Heiloocontact Millenmumgmeente Meer informatie? Bel! Verleende collectevergunning nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Raad en (raads)commissies Welzijn Millennium Gemeente Sport en recreatie Heeft u vragen? Bel meteen!! io MAART 2010 UITKIJKPOST Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Registratie kinderdagverblijf Welstandscommissie De volgende vergadering van de Welstandscommissie vindt plaats op maandag 15 maart. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis, ingang Raadhuisplein 1. Bouwplannen, die daarvoor in aanmerking komen, wor den voorafgaand aan de middagverga dering in mandaat behandeld. Wie bij een vergadering van de commissie aanwezig wil zijn, kan een afspraak maken met de secretaris van de Welstandscommissie, de heer F. Goedhart, telefoonnummer 072 535 67 37. De vergaderingen van de Welstandscommissie zijn openbaar. Belangstellenden kunnen de vergade ring bijwonen op de publieke tribune. Op verzoek kan de vergadering om persoonlijke of andere bijzondere rede nen besloten worden gehouden. Alleen de planindiener en/of de ontwerper kan op afspraak een toelichting geven tij dens de vergadering, waarin het plan wordt behandeld. De notulen zijn ook openbaar en worden na goedkeuring in de volgende vergadering op internet gezet. Definitieve agenda De definitieve agenda voor bovenge noemde vergadering staat vanaf vrij dagmiddag 12 maart op de website www.heiloo.nl bij de rubriek Bestuur en organisatie Agenda's en vergader stukken. De agenda ligt ook vanaf maandag 15 maart tussen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis ter inza ge bij de balie Bouwen en Wonen en de receptie. Er is een aparte agenda voor de bouwaanvragen, die de commissie 's ochtends in mandaat behandelt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij een medewerker van de balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op 15 maart hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaar schriften tegen de volgende besluiten: 20.00 uur: het toekennen van subsidie aan lokale omroep; 20.30 uur: het toekennen van een uitkering Wet werk en bij stand; 21.00 uur: het aanmerken van een hond als gevaarlijke hond en het opleggen van een aanlijn- en muilkorfgebod. Deze hoorzittingen worden gehouden in het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter Inzage De stukken van de eerste en laatste zaak liggen tot de datum van de hoor zitting van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 - 12.30 uur ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, mevrouw C. Klein Holte, afdeling Organisatie-ondersteu ning. Buiten deze bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secreta ris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor meer informatie over deze bezwaren of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u contact opnemen met mevrouw C.J. Klein Holte, secretaris van de commissie, telefoonnummer 072 535 66 46. Als u voor uw kind(eren) gebruikt maakt van kinderopvang, kunt u via de Belastingdienst in aanmerking komen voor een bijdrage in de kosten kinder opvang. Voorwaarde hiervoor is dat een kinderdagverblijf opgenomen is in het gemeentelijke register. Als een kin dercentrum of gastouderbureau niet geregistreerd is, wordt door de over heid geen tegemoetkoming gegeven. De Belastingdienst kan om een regi stratiebewijs vragen. Deze verklaring van registratie kunt u afhalen bij het eigen kinderdagverblijf of de publieks- balie in het gemeentehuis. U kunt het registratieformulier ook downloaden van www.heiloo.nl. Wijzigingen in het register - Het Kasteel van Heiloo heeft met ingang van 2 maart 2010 28 kind plaatsen dagopvang. - Bij Forte BSO 7+ is de leeftijdscate gorie met ingang van 4 maart 2010 aangepast van 4 t/m 12 jaar naar 7 t/m 12 jaar. Wet kinderopvang De gemeente is vanaf 1 januari 2005 verantwoordelijk voor toezicht op de kwaliteit in de geregistreerde kinder centra. Artikel 45 en 46 van de Wet kinderopvang bepalen dat nieuwe kin dercentra opgenomen moeten worden in het gemeentelijk register. Na opna me in het gemeentelijk register, start de GGD met een vooronderzoek naar de kwaliteit van de nieuwe accommo datie. Binnen acht weken na opname in het gemeentelijk register bepaalt het college of gestart mag worden met de exploitatie. Binnen drie maanden nadat een kindercentrum in exploitatie is genomen vindt er een uitgebreid onderzoek plaats naar de kwaliteit van de geboden kinderopvang. Meer informatie Bij de publieksbalie in het gemeente huis of via www.heiloo.nl kunt u een verklaring van registratie opvragen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw E. de Graaft van de afdeling Welzijn, telefoonnum mer 072 535 66 84. De gemeente Heiloo ondersteunt organi saties die zich inzetten voor de Millenniumdoelen. Want de wereld houdt niet op bij de gemeentegrenzen, vinden we, en gelukkig zijn er veel inwoners en organisaties in Heiloo die zich inzetten voor een betere wereld. Eind januari stond er in deze krant daarom een pagina over de Millenniumdoelen. Daarbij is bij vergissing het artikel van de stichting Gered Gereedschap niet opgenomen. In deze Uitkijkpost kunt u het alsnog lezen. Red Gereedschap De Stichting Gered Gereedschap is een in Amsterdam gevestigde landelij ke organisatie, die met hulp van vrijwilligers gebruikt gereedschap inzamelt, opknapt en op aanvraag verstuurt naar ontwikkelingsprojecten. Zo zorgt de stichting ervoor dat gereedschap uit onze samenleving mensen in ontwikke lingslanden in staat stelt om een zelfstandig bestaan op te bouwen. Een uiterst effectieve wijze van recycling. Ruim 30 werkplaatsen en 250 inza melpunten, verspreid over het hele land, werken hieraan. De werkplaats Op dit moment huren wij enkele lokalen en opslagruimte bij de Hobby Farm in de Hofdijkschool, Mariënstein 178 A in Heiloo. De Wereldwinkel aan de Stationsweg is een inzamelpunt met een kleine opslagruimte. Wij werken met 10 tot 12 vrijwilligers die iedere maandagavond bezig zijn met sorteren, schoonmaken, repareren, opknappen en inpakken van gereedschap. Onze droom De werkplaats in Heiloo, opgericht door René Veldt, bestaat dit jaar 25 jaar. We dromen dat we in dit jubileum jaar een werkplaats kunnen betrekken waar meer gereedschap kan worden gerecycled. We zoeken daarvoor één ruimte met opslagcapaciteit die frequenter kan worden gebruikt. Wie stelt ons deze ruimte tegen een beperkte vergoeding beschikbaar? Voor de inrichting doen we een beroep op sponsors. Vervolgens zijn we in staat om meer vrijwilligers met een (elektro)technische achtergrond en/of kennis van naaimachines in te zetten om ons doel te bereiken. Mensen, die zich genoemde kennis eigen willen maken, zijn dan ook van harte welkom bij ons. Ook zijn wij nog op zoek naar een recyclebedrijf dat mee wil werken aan een tweede leven voor afgedankt gereedschap. Meer informatie Stichting Gered Gereedschap Werkplaats Heiloo-Alkmaar e.o. Contactadres: Karei Hennekens, secretaris Zeeweg 43, 1852 CP Heiloo Telefoon 072 532 08 91 06 51 42 84 11 Zwembad Het Baafje www.heiloo.nl/zwembad De Omloop 11,1852 RJ Heiloo 072 533 39 09 informatie zwembad, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail zwembad@heiloo.nl Sportcentrum Het Vennewater Het Zevenhuizen 48,1852 JC Heiloo inlichtingen verhuur sporthal 072 533 31 52 b.g.g. de heer G.J. Wolven 06-1240 44 38 of e-mail sporthal@heiloo.nl Gymzalen inlichtingen verhuur, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail gymzalen@heiloo.nl Burgemeester en wethouders hebben vergunning verleend voor het houden van een collecte door SIMAVI in de periode van 14 tot en met 20 maart. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 14