Floris Kegel op concerttoer met Studenten Orkest Elckerlyc houdt reünie Trompet voor olifant in Bibliotheek Heiloo J? 1 H E I L O O "Ik streef naar perfectie. Zeker bij een uitvaart." 3 Associatie Uitvaartverzorging Opkikkertje Keer op Keer Basisschool voor freinetonderwijs bestaat 25 jaar De mens® van Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouw* dichtbij. www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 10 MAART 2010 HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt sinds 2009 een Opkikker aan een vereniging of stichting. Elke maand wordt een door Keer op Keer gekozen vereniging of stichting verblijd met een opkikker van 300,-. De opkikker van de maand maart gaat naar Stichting Hobbyfarm in Heiloo, knutselclub voor kinde ren vanaf 7 jaar die onder bege leiding van vrijwilligers wekelijks creatief bezig zijn van september tot en met april. U kunt de kring loopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - „Slagwerkers maken met doorgaans suf ogende instrumenten, zoals triangel of tamboerijn, de show", aldus Floris Kegel, derdejaars natuur- kundestudent uit Heiloo met slagwerk als hobby. Omdat slagwerkers veel gevraagd zijn, valt Floris -naast zijn lidmaat schap bij het Noord-Hollands Jeugdorkest- regelmatig in bij ande re orkesten. In die hoedanigheid trad hij eerder op in Spanje en Litouwen. Zijn studie komt hierdoor bij vlagen enigszins in de verdruk king, maar daar staat het plezier om deel uit te maken van een symfonie orkest tegenover. Toch wil hij geen professioneel musicus worden, daar hij, zo zegt hijzelf, niet goed genoeg is en hij er ook niet iedere dag mee bezig wil zijn. Afgelopen maand reisde hij met het Nederlands Studenten Orkest 2010 door het land. NSO is een projectorkest, waarbij zo'n negentig jonge, talent volle musici na tien dagen intensief repeteren worden klaargestoomd voor een tiendaagse toer langs grote concertzalen in Nederland. Floris: „Gedurende deze periode HEILOO - De basisschool voor freinetonderwijs Elckerlyc in Heiloo bestaat inmiddels 25 jaar. De school ontstond op ini tiatief van ouders die op zoek waren naar een moderne, ver nieuwende vorm van onderwijs. In de jaren '80 heeft dit geleid tot de oprichting van de school. Freinetonderwijshttp ://nl. wikipe- dia.orgfwiki/Freinetonderwijs, is gebaseerd op de onderwijsfilosofie van Celestin Freinet (1896-1966), een Franse onderwijzer. Omdat hij op zijn afgelegen dorpsschool merk te dat kinderen in zijn klas nauwe lijks geïnteresseerd waren in de droge leerstof, zocht hij naar andere werkwijzen. Hij ging met zijn kinde ren de school uit om bedrijfjes in het dorp en de natuur in de omgeving te bekijken. In Nederland zijn er 16 scholen die zijn gebaseerd op zijn filosofie. Elckerlyc maakt onderdeel ben je alleen met muziek bezig en bijna afgesloten van de wereld om je heen. Ik heb nog net meegekre gen dat we goud haalden op de Olympische Spelen en dat het kabi net gevallen was." De nationale con certreeks eindigde in het Concertgebouw van Amsterdam, waarna het NSO afsluitend twee optredens in het indrukwekkende concertgebouw van Istanbul gaf. Floris vond het een fantastische ervaring. „Het is mooi om mee te maken hoe een stuk vanaf het begin wordt opgebouwd. Ik luister vaak naar klassieke muziek, maar het krijgt meer betekenis door zelf te spelen. Het bezoek aan Istanbul was vrij relaxed, aangezien we inmiddels goed op elkaar waren ingespeeld." Zijn muzikale wortels liggen in de Muziek- en Dansschool Heiloo, tevens de thuisbasis van het Noord- Hollands Jeugdorkest waarmee Floris maandelijks repeteert. Op zijn zevende begon hij met drum men; eerst op stoelen en pannen en later op een echt drumstel. Acht jaar lang volgde Floris trouw drum- les bij Will van Toor. „De lessen van Will waren altijd gezellig en hij heeft mij erg geholpen in mijn ontwikke- uit van een nieuw scholencomplex, gebouwd in 1999, waarin ook de Openbare Basisschool De Zuidwester is gevestigd. Het jubi leum is reden voor een spetterende reünie. Deze wordt gehouden op vrijdag 23 april aanstaande van 20.00 tot 24.00 uur. Het feest vindt plaats op Boekenstein 45 te Heiloo. Aanmelden via reünie® elckerlyc- heiloo.nl. De kosten bedragen tien euro per persoon voor hapjes en consumpties, overmaken naar reke ningnummer 4995402 van STG Freinetsehool Heiloo onder vermel ding van 'reünie' en uw naam. Als u iets wilt bijdragen aan het feest, zoals foto's, verhalen of optre den, laat het dan weten via het mail adres. Elckerlyc organiseert niet alleen de reünie; er is bijvoorbeeld een jubileumlied, er wordt een film gemaakt door de kinderen en de hele school, ruim 180 kinderen, gaat op schoolreis! ling." Onderwijl speelde hij als slag werker in Heilooër harmonie jeugd orkest Caecilia. Zo'n zes jaar gele den werd Floris door aanvoerder Jan van Dijk benaderd om bij het Noord-Hollands Jeugdorkest te spe len en stopte als drummer. Floris HEILOO - Alle kinderen tot en met groep 4 zijn op woensdag 17 maart (trompet) en 24 maart (viool) van 15.00 tot 17.00 uur welkom in Bibliotheek Heiloo om eens te proberen geluid te krijgen uit deze mooie instru menten, met medewerking van de Muziek- en Dansschool Heiloo. Beide middagen beginnen om 15.00 uur met de kijk- en luister voorstelling Trompet voor olifant. Deze zijn voor iedereen gratis toe- besluit met enige zelfkennis: „Ik was niet goed genoeg. Bij drummen moet er veel vanuit jezelf komen en ben je in principe nooit klaar met leren. Terwijl je als slagwerker met de juiste techniek al een heel eind komt!" gankelijk (evenals de rest van de middag). De afgelopen maanden hebben veel kinderen uit groep 4 van de basisscholen in Bibliotheek Heiloo al kunnen genieten van de voorstelling rond het boek Trompet voor olifant. Enkele kinderen konden toen proberen hoe het is om op een viool of een trompet te spelen. Helaas kwam toen - vanwege de tijd - niet iedereen aan de beurt. Zij die toch nog graag eens de trompet of de viool willen uitproberen, krijgen daarvoor dus nu de kans! Momenteel worden er mozaïektegels gemaakt door de kinderen en hierbij werken, zoals vaker op Elckerlyc, de kinderen van de bovenbouw samen met de jongste kinderen. Aangeleverde foto Floris Kegel zit, sinds hij helemaal voor slagwerk heeft gekozen, na jaren weer eens achter een drumstel met zijn voormalige drumleraar Will van Toor. Foto: Carolien Breed Ilse de Vaal, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3