contact MÊÊÊÊm Werkzaamheden op nhbereikbaar.nl 13 HEILOO •)i. V dm - Jz- •«WSsÉSfc GEMEENTE Openingstijden Woonomgeving Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 10 MAART 2010 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Mk -r* v.-as/ 4 r*. - it/y>w Op veel plaatsen in Noord-Holland wordt aan de weg gewerkt De ene keer is het een klus van de gemeente, de andere keer van Rijkswaterstaat of de provincie. Op de website www.nhbereikbaar.nl kunt u snel en eenvoudig zien waar de werkzaamheden zijn. Ook de werkzaamheden in Heiloo staan op deze website. Op een plattegrond van Heiloo kunt u zien waar gewerkt wordt en of daar verkeershinder is. Afstemmen belangrijk Omdat op zoveel plaatsen tegelijk gewerkt wordt, is het belangrijk dit op elkaar af te stemmen. Als de gemeente Heiloo bijvoorbeeld de Kennemerstraatweg in de richting van Limmen afsluit en de gemeente Alkmaar bedenkt dat de krui sing van de Kennemerstraatweg met de ring Alkmaar tijdelijk dicht moet, dan is dat voor inwoners van Heiloo een pro bleem. Immers, u kunt dan niet via Alkmaar Heiloo verlaten, maar ook niet via Castricum. Afstemmen is dan het motto. Dit afstemmen gebeurt regionaal. De provincie Noord-Holland is in zes regio's verdeeld; Heiloo valt onder de regio Alkmaar. In de "Regioregie" zitten niet alleen medewerkers van gemeenten, provincie en Rijkswaterstaat, maar ook mensen uit het bedrijfsleven, van de hulpdiensten, de transportsector en het openbaar vervoer. Hier informeren wij elkaar over de werkzaamheden, die wij gepland hebben. En natuurlijk bekij ken we samen wat er wanneer kan gebeuren. Zelf een stuk van de weg nodig? Inwoners mogen zelf ook niet zomaar een deel van de open bare weg afzetten. Bent u bijvoorbeeld van plan een evene ment te organiseren, waarvoor een deel van de openbare weg afgesloten moet worden? Of bent u aan het verbouwen en kan de container voor het sloopafval alleen op de weg of het fietspad staan? Of gaat u een dakkapel plaatsen waar de weg tijdelijk voor afgesloten moet worden? Dan moet u dat mel den. Neem in dat geval altijd contact op met de toezichthou der van de gemeente, de heer R. Scheffer. Uw melding is gra tis. Aan het afzetten van (een deel van) de weg zijn namelijk regels verbonden. Ook deze wegafzettingen kunnen inwoners dan terugvinden op www.nhbereikbaar.nl. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. Scheffer van de afdeling Ingenieursbureau, telefoonnum mer 072 535 67 62. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1,1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1,1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Wijziging APV in verband met cameratoezicht De gemeenteraad van Heiloo heeft op 1 maart besloten tot een aantal wijzi gingen van de Algemene Plaatselijke Verordening van Heiloo 2008 (APV). In artikel 2.8.1 van de APV is het Bedrijventerrein Boekelermeer Zuid 3 aangewezen als locatie waar de burge meester bevoegd is tot het plaatsen van camera's voor een bepaalde duur voor de handhaving van de openbare orde. Op 1 maart heeft de raad beslo ten om het uitgaansgebied Stations omgeving, inclusief het treinperron, daaraan toe te voegen. Ook heeft de raad besloten om aan artikel 2.8.1 een tweede lid toe te voegen, dat inhoudt dat de gemeenteraad andere gebieden kan aanwijzen waar de burgemeester bevoegd is tot het plaatsen van camera's voor de handhaving van de openbare orde. De raad heeft ook besloten tot het toe voegen van een nieuw artikel in de APV, te weten artikel 2.7.2. In dit arti kel staat het verbod op het gebruik of het voorhanden hebben van soft- en harddrugs op de openbare weg, open baar water, of in een voor het publiek toegankelijk gebouw, als dat gepaard gaat met gedrag dat overlast veroor zaakt, de openbare orde verstoort, of het woon- en leefklimaat aantast. De raad heeft tot slot besloten om het bovengenoemde artikel 2.7.2 toe te voegen aan de strafbepalingen van artikel 6.1 van de APV. Daardoor kan overtreding bestraft worden met hech tenis van ten hoogste drie maanden of een geldboete van de tweede catego rie (dit is vanaf 1 januari 2010 een maximum van 3800,-). Deze wijzigingen van de APV treden in werking met ingang van de achtste dag na deze publicatie, te weten op don derdag 18 maart 2010. Meer informatie Het raadsbesluit van 1 maart 2010 ligt ter inzage bij team Juridische Zaken. Wilt u het raadsbesluit inzien, heeft u daarover vragen, of wilt u meer infor matie over dit onderwerp, dan kunt u contact opnemen met een medewerker van team Juridische Zaken, telefoon nummer 072 535 6647. Broedseizoen De bossen en het groen in en om Heiloo zijn een prachtige omgeving voor hondenbezitters. Om het voor iedereen prettig te houden moet uw hond altijd aangelijnd zijn. Behalve in de losloopgebieden, want daar mag uw hond wel vrij rondlopen. U moet uw hond wel onder appél hebben. Tijdens het broedseizoen moet u soms ook in een losloopgebied uw hond aanlijnen. Loslopende honden kunnen broedende vogels en jonge dieren in het bos ver storen. Zuiderneg Tot 15 mei is het broedseizoen in het losloopgebied Zuiderneg (aan de rand van Heiloo, tussen de Vennewaters- weg en de Zeeweg). In die periode mogen de broedende vogels niet worden verstoord en moet uw hond aangelijnd zijn. Nijenburg Het losloopgebied op het landgoed Nijenburg is het bosgedeelte tussen de twee fietspaden, de Kuillaan in het noorden en de Kerkelaan in het zuiden. Op het speelveld, rond de Kattenberg, in het Overbos en de rest van Nijenburg geldt een aanlijnplicht. In verband met het broedseizoen treedt Natuurmonumenten op Nijenburg de komende tijd streng op tegen loslopende honden buiten het losloopgebied. Baafjespolderpad Het Baafjespolderpad is in het broed seizoen niet toegankelijk. Dit staat aan gegeven op informatieborden aan beide ingangen van het pad. We hou den hiervoor 1 maart tot 1 juli aan. Vanaf 1 juli is iedereen dus weer wel kom om hier een wandeling te maken. Honden zijn in de polder het hele jaar niet toegestaan. In verband met dieren, zoals hazen en vee (vooral schapen) van de pachters. Meer informatie Voor meer informatie of meldingen kunt u contact opnemen met een medewerker van team Handhaving, afdeling VROM, telefoonnummer 072 535 67 52.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13