Kapel GGZ NHN zoelct vrijwilligers VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 10 KERK DIENSTEN Les voor de volgende verkiezing Afscheid van raadsleden DIERENBESCHERMING 17 MAART 2010 UITKIJKPOST Roelof Bos doet verslag van de vergaderingen van de gemeente raad van woensdagavond 10 maart en donderdagavond 11 maart. De schrijver heeft een bureau voor journalistieke en redactione le producties en is oud-wethouder van Heiloo. Op 10 maart werd afscheid geno men van vertrekkende raadsleden. Maar ook werden er opmerkingen gemaakt over het verloop van onze gemeenteraadsverkiezing van 3 maart. Op 11 maart werd de nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd. Op 10 maart moest de raad zich eerst uitspreken over de rechtma tigheid van de uitslag van de gemeenteraadsverkiezing van 3 maart. Het was nieuw dat dit oor deel werd gevraagd van de gemeen teraad, zowel in Heiloo als elders in het land. Twee processen-verbaal waren er opgemaakt, een van het hoofdstembureau en een van het centrale stembureau. Beide bure aus hadden zich onder leiding van burgemeester Hans Romeyn in een zitting op 5 maart over het ver kiezingsproces in ons dorp gebo gen. Zo'n zitting is openbaar en daarbij kunnen door burgers en belanghebbenden bezwaren worden ingebracht. En er was een bezwaar. Het kwam van Willem Gomes van de NCPN. Hij bracht als bezwaar naar voren dat in de periode van de verkiezingscampagne tegen zijn partij en zijn persoon een hetze was gevoerd en dat hij hierdoor minder stemmen had gekregen. De beide bureaus wezen dit bezwaar af met het argument dat dit geen betrek king had op de verkiezing zelf, maar op de periode vóór de gemeente raadsverkiezing. De conclusie van de beide bureaus was dat bij de gang van zaken op de verkiezings dag geen sprake was geweest van 'zodanige fouten dat deze van invloed kunnen zijn op de zetelver deling' zoals het betreffende artikel van de Kieswet luidt. In de raadsvergadering vroeg fractievoorzitter John Daas van Heiloo-2000 of kon worden aange geven hoeveel kiezers niet hadden gestemd omdat zij zich niet konden identificeren. Het antwoord van de burgemeester was dat dit nu direct niet was te zeggen, er moest nader naar worden gekeken. Waarop Daas nog opmerkte dat dit toch in de processen-verbaal geregistreerd moest zijn. Fractievoorzitter Elly Beens van het CDA vroeg aandacht voor het nieuwe voorschrift over de identificatieplicht voor volmachtge vers. Daar zijn nogal wat ouderen bij die geen (geldig) identiteitsbe wijs meer hebben. Beens vroeg om een oplossing hiervoor, door bij voorbeeld met een mobiel team van de afdeling Burgerzaken ruim voor een verkiezing langs verzorgings huizen te gaan. Dit verzoek om een oplossing, welke dan ook, bleek in de raad breed gesteund te worden. Burgemeester en portefeuillehou der Romeyn beloofde dat hier voor de volgende verkiezing werk van wordt gemaakt. Waarna de raad besloot kennis te nemen van (en dus akkoord te gaan met) de processen-verbaal van de gemeenteraadsverkiezing. Vervolgens werden door een commissie uit de (oude) raad de geloofsbrieven beoordeeld van de kandidaten die in de nieuwe raad waren gekozen. Deze commissie vroeg aan de burgemeester en de griffier om in de nabije toekomst met vier personen een gesprek te houden over nevenfuncties: met Dick Bergmans van Heiloo-2000 over zijn bemoeienis met de bad- mintonhal, met Ellen Las van Bennekom van de WD vanwege haar werk op een advo catenkantoor over rechtszaken waar bij de gemeente Heiloo werd betrokken, met Cees Rootjes van de PvdA over zijn relatie met een woningcorpora tie en met Martha Klein van D66/GroenLinks over haar relatie met het COS, Centrum voor Internationale Samenwerking in Alkmaar. Hierna sprak burgemeester Romeyn de afscheidnemende raad sleden toe. Chris Streefkerk (frac tie-Streefkerk, voorheen WD, raadslid sinds 2002) was de eerste op zijn lijstje, maar die was, met bericht van verhindering, niet aan wezig. Vervolgens sprak de burge meester Ko Hemminga toe (PvdA, raadslid sinds 2007), André Czeyki (PvdA, raadslid sinds 2006), Henk van der Werf (CDA, lid sinds 2006), Caj Oosters (WD, sinds 2004) en Ernest ten Hacken (WD, sinds 1990, met onderbreking). Tenslotte was John Daas van Heiloo-2000 aan de beurt. Raadslid sinds 1994 en wethouder in de periode 2002- 2006. Toen de burgemeester de zin snede 'Het heeft Hare Majesteit behaagd' in de mond wilde nemen en aan John Daas vroeg of hij zijn colbertje wilde aantrekken, was Johns reactie 'Dat heb ik niet bij me', maar ook 'Ik blijf mezelf'! Met overhemd en stropdas was overi gens helemaal niets mis. En zo speldde burgemeester Hans Romeyn bij John Daas de onder scheiding op behorend bij het Lidmaatschap van de Orde van Oranje Nassau. Voor alle vertrekkende raadsle den had de burgemeester een kunstzinnig cadeau. Hierna spraken de fractievoorzitters hun vertrek kende raadsleden toe. Voor Heiloo- 2000 deed Gré Ris dat. En toen waren er nog twee mannen die het een en ander terugzeiden: Caj Oosters en John Daas. Installatie nieuwe raad De vergadering van 11 maart begon met een incident. De frac ties hadden voor de nieuwe zit tingsperiode volgens onderling overleg nieuwe plekken in de raadzaal gekregen. Toen de voorzitter, burgemeester Romeyn, de vergadering wilde openen, bleef Willem Gomes (NCPN) achter zijn stoel staan. Romeyn vroeg hem te gaan zitten, wat Gomes weigerde, waarop Romeyn zei dat hij de vergadering dan niet opende. Hierop verklaarde Gomes dat hij geen plaats wenste in te nemen naast Hessel Hiemstra van het CDA omdat die in een ingezonden brief 'Gomes laat minima in de steek') een 'smeri ge aanval' op hem had gedaan en deze aanval 'scha delijk was geweest voor mijn verkie zingsuitslag'. Hierop trok de CDA-fractie zich enkele minuten terug en verscheen weer in de raadzaal in een andere zitting. Nu nam Hero Veger de stoel naast die van Willem Gomes in. Een ele gante oplossing! En Gomes ging zitten. Even later gingen allen in de raadzaal staan, ook bezoekers op de publieke tribune en pers, voor de installatie van de nieuwe gemeente raad. Dit geschiedde volgens de Gemeentewet door het afleggen door ieder raadslid van de eed of verklaring en belofte. Hierna sprak de burgemeester de leden van de nieuwe gemeenteraad toe. Hierbij citeerde hij Erasmus, die zei: 'Geen gift is kostbaarder dan een goede raad.' Romeyn onderstreepte dat hij graag zag dat de gemeenteraad naar binnen brengt wat buiten leeft en naar buiten brengt wat binnen leeft. Vervolgens werd een plaatsver vangend voorzitter van de gemeen teraad gekozen. Goed gebruik is dat de langste in 'dienstjaren' deze functie vervult. Dat zou Gré Ris van Heiloo-2000 zijn, maar hiervoor zou, zoals gezegd werd, 'haar fysie ke gesteldheid in sommige gevallen een struikelblok kunnen zijn', waar na de fractievoorzitters zich terug trokken voor onderling beraad. Uit dit beraad kwam het eensgezinde voorstel om Cees Rootjes van de PvdA deze functie te laten bekle den, hetgeen bij acclamatie werd bevestigd. Tot voorzitters van de raadscommissies werden gekozen: Hero Veger (CDA) voor de commis sie Maatschappelijke Zaken, René van Splunteren (WD) voor de com missie Bestuurlijke Zaken en Cees Rootjes (PvdA) voor de commissie Openbare Ruimte. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger H. Ruitenbeek mmv One More Voice olv Paul van Venrooij. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. Firet. GGZ Willibrorduskapel Geen opgave ontvangen. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering met herenkoor, voorganger J. Veldt. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met dameskoor, voorganger N. Knol. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur Eucharistieviering, vrijdag 09.00 uur Eucharistieviering, 15.00 uur Kruisweg in de grote Kapel, zaterdag 12.00 uur Eucharistieviering, zondag 09.00 uur gelezen Eucharistieviering, 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger pater Victor Demiancuz, koor Ubi Caritas, 15.00 uur Lof. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Mediatieve- en Boeteviering met Liturgisch koor en Taize project koor, voorganger pastor J. Oiling en werkgroep. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Gemengd koor, voorganger pastor J. Veldt. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Communieviering. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur Communieviering. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering met Hoeverture. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur: Gregoriaans avondgebed. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Woensdag 09.00 uur: stille mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds C.H. Koetsier. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur communieviering met samenzang, orgel Fr. Verhaar, voorganger pastor H. Hudepohl. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Dielofslaantje Akersloot. Voorganger ds. G.J. van Aller. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Gevonden Klein zwart poesje met groene ogen, gechipt, ca. 2 jr, Tonijn, Westerweg/Kuillaan Heiloo. Klein zwart poesje, een paar witte haren tussen de achterpoten, 4 jr, Stitch, De Kuilennaar Heiloo. Zwarte gec. kater, witte snoet, bef, buik en pootjes, 14 jr, Freekie, Hogeweg/Burg. Nieuwenhuysenstraat Limmen. Blauwgrijze kater, doof, getatoueerd, 18 jr, Madeliefpad Akersloot. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: RiaDol, 0251-658504. HEILOO - In Heiloo en omstre ken is het gebouw 'beroemd': de kapel van GGZ NHN. Met zijn groene dak is hij van veraf al te zien en voor velen voelt het als 'thuiskomen'. Toch zijn er ook nog veel inwoners van Heiloo, die de ruimte nog nooit van binnen hebben bewonderd. De kapel is regelmatig open voor publiek bijvoorbeeld tijdens de jaar lijkse museumdagen en het monu mentenweekend. Ook op werkda gen tussen 10.00 en 16.00 uur is de deur geopend, en natuurlijk elke zondag voor een dienst. Daarnaast worden er met regelmaat concerten en exposities georganiseerd, die veel bezoekers trekken. Dit alles om het terrein van GGZ NHN meer open te stellen voor het publiek. Om deze activiteiten plaats te laten vinden staat een groep vrijwilligers paraat. Zij leggen contacten met exposanten en bezoeken deze voor afgaand aan een expositie, zij hel pen mee bij het inrichten ervan; zij zoeken musici en koren en helpen tijdens de concerten met hand - en spandiensten zoals koffiesehenken. Binnen deze vrijwilligersgroep is op dit moment plaats voor 'nieuwe' mensen, die de kapel een warm hart toedragen en zich door de bovenge noemde activiteiten aangesproken voelen. Ook wanneer u slechts zou willen helpen met koffie schenken of met surveilleren tijdens een expositie, kunt u zich aanmelden. Voor meer informatie en aanmel ding kunt u contact opnemen met Nel Coolegem, tel. 072-5335427 of via n.coolegem@ggz-nhn.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 10