Na winteropheffing nu zomeruitverkoop Feel-it Viering met New Voice in Adelbertuskerk Vocaal Kwartet in Protestantse Kerk Informatie avond Bloemendagen Limmen Koninginnedag ja of nee? i8 INGEZONDEN MEDEDELING Collecte Amnesty International Lezing: vrouw en islam INGEZONDEN BRIEF UMTS mast in Limmen KORTOM Modeshow in Vredeburg Postzegelbeurs Muziekschool verzorgt concert Egmond aan den Hoef zoekt vrijwilligers Vrouwenlisten bij de Zondagsociëteit 10 MAART 2010 UITKIJKPOST LIMMEN - La Brise Vocale met pianist Ernst Paul Fuchs brengt een gevarieerd programma van opera tot musical op zondag 21 maart in de Protestantse Kerk van Limmen. Aanvang 15.00 uur. Dit ensemble bestaat uit vier klas siek geschoolde amateurzangers, die door hun open uitstraling een geheel eigen klank en karakter heb ben. De stemmen zijn warm en vol, maar ook slank en lyrisch en dragen met elke individuele stem bij aan een mooi geheel in klank en kleur. De begeleiding is in handen van Ernst Paul Fuehs. Op het program ma staan onder andere: kwartet Mir ist so wunderbar uit Fldelio van Beethoven, kwartet An die Sonne van Schubert, uit Jesus Christ Superstar Gethsemane, uit Carmen Habanera en ook Ideale van Tosti en het Viljalied uit Die Lustige Witwe. Entree: 10,- Kaarten ver krijgbaar vanaf 14.30 uur aan de kerk. Reserveren via tel: 072- 5052235, of via e-mail: limmencultuur@hotmail.com en www. limmeneultuur. nl. REGIO - De collecte van Amnesty International, die van 7 februari tot en met 13 februa ri in de gemeente Castrieum werd gehouden, heeft 4.452,- opgebracht. In Castrieum hebben 42 collec tanten samen 3.339 euro opgehaald en in Limmen heb ben 12 collectanten 1.113 euro opgehaald. Wilt u volgend jaar ook meehelpen? Dan kunt u zich aanmelden bij het eollee- teteam via e-mail collecte@amnesty.nl of telefo nisch via 020-6264436. EGMOND - Op zaterdag 13 maart zal New Voice haar twee de viering in de Adelbertuskerk opluisteren. Bij de opstart van het koor is er voor gekozen om veel nieuwe liede ren te gaan zingen en dan vaak- meerstemmig. De viering in Egmond-Binnen begint om 19.15 uur en omdat óók muziekvereniging Eensgezindheid die avond haar donateur concert geeft, zal er deze keer niet worden gekozen voor een 'toegift' na de viering. Wellicht dat de kerkgangers dan nog bijtijds dit donateurconcert kunnen gaan bij wonen. De koorleden hebben het voornemen om óók op de volgende data de vieringen muzikaal te gaan begeleiden. (Paas)zondag: 4 april, zaterdag 8 mei én zaterdag 12 juni. Kunt u een beetje zingen en wilt u LIMMEN - Voor de aankomende Bloemendagen, nu gepland op 1 tot en met 6 mei houdt de Stichting Bloemendagen een informatie avond. Dit jaar zal deze donderdag 11 maart plaatsvinden in Café de Lantaarn op de Dusseldorperweg. Vanaf 20.00 uur is iedereen welkom die ooit geprikt, geplakt of gelegd heeft of die bloemsierkunst of aan straatversiering heeft gedaan. Voor een ieder die voor het eerst mee wil doen is dit een ideale avond omdat meerdere professionals aanwezig EGMOND - Jaarlijks probeert Jeugdbelangen rond Koning innedag een aantal activiteiten voor de kinderen van Egmond aan den Hoef te organiseren. De laatste jaren waren dat een versierde fietsen optocht, kinder vrijmarkt en kinderspelen op het Hanswijk. Het doorgaan van deze activiteiten is vooral afhankelijk van de hulp van vrijwilligers. De groep ouders die de Koninginnedag festi viteiten de laatste drie jaren georga niseerd heeft, vindt het tijd dat anderen het stokje overnemen. Vandaar dat de organisatie op zoek het koor gaan versterken: kom een keertje kijken of meedoen op de dinsdagavond (in bijzondere geval len wordt wel eens uitgeweken naar een andere avond). Aanvang 19.30 uur met een kop koffie of thee. Om 20.00 uur begint de repetitie. AKERSLOOT - Op woensdag 17 maart houdt mevrouw Kniestedt een lezing over de rol van de vrouw binnen de islam voor afdeling Akersloot van NBvP Vrouwen van Nu. De avond begint om 20.00 uur in Bar 't Achterom, Recreatiebedrijf 't Hoorntje, Kerklaan 20 in Akersloot. Niet leden zijn ook wel kom. Toegang niet leden 5,-. Info: Marjan Eijking, bellen, tel. 0251-310693. zullen zijn die u graag alle kneepjes van het vak willen leren. Tijdens deze avond zullen er meerdere leden aanwezig zijn van de Stichting Bloemendagen Limmen die uw vra gen kunnen beantwoorden en zal er informatie gegeven worden over de aankomende Bloemendagen. Er zal onder andere gesproken worden over de inkorting van de route. Traditiegetrouw wordt de film van het maken en de resultaten van twintig jaar terug en van vorig jaar getoond worden. Toegang is gratis en u krijgt tevens een kopje koffie aangeboden. is naar vrijwilligers, die dit jaar de Koninginnedagfestiviteiten voor de kinderen van Egmond aan den Hoef willen begeleiden. Er ligt een kom pleet draaiboek. Het enige wat u heeft te investe ren is een paar avonden (gezellig) doorspreken en voorbereiden van alle feestelementen en het op 30 april begeleiden van de kinderspe len van 12.00 tot 14.00 uur met hulp van andere vrijwilligers. Wilt u meedoen met deze of één van de andere jeugdbelangen activiteiten, meldt u zich dan bij Els Huisman tel. 072-5067581 of Jakob Pronk, tel. 072-5065432 of 06-10020460. Op 25 februari was er een voorlich tingsavond voor bezwaarmakers tegen het plaatsen van een vak- werkmast van ruim veertig meter hoogte. Deze mast wordt volgehan gen met zenders van diverse tele- comaanbieders en komt in het nu nog maagdelijke, hoogwaardige woongebied De Zandzoom, waar 2000 woningen moeten komen. Het eerste pluspunt in deze gebrekkige voorlichting -wethouder Portegies wist niet dat B en W reeds in augustus 2009 een huurovereen komst heeft gesloten met Vodafone, ad 5000,- per jaar- is dat de mast groen geschilderd kan worden, zodat wonen in het groen al aardig vorm krijgt. Het tweede pluspunt is, dat we met één graad worden opge warmd, lekker in de winter en met een goede bloedsomloop heb je daar zomers toch geen last van in de schaduw van de mast. Het derde pluspunt is dat de mast in 2016 -volgens de wethouder- weer weg gaat, maar God en/of Allah behoe den ons dat deze toren van het nieuwe Twittergeloof er ooit komt. De beslissing zal wel na de verkie zingen genomen worden, maar de bezwaarmakers maken zich op voor een jarenlange strijd. Vodafon gaat met de gemeente naarstig op zoek naar de andere vijf locaties, waar de mast welk kan blijven staan. Wordt vervolgt. Frits Zonneveld Limmen LIMMEN - Stichting Welzijn Ouderen Limmen houdt op don derdag 18 maart een modeshow in de Vredeburg, Dusseldorperweg 64 Limmen aanvang 14.00 uur. Deze modes how wordt verzorgd door een modehuis en zij tonen met veel plezier hun najaarscollectie. Tevens is er gelegenheid tot het kopen van deze mode. De toe gang is gratis en de koffie staat klaar. Voor inlichtingen kunt u bellen naar tel. 072-5051404. REGIO - Postzegelvereniging NVPV afdeling Alkmaar houdt zondag 14 maart van 10.00 uur tot 16.00 uur een grote voorjaars- beurs. Locatie is de aula van het Clusiuseollege, Dreehterwaard 10, Alkmaar en de toegang, even als parkeren, is gratis, tel. 072- 5333906. LIMMEN - Symfonie-orkest Divertimento, het regionale vol wassenenorkest vanuit de Muziekschool Heemskerk ver zorgt op zondag 14 maart om 14.30 uur een bijzonder concert in het kader van het project Burkina Fhso. Dit jaar bestaat Divertimento 25 jaar en door middel van een aantal concerten en bijzondere projecten wil men dit jubileum luister bij zetten. Het Carnaval der Dieren van Saint- Saens werd afgelopen november succesvol uitgevoerd als onder deel van een groots muziekthea terspektakel in het kader van 45 jaar Muziekschool Heemskerk. Het geheel staat onder leiding van dirigent Peter Stam, die de bewerking van dit omvangrijke werk van Saint-Saens heeft ver zorgd. Het concert vindt plaats in de Corneliuskerk. Kosten: 4,- voor volwassenen en 2,- voor kinderen. CASTRICUM - Het centrum van Castrieum heeft het nu al een maand zon der Feel-it moeten doen. De winkel die gespecialiseerd was in modieuze schoenen van de beste kwaliteit heeft nog restanten zomerschoenen heren en dames die zij de mensen in Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden niet wil onthouden. Op een andere locatie midden in het centrum heeft zij voor een maand de beschikking gekregen over het pand van voormalig Petra's dames- en kindermodeboetiek. Recht tegenover het oude Raadhuis van Castrieum dat momenteel gerenoveerd wordt. De dames- en herenschoenen gaan met torenhoge kortingen de deur uit. Wie het eerst komt, die het eerst maalt. De deuren zijn opengegaan op vrij dag 26 februari en sluiten weer op 24 maart 2010. Dus wees er snel bij. Er kan helaas niet worden gepind. Alleen contante betalingen.U bent welkom op de Dorpsstraat 66/A te Castrieum. CASTRICUM - Cultuurhistoricus Bertus Bakker vertelt smeuïge verhalen, geïllustreerd met lichtbeelden, over de rol van vrouwen door de eeuwen heen. De bijbel, maar ook de verhalen uit de klassieke oudheid of uit de middeleeuwen staan er vol mee; de man die slachtoffer wordt van een sluwe vrouw. Bakker laat zien dat veel van de voorstellingen voortkomt uit angst van de man nen voor overheersing van de vrouw. De muzikale omlijsting is in handen van Jan van der Schaaf. De Zondagmiddagsociëteit wordt gehouden op 14 maart van 14.00 tot 16.00 uur in Ontmoetings centrum Geesterhage, Geesterduinweg 5 in Castrieum. De zaal is open om 13.30 uur. De toegang is 4,-. Voor meer informatie of het regelen van vervoer kunt u bellen naar Stichting Welzijn Castrieum, tel. 0251-656562. Aangeleverde foto Wilt u volgend jaar de kinderspelen begeleiden? Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 18