Vwo-scholieren Jac P Thijsse College brengen Pink Ribbon onder aandacht Avondje blues in Egmond aan den Hoef Toneelgroep Spiegel speelt Noorderkwartier www.falklandtoneel.nl Fashion for Charity'mode en goede doel gaan perfect samen De twee meiden hopen een flink bedrag op te halen met veiling Bluesmuziek op vrijdag: ook voorde muzikanten die lekker mee willen jammen Toneelstuk van Warmerdam met zwarte humor Alledaags absurdisme met een suspensachtige ondertoon Taizé-projectkoor in Limmen Vrouwenlisten bij de zondagsociëteit regio 18 REGIO- Eline Beentjes uit Heiloo en Lily Sombroek uit Akersloot houden op 12 maart een speciale vrouwenavond in het World Fashion Centre in Amsterdam. De twee enthousiaste Vwo-seho- lieren van het Jae. E Thijsse College in Castrieum willen met deze avond Pink Ribbon onder de aandacht brengen. Stichting Pink Ribbon is een fondsenwervende organisatie die aandacht vraagt voor borstkan ker. De avond is genaamd Fashion for Charity. Eline Beentjes en Lily Sombroek over het idee achter Fashion For Charity: „Bij een dier baar persoon uit onze vrienden kring werd vorig jaar ook borstkan ker geconstateerd. Hier schrokken wij zo van dat wij haar, en alle ande re patiënten, op een speciale manier wilden steunen. Zo kwamen wij op het idee om Fashion For Charity te organiseren. We willen op een leuke en informatieve manier mensen bewust maken van de gevolgen en gevaren van deze ingrijpende ziek te. Ook vinden wij dat mode en dit goede doel perfect samen gaan. Fashion For Charity wordt een bij zondere avond die voor iedereen toegankelijk is." De twee meiden hopen een flink bedrag op te halen door een grote veiling van de kledingstukken die tijdens de modeshow worden gedra gen. „De kleding is uniek en speci aal voor deze avond beschikbaar gesteld. De show bestaat uit drie collecties, van verschillende mer ken, met de nieuwste zomerkleding. De kleding wordt aan het einde van de avond geveild onder het publiek. De opbrengst gaat volledig naar Pink Ribbon." Buiten de modeshow is een Dj aanwezig en worden er hair- en make-up demonstraties gegeven. „Wij hopen aan het einde van de avond een hoog bedrag te mogen uitschrijven op een cheque en die overhandigen wij aan één van de ambassadrices van Pink Ribbon." Aanvang 19.00 uur. Toegangsprijzen: staanplaatsen 7,50 en zitplaatsen 10,-. De opbrengst van de kaartverkoop komt ook ten goede aan Pink Ribbon, www. fashionforeharity. nl. 'Noorderkwartier' is het verhaal van Faas, een man van 45, die thuis 'gevangen zit'. Aangeleverde foto EGMOND - De Egmondse toneelgroep Spiegel speelt van woensdag 24 maart tot en met zaterdag 27 maart het toneel stuk Noorderkwartier van Alex van Warmerdam. Spiegel vertolkte al eerder met succes zijn toneelstukken Kaatje is verdronken en Adel Blank. Het werk van Alex van Warmerdam wordt vaak gekenschetst als 'alle daags absurdisme met een sus pensachtige ondertoon'. Het doet de toeschouwers - door de altijd aanwezige zwarte humor - vaak lachen maar ook huiveren. Noorderkwartier is daar beslist geen uitzondering op. Het is het verhaal van Faas, een man van 45, die thuis 'gevangen zit'. Van zijn ouders mag hij niet naar buiten, want hij heeft genoeg uit zicht vanuit zijn kamer - dat vinden ze wel genoeg. Een boek lezen mag evenmin. Dat zou hem maar op gedachten brengen. En gedachten leiden nergens toe. Doordat zijn ouders hem zo weinig vertellen, komt het pas heel laat bij hem op dat er meer is in de wereld dan het uitzicht uit zijn kamer. Maar dat hij onwetend is, wil niet zeggen dat hij geen heimelijke ambities koestert. Zich aan het gezag van zijn ouders onttrekken is niet eenvoudig. Tenslotte weet Faas zich naar buiten te worstelen en zich te bevrijden van de knellende relatie met zijn vader. Maar of dit echt een bevrij ding oplevert, blijft de vraag. Het afgelopen half jaar heeft Spiegel intensief gewerkt aan dit toneelstuk wat zij vier avonden lang in het dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen in een bijzonder decor zal opvoeren. Doordat de Schulp is uitverkoren tot één van de toplocaties van het Oranjefonds kon de zaal met deze financiële bijdrage uitgebreid wor den met mooie zware gordijnen voor zijwand en achterwand en nog grotere beliehtingsmogelij kheden. Het is daardoor nog meer theater geworden dan andere jaren. De avond zal geheel in stijl theatraal worden besloten met een mooi ouderwets rad van fortuin waarbij bijzondere prijzen zijn te winnen. Gezien de grote toeloop in de afge lopen jaren is het aan te raden een plaats te reserveren op onderstaand telefoonnummer. Donateurs hebben gratis toegang. Alle voorstellingen in buurthuis de Schulp in Egmond- Binnen beginnen om 20.15 uur. Kaarten kosten 9,-. Reserveren, tel. 072-5062683. EGMOND - In het voor café van Het Rode Hert wordt op vrij dagavond 19 maart een lekker avondje bluesmuziek gepresen teerd. Vanaf 21.30 uur zullen er heerlijk treurige en energiek dampende, bekende en onbekende bluesplaten worden gedraaid uit het ruime aan bod van ouderwetse akoestische LIMMEN - Wilt u ook de vier stemmige Taizé-muziek mee kunnen zingen, dan is dit uw kans. De deelname is gratis en is bestemd voor zowel koorle den, kerkgangers als geïnteres seerden. Op zaterdagavond 20 maart zal er een meditatieve- viering in de Corneliuskerk van Limmen worden gehouden waar het projectkoor de zang zal verzorgen met de ingestu deerde Taizé-aeelamaties. Het project-koor staat onder leiding van de dirigent-organist/pianist van de Corneliusparoehie: Peter Rijs. Tijdens de twee repetitie avonden zullen bassen, tenoren, alten en sopranen hun eigen partijen leren. Er zal in de pauze koffie en thee geschon ken worden en gelegenheid zijn elkaar te ontmoeten. Deelname aan het project-koor is gratis, maar het wordt op prijs gesteld als u doorgeeft dat (en met hoeveel koorleden) u komt, pastorie. eorneliusparoehie@het- net.nl. Data: Donderdag 11 en 18 maart van 20.00 tot 21.30 uur (repetitie) en zaterdag 20 maart om 19.00 uur (meditatie- ve-viering). pluk- en trekblues, smoelschuifblu- es, boogieblues, jazzblues tot en met pompende bluesroek en alles wat daar tussen zit. Dus muziek van Muddy Waters, Jimmy Reed, Cuby, Hendrix tot en met de Red Devils en Lil' Ed en dat in de juiste kroeg sfeer. Dit wordt afgewisseld door een drietal optredens van de Olaf Wijker Group plus 'guest(s)' die een aantal vuige bluesnummers zal laten horen. De entree is gratis. U kunt zich vooraf uw favoriete top 5 blu esnummers doorgeven via e-mail- adres ab.jongerius@quicknet.nl. Als u op deze avond ook een paar blu esnummers live wilt spelen of mis schien met een aantal muzikanten mee wil jammen, bel dan Peter Groot, tel. 072-5065606 of Gerrit Waal, tel. 072-5065172 om te over leggen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17