebben? Maar als ze dat bedoelen, wat bedoelen ze dan eigenlijk? Waarom dan melkpoeder? Wat is de bood schap? Mijn huisgenoten en de visi te snappen er allemaal niets van. Heiloo 2000 is toe aan een nieuw reclamebureau, want dit slaat ner gens op en het is allemaal nog slecht vormgegeven ook! We heb ben er overigens wel om gelachen, maar of dat nou de bedoeling is geweest... Michel Zwart Heiloo HEILOO - 'Jongens waren we maar aardige jongens.' Dit is de beroemde openingszin van Titaantjes, één van de mooiste verhalen uit de Nederlandse literatuur. Aan dit verhaal van Nescio uit 1908 werd het motto van de 75ste Boekenweek ont leend: Titaantjes - Opgroeien in de letteren. En daarmee staat jong zijn en opgroeien centraal in de Boekenweek van 2010. Dit jaar komt op donderdag 11 maart, 20.00 uur, schrijver, muzikant en entertainer Khalid Boudou naar Bibliotheek Heiloo. Hij is onder andere de auteur van Het schnitzel- paradijs en De pizzamaffia, beide succesvol verfilmd. Iedereen die tij dens de eerste twee dagen van de Boekenweek lid wordt van Bibliotheek Heiloo mag gratis naar deze speciale avond. Voor andere geïnteresseerden zijn nog enkele toe gangskaarten beschikbaar 5,- voor bibliotheekleden en 7,50 voor niet-leden). Jongeren tot 18 jaar betalen voor deze avond slechts 2,50. Toegangskaarten zijn tijdens ope ningsuren verkrijgbaar bij de klan tenservice van Bibliotheek Heiloo. Kaarten reserveren kan ook via tel. 072-5330670 en e-mail: biblio- theek@bibliotheekheiloo.nl. De boe kenweek is hét moment om lid te worden van de bibliotheek. Nieuwe leden krijgen speciaal in deze perio de een VIP-arrangement aangebo den. Dit bestaat uit het volgende: Bon voor een gratis boekenweekge- schenk van Joost Zwagerman: 'Duel', boekenbon van 5,-, dag vrij reizen met de NS op zondag 14 maart, gratis kaartje voor de avond met Khalid Boudou. Iedereen (vanaf 18 jaar), die nog geen lid was van Bibliotheek Heiloo, moet toch wel sterk in haar/ zijn schoenen staan om dit nog steeds uit te blijven stellen. Van 10 tot en met 20 maart is het moment om de knoop door te hak ken! In het CV zijn korte krachtige beschrijvingen van het oeuvre van Joost Zwagerman opgenomen. Daarnaast is er een klein fotoal bum afgebeeld waardoor u kennis maakt met enkele hoogtepunten uit zijn leven. Het Boekenweek-ev is gratis beschikbaar voor leden van de bibliotheek (zolang de voorraad strekt). HEILOO - Het Nivon in Heiloo exposeert tot 12 april keramiek en kettingen in Bibliotheek Heiloo. De cursisten keramiek hebben een mooie verscheidenheid aan werkstukken aangeleverd. Van een subtiel moeder met kind, vrouw met hoed, een muzikant, tot aan het zangkoor staan te pronken in de twee vitrines in de expositieruimte van de bibliotheek. Maar ook ande re objecten zoals een huis beschermd door handen, een draak of zo maar een vorm, worden getoond. Dit alles gecombineerd met kettingen. Het Nivon verzorgt in het cultureel centrum het Open Huis haar cursussen. Zij heeft een eigen werkruimte, waar op donder dagmorgen eenmaal in de veertien dagen onder leiding van een erva ren docente leiding wordt gegeven aan keramiek. De huidige docente Marjan Beussen hanteert nieuwe technieken die in combinatie met prachtige glazuren mooie werkstuk ken opleveren. Voor meer inlichtingen kunt u contact opnemen met Reina Mulder, tel. 072-5333127 (e-mail: r.oudge- noeg@zonnet.nl) of Ria van der Laan, tel. 072-5333217 (e-mail: hei- deroosje@quicknet.nl) of kijk eens op www.nivonlieiloo.punt.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 12